Divadlo Bolka Polívky

Letem sokolím

Premiéra: 26.1.2018 | 1:30x
Výprava: Anna Pospíšilová. Hudba: Jan Kyncl. Dramaturgie a režie: Petr Jarčevský.
Klaunerie o tom, že lhát se nemá, ani když víte, že máte pravdu. Podivuhodné přátelství dvou klaunů, náčelníka župy Břéti a jejího jediného aktivního člena Čeňka, kteří se ve staré sokolovně urputně snaží připravit na Všesokolský slet. Břéťův sokolský postoj přechází od bohulibého cvičení těla až k dogmatickému prosazování myšlenek zakladatele sokola Miroslava Tyrše, jehož nástupcem se cítí být. Získat uznání pro svou Župu 48 je jeho životním snem. Jeho touha dovede oba cvičence do mezních situací. Nad samotným příběhem však stojí klaunské existence Čeňka a Břéti a jejich permanentně problémového vztahu...
Divadlo Bolka Polívky
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
85 %
8541000
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
Aktuálně pro tuto inscenaci neevidujeme žádný termín.
Aktuálně pro tuto inscenaci neevidujeme žádný termín.

Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Monika Peroutková  90 %
11.10.2022 | 10 hodnocení
+ souhlasím
Skvělé představení pro malé i velké. Smáli jsme se všichni od začátku do konce. Oba herci jsou úžasní akrobati, umí improvizovat, reagují na publikum. Je vidět, že je hra stále baví. V představení není nic trapného ani sprostého, což kvituji. Možná jsme měli štěstí v neštěstí, pro malý počet prodaných lístků, jsme seděli v improvizovaném hledišti přímo na jevišti. O to silnější zážitek jsme měli. Ještě druhý den, když jsem se s dětmi bavila o večerním zážitku, nám naskočil úsměv na tváři, když synek vzpomněl hlášku: "Poradujeme se!". Pochopí, kdo viděl, a určitě se taky uchychtne:-)
Babitch  80 %
18.12.2018 | 72 hodnocení
+ souhlasím
Byl jsem poprvé na klaunidádě. Neskutečně moc jsem se bavil. Jednu chvíli jsem byl až dojat z toho, jak to klaunství oba představitele baví a jak moc ho dělají srdcem <3
Jakubson  90 %
28.1.2018 | 100 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Neměl jsem moc představu, co od představení čekat. Snad i proto jsem byl představením velmi mile překvapen. Premiéra a repríza se odehrávaly ve volebních dnech, takže pro mne mělo představení i politický přesah. Myslím, že každý divák si tam najde něco, co mu "zalahodí" - od pohybu až po text. Určitě vřele doporučuji.
Neo  80 %
27.1.2018 | 23 hodnocení
+ souhlasím
Úžasně hravá, milá, dojemná záležitost o obyčejných, lehce osamělých lidech, kteří hledali povyražení a nalezli skutečné přátelství. Ohromila mě dokonalá synchronizace pohybů obou hlavních představitelů - to, co může zdánlivě působit jako improvizace, bylo ve skutečnosti 80 minut trvající choreografií. Třešínkou na dortu jsou tady gymnastické prvky, které zvládnou jen skutečně řádně zocelení sokoli. Po premiéře zasloužená standing ovation.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.