Názory

Podrobný rozbor navštívených inscenací. Poslední uveřejněné recenze:
Elisabeth (Divadlo J.K.Tyla Plzeň)
autor recenze: Lukáš Dubský
24.9.
(Mezinárodní festival Divadlo 2020)
autor recenze: Jiří Landa
15.9.
Greta (Divadlo Letí)
autor recenze: Lukáš Dubský
29.7.
Lady Macbeth z Újezdu (Švandovo divadlo)
autor recenze: Anežka Hrebiková
27.6.
další recenze
Divadlo NaHraně
Cokoli máte potřebu sdělit o divadle, vážně i nevážně. Poslední uveřejněné blogy:
Proso - opereta DJC
NinadeL
23.9.
Dlouhá vzpomínala na Bornu (Jan Borna 60)
Gimli35
20.9.
KONEC HRY v Aréně parafrázuje stav naší doby
MGL
16.9.
Tanec s chutí
Šárka Schmarczová (red.)
16.9.
Velikost malosti
Jiří Koula (red.)
13.9.
Podroušená Plzeň (28. Mezinárodní festival DIVADLO loutkářský)
Kateřina Jírová (red.)
12.9.
Rozum versus cit v antickém balení
Lukáš Dubský (red.)
7.9.
další blogy
kniha přání, pochval a stížností
Divadlo Kolowrat
7.9.
kniha přání, pochval a stížností
Klicperovo divadlo Hradec Králové
4.9.
kniha přání, pochval a stížností
RockOpera Praha
2.9.
kniha přání, pochval a stížností
Divadlo F.X.Šaldy Liberec
27.8.
kniha přání, pochval a stížností
Divadelní společnost J.Jurištové
14.8.
STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR
Vybraná uživatelská hodnocení
Jatka78 - Amerikánka
Jatka78
Amerikánka
Makronka123: 70 %
Na základě mnohých recenzí a šikovného PR jsem měla od této hry asi až přehnaně velká očekávání, bohužel mne ale toto představení v konečném důsledku spíše zklamalo. Nebylo to špatné, to určitě ne, ale některá místa lehce nudila, emocí jsem čekala asi ještě víc a tak celkově jsem měla pocit, že z toho šlo vytáhnout prostě víc. Holky byly vcelku dobré, paradoxně E.Křenková mi přišla lepší než Ramba, ale oba herecké výkony byly fajn. Celkově spíše tedy doporučuji, ale spíš jako takové "lepší ...
Studio Hrdinů - Kacířské eseje
Studio Hrdinů
Kacířské eseje
Gimli35: 60 %
65 %, nebo snad... Fakt nevím. Přesné procentuální hodnocení v tomto případě nejsem schopen stanovit. Je to inscenace bezpochyby silná, postupně gradující až k závěru se dvěma nejlepšími scénami (hudební výstup a nátlak na spisovatele/badatele) a s výbornou hudbou V. Franze. Na druhou stranu, zřejmě bych si Kacířské eseje více užil, kdybych byl trochu zvyklejší na taková alternativní představení - děkuji Studiu Hrdinů za rozšíření divadelních obzorů! -, případně zběhlejší ve filozofii.
Mé hodn...
Městská divadla pražská - Hrdinové kapitalistické práce
Městská divadla pražská
Hrdinové kapitalistické práce
Snekac: 80 %
Váhal jsem, ale nakonec dávám 80 %. Reportáže Saši Uhlové některé znám a už v době vydání mě dost zaujaly. Byl jsem zvědavý, jak se s tím divadlo popasuje a zvládli to velmi dobře. V podstatě šlo o rozšířené scénické čtení. Texty jsou velmi silné samy o sobě... Za všechny zajímavé momenty jeden - při přečtení komentáře z Facebooku od jiného novináře k reportáži z drůbežárny následovalo skvělé znázornění toho, když někomu dojdou slova :) Ke konci mi některé prvky nesedly (opakovaný příchod Kapitá...
Divadlo D21 - Utrpení mladého Werthera
Divadlo D21
Utrpení mladého Werthera
Matkon1@seznam.cz: 60 %
Představení je postavené celkem milým způsobem na atmosféře. Do děje se dostávám a s postavami se sžívám postupně, obraz za obrazem, stejně tak jim začínám věřit jejich opravdovost. Bohužel od začátku vím, jak vše skončí a od první až do poslední chvíle mám neodbytný pocit, že inscenaci něco chybí. Možná náboj, celistvost, jasnější cesta pro diváka, těžko říci. Herecké výkony jsou naplněné a pro většinu inscenace uvěřitelné.
Národní divadlo Brno - Liliom
Národní divadlo Brno
Liliom
Michal Švanda: 50 %
Částečně sociální drama ale překvapivě s výletem do posmrtného života. Také je to příběh o lásce nesourodé dvojice z předměstí, která se navzájem přivede do neštěstí. Konec je otevřený. Ale dá se taky říct, že se tak trochu rozpačitě vytrácí bez jasného vyznění. Představitelé hlavních rolí Ivan Dejmal (Liliom), Petra Lorencová (jeho žena Julča) a Pavel Doucek (gauner Švihák) hrají své postavy přesvědčivě a s nasazením. Jejich výkony asi zůstanou v paměti nejvíc.
Živá hudba (vibrafon) je dobrý n...
Švandovo divadlo - Krysař
Švandovo divadlo
Krysař
Slamajak: 50 %
Neurazí, nenadchne, nepřekvapí. Potenciál ženy v roli Krysaře nevyužit. Scénografie a kostýmy nezajímavé. Zaujal mě snad jen výkon Jacoba Erftemeijera a zapamatovatelná pro mě ještě byla Eva Josefíková (ale to možná jen proto, že jsem ji nedávno viděl v Šíleném Herkulovi, kterého - na rozdíl od tohohle Krysaře - z hlavy jen tak nedostanu).
Divadlo v Řeznické - Odvolání
Divadlo v Řeznické
Odvolání
Gimli35: 90 %
Je popularita to hlavní? Záleží na tom, co si o nás myslí ostatní? Aneb půldruhé hodiny trvající dynamický slovní zápas mezi rtuťovitým "učedníkem" F. Cíla a usedlým "mazákem" M. Táborského. Oba nejednoznační, oba ve finále chápete.
(Telegraficky: Táborský i Cíl skvělí, zručná režie prvně jmenovaného, prostředí DvŘ jako dělané pro takovéto komorní drama.)
Divadlo MinorSvět a divadloPražský divadelní festival německého jazykaActorsmapJatka78