Zprávy

1 2  > 
Léto Branického zázraku: Pod širým nebem i přímý přenos do kin
Po dvou úspěšných měsících se Branický zázrak rozloučí s Divadlem Na Fidlovačce, kde byly poslední reprízy beznadějně vyprodané. Muzikál autorů Jana Svěráka a Tomáše Kluse se v létě přesouvá do kin, na Letní scénu Voděrádky a Karlovarský filmový festival.
4.3.2022
Akce březen na Fidlovačce
Speciálně pro naše čtenáře! Na představení muzikálu Jeptišky, které je na programu Divadla Na Fidlovačce ve čtvrtek 10. března (zač. 19 h.), zakoupíte vstupenky se slevou 30 %. Slevu uplatníte při online nákupu po zadání slevového kódu - divadlo30. vstupenky zde
3.2.2022
Navštivte 9. února Fidlovačku se slevou
Také Divadlo Na Fidlovačce bude moci od 9. 2. 22 přivítat v divadle všechny diváky bez rozdílu. Speciálně pro návštěvníky portálu i-divadlo.cz Divadlo Na Fidlovačce nabízí na představení v tento den, kdy je na programu komediální hra Tomáše Svobody Srnky, 30% slevu! Po zadání slevového kódu divadlo30 při online nákupu slevu uplatníte. Vstupenky zde. edit: rozvolnění restrikce nakonec platí až od čtvrtka 10.2.
Absolvent v Divadle Na Fidlovačce
Divadlo Na Fidlovačce zařazuje na repertoár divadelní úpravu Absolventa z pera Terryho Johsona z roku 2000, která zazářila na londýnském West Endu a měla 750 repríz. V režii Natálie Deákové se v hlavních rolích se představí Jitka Schneiderová a Daniel Krejčík.
17.1.2022
Akce leden na Fidlovačce
Speciálně pro naše čtenáře! Na všechna lednová představení, včetně poslední příležitosti zhlédnout inscenace Kdo je pan Schmitt?Pravda, sleva 20 %. Slevu uplatníte při online nákupu po zadání slevového kódu - akceleden. program divadla (Nabídka se nevztahuje na dopolední představení.)
Dekameron 2020 aneb 10 aktovek z korontény
10 autorů - 10 příběhů - 1 virus Divadlo Na Fidlovačce představuje nový projekt, který spojuje výrazné české dramatické autory, vynikající herce a herečky, aktuální téma světové pandemie, nové technické propojení divadla a streamu a benefiční funkci, kdy umění pomáhá. To všechno je DEKAMERON 2020 aneb 10 miniher z korontény.
Fidlovačka v čase pandemie!
Nemůžete k nám do divadla? Nevadí, my přijdeme za Vámi. Divadlo Na Fidlovačce se rozhodlo v době nouzového stavu spustit celou řadu online projektů, aby divákům, kterým chybí divadlo, zkrátilo dlouhé karanténní večery. Dlouhodobým projektem je pravidelné online čtení z románu Dracula Brama Stokera. Druhým projektem jsou SKYPOVÉ PREMIÉRY aneb vzdálená setkání blízkého druhu, kdy herci přes svoje webkamery nazkouší hry mladých českých dramatiků.
Dánská dívka - mezi mužem a ženou
Divadlo Na Fidlovačce novou sezónu zahájí divadelní adaptací knihy Davida Ebershoffa Dánská dívka. Příběh transgender malířky Lili Elbe, dříve Einara Wegenera, která jako první člověk na světě podstoupí operativní změnu pohlaví, odehraje nuselská scéna ve světové premiéře za účasti autora 14. listopadu 2019.
Dánská dívka - mezi mužem a ženou
Divadlo Na Fidlovačce novou sezónu zahájí divadelní adaptací knihy Davida Ebershoffa Dánská dívka. Příběh transgender malířky Lili Elbe, dříve Einara Wegenera, která jako první člověk na světě podstoupí operativní změnu pohlaví, odehrajeme ve světové premiéře za účasti autora 14. listopadu 2019.
2.4.2019
Změny v Divadle Na Fidlovačce
Novým uměleckým šéfem Divadla Na Fidlovačce se stal Tomáš Svoboda, který ve funkci vystřídal Kateřinu Duškovou. Ředitelem zůstává Jan Koťátko. V prostorách Komorní Fidlovačky již soubor působit nebude.
5.12.2018
Komorní Fidlovačka uzavřena
Od středy 5. 12. 2018 dochází z vážných technických důvodů k dočasnému uzavření Komorní Fidlovačky. Zakoupené vstupenky na představení konané v KOMORNÍ FIDLOVAČCE je možné vrátit či vyměnit v místě jejich zakoupení. Inscenace Třetí prst na levé rucePo Fredrikovi budou uváděny od ledna 2019 na velké scéně Divadla Na Fidlovačce.
V září se na Komorní Fidlovačce usadí tři tučňáci
Co se stane, když se na Noemovu archu rozhodnou nastoupit ne dva, ale rovnou tři tučňáci? Pohoda, pohroma nebo potopa? To se diváci dozví již 20.9. v Divadle Na Fidlovačce, které otevírá novou sezónu v prostorách Komorní Fidlovačky premiérou rodinné pohádky Tučňáci na Arše spisovatele Ulricha Huba. Režie se chopil režisér Tomáš Svoboda, v hlavních rolích se objeví Angelika Sbouli, Milada Vyhnálková, Gustav Hašek a Karel Jirák.
Uniknout vlastní minulosti?
Igor Bareš, jako Paul Célimare, bude unikat minulosti ve francouzské komedii Miláček Célimare, kterou připravuje Divadlo Na Fidlovačce. K režii inscenace byl přizván Ivan Krejčí, umělecký šéf ostravské Komorní scény Aréna. Úspěšný režisér se tak opět představí v Praze. Na první premiéru se mohou diváci těšit v pondělí 5. března 2018.
10.12.2017
Pokoj lidem dobré vůle
16. prosince (15 h. a 17 h.) a 20. prosince (18 h.) Divadlo Na Fidlovačce zve diváky na vánoční speciál, který inspirovaly hry českého baroka. Pásmo sestavil Miroslav Král. Přijďte si spolu s herci DNF zazpívat české lidové koledy a připomenout si tradici lidového vyprávění onoho prostého příběhu o narození svatého dítěte, které lidem přináší naději, pokoj a lásku. Vstupenky jsou v běžném předprodeji DNF.
8.12.2017
Od ledna na Fidlovačku dříve
Divadlo Na Fidlovačce upozorňuje na změnu začátku večerních představení (a to na obou svých scénách) od ledna 2018. Představení nově budou začínat již v 19:00.
4.9.2017
Vítr ve skříni na Fidlovačce
Divadlo Na Fidlovačce zahájí novou sezonu v pondělí 11. září od 15:00 netradičním happeningem - divadelní módní přehlídkou spojenou s burzou a výprodejem starých divadelních kostýmů. Před budovou divadla budou mít všichni, kdo přijdou, možnost potkat se s herci DNF, dát si drink či malé občerstvení a oživit svůj šatník originálním kusem.
Divadlo na Fidlovačce v sezoně 2017/18
Divadlo Na Fidlovačce ohlásilo premiéry příští sezony. Zahájí ji laskavá duchařská komedie Mezi nebem a zemí z pera Pam Valentine, muzikál Ženy na pokraji nervového zhroucení, který podle slavného filmu Pedro Almodóvara vytvořili Jeffrey Lane a David Yazbek, přinese do české zimy notnou dávku španělského temperamentu. V komediálním stylu bude sezona pokračovat díky Paroháčům Eugéna Labiche a současné komedii o nevěře a umění lhát Pravda francouzského dramatika Floriana Zellera. Větší proměna čeká Komorní Fidlovačku, která směřuje svou dramaturgii především na mladého diváka a chystá řadu netradičních projektů.
21.6.2017
Eliška Balzerová odchází z Fidlovačky
Eliška Balzerová se překvapivě rozhodla opustit herecký soubor Divadla Na Fidlovačce, u jehož novodobého zrodu stála. S tím souvisí i stažení některých inscenací z repertoáru, další zřejmě budou přeobsazeny.
12.3.2017
Dermot Canavan v Praze
Britský herec a dramatik Dermot Canavan se zúčastní české premiéry své hry Třetí prst na levé ruce (Third Finger, Left Hand), která proběhne 16. března na scéně Komorní Fidlovačky.
8.12.2016
Soubor Fidlovačky povede Kateřina Dušková
Novou uměleckou šéfkou Divadla Na Fidlovačce se od 1. ledna 2017 stane režisérka Kateřina Dušková (tento post na Fidlovačce nebyl v poslední době obsazen). Jako režisérka působila v řadě regionálních divadel a v posledních letech zastávala funkci umělecké šéfky v jihlavském Horáckém divadle. Na Fidlovačku vstoupila režií inscenace Sen noci svatojánské.
1 2  >