Divadlo Bolka Polívky

lze platit platební kartou vstupenky online, eVstupenka poskytovány slevy pro studenty
DIVADLO UZAVŘENO (OD ZÁŘÍ 2023 HRAJE V NAHRADNÍCH PROSTORÁCH)
Nejbližší představení:
22.4.Po19:00Vlaštovka
23.4.Út19:00Sága aneb Vizovský zázrak
vstupenky
24.4.St19:00Sága aneb Vizovský zázrak
vstupenky
25.4.Čt19:00Oheň a popel
vstupenky
26.4.19:00Shirley Valentine
22.4.Po19:00 
Vlaštovka
23.4.Út19:00 vstupenky
Sága aneb Vizovský zázrak
24.4.St19:00 vstupenky
Sága aneb Vizovský zázrak
25.4.Čt19:00 vstupenky
Oheň a popel
26.4.19:00 
Shirley Valentine
Adresa: Jakubské nám. 5, Brno [zobrazit na mapě]
[tram 4-9 Nám. Svobody, 3-5-6-11-12 Česká]
Pokladna: pokladna v divadle na Jakubském nám.: po-pá 10-12, 12.30-16
pokladna Dělnický dům Židenice: po-pá 17-20 (jen v hrací den) nebo vždy 1 hod. před představením
Předprodej: průběžně od zveřejnění hracího plánu
Začátky: 19:00
Připravuje se:
Židle - Eugène Ionesco (září 2024)
Nejsem svůj pes - Boleslav Polívka
Ceny vstupenek:
690-200 Kč
720-420 Kč Letní scéna Amfiteátr Kraví hora
Poznámky a upozornění:
  • Provoz divadla v budově na Jakubském nám. je přerušen z důvodu závažných poruch statiky objektu s nutností rozsáhlé rekonstrukce.
  • DBP od dubna 2024 hraje v nových prostorách - v tzv. Bílém domě - sál Břetislava Bakaly (Žerotínovo nám. 6, Brno, dopravní spojení tram 4 Komenského nám., tram 3-5-6-11 Česká, nebo t-bus 32-34-36 Česká).
  • Letní scéna Amfiteátr Kraví hora: dopravní spojení tram 4 Nám. Míru, t-bus 25-26-38-39, bus 81 Úvoz, příp. další zastávky v okolí.
  • Ceny vstupenek jsou různě diferencovány podle typu produkce.

Repertoár - Divadlo Bolka Polívky

Židle - Eugène Ionesco  (připravuje se)
Premiéra: 15.9.2024. Překlad: -bude doplněno-. Režie: Martin Čičvák.
Sága aneb Vizovský zázrak - Boleslav Polívka
Premiéra: 12.4.2024. Dramaturgie: Vladimír Procházka. Scéna: Jaroslav Milfajt. Kostýmy: Sylva Zimula Hanáková. Hudba: David Rotter. Režie: Boleslav Polívka.
Nová autorská inscenace Bolka Polívky. Úsměvný živočichopis divadelního tvůrce...
Oheň a popel - Christopher Hampton
Premiéra: 18.11.2023. Podle novely Sándora Máraie „Svíce dohořívají“. Překlad: Jitka Scoffin, Dana Silbigerová. Dramaturgie: Vladimír Procházka. Scéna: Jaroslav Milfajt. Kostýmy: Katarína Hollá. Hudba: David Rotter. Režie: Roman Polák.
Adaptace známé novely. Komorní příběh o přátelství, stáří a lásce. Drama dávné zrady, hlubokého citu a vášně. Slabě žhnoucí uhlíky v krbu, svíce, které už už dohořívají a dva muži, jimž mnoho ze života nezbývá. Přesto úporně, napínavě a s vybroušenou elegancí hledají jeho smysl. Je-li jaký...
Fichtl - Emanuel Míšek
Premiéra: 12.5.2023. Dramaturgie: Miroslav Ondra. Výprava: Magdaléna Paráčková-Teleky. Hudba: Josef Fojta. Režie: Michal Zetel.
koprodukce Divadla Bolka Polívky a agentury Anima Art
Hořká komedie z doby, kdy život běžel na jeden válec. Olej v benzínu, svoboda v nesvobodě a láska v teplákách. V polovině 80. let parta kluků na malém městě a ještě menším plácku prožívá své bouřlivé dospívání. Eda miluje Soňu, ostatní také milují Soňu. Na VŘSR se musí do lampionového průvodu, slušnou muziku uslyšíš jen v zahraničních rádiích, motorka, po které toužíš, se už nevyrábí a „tesilky“ příšerně koušou. Jak se s tím poprat a co na to Soňa...?
Kati - Martin McDonagh  (2:30)
Premiéra: 31.3.2023. Scéna: Adam Pitra. Kostýmy: Katarína Hollá. Hudba: David Rotter. Překlad a režie: Ondřej Sokol.
Černá komedie populárního irského dramatika rozvíjející střet starého a nového světa i příběh katů, kteří si svou práci tak trochu vzali domů. Mrazivá groteska odehrávající se ve Velké Británii konce 60. let, kde byl právě zrušen trest smrti. A druhý nejslavnější kat Jejího Veličenstva se najednou potýká s otázkou, co dál...
14!  
DADA Revue - Pavol Seriš
Premiéra: 21.1.2023. Dramaturgie: Matěj Randár. Výprava: Bernadett Királyová. Režie: Dalibor Buš, Boleslav Polívka.
One man show na pomezí divadla a stand-up comedy. Bláznivá komediální koláž kombinující divadlo, stand-up, pantomimu a tanec. Oslava radosti ze života, ze hry a ze setkání performera s divákem...
Kdo sestřelil anděla (Voli slzy nepijí) - Karel Steigerwald
Premiéra: 23.4.2022. Dramaturgie: Sabina Machačová. Scéna: Martin Černý. Kostýmy: Markéta Oslzlá-Sládečková. Hudba: David Rotter. Režie: Břetislav Rychlík.
Tragická komedie o střetu dvou světů v troskách civilizace, ve které se Voják a Filozof handrkují ve velkém zápase o pravdu a spravedlnost a ve které asi jen Marie, zmítaná nešťastnou láskou, ví, kdo sestřelil anděla, tvora na vyhynutí.
Proslov - Anna Polívková
Premiéra: 12.1.2022. Pražská premiéra: 17.3.2022. Výprava: Marek Cpin. Hudba: Jiří Konvalinka. Choreografie: Jana Burkiewiczová. Režie: Anna Polívková, Jana Burkiewiczová.
Koprodukční inscenace Divadla Bolka Polívky a Divadla La Fabrika.
Pohybový one woman stand-up. Je možné najít slova odhalující tajemství vesmíru, zázrak stvoření, smysl života? Pokusila se o to. Chtěla by říct všechno, změnit svět, zachránit lidstvo. Podaří se jí to...?
S láskou Mary - Paul Elliott
Premiéra: 17.7.2021. Překlad: Dana Hábová. Dramaturgie: Miroslav Ondra. Výprava: Jaroslav Milfajt. Režie: Petr Halberstadt.
Koprodukční inscenace Divadla Bolka Polívky a StageArtCz. Předpremiéry od června 2021.
Hořká komedie o tom, jak je důležitá tolerance a respektování jiných, nebo o tom, že životu se má jít naproti. Connie, Leona, Millie a Mary jsou dámy z amerického jihu a jejich největším životním povyražením za posledních 30 let je pravidelná každotýdenní partička bridže. Co se stane, když jedna z nich náhle zemře? Děvčata to vyřeší po svém. Půjčí si popel zemřelé kamarádky z pohřebního ústavu na poslední společnou karetní hru. Když poté zjistí, že jim Mary posmrtně posílá pozoruhodný dárek, z poklidného dýchánku se stane nejdivočejší mejdan, který by si kdy dokázaly představit. Během večírku si ale také uvědomují, že „žít“ znamená pořádně si život „užít“, dokud není pozdě...
Aby se děti divily - Alois Mikulka
Premiéra: 19.9.2020. Hudba: Petr Graham, Zdeněk Kluka. Režie: Zoja Mikotová.
Inscenace je inspirována texty a obrázky pana Aloise Mikulky, známého brněnského malíře, sochaře a spisovatele.
D6+  
Re:kabaret Re:vue - Hana Mikolášková, Matěj Randár
Premiéra: 18.12.2019. Režie: Hana Mikolášková, Matěj Randár.
Pestrá směs skečů, stand-upů, hudby, pantomimy a improvizace okořeněná nekorektním humorem a uměním Radima Vizváryho.
Rebelky - Pierre Palmade, Christophe Duthuron
Premiéra: 15.11.2019. Překlad: Alexander Jerie. Scéna: Petr Hloušek. Kostýmy: Lenka Polášková. Režie: Antonín Procházka.
Brilantní francouzská tragikomedie, v níž se náhodně potkají dvě zralé ženy, které se rozhodly, každá z jiného důvodu, vzepřít se nalinkovaným životům a vzít osud zpět do vlastních rukou. I když jsou Caude a Margot zpočátku jako oheň a voda, prožijí spolu několik dní, na které do smrti nezapomenou...
Pozemšťan - Pavol Seriš  (1:20x)
Premiéra: 5.4.2019. Dramaturgie: Matěj Randár. Výprava: Marcela Ulrichová. Hudba: Tomáš Sukup. Režie: Hana Mikolášková, Boleslav Polívka.
Sólová klauniáda - bláznivý příběh mimozemšťana, který touží stát se pozemšťanem. Pohybuje se po planetě Zemi a bedlivě nás pozoruje, aby se naučil být jako my. Nemá to ale jednoduché. Jsme totiž podivnější, než si myslel. Podaří se mu pochopit naše chování a zapadnout do společnosti...?
Horská dráha - Éric Assous  (2:00)
Premiéra: 11.1.2019. Překlad: Alexander Jerie. Dramaturgie: Jan Krupa. Scéna: Jaroslav Milfajt. Kostýmy: Hana Halberstadt. Režie: Petr Halberstadt.
Komorní hra pro jednu herečku a jednoho herce. Když si starší, ale zkušený lev salónů přivede do svého luxusního pařížského bytu mladší atraktivní dámu, kterou před chvílí potkal v baru, je jasné, že nikoho nečeká nudný večer. Naopak oba hráči rozjíždějí přehlídku šarmu a osobního kouzla, které se přelévá z jedné strany na druhou, až si připadáme doslova jako na horské dráze. A stejně, jako musí po každém stoupání přijít prudký sešup, tak se díky nečekaným zvratům náhle proměňuje také situace mezi hostitelem a jeho hostem. Na konci horské dráhy bývá ovšem vynikající neopakovatelný zážitek...
Re:kabaret Re:publika - Voj­těch Fatka, Matěj Randár
Premiéra: 13.6.2018. Dramaturgie: Matěj Randár. Scéna: Jaroslav Milfajt. Kostýmy: Barbora Kuropatová. Režie: Roman Groszmann.
Spe­ci­ál­ní vydá­ní Re:Kaba­re­tu věno­va­né 30. výro­čí Same­to­vé revo­lu­ce a 100. výro­čí vzni­ku Československa. Ten­to­krát pro­ces­tu­je­me 100 let repub­li­ky a oku­sí­me vše dob­ré i zlé, co se udá­lo na kul­tur­ním a umě­lec­kém poli. Prů­vod­cem tou­to ces­tou bude Cenzura, jejíž do dneš­ní doby saha­jí­cí cha­padla sva­zu­jí lidi s nepo­ho­dl­ný­mi či kontroverzními názory. Při­po­me­ne tvor­bu per­ze­ku­o­va­ných i reži­mem pod­po­ro­va­ných umělců, kte­ří nás bavi­li jak z diva­del­ních for­bín, tele­viz­ních obra­zo­vek, tak i zpoza dveře trezoru...
Letem sokolím - kol.  (1:30x)
Premiéra: 26.1.2018. Výprava: Anna Pospíšilová. Hudba: Jan Kyncl. Dramaturgie a režie: Petr Jarčevský.
Klaunerie o tom, že lhát se nemá, ani když víte, že máte pravdu. Podivuhodné přátelství dvou klaunů, náčelníka župy Břéti a jejího jediného aktivního člena Čeňka, kteří se ve staré sokolovně urputně snaží připravit na Všesokolský slet. Břéťův sokolský postoj přechází od bohulibého cvičení těla až k dogmatickému prosazování myšlenek zakladatele sokola Miroslava Tyrše, jehož nástupcem se cítí být. Získat uznání pro svou Župu 48 je jeho životním snem. Jeho touha dovede oba cvičence do mezních situací. Nad samotným příběhem však stojí klaunské existence Čeňka a Břéti a jejich permanentně problémového vztahu...
Věra - Petr Zelenka  (2:30)
Premiéra: 12.10.2017. Scéna: Matěj Cibulka. Kostýmy: Katarína Hollá. Hudba: Jan Ponocný. Režie: Alice Nellis.
Koprodukční inscenace Studia DVA divadlo a Divadla Bolka Polívky.
Poslední uvedení: červen 2024.
Ironická komedie, příběh o výsluní a pádu ambiciózních jedinců. Sonda do zábavního průmyslu a cynické doby, která pokrytecky hlásá, že cynismus už není v módě...
Šest tanečních hodin v šesti týdnech - Richard Alfieri  (2:40)
Premiéra: 17.6.2017. Překlad: Pavel Dominik. Výprava: Milan Popelka. Choreografie: Rastislav Letenaj. Režie: Zdeněk Dušek.
Světově proslulý divadelní hit. Šest týdnů tance, šest týdnů porozumění a hledání společné řeči. Madame Lili Harrison si najme Michaela Minettiho, aby ji naučil swing, tango, valčík, foxtrot, ča-ču a moderní tanec. Oba prochází těžkým životním obdobím a i přesto, že spolu zdánlivě nemají nic společného nakonec najdou společnou řeč a vzájemně si pomůžou...
Šašek a syn - Boleslav Polívka  (2:30)
Premiéra: 25.2.2017. Scéna: Jaroslav Milfajt. Kostýmy: Eva Jiřikovská. Hudba: David Rotter. Režie: Boleslav Polívka.
Nová autorská komedie. Životem protřelý král šašků je pověřen převýchovou mladého šlechtice v šaška. Novic je pod jeho vedením (a za asistence jeho kumpánů) podroben lekcím, při kterých postupně nachází své šaškovské já. Postupně dojdou k rituálu, při němž se zrodí nový šašek...
14!  
Srnky - Tomáš Svoboda  (1:30x)
Premiéra: 28.11.2016. Režie: Tomáš Svoboda.
Komedie o outsiderech s kuriózními osudy, jejichž cesty se jedné noci nečekaně spojí a jejich příběhy najdou rozuzlení až díky srnkám, které se (Bůh ví odkud) objeví...
14!  
Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho - Ladislav Smoček
Legendární černá crazykomedie o skorovraždě, buchtách a svatbě. Nekonečné pekáče buchet paní Outěchové, řízný nápadník Václav Václav, nesmělý Tichý, Svatava skoro svatá. A hlavně starý mládenec doktor Burke, který je na konci svých mužských sil, ale nehodlá se vzdát své milované rezidence krásy, a tak svádí dojemný „donkichotský“ zápas s přesilou, kterou tvoří snůška lidských nectností a špatných vlastností...
DNA - Boleslav Polívka  (2:45)
Premiéra: 18.6.2014. Dramaturgie: Petr Oslzlý. Scéna: Jaroslav Milfajt. Kostýmy: Sylva Zimula Hanáková. Hudba: David Rotter. Režie: Boleslav Polívka.
Nová autorská komedie s autobiografickými prvky, plná gagů, klaunských a divadelních triků a efektů, typické improvizace i charakteristického humoru. V herecké šatně se potkává starý, zkušený, světem protřelý herec, který již zažil ve své kariéře všechno, s mladou kolegyní, kterou vše teprve čeká. Jeho sláva už pomalu upadá v zapomnění a ona by mohla být jeho dcerou. A možná taky je...

ARCHIV INSCENACÍ


časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Našli jste na této stránce neaktuální nebo chybějící informaci, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace@i-divadlo.cz.
Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 6.4.2024