Poznámky a upozornění:
  • Dům se pro příchozí návštěvníky otevírá v 18 hod.
  • Vzhledem k omezené kapacitě je doporučena včasná rezervace míst (telefonická, přes e-mail, formulářem na webu divadla).
  • Vzhledem ke špatně osvětleným zvonkům u vchodu pořadatel upozorňuje, že jej najdete v levé řadě, hned ten první nahoře.
  • Divadlo Orfeus uvádí kromě divadelních inscenací i literární pořady
  • Vstupenky nejsou místenkami.
  • Vstupenky je možné rezervovat na webu divadla nebo zakoupit na portálu GoOut.net
  • Vstupenky rezervované přes internet stačí vyzvednout půl hodiny před představením.
  • Dětská představení jsou též uváděna v Divadle Troníček (Vladislavova 22, Praha 1).

Repertoár - Divadlo Orfeus

Lháři - Anthony Neilson
Premiéra: 17.12.2019. Překlad: Alexander Jerie. Výprava: Jana Lukeš. Hudba: Petr Škopek. Režie: Veronika Chruščová.
Svižná situační komedie vydatně kypřená černým humorem. Strážníci Blunt a Gobbel přicházejí stárnoucím manželům sdělit nepříjemnou zprávu, ovšem dojde k malému – vlastně docela obrovskému nedorozumění...
Dusík - René de Obaldia
Premiéra: 29.10.2019. Režie: Irena Hýsková.
Dusivé drama o útisku, tyranství a snaze o vlastní obranu, mezi lidmi, kteří jsou prokleti poutem rodinného vztahu. Syn staré matky Julián se vrací z vojny, aby znovu vstoupil do vztahu se svou snoubenkou Justýnou...
Pohádka ptačí - Karel Čapek, Magdalena Bartoňová
Premiéra: 16.6.2019. Loutky: Marcela Jeřábková. Hudba: Adam Bartoň. Výprava a režie: Magdalena Bartoňová.
Divadlo Orfeus ve spolupráci divadelním souborem Divadla PUK.
Loutková adaptace pohádky z proslulého souboru „Devatero pohádek“. O čem si ptáci povídají? Co se stalo vrabčákovi z Dejvic? Jak k tomu ptáci přišli, že umějí létat?
D3+  
Fousatý případ Valeriána Draka - Jiří A. Sládeček
Premiéra: 3.3.2019. Výprava: Dorota Březinová, Jana Lukeš. Režie: Jiří A. Sládeček.
Detektivní pohádka. Věhlasný detektiv Valerián Drak se vydává po stopě strašlivého lupiče Šestiprsťáka. Vyšetřování nebude tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Čím dál zamotanější zápletka zamotá hlavu všem. Místem činu zločinu je Staré Město pražské, není tedy až tak překvapivé, když do příběhu vstoupí tajemné síly, na které jsou i moderní vyšetřovací metody krátké. Jak jen tahle sranda dopadne...?
D6+  
Kůže a nebe - Dimitré Dinev
Premiéra: 29.11.2018. Překlad: Michaela Zelingerová. Režie: Irena Hýsková.
Strhující dialog, odehrávající se kdesi na jednom z novodobých bojišť, který se neobejde bez alkoholu a smrti. Je veden silou vzpomínek i silou lásky, kterým bere palčivost jen úlevný smích. Jsou-li naše pozemské schrány vězením naší skutečné existence, je možné z takového vězení utéci, začít nový vysněný život a přitom všem ještě předat zprávu o nás samotných? A kdo tluče na mříže vězení hlasitěji? Ten, kdo bojuje a s dlaněmi od krve, si bere, co chce nebo ten, o jehož životu rozhodlo jen nesprávné místo narození? Setkání dvou různých lidských osudů napoví, že možností takových útěků je překvapivě mnoho...
Bláznivá lokomotiva - Stanislav Ignacy Witkiewicz
Premiéra: 1.11.2018. Překlad: Jaroslav Simonides. Režie: Jiří A. Sládeček.
Divoká jízda lokomotivou, kde nic a nikdo není tím, čím se zdá. Dva nejvýznamnější zločinci své doby, soupeřící o přízeň krásné ženy, unesou lokomotivu, aniž by měli zcela jasný plán. Chtějí především přivést k absurdní dokonalosti své kriminální ambice v situaci kdy: „všechny sféry zločinu jsou již vytěžené“. Lokomotiva se řítí krajem, její bláznivé tempo zvyšuje napětí, vyvolává chaos, stupňující se rychlost rozjetých mechanismů hrozí vykolejením a katastrofou...
Kravinec uprostřed cesty - Radu Ţuculescu
Premiéra: 28.11.2017. Překlad: Ladislav Cetkovský. Výprava: Honza Lukeš-Vodseďálková. Režie: Irena Hýsková.
Komedie ze života zapadlé vesničky kdesi v Evropě, jejíž obyvatelé, snažící se pomoci jednomu z nich, se postupně mění v touze po zbohatnutí a zviditelnění se za každou cenu.
Jalový je výklad dějin, bez mé vlastní osoby... - Ivo Vodseďálek
Premiéra: 23.5.2017. Dramaturgie: Irena Hýsková. Režie: Jana Lukeš.
Literární večer - výběr z díla básníka a výtvarníka, představitele českého undergroundu.
Návrat opilcova dítěte a Zelené Karkulky -
Premiéra: 27.1.2017. Výprava: Honza Lukeš-Vodseďálková. Režie: Irena Hýsková.
Znovu můžete zřít obraz zkázy zloducha, kořistícího hadrářovu dceru, zhnusíte si alkohol, jenž dokáže učinit z dítěte vraha otce, seznáte jak výstřední dramata se odehrávala v palácích nejvyšších, schválíte Zelené Karkulce, že není Červená, uzříte, kterak dobro a láska vítězí nad zlem, přes sedmasedmdesátinásobné znásilnění milovanou bytostí v převleku. Nebude chybět ani excentricky smolný baron Ric.
Strejček Koňská noha -
Premiéra: 17.1.2017.
Neuvěřitelné příhody z nádherného světa plného emocí a fantazie. Romská vyprávění z dob kdy Romové ještě byli Cikáni. Kromě syrové autentičnosti, pábení a jadrného osobitě poetického jazyka, je to především humor, na kterém tato vyprávění stojí...
Jako šimi odpuštíme - Inka Machulková
Premiéra: 12.1.2017. Režie: Irena Hýsková.
Večer věnovaný básním Inky Machulkové, nejen jako představitelce české variace na beatnické téma. Básně v jazzovém a bluesovém rytmu vyprávějí příběh ženy, která se „jen“ odmítala bát života.
Sen v Lucemburské zahradě - Richard Aldington
Premiéra: 18.3.2016.
Lyricko-epická poéma, myšlenkově přístupná i nectitelům poezie; snad každý z nás má své sny. Nebo měl. A o tom to je.
Kouzelná noc - Sławomir Mrożek
Premiéra: 7.11.2014. Režie: Radim Vašinka.
Mrožkova přesmutnělá poezie člověka, stereotypem života už poněkud okoralého, unaveného, odevzdaného, ale přece jen ještě schopného rozpomenout se na dobu, kdy jeho svět měl svoji vůni, a on sám svoje sny, své ideály.
Pohádka z dračí sluje -  (0:40x)
Kostýmy: Jana Lukeš. Režie: Štěpán Smolík.
O tom, že vypravit se na draka se strašákem do zelí je na draka. A že na hlupáky je někdy kromě fištrónu zapotřebí pořádná dávka křenu. A možná přijde i drak!
D4+  

ARCHIV INSCENACÍ

Již neaktivní scény/soubory: Bluud Teátr - host


časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Našli jste na této stránce neaktuální nebo chybějící informaci, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace@i-divadlo.cz.
Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 22.4.2021