Profil uživatele

Rejpalka

Blázen do skutečného muzikálu. Zpětně hodnotím inscenace které jsem viděla.

Nejoblíbenější herečky - muzikál
1. Kristýna Daňhelová
2. Martina Šnytová
3. Dagmar Křížová
4. Soňa Hanzlíčková

Nejoblíbenější herečky - činohra
1. Eva Josefíková
2. Eliška Balzerová
3. Eva Vrbková
4. Helena Dvořáková
5. Eva Hacurová
6. Denisa Barešová

Nejoblíbenější herci - muzikál
1. Petr Ryšavý
2. Lukáš Ondruš
3. Marco Salvadori

Nejoblíbenější herci - činohra
1. Petr Jeništa
2. Milan Němec
3. Petr Štěpán
Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Jiří Koula: 13 % (27)
Pavel Širmer: 14 % (67)
Iva Bryndová: 15 % (100)
Jan Pařízek: 17 % (79)
Helena Grégrová: 18 % (73)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

1 2 3 4 5 6 7 8 9  >  >>
(zadáno: 14.4.2024)
Další představení, kde autoři musí frčet na slušném matroši. Začátek jak z pohádky z roku 1980, pak se kostýmy znormalizovaly. Hudba a zpěv byl krásný, ale co ta CZENGLISH? Mluvím plynně a místy jsem neměla ponětí. Proč se nezpívalo česky? Příště si radši poslechnu v rozhlasu než na to jít v Plzni znovu.
(zadáno: 9.4.2024)
Skutečně hutné představení, kde září hlavně Ondřej Rychlý. Na malém prostoru Činoheráku se povedla scéna, režie. Sklenář mi též přišlo že místy přehrával. A Kikinčuk už dávno není jen Šimon Plánička.
(zadáno: 9.4.2024)
Oproti verzi z roku 2003 je to úplně slabé. Nejspíš jsme "vyhráli" suverénně nejstarší Fantine na světě. Ačkoli výkon Brožové byl z těch lepších. Scéna příšerná resp nijaká, zvlášť v první půli jen černý lajntuch. Javertova sebevražda fraška. Vaněk má charisma asi jako telefonní budka, company se mi vůbec nelíbila (zvlášť pánská). Nechápu proč se u "prázdný stůl" promítá jakési planetárium. Jestli jet, tak kvůli poslechu nádherných melodií, na show si radši zaleťte do Londýna nebo kamkoliv na západ.
(zadáno: 23.3.2024)
Přiznávám, že mě celé Evanovské šílenství úplně minulo. Ano, má to hezké písničky s nějakým poselstvím, ale totálně mě hněte, že všichni mu odpustí a jede se dál. V obsazení pro mě vynikla Dáša Křížová. Jan Brožek jako Evan byl fajn. Antalová hrozná. Celkově mě to představení přišlo takové nijaké. Snad se to do oficiální premiéry zlepší.
(zadáno: 23.3.2024)
Humor Mládka těží z nostalgie. Většina vtipů je již stokrát recyklovaná. Než muzikál je to hudební komedie ve verších ze základní školy a s choreografií, kterou zvládne i děcko na střední. Radka Coufalová opět dokazuje, že i svém věku může hrát puberťačku. Za mě ne a děkuji.
(zadáno: 17.3.2024)
Vynikající hra, která ve mě rezonuje i měsíc po zhlédnutí. Skvělý Aleš Bilík. Je to znepokojující, inteligentní a surové a pokládá spoustu otázek. Slabší povahy ať radši zůstanou doma. Občas mi připadalo, že dnešní člověk je značně otupělý a pro mě osobně poznání, že je již velmi málo věcí, které mě dokážou šokovat.
(zadáno: 16.3.2024)
Šla jsem bez jakéhokoliv očekávání a nadmíru dobře se bavila. Zábavná jízda, kde se to hemží cigaretami, alkoholem a pubertálním humorem. Všechny představitelky byly skvělé, odbourala mě Marta Dancingerová v mužských rolích a tradičně skvělá Kristýna Daňhelová, která je z obsazení nejlepší zpěvačka. Děj se odehrává ve Skotsku v době, kdy v UK byla vlna nezletilých matek a děvčata jsou studentkami katolické školy (pro referenci doporučuji seriál Derry girls). A bohužel vulgarismy, které ve hře jsou jsou běžnou mluvou dnešní i minulé mládeže. Procenta dolů, protože to není muzikál, spíš činohra se zpěvy.
(zadáno: 3.2.2024)
Kuba Burýšek v činoherním klubu. Hurá. Je to skvělá hra o třech ženách a jednomu muži a propletenco vztahů. Dívky se postupně všechny vdaji a hlavní hrdina Jordan pátrá po tom, kde by se měl a mohl seznámit. Doufejme,že bude dostávat víc roli v Praze. Dojala jsem se, zasmála jsem se a i se zamyslela na dnešní dobou a vztahy.
(zadáno: 1.2.2024)
Další rádoby muzikál perfektně zapadají do "dramaturgie" kina Sevastopol. Nepřináší nic nového, klasická zábava pro zájezdy z Tábora, Aše a Maloměřic. Fanatici z fanklubu s IQ nad hranicí chudoby si přidají 90% a my ostatní si zajedeme do Brna a dál. 10% za Betku Bartošovou a Pavlínu Ďuriačovou.
(zadáno: 28.1.2024)
Obecně nemám ráda dětská představení, ale kombinace Helbich-Juráčková-Kabele byla překvapivě dobrá. Hudba nudně nezapamatovatelná, nudila jsem se už u předehry. Z dospělých zaujal hlavně Robert Jícha (ale veeeelmi mladý na dědu) a Ivana Vaňková, kterou můžu vidět v čemkoli. Pokud máte děti, tak přidejte 40% a pochvalte se, že vedete děti k hudbě. Pokud bez dětí tak jedine víceméně se pronudit. Jediné co mě pobavilo byly komentáře dětiček z publika.
(zadáno: 13.1.2024)
Naprosto nechápu, co všichni vidí jako úžasnou scénu (auto na scéně, led obrazovky atp) Všechno bylo již viděno v jiných verzích i zemích. Hlavní představitelé pěvecky své party naprosto nezvládají. Klimenda Ghetsemane většinou recituje, charisma chybí jemu i D. Krausovi jako Jidášovi. Konec zbytečně zdlouhavý, některé části naprosto nelogické (klec s elektřinou, bičování přes nahý zadek a krev na hrudníku, Kaifáš na vozíku má RS nebo je feťák?, auto, kluk,atp.)Ústřední trio zachraňovala N. Dvořáková, které to taky místy ujelo, ale lepší než 60leta BB. A Panna Marie vypadá jako Krissy z Hair. Holík překvapivě dobrý, Klečka a Flender též.
(zadáno: 1.1.2024)
Na mě nadstandardních 70%. Scéna stylově velmi podobá originálu, naštěstí jsme zkopírovali i skvělou scénu s houpačkami. Dospělí super, Milan Němec top. Ale já prostě těm děckám nerozumím co zpívají. Sborové scény dospělých zachrání alespoň off stage, ale u dětí jsem si musela texty domýšlet. Vynikající Karolína Kabele jako Matilda. Nemám ráda děti v divadle a na divadle, což rapidně snižuje mé hodnocení. Poznámka na okraj: hádat se s někým, kdo neviděl verzi v UK, že česká verze je lepší je trochu - mimo sousedé z naší řady. Pro rodiny je to sázka za jistotu. Mdb rozhodně nezklame.
(zadáno: 25.11.2023)
Spíš než muzikál je to činohra prokládaná kabaretně-pěveckými čísly. Bohužel jde poznat, že autory jsou Soukup a Osvaldová. Soukup vykrádá sám sebe (motivy z Johanky a Elixíru života) a Osvaldová opět jede svoje trapno-veršovánky. Celkově je hudba hodně swingová, oceňuji živou hudbu. Pozitivně hodnotím i dobře secvičenou choreografii. Hlavní pěveckou hvězdou je samozřejmě Petra Janečková, která celé představení táhne. Jestli tento muzikál vidět, tak hlavně kvůli ní. Viděno během hostování v Divadle Pod Palmovkou. Do Pardubic bych na to nejspíš nejela.
(zadáno: 25.11.2023)
Viděno více než 20x, od počátků v roce v 2014 značný posun v sehranosti. Marian Vojtko zustává tragickým, maska je stále jak ze šprťouchlat a scéna se zlatým rámem a sochy, co mají obě nohy levé bez komentáře. Jezdící nesvítící svícny....Výkony super-Schwab, Bragagnolo, Mátlová i Borková, Christine vynikající Sommerová, velmi příjemně překvapila N. Grossová jako Christine. Držáci Matuszek se Štágrem. Londýn to není a nikdy nebude, dort...pardon lustr je pomalý jak dětská mašinka. BTW. u titulní písně je playback vždycky, v zahraničí je z playbacku i "zpívej můj anděli" u Christine (hrají totiž 7-8 show za týden a zničily by si hlasivky).
(zadáno: 17.11.2023)
Po zhlédnutí verze v Brně jsem si uvědomila, že v této verzi byly výrazné pouze grimasy Lucie Bílé a příšerný překlad Adama Nováka. Zoslovení ?středo? mám dodnes noční můry.
(zadáno: 17.11.2023)
Konečně to jde udělat bez ksichtíků naší přední slavice. O 60% lepší než Praha. Skvělá company, super dvojice Daniel Navrátilová, skvělí Janíková a Jícha. Mladý Gazdík je přesně jak tatík, když přidá na zpěvu je z něj hvězda. Ester Mertová silná herecky, pěvecky je to Krysta Rodriguez z Wishe. Marta Matějová je na roli babičky mladá, však MdB má dost hereček vyššího věku, tak proč ne tady? Scéna mi připomínala Ples upírů. Zábava pro celou rodinu, ale není to můj šálek kávy. A proboha proč je tam ta armáda kulisáků???
(zadáno: 12.11.2023)
Zase kus, kde jsou všichni ostatní účinkující lepší než samožerka LB. Neznámý muzikál je ale tematicky dobře zvolený, text občas typická novákovina, ale jsou i horší. Asi bude záležet i na obsazení, ale docela jsem se u toho i bavila. Rozhodně víc, než u jiných exhibic LB. Celkem banální příběh, ale z kusů s LB v divadle LB pro sektu LB je to asi nejlepší. Jen ji proboha už někdo zakažte tý výstupy s roztleskáváním publika a žebráním o hlasy do Slavíka. Nebýt v tom Bilá, přidala bych ještě 10. Členové její sekty si přidají 50.
(zadáno: 12.11.2023)
Moderní, současná hra o tom, že lidi vlastně nevědí, co chtějí. Vynikající Nina Horáková tahounem představení. První půlka spíš do komediálna (skvělá Eva Salzmannová jako matka), druhá půlka už hutný nářez. Jen pokud jste viděli britskou verzi, tak ta česká scénografie je skutečně tristní.
(zadáno: 29.10.2023)
Pokud máte lobotomii, na muzikál chodíte jednou za tři roky a Kleopatra je top, si přidejte 90%. Lituju celkem slušné účinkující...měli to pojmenovat parodie na muzikál, protože jinak se to nedá nazvat.
(zadáno: 26.10.2023)
75%. To nejlepší, co se dá v HDK potažmo v Praze vidět. Svěží vítr rozhodně přinesl nový inscenační tým (aneb království za Čičváka). Rozhodně se bude jednat o divácký hit, ale opět tam byly, za mě nesmyslné, citace a pasáže z různých žánrů (např. sólovka Klíčnice mi připomněla "whisky to je moje gusto". Korn už by se raději o step neměl pokoušet, nevím proč je teď trend stepovat v každém muzikálu. Role rychtáře mu sedí mnohem víc. Vyhodila bych jednu z prvních scén a to "anděla s americkým přízvukem". Ale obsazení celkově skvělé, Hořejš vynikající jak pěvecky tak herecky, Lambora taktéž. Dobrá scéna a překvapivě i choreografie.
(zadáno: 21.10.2023)
Původní verze se mi hodně líbila, ale tohle téma takže moc volá po aktualizaci!! Dnes už je, kdysi kultovní, dílo totálně vyprázdněné, nikdo mě emocionálně nezaujal a hlavně proboha proč to pořád musíme poslouchat z CD?? Nemáme dost romských muzikantů? Pecha měl svůj vrchol v Rockym, od té doby úpadek. Jediný kdo dává trochu smysl je Felicita Prokešová.
(zadáno: 21.10.2023)
Nemám ráda děti v divadle, na divadle i když tady se to dalo překvapivě přežít. Slabý Harok, slabá Gabrišová a neduhy z Plzně se jen přenesly do Ostravy. Kdo to neviděl a má nervy na děti ať s klidem jde, ostatní ať si počkají na něco lepšího.
(zadáno: 16.9.2023)
Svěží vítr. Návrat do historie, kdy si ještě děti hrály v parku a lidi spolu víc mluvily. Cítila jsem značnou nostalgii. Ale pokud jste vyrůstali v té době, zjistíte co všechno si váš mozek pamatuje ačkoli nechcete. Skvělá oddychovka v plném tempu. Ať je hudba tvůj lék...
(zadáno: 9.6.2023)
Bodyguarda totálně zabil naprosto příšerný překlad Adama Nováka. Písničky jsou pak změtí slov z téměř doslovného překladu. Rachel hrála Tereza Mašková, jednoznačně hvězda. Bezchybný pěvecký výkon, krásná barva hlasu i v mluveném slově, slušný tanec i herectví. Bohužel měla problémy s frázováním a v rychlejších pasážích ji nebylo rozumět. Režie je taková nijaká, scéna na stejný způsob jako už x-krát, nepřináší nic nového. Nepodařilo se mi přijít na to, proč se Rachel zamiluje do Hynka Čermáka, ačkoli mi v roli nevadil tolik jak jsem čekala. Dasha skvěle zpívá, ale nehraje. Nelibily se mi ani kostýmy Rachel, čekala jsem něco víc opulentního.
(zadáno: 3.6.2023)
Jako přehlídka nadšených amatérů by to byla bomba, na profesionální divadlo jen odvar. Písničky de facto jedou dokola ten jediný hit z filmu, Chýlková a Kraus to mají asi domácí recesi, jinak nechápu. Pro děti možná, muzikál to rozhodně není. Měli to nechat jako činohru a možná by to bylo lepší. Kouzla a efekty pro děti zázrak, pro dospělé průhledné.
1 2 3 4 5 6 7 8 9  >  >>