jednou, z.s.

scény, kde tento soubor pravidelně hraje:
Divadlo loutek
Adresa: Pivovarská 15, Ostrava [zobrazit na mapě]
[tram tram 4-10-12-14 Výstaviště]
Aktuální repertoár:
Dvě čárky | Kápni božskou
Poznámky a upozornění:
  • .

Repertoár

Dvě čárky - kol.  (1:00x)
Premiéra: 14.9.2022. Výprava: Vojtěch Šmíd, Petr Dvorský, Tomáš Volkmer. Hudba: Vojtěch Lukáš. Choreografie: Karolína Hýsková. Dramaturgie a režie: Tereza Agelová.
Inscenace ve spolupráci spolku JEDNOU a Divadla loutek.
Komorní hra pro dvě herečky tematizující obavy z těhotenství a vyrovnání se s nastupující sexualitou. Pocity a stavy dvou hlavních ženských postav beze jména v onom podivném období mezi pubertou a nástupem dospělosti. Období plném zmatků, hledání cest, nepochopení, (sebe)destrukce, kladení si otázek a znovu definování světa, protože optika dětského světa už neplatí a optika světa dospělých ještě neplatí. Výpověď dvou žen, které ještě nebyly v tom...
13!  
Kápni božskou - kol.
Premiéra: 29.6.2022. Scéna: Magdaléna Černá. Hudba: Vojtěch Lukáš. Dramaturgie a režie: Tereza Agelová.
Site-specific projekt. Netradiční divadelně-performativní zážitek o svobodné vůli (diváka i herce). Neexistující podcast, který uvádějí dva moderátoři a čekají na potlesk... „Tak co, budete tleskat? Ne? Tak začneme ještě jednou. Když přijdete na představení, co očekáváte – a čím jste zaskočeni? Budete sedět a mlčet anebo půjdete do dialogu s námi? Co když budeme mít takovou drzost, že si sedneme vedle nás? Vyplníte domácí úkol? Jaké by to bylo uvědomit si, že naše svobodná vůle je složitější, než si vůbec dokážeme představit? Že existuje možná méně, než si myslíme my. Máme na to důkazy! A co si myslíte vy? Dovedete si představit, jaké by to bylo změnit svůj život poté, co jste navštívili naše představení?!“

časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Našli jste na této stránce neaktuální nebo chybějící informaci, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace@i-divadlo.cz.
Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 4.12.2022