Profil uživatele

Rejpalka

Blázen do skutečného muzikálu. Zpětně hodnotím inscenace které jsem viděla.

Nejoblíbenější herečky - muzikál
1. Kristýna Daňhelová
2. Martina Šnytová
3. Dagmar Křížová
4. Soňa Hanzlíčková

Nejoblíbenější herečky - činohra
1. Eva Josefíková
2. Eliška Balzerová
3. Eva Vrbková
4. Helena Dvořáková
5. Eva Hacurová
6. Denisa Barešová

Nejoblíbenější herci - muzikál
1. Petr Ryšavý
2. Lukáš Ondruš
3. Marco Salvadori

Nejoblíbenější herci - činohra
1. Petr Jeništa
2. Milan Němec
3. Petr Štěpán
Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Iva Bryndová: 13 % (76)
Lukáš Dubský: 13 % (61)
Pavel Širmer: 13 % (49)
Jiří Koula: 14 % (23)
Jan Pařízek: 17 % (60)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

1 2 3 4 5 6 7  >  >>
(zadáno: 27.11.2022)
Nesnáším písničkály, ale měla jsem ráda Hanu Zagorovou. Proto jsem si tenhle počin nemohla nechat ujít. A byla jsem velice překvapena, dokonce musím přiznat, že v tomto žánru je to snad nejlepší co lze vidět. Příběh je pěkně naroubovaný na písničky, které posunují děj (zázrak). Nejvíc mě překvapila a musím pochválit, Denisa Nesvačilová. Nina Horáková vnesla do své postavy duši (a navíc nádherně zazpívala mojí oblíbenou - Maluj zase obrázky). Elis Ochmanová se blýskla už v Kvítku mandragory a i Zagorové styl ji sluší. Je to představení hlavně pro ženy a s přemírou žen, jen bych vyhodila Bořka Slezáčka, který nemá charisma a ani neumí zpívat.
(zadáno: 27.11.2022)
I přes skvělou hudbu Andrewa Lloyda Webbera mě tenhle muzikál nijak neoslovil. O velkoleposti se tu nedá hovořit ani omylem, auto Normy tlačí zezadu kulisáci, Joe vylezá z bazénu zpoza nějaké plastové plachty...S. Topinková Fořtová se mnou emociálně neudělala vůbec nic (nominace na Thálii za konkrétně co?) Víc než Pavel Režný se mi líbila jeho manželka Charlotte jako Betty, milá byla i company v čele s Lukášem Ondrušem jako Artiem. Největší herecký výkon pak podal nenápadý Pavel Klečka jako Normin věrný sluha max. Opulentnost se bohužel nekonala, ačkoli hudba je to skutečně krásná.
(zadáno: 1.11.2022)
Zajít do na tohle dílko po zájezdu na muzikál do Vídně možná trochu ubírá na hodnocení. Jedná se o standardní vysokou kvalitu, na kterou jsme z MdB už tak nějak zvyklí. Perfektní orchestr, sezpívané sbory, skvělí umělci. Ale není to málo? Pro mě ano. Za srdce mě to nějak nevzalo, písně jsem si taky nezapamatovala... Žádné překvapení. Plusové za lepší druhou půlku a skvělý výkon Esther Mertové, která nezapřela maminku a v některých částech jako by ji z oka vypadla.
(zadáno: 9.10.2022)
Přes pomalejší rozjezd se jedná o slušný zábavný kus. Lokální umělce doplňují známější jména převážně z Prahy (Marie Křížová, Nikola Ďuricová, Lukáš Randák) a Titusz Tóbisz. Předností je živý orchestr, ačkoli v operních pasážích nebylo jako vždy rozumět..Pobavila i Liana Sass jako místní operní subreta. Pokud budete mít možnost představení vidět, do toho. Bylo to jednoduše zábavné.
(zadáno: 18.9.2022)
Celkem povedná řachanda, ze které si ale odnesete maximálně zážitek ze skvělého výkonu Charlotte Doubravové a Přemyslava Pálka. Parodie na 50 odstínů šedi cílí hlavně na ženské publikum, občas jsou vtipy nebo dvojsmysly trochu za hranou (a předpokládám, že dámy starších ročníků by se mohly i urazit). Jde ale o čistou zábavu, kde mě od druhé návštěvy odradí nekřesťanské vstupné.
(zadáno: 18.9.2022)
Viděno v rámci festivalu Dokořán v Brně. Skvělá skvělá Markéta Matulová. Věru Špinarovou jsem nikdy neposlouchala, takže byl pro mě její příběh nový a dokonale mě vtáhl. Konečně jsem se dozvěděla, že zpívala i jiné písničky než "Jednoho dne se vrátíš". Výborná byla i Kateřina Krejčí v roli Věřiny matky. Dianiška je blázen, ale tohle je už druhé jeho vynikající představení, co jsem měla možnost vidět.
(zadáno: 18.9.2022)
Ačkoli mám ráda Dášu Křížovou a oproti Plzni je jedná o velmi velmi povedené představení (a hlavně to není tak úmorně dlouhý), tak mě My Fair Lady prostě nebaví. Ano, ta ze Zelňáku byla vtipná, o vtip se staral především Alan Novotný. Proběhly standardní vtipy (paradoxně me nejvíc bavily vtipy na účet postavy Jany Musilové), úroveň hantecu Dáši Křížové neposoudím, ale srozumitelné to bylo. Obecně tento muzikál nemusím, přesto klasickou verzi toho času hranou v Plzni vysoce převyšuje.
(zadáno: 18.9.2022)
Tak do toho zase vnesu trochu reality. Původní hudba celkem slušná, ale nezapamatovatelná, zkušení muzikáloví harcovníci uslyší nejednu inspiraci v českém i zahraničním muzikálu. Texty klasická hagenovština. Kostýmy vypadaly jak kdyby je šili studenti střední školy ze zbytků prostěradel, speciálně kostýmy těch spermií nebo co to bylo. Choreografie asi jen pro posouvání kulis. Zaujaly alespoň výkony Lukáše Randáka, Natálie Grossové a Viktora Aarona. Trapl stále slušně zpívá, ale všechny svoje role hraje úplně stejně. Jinak do tohoto sklepa, který se nazývá "divadlem" za plnou cenu nikdy.
(zadáno: 23.8.2022)
Trapný pokus o modernizaci klasiky se naprosto nepovedl. V poslední době mě poměrně baví sledovat, jak trapně ta naše "zlatá kaplička" působí ve srovnání např. britské ND. Naštěstí viděno pouze z mého obýváku, v divadle bych chtěla vrátit vstupné.
(zadáno: 7.5.2022)
Písničkál s písněmi Lucie Bílé pro fanoušky Lucie Bílé v divadle Lucie Bílé. Občas mi fanoušci LB připadají jako sekta, jakmile guru vyleze, hýká se nadšením.
(zadáno: 5.5.2022)
Regulérní krev, násilí a zvratky. Říkám si, v jak pokroucené době jsme se to ocitli, že mě nic z toho nijak nešokuje. Skvělý Zdeněk Piškula jako vrah Roberto, neméně skvělá K.M. Fialová jako jeho dívka, prchající z nefunkční rodiny do naruče vraha a následně do světa hnusu, prostituce, drog a úpadku. Zaujal i Aleš Bílík jako dívčin bratr, po celou dobu jeho působení na scéně jsem měla pocit, že chce svou sestru znásilnit. Dokonalý scénický tanec a hudební doprovod. Jen to asi není představení, které by člověk chtěl vidět víckrát.
(zadáno: 5.5.2022)
Čekala jsem průser a byla jsem příjemně překvapená. Ačkoli nemám ráda Romana Tomeše, jako Hedwig si mě získal. Bylo to zábavné, skvěle zazpívané (VENDULA PŘÍHODOVÁ TOP herecky a pěvecky). Živá kapela, koncertní atmosféra. Překlad mi nějak nevadil. Komu nevadí až extrémní stroboskopické efekty a extrémní hlasitost, nechť přičte 20%.
(zadáno: 26.4.2022)
Prostě skvělé! Velmi povedený původní český muzikál, vynikající Kristýna Daňhelová v hlavní úloze. Půjdu v září znovu a pokud se odstraní drobné neduhy a zkrátí se délka (zatím kolem 3 hodin), očekávám procenta nahoru. SÓLOVKU PRO ELIŠKU!
(zadáno: 26.4.2022)
Pořád nějak hledám hodnocení. V prvé řadě poklona Plzni za to, že si troufli takové dílo v ČR nasadit. Autobiografický příběh autorky komiksů Alison Bechdel (předloha vyšla v češtině jako Rodinný ústav) je příběh ryze americký. Středostavovská rodina, kde otec je učitel na místní škole, matka amatérská herečka a společně vlastní a žijí v rodinném pohřebním ústavu. Role Alison je rozdělena na tři, setkáváme se tedy s malou, střední a dospělou Alison. Bohužel stále nevím, jaké je cílové publikum tohoto díla. Osobně mě nejvíc zaujala Ema Karpeles jako prostřední Alison.
(zadáno: 23.4.2022)
Milá oddychovka, která je silně ovlivněna filmem. Skvělá Nikola Ďuricová, která typově evokuje "původní" Zuzanu Norisovou. Šimon Petr Ryšavý neměl tolik prostoru, ale přesto tvořili krásný pár. Patnáct procent oproti původnímu hodnocení přidávám kvůli emotivnímu konci s promítáním ze srpna 1968 a nádhernou interpretaci písně "Řekni, kde ty kytky jsou". Mile překvapila Jitka Schneiderová a Viktorie Tandlerová. Výborný byl i Filip Hořejš jako Olda, i když jsem se slzou v oku vzpomněla na Patrika Stoklasu.
(zadáno: 6.4.2022)
Možná to bylo mým rozpoložením, ale inscenace se mi vůbec nelíbila, přišlo mi to nudné a rozvleklé. Ačkoli představitelé jsou skvělí, nejvíc mě zaujal Filip Březina a Kateřina Marie Fialová. Peter Pan ve stejném divadle mě bavil mnohem víc.
(zadáno: 19.3.2022)
Když přežijete extrémně rozvleklý začátek, tak se jedná o celkem fajn představení. Je to takový klasický muzikál z Kalichu, ti samí herci, němí tanečníci, šílená scéna, okopírovaný příběh...výrazně zaujala Mariana Polyaková jak v pěvecké, tak herecké poloze. Löbl a Fric na svém standardu, tradičně skvělý byl Jan Tenkrát.
(zadáno: 16.3.2022)
Nic jsem nečekala a překvapivě se dobře pobavila. Ne zas tak překvapivě byla jednoznačné nejhorší Antalová jako Donna. Komediální dvojicí za mě pak skvělí Milan Němec a Jana Musilová. Petra Šimberová se na roli Sophie hodí věkově ale působí velice dětsky. Z menších rolí zaujal Libor Matouš.
(zadáno: 22.2.2022)
Nevím na čem Šimon Caban frčel, když tuhle zrůdnost dával dohromady. Rytmikal je jen označení toho, že místo zpěvu se recituje do hudby. 10% jen za činoherní výkony Petra Jeništy (akorát nechápu co v takové s...věci dělá), Venduly Příhodové a Jitky Schneiderové. Tohle fajn fakt nebylo.
(zadáno: 13.2.2022)
Znalá původní verze a přečtení recenzí na verzi v Praze, jsem jela do Brna s obavami. K dobrému musím přičíst režii a scénu, která se inspirovala, ale nekopírovala. Všechny oči byly samozřejmě upřeny na Ivanu Vaňkovou. Ta je bezesporu vynikající herečka.. Bohužel mám jisté výhrady k jejímu zpěvu. Stejně tak k určitým částem překladu např. části, kde Nathalie krade své matce léky, které by při své nemoci nebrala..skvělí Marco Salvadori a Lukáš Janota. Každopádně je dobře, že se díla s tématem duševního zdraví hrají a jsou přijímána kladně.
(zadáno: 13.2.2022)
V Kalichu jsem byla xkrat, ale poprvé na boční lávce a přišlo mi, že místo do divadla jsem přišla do něčí garáže. Výkony jasně dominuje Jan Kříž a to je tak vše. Vzhledem k hudbě z CD, pardon halfplaybacku, není poznat kdy je to živě a kdy playback. Scéna a kostýmy radši bez komentáře, z paruky Anett mám noční můry. Choreografie asi ok, nejsem expert ani fanynka Stardance. Jestli na tuto verzi jít, tak jedině kvůli výkonu Jana Kříže. Pro plnohodnotný muzikál radši do Brna.
(zadáno: 13.2.2022)
O trochu lepší představení než Děvčátko, ale po Evitě ve mě kombinace Roden a muzikál vyvolává žaludeční neurózu. Naštěstí mu role velice sedla. Dalo se to přežít, ale ta délka, ta délka. Každopádně mé heslo jednou a dost se užije i tentokrát.
(zadáno: 13.2.2022)
Zapomněla jsem hodnotit tak tedy zpětně. Tak depresivní a nudné představení bych na Vánoce nepustila ani vězňům v cele smrti. Stryková se snažila, leč marně.
(zadáno: 13.2.2022)
Když vydržíte začátek, kde jsem si chtěla vypíchnout oči i uši, stane se z toho poměrně solidní reboot mozku. Škoda jen, že jsem v roli Zuzanky neviděla Ditu Hořínkovou, pak se mi možná zdály vtipy i vtipné. Typické publikum pozdně důchodového věku si přišlo zavzpomínat a časem došlo i na poklep so rytmu holí, následně nohou. Nadšením střídá nadšení.... Z lásky k DB mě nikdo nemůže obvinit....
(zadáno: 29.1.2022)
U plzeňské MFL mi vadil zejména pro mě naprosto neidentifikovatelný přízvuk Lízy. Čekala jsem "plzeňštinu" možná v mixu s "pražštinou" ale to co to nakonec bylo mě iritovalo snad víc než nesnesitelný Higgins. L.Olšovského nemám ráda, ale v roli Higginse byla skvělý. Příjemně mě překvapil Roman Krebs jako plk. Pickering. Ch. Režná mě nijak za srdce nechytila. Bylo poznat, že MFL má jiného režiséra než mají v Plzni na skladě, i tak bych doporučila rapidně zkrátit, přes 3 hodiny bylo fakt moc. Ale je to poctivé provedení klasického muzikálu, který se ani po té inscenaci nezařadí k mým favoritům.
1 2 3 4 5 6 7  >  >>