Divadlo Bolka Polívky

Letem sokolím

Premiéra: 26.1.2018 | 1:30x
Výprava: Anna Pospíšilová. Hudba: Jan Kyncl. Dramaturgie a režie: Petr Jarčevský.
Klaunerie o tom, že lhát se nemá, ani když víte, že máte pravdu. Podivuhodné přátelství dvou klaunů, náčelníka župy Břéti a jejího jediného aktivního člena Čeňka, kteří se ve staré sokolovně urputně snaží připravit na Všesokolský slet. Břéťův sokolský postoj přechází od bohulibého cvičení těla až k dogmatickému prosazování myšlenek zakladatele sokola Miroslava Tyrše, jehož nástupcem se cítí být. Získat uznání pro svou Župu 48 je jeho životním snem. Jeho touha dovede oba cvičence do mezních situací. Nad samotným příběhem však stojí klaunské existence Čeňka a Břéti a jejich permanentně problémového vztahu...
Divadlo Bolka Polívky
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
83 %
8331000
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
10.10.Po19:00Pro Dětivstupenky
10.10.Po19:00 vstupenky
Pro Děti

Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Babitch  80 %
18.12.2018 | 48 hodnocení
+ souhlasím
Byl jsem poprvé na klaunidádě. Neskutečně moc jsem se bavil. Jednu chvíli jsem byl až dojat z toho, jak to klaunství oba představitele baví a jak moc ho dělají srdcem <3
Jakubson  90 %
28.1.2018 | 94 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Neměl jsem moc představu, co od představení čekat. Snad i proto jsem byl představením velmi mile překvapen. Premiéra a repríza se odehrávaly ve volebních dnech, takže pro mne mělo představení i politický přesah. Myslím, že každý divák si tam najde něco, co mu "zalahodí" - od pohybu až po text. Určitě vřele doporučuji.
Neo  80 %
27.1.2018 | 22 hodnocení
+ souhlasím
Úžasně hravá, milá, dojemná záležitost o obyčejných, lehce osamělých lidech, kteří hledali povyražení a nalezli skutečné přátelství. Ohromila mě dokonalá synchronizace pohybů obou hlavních představitelů - to, co může zdánlivě působit jako improvizace, bylo ve skutečnosti 80 minut trvající choreografií. Třešínkou na dortu jsou tady gymnastické prvky, které zvládnou jen skutečně řádně zocelení sokoli. Po premiéře zasloužená standing ovation.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.