Hudební divadlo Karlín [Velká scéna]

Anděl Páně

Premiéra: 26.10.2023 | 3:00
Podle stejnojmenného filmu. Dramaturgie: Adam Novák. Scéna: Petr Hloušek. Kostýmy: Linda Boráros. Choreografie: Ivana Hannichová. Dirigenti: Kryštof Marek, -bude doplněno-. Režie: Martin Čičvák.
Muzikál podle stejnojmenné úspěšné filmové pohádky z roku 2005. Anděl Petronel, popleta a nebeský outsider, putuje v doprovodu škodolibého čerta Uriáše po Zemi, aby dokázal Pánu Bohu, jak lehké je napravovat hříšníky a tím se zároveň sám nedostat do pekla. V pozemském světě způsobí spoustu zmatků, ale síla lidské lásky, pevná naděje a všichni svatí nakonec pomohou napravit vše, co Petronel pokazil. Nakonec se smí i vrátit na nebesa, protože na poslední chvíli jednoho hříšníka napraví – sám sebe...
D8+  
Hudební divadlo Karlín
Hodnocení inscenace
Redakce
67 %
Uživatelé
81 %
81391000
Hodnocení redakce
Jan Pařízek 70 %
Michal Novák 70 %
Iva Bryndová 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
15.6.So15:00 vstupenky
15.6.So19:00 vstupenky
16.6.Ne15:00 vstupenky
11.9.St19:00 vstupenky
12.9.Čt19:00 vstupenky

Volby

Hodnocení (42)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jan Pařízek  70 %
14.2.2024 | 910 hodnocení
+ souhlasím
Rozhodně povedené. Podařilo se přenést určité kouzlo a ducha filmu i sem na divadelní prkna. Přispěla k tomu určitě zdařilá scéna a kostýmy. Po hudební stránce se též nejedná o žádné zklamání, ba naopak, řada písní svým provedením opravdu potěší a umocňuje budovanou atmosféru. Snad jen samotný scénář se dosti striktně drží filmu, často slovo od slova. Obsahuje snad skoro všechny filmové scény a určité proškrtání by myslím prospělo. Po herecké stránce však výborný O. Rychlý, jemuž zdařile sekunduje M. Lambora. Tato dvojice zde funguje stejně dobře jako ve filmu. Z ostatních výtečná hlavně K. Daňhelová, která kraluje po pěvecké stránce. 75%
Michal Novák  70 %
18.11.2023 | 1157 hodnocení
+ souhlasím
Řemeslně velmi dobrý muzikál, prokomponovaný sice bez hitových špiček, ale v logice velkého plátna a při respektu, k jakému vyprávění hudba slouží. Výtky jsou dramaturgické: pro formát rodinné inscenace méně by bylo více (bez „amerického“ anděla nebo některých jevištních doslovností by se inscenace obešla) a v úvodu se Petronel příliš odchyluje od nuancí paličatého charakteru, jímž ho obdařila předloha. Měrou vrchovatou se nabažíte skvostně zahraných záporáků (Anna Fialová, Petr Vaněk) a snadno se odpoutáte od filmového Uriáše a Petronela díky výkonům Marka Lambory a Ondřeje Rychlého. Inscenaci posouvá k úspěchu režie Martina Čičváka.
Iva Bryndová  60 %
29.10.2023 | 566 hodnocení
+ souhlasím
55% - Celá řada velkých a dlouhých muzikálových čísel v klasickém broadwayském stylu a spousta otravných doslovností jsou hlavními problémy muzikálové adaptace, které způsobují zásadní nedostatky v tempu. Zážitek z mnoha povedených, často činoherních (ale i hudebních, pokud zrovna posouvají děj a fungují v něm) scén, výborných hereckých výkonů - zaujali zejm. Marek Lambora, Ondřej Rychlý (skvělá ústřední dvojice) a Anna Fialová - a kouzelného příběhu se tím poněkud kazí. Hudba mě příliš nezaujala - připomíná mnohé již slyšené, takže zbylo jen kouzlo několika okamžiků a jinak vlastně nuda.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Romana35  100 %
2.6.2024 | 333 hodnocení
+ souhlasím
Výpravný muzikál pod režijním vedením M. Čičváka, hudbu složil O. Brzobohatý, který je podepsán např. pod muzikálem Holmes, který se mi také velmi líbil. Vhodné i pro děti, spíše asi větší, pokud vydrží delší dobu představení, cca tři hodiny. Děj se striktně drží oblíbeného filmu, nechybí žádné známé scény. Marek Lambora má na roli Uriáše velké charisma. Filip Hořejš co by Petronel již méně. Dvojice záporáků klíčnice (Anička Fialová) x správce ze zámku (Petr Vaněk) pobavili nejvíce. Atmosféra vánoc na mě díky tomuto muzikálu dýchla i v létě. Určitě ještě navštívím.
Briseis  70 %
2.6.2024 | 9 hodnocení
+ souhlasím
Jedním z problémů této inscenace je, že pokud sledujete tvorbu Ondřeje Gregora, tak v každém songu uslyšíte něco z jeho předchozích děl. Gregor kopíruje sám sebe, většinou Holmese. Jedinečnou peckou je Čardáš, mariáš, zejména v podání Marka Lambory. Ten spolu Ondřejem Rychlým tvoří naprosto sehrané duo, jak herecky, tak i pěvecky, u Rychlého překvapí jeho bohatý hlasový fond. Válcuje tak Filipa Hořejše, který přehrává a nemá příliš příjemnou barvu hlasu. Většina ale podává skvělé výkony (např. obě Fialové a L. Janota), velmi funkční je i scéna a celková scénografie. Bohužel neúnosná je délka představení a občas se vleče.
Makaluzo1  70 %
31.5.2024 | 84 hodnocení
+ souhlasím
Výborná režie,nápaditá výprava často překvapí nevšedními triky, zdařilá choreografie, dobové kostýmy, to vše přispívá k divácké úspěšnosti. A dnes již kultovní filmová předloha. Jen hudební složka, kromě čertovského čardáše, je o level níže. Připomíná spíše scénickou hudbu než muzikálové pecky. Radost účinkujících ze hry se přenáší na publikum.
PavelUrby  80 %
8.4.2024 | 5 hodnocení
+ souhlasím
Sehnat lístky nebylo jednoduché ale povedlo se a stálo to za to, jedná se o skvělou záležitost. Nečekal jsem, že by se to mohlo vyrovnat filmové předloze. Obsazení je výborné, nejvíc se mě líbil Ondřej Rychlý. Příjemné překvapení, pokud seženu lístky, tak beru známé a jdu znovu :)
Monty70  100 %
2.4.2024 | 264 hodnocení
+ souhlasím
Podařené. Řekl bych, že tento muzikál je jeden z nejlepších, které jsem měl možnost zhlédnout na prknech karlínského divadla. Vyrovná se svým zpracováním směle filmu. Dobře zvoleni představitelé hlavních rolí, pěkná scéna, kostýmy i choreografie tanečních čísel. Z našeho obsazení mě zaujali nejvíce Marek Lambora (Uriáš) a Anna Fialová jako Klíčnice. Její komediální talent je výhodou pro ztvárnění této postavy. A pochválit musím i Petra Vaňka v roli správce. Až bude možnost, navštívím tento muzikál znovu.
Antonio  100 %
1.4.2024 | 124 hodnocení
+ souhlasím
Ondřej Rychlý a Marek Lambora byly úžasní moc fajn kultura nadšení Jirka Korn , Kristina Daňherová z Brna taky super všichni byly na jedničku. Moc spokojenost povedlo se doporučujeme navštívit představení bravooo...
Silencia  100 %
22.2.2024 | 43 hodnocení
+ souhlasím
Tohle bylo boží. Nečekala jsem, že by se to mohlo vyrovnat filmu, spíš jsem myslela, že to bude ubohá kopie. Kopie to je, ale rozhodně ne ubohá. Skvělej Rychlý, který tatínka nezapře, úžasnej Lambora, který zase neskutečně připomíná Dvořáka. Ti dva si to tam fakt dávali. Jsem moc ráda, že jsem narazila zrovna na ně. Ostatní byli taky super, i když bych mnohem víc ocenila vidět Kubařovou, Tomeše, Vaňka a obě Fialové. Třeba jindy. Bohužel některým rychlým písničkám bylo špatně rozumět. Ale celkově mě to velmi příjemně překvapilo, až ohromilo. Děkuji.
TerJan  50 %
22.2.2024 | 54 hodnocení
+ souhlasím
Zveličení sebestřednosti a ufňukanosti Petronela z něj udělalo pro mě nesympatickou postavu, které nemám důvod fandit. Zvýraznění čertoviny u čerta dává větší smysl. Téma má potenciál, ale úplně zapomenutelná, zaměnitelná hudba nepřidává nic nového k původnímu a 3hodinová stopáž tomu nepřidává. Herecky vyčnívali jen Uriáš Honzy Sklenáře a Anička Fialová jako panna klíčnice. Nejsem úplně cílová skupina muzikálů a zřejmě potřebuji ke spokojenosti víc než jen známá jména a velikou barevnou výpravu, ale standing ovation plného divadla se mnou nesouhlasí.
Kateřina Vodáková  90 %
3.2.2024 | 210 hodnocení
+ souhlasím
Nádhera a obrovská radost pro všechny smysly. Miluju! V HDK i celkově v Praze lepší muzikál aktuálně neobjevíte. Viděno 2x a ne naposledy, ještě mi nevyšla ideální kombinace O. Rychlého a M. Lambory :) Úchvatná scéna, hudba a většinově i obsazení. Výborní K. M. Fialová, K. Daňhelová, L. Janota, K. Vágnerová, R. Coufalová a J. Korn. Pěvecky však slabý P. Vaněk. Mezi afektovaným F. Hořejšem s nelíbivou barvou hlasu a O. Rychlým je propast, jednoznačně doporučuji O. Rychlého, který pěvecky mile překvapil. M. Lambora je jedním z největších multitalentů mladé generace a jako Uriáš je geniální! Avšak i J. Sklenář předvádí po čertech dobrý výkon.
Teddy  100 %
17.1.2024 | 294 hodnocení
+ souhlasím
Výpravný muzikál, který i přes delší stopáž rozhodně nenudí. Známé scény z filmu obsaženy všechny, herecky i pěvecky povedené. O divácké oblibě svědčí fakt, že vstupenky jsou vyprodány na dlouho dobu dopředu. Herecky přesní Lambora, Anička Fialová, Tomeš, Korn. Posledně jmenovaný hraje dvě postavy, z nichž postava rychtáře mu sedne více. Scéna s "americkým andělem" mi jako jediná nepřišla zajímavá, ale to je detail. Ráda bych viděla i druhou alternaci na roli Petronela, Ondřeje Rychlého.
DivadelniFan  70 %
16.12.2023 | 355 hodnocení
+ souhlasím
75% - líbilo, znovu nemusím, ale když bude příležitost, bránit se nebudu :-)

Muzikál milý, ale nijak víc nenadchne, navíc úmorná délka, hrozně se to táhne. Jak jsem byl nadšený z hudby v Holmesovi, tak ve Slunci, senu už méně a tady už nic nového a zajímavého nepřišlo. Byla to kombinace "chci začít zas psát" a "hektolitrů mléka". Scéna skoro pořád stejná a občasnými super nápady. Výkony vesměs výborné - Sklenář a Hořejš úžasní a osobití, jako vždy a všude potěšili i fantastičtí Janota, Daňhelová, Fialová a Coufalová. Dá se doporučit, člověk si užije milou chvilku, ale "wow efekt" nepřijde.
PetrZach  90 %
5.12.2023 | 6 hodnocení
+ souhlasím
Skvělá záležitost, která se nesnaží kopírovat předlohu ale pohádkový duch si zachovává, navíc je zde znázorněn i protiklad, kterým je samotné peklo. Korn v roli boha naprosto exceluje a i ostatní herci do svých rolí nádherně zapadnou a jsou jim šité na míru, pan režisér Čičváka odvedl svoji práci na výbornou. Jak už zde v komentářích mnohokrát zaznělo, tak se jedná aktuálně o to nejlepší co HDK a Praha nabízí.
Nikol_14  80 %
5.12.2023 | 12 hodnocení
+ souhlasím
Po posledním novém muzikálu Slunce seno, jsem šla na představení raději bez očekávání. Ale byla jsem velmi mile překvapena, rozhodně nebudu tvrdit, že je to nejlepší aktuální muzikál uváděný v Karlíně. Ale za mě opravdu povedené, přesto, že je muzikál vcelku dost dlouhý, nejsou v něm žádná hluchá místa a prostor pro nudění se. Hezké písničky, sice nijak zvlášť chytlavé, ale všem je hezky rozumět. Velmi mile mě překvapil Ondřej Rychlý, netušila jsem, jak dobře umí hrát a hlavně zpívat. Role Petronela mu padne jak ulitá. Určitě bych šla zas během příštího adventu znovu a třeba se mi podaří vidět i jinou alternaci pro srovnání. Doporučuji.
CouldWeStartAgainPlease  90 %
12.11.2023 | 40 hodnocení
+ souhlasím
Jeden z nejlepších muzikálů, které aktuálně v Praze jsou a jednoznačně jedno z nejlepších, do nabízí Karlín. Velmi zdařilá show po všech stránkách, které dominují skvělé herecké a pěvecké výkony ústřední dvojice anděla a čerta Ondřeje Rychlého a Marka Lambory. Ano, dalo by se krátit a lehce škrtat, ale i při téměř tříhodinové délce představení jsem se nenudila. Ideální muzikál pro celou rodinu hlavně v předvánočním čase, kdy na vás z jeviště dýchne atmosféra Vánoc. Oceňuji, že malý Ježíšek nemá sólovou písničku, protože zpěv dětí na jevišti není vždy lahodný uchu. Skvělý výkon podávají i Viktor Javořík a Roman Tomeš. Jen tak dál!
Jarka35  70 %
1.11.2023 | 7 hodnocení
+ souhlasím
Opět velmi zdařilé představení dotažené do posledních detailů. Kvalitní výkony herců. Výtku bych měla pouze k Filipu Hořejšovi, jehož herecké části byly až příliš afektované. Velký přešlap bylo obsazení Ines Ahmed, její role sice nemá tolik prostoru, ale i přes to, pěvecky hrůza a herecký výkon nulový. Zbytek obsazen velmi zdařile. Skvělé výkony od Jana Sklenáře i Romana Tomeše. Prostor zde má i company, parádní choreografie. Kostýmy i scéna nádhera.
Fedorocko  80 %
30.10.2023 | 750 hodnocení
+ souhlasím
Krásná scéna, zdařilé převedení filmové pohádky v příjemný muzikál.
Za mě osobně určitě bych snesl líbivější hudbu a i nějaký hit,který by představení obohatil.
Aperolka  90 %
28.10.2023 | 61 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Tohle se hodně povedlo. Představení, kterému nechybí vtip, má spád a podařilo se zachovat náladu, kterou si vždy odnáším z původní filmové pohádky. Navíc i obsazení snad všech rolí dopadlo skvěle. Marek Lambora a Ondřej Rychlý jsou skvěle sehraní a výborně se doplňují. Oceňuji i výborné choreografie a působivou výpravu.
Pavel.little.krejčí  100 %
27.10.2023 | 5 hodnocení
+ souhlasím
Videne obsazeni-Lambora,Rychly,Danhelova,Tomes,Kubarova,Fialova
Funguje to,je to zabavne,nenudi to...na konci jsem mel chut vstqt a jit zdobit stromek...nakonec jsme si s vedle sedici pani poprali hezky vanoce
Domi.Mac  70 %
27.10.2023 | 88 hodnocení
+ souhlasím
Působivé. Brzobohatý pohádce našel víc než důstojnou muzikálovou podobu, písňové texty jsou hravé, zábavné, hudba jakbysmet. Krásná scéna, hromada humoru, nápadité choreografie. Vynikající Lambora jako čert a Fialová jako klíčnice, ovšem obsazení Hořejše do role Anděla považuji za přešlap. Výkon je to amatéristický, afektovaný, k nevydržení, kvůli jeho nevěrohodnosti tklivé pasáže muzikálu v závěru vyzní do prázdna. Škoda. Věřím, že v jiném obsazení by i téměř tříhodinová délka neměla chybu. I přesto se Anděl páně řadí k nejlepším muzikálům v Praze, které jsem zatím viděla. Překvapení. 70%
Guildenstern  50 %
27.10.2023 | 449 hodnocení
+ souhlasím
Prosím, vysvětlete někdo O. Brzobohatému, co je to temporytmus! Obzvláště ve druhé půlce je množství a délka muzikálových čísel opravdu neúměrná. Autor je podle mě zručnější textař než skladatel, s podivem je velké množství citací a nepůvodní hudby. Mnohem lepší je představení s Petronelem O. Rychlým, který má skvělou intuici a dokáže jakž takž dozehrát i utahané libreto. Uriášové jsou stejně dobří oba. Zaujme i A. Fialová, R. Coufalová a K.M. Fialová. Celku hodně pomohla dynamická režie M. Čičváka.
Zdeněk  90 %
27.10.2023 | 27 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Nejlepší věc co je v HDK k vidění. Skvělá režie Čičváka. Scénografie plně funkční stejně tak zdařilé kostýmy. Hlavní duo Hořejší a Lambora perfektně zvoleno. Fialové role klíčnice skvělé sedí. Nebýt amerického anděla byl by to plný počet.
RaB  60 %
27.10.2023 | 377 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
O. Brzobohatý vykradl sám sebe (hudba je kombinací Slunce sena a Legendy a nic nového nenabízí - jen se zpívá jiný text). Další problematickou částí je samotné přepsané libreto/děj. Ta pohádka je kouzelná a má vtipný humor. Avšak veškeré změněné části vedly jen ke zhoršení a trapnosti (americký anděl, vulgarity apod.).
Scéna by také zasloužila větší proměny - jedna brána, která je zároveň hradní i na nebesa.
Z výkonů jednoznačně nejlepší R. Coufalová, která ač má jen 2 písničky, tak je hvězdou. Dále M. Lambora, který má to správné charisma a K. Daňhelová. Naopak F. Hořejš přehrával, byl afektovaný, což se k Petronelovi nehodí.
Denisa H.  90 %
26.10.2023 | 379 hodnocení
+ souhlasím
Muzikál se nezměnil v estrádní show, z čehož jsem u jedné ze svých nejoblíbenějších pohádek měla obavy. Nekopíruje předlohu, přesto si ducha pohádky víceméně zachovává. Obohacení o výpravy do pekla jsou skvělým oživením vůči filmu. Hlavně i díky výbornému M. Lamborovi. S O. Rychlým jsou perfektní dvojka. A co je fajn, ani jeden (a ani nikdo další z obsazení) nenapodobuje filmové předobrazy (Trojan, Dvořák). Více ještě zaujala skvělá A. Fialová coby klíčnice. Dále (na premiéře) hráli P. Vaněk, J. Korn, R. Tomeš, V. K. Kubařová a I. B. Ahmed. Souhlasím s názorem, že na představení pro děti je to možná moc dlouhé, otestuji časem na neteři :-D
honzy  80 %
26.10.2023 | 284 hodnocení
+ souhlasím
Nová inscenace rodinného muzikálu ANDÉL PÁNÉ v Hdk je velice úspěšná po všech stránkách.Je to hlavně zásluhou režiséra Martina Čičváka,který má zkušenosti s velkým jevištěm,ale klade velký důraz na herecké vyznění muzikálu.Pochválit lze všechny protagonisty,v čele s Ondrou Rychlým a Janem Sklenářem,výbornou scénografii,kostýmy i pohybovou složku.
Psáno z předpremiéry 21.10.2023
Rejpalka  70 %
26.10.2023 | 212 hodnocení
+ souhlasím
75%. To nejlepší, co se dá v HDK potažmo v Praze vidět. Svěží vítr rozhodně přinesl nový inscenační tým (aneb království za Čičváka). Rozhodně se bude jednat o divácký hit, ale opět tam byly, za mě nesmyslné, citace a pasáže z různých žánrů (např. sólovka Klíčnice mi připomněla "whisky to je moje gusto". Korn už by se raději o step neměl pokoušet, nevím proč je teď trend stepovat v každém muzikálu. Role rychtáře mu sedí mnohem víc. Vyhodila bych jednu z prvních scén a to "anděla s americkým přízvukem". Ale obsazení celkově skvělé, Hořejš vynikající jak pěvecky tak herecky, Lambora taktéž. Dobrá scéna a překvapivě i choreografie.
Maruška1234  100 %
31.12.2023 | 2 hodnocení
+ souhlasím
Moc se nám představení líbilo.Vtipné, mělo spád, žádná hluchá místa.Krásná hudba /klobouk dolů pane Brzobohatý/, vtipné libreto.I má vnoučata /8 a 11 let/ byly nadšené.Zkrátka nemělo to chybu.Vřele doporučuji.
Ddivak1  90 %
24.12.2023 | 3 hodnocení
+ souhlasím
Viděno 2.12. v perfektním obsazení Rychlý, Lambora, K. M. Fialová, Janota, A. Fialová, Javořík, Korn, Coufalová. Představení krásné. Jen mi některé písně přišly zbytečně moc dlouhé, ale to je pouze maličkost. Nejvíce bavili Anna Fialová a Viktor Javořík a píseň Advent podle mého gusta :) Rozhodně doporučuji všem.
Mila84  90 %
6.12.2023 | 4 hodnocení
+ souhlasím
Ideální program na večer v čase předvánočním? Projít se po městě, dát si svářeček a zajít do Karlína na Anděla páně. Kouzelné představení, kdy na vás z pódia sálá, jak to všechny zúčastněné baví a že všichni co na něm pracovali, jsou lidi na svém místě. Jo a s Markem Lamborou alias čertem Uriášem bych šla do pekla dobrovolně:)
Gerimo  100 %
27.10.2023 | 2 hodnocení
+ souhlasím
Geniální dílo.
Viděl jsem v roli Petronela/Uriáše obě altenrace a můžu říct, že nemusíte smutnět ať dostanete kohokoliv. Není totiž slabého článku.
F.Hořejš i O.Rychlý zvládli svoji roli perfektně a každý svým způsobem exceluje a vládne jevišti v každé své scéně.
U dalších rolí jsem měl také pocit, že kohokoliv koho jsem viděl, tak jako by mu role byla šitá na míru.
Opravdu vřele doporučuji.
MiJeVa  100 %
2.6.2024 | 8 hodnocení
Johan Čáp  50 %
1.6.2024 | 15 hodnocení
Rooty  70 %
8.5.2024 | 10 hodnocení
LavinieCamui  60 %
26.4.2024 | 830 hodnocení
Marley  80 %
2.4.2024 | 43 hodnocení
Rslamber  70 %
26.2.2024 | 14 hodnocení
HodnaTeta  80 %
14.11.2023 | 182 hodnocení
Applejuice  80 %
30.10.2023 | 368 hodnocení
Michalmusek  70 %
29.10.2023 | 317 hodnocení
Tucnak4  90 %
27.10.2023 | 9 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.