Divadlo J. K. Tyla Plzeň [Malá scéna]

Company (Přátelé)

Premiéra: 24.2.2024 | 3:00
Překlad: Pavel Bár, Lumír Olšovský. Dramaturgie: Pavel Bár. Scéna: Lukáš Kuchinka. Kostýmy: Andrea Pavlovičová. Choreografie: Eva Rezová. Dirigenti: Pavel Kantořík, Jiří Petrdlík. Režie: Vilém Dubnička.
Chytrý a zábavný muzikál s energickou hudbou, upřímně a humorně nahlížející na partnerské vztahy. Robert slaví 35. narozeniny a všichni jeho přátelé se neustále ptají: Proč stále není ženatý...?
Divadlo J. K. Tyla Plzeň
Hodnocení inscenace
Redakce
80 %
Uživatelé
75 %
75131000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 80 % Tip Lukáš Dubský
Michal Novák 80 % Tip Michal Novák
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
6.6.Čt19:00vstupenky
8.6.So19:00vstupenky
14.6.19:00Městské divadlo Brno | Činoherní scénavstupenky
6.6.Čt19:00 vstupenky
8.6.So19:00 vstupenky
14.6.19:00 vstupenky
Městské divadlo Brno | Činoherní scéna

Volby

Hodnocení (15)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  80 %  Tip Lukáš Dubský
17.4.2024 | 1141 hodnocení
+ souhlasím
První české uvedení muzikálu Company se povedlo, v Plzni dokazují, že je tenhle kus stále vtipný a aktuální. Inscenace V.Dubničky je herecky velice dobře propracovaná, hercům se povedlo vtipně charakterizovat strasti partnerských vztahů. Náročnou partituru zvládli bez větších problémů, dobře zní také orchestr. Pocitově se ani nezdá, že by představení trvalo tři hodiny, drobné ztráty tempa trápí jen některé delší dialogické pasáže. L.Ondruš hraje Bobbyho jako sympaťáka a bohéma, uvěřitelný je ale i ve vážnější poloze.
Michal Novák  80 %  Tip Michal Novák
4.4.2024 | 1157 hodnocení
+ souhlasím
85 % Dílo chytrého obsahu a třaskavě plynoucí divadelní stavby - nejlepší předpoklad nechat se unášet tím průletem vztahových rovnic a nerovnic a sebehledáním postavy Roberta (výborný výkon Lukáše Ondruše). V DJKT si můžete dopřát toho luxusu, že tohle se hraje a zpívá nablízko na Malé scéně a výstupy, některé až standupového charakteru, lítají zprava zleva. Přitom je to Sondheim, takže nelehká práce, a navzdory tématu se do zážitku nepletou klišé. Zkratky o vztazích jsou divákům předloženy v kolektivní souhře, nápadité režii a s individuálními megamomenty (např. psychotická píseň Amy – Charlotte Režná či velké sólo Joanne – Hana Holišová).
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Jolana  80 %
7.4.2024 | 11 hodnocení
+ souhlasím
Představení, které mělo spád, humor, nápad a skvělé herecké výkony. Představení pro pobavení ale i zamyšlení. Lukáš Ondruš nezklamal, Soňa Hanzlíčková, Kateřina Chrenková a Hana Holišová naprosto vynikající, Alexandra Vostřejžová s obrovským potenciálem, který snad se někdy dočká větších příležitostí/nikdo doposud nechápe proč už se tak nestalo/.Všichni pánové výborní. Režie na jedničku.
Konečně jsme si spravili náladu po posledním představení/Kozí válka/.
Senora  80 %
4.4.2024 | 56 hodnocení
+ souhlasím
Začnu svůj dojmolog klady. Líbí se mi scéna, výběr herců, nápady s malířstvím, skupinové scény, první polovina do přestávky, průzor na orchestr, scény z ulic New Yorku. Ale fanouškem Stephena Sondheima se určitě nestanu, hudba není špatná, ale mě nějak míjí. Druhá půlka strácí smrnc hlavně poslední dvojice se neskutečně táhne, Hana Holišová hraje jak o život, ale vůbec se to tam nehodí, jako by to byla jiná hra.
Guildenstern  60 %
19.3.2024 | 447 hodnocení
+ souhlasím
Předně je potřeba vzdát poklonu DJKT, že toto tříhodinové náročné představení, kde je využit celý muzikálový soubor, dokáže zahrát pro 120 diváků na komorní scéně s živým orchestrem. To je obrovská deviza. Bohužel samotné provedení je poněkud "ukecané" a zdá se mi, že i přes dobrou práci dvojice Bár-Olšovský se převodu do češtiny a našim reáliím poněkud vzpouzí. Skvělé songy, kterou jsou bohužel střídány rozjímáním o ničem. Milý L. Ondruš, který ale závěrečnému Being Alive zůstal dost dlužen, potěší Režná, Staškovičová, Pragerová, Hanzlíčková, Vostřejžová. Holišová je výrazná, i když na tak komorní prostor už mi přišla "trochu moc".
Janule  90 %
14.3.2024 | 17 hodnocení
+ souhlasím
Pro mě skvělé představení, i když mu něco málo chybělo k absolutní dokonalosti.
Skvělá Hana Holišová, Lukáš Ondruš i naprosto nevyužitý potenciál Alexandry Vostrejžové, viděla bych ji raději v roli Amy. Charlottě Režné bohužel nebylo rozumět, problém byl i s Evou Staškovičovou...
Herci ale vypadali trochu unavení, asi není dobré hrát tak těžký kus v trojím provedení rychle za sebou.
RaB  60 %
10.3.2024 | 369 hodnocení
+ souhlasím
Company je jedno z nejvíc geniálních děl, které kdy na poli muzikálu vzniklo. V Plzni se to ale extrémně táhne, většina situací nevypointovaných - úplně se ztratil vtip (což je vlivem hereckého vedení). Muzikál získal formu jen prostého vyprávění s písničkami, namísto kompaktního díla. A to ještě bez emocí.
L. Ondruš výborný, dokonalá H. Holišová (přehrávání k této roli sedí, navíc jako jediná hraje po úplně celou dobu představení, pěvecky i tanečně bezchybná), bohužel P. Klimenda je pro roli jejího manžela nevhodný. Skvělé též dámy Staškovičová, Pragerová, Chrenková a Vostřejžová.
Pokud jste neviděli muzikál třeba v Londýně, přidejte si %
DivadelniFan  70 %
9.3.2024 | 350 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Fanouškem Sondheima ani po Company bohužel nebudu, fanouškem muzikálového souboru DJKT ale zůstávám. Opět poctivě zpracovaný světový muzikál, výborné režijní nápady, dechberoucí malba, prima narážky (Ježíš, Ulice) a především famózní výkon Lukáše Ondruše v hlavní roli. Konečně měl příležitost naplno ukázat, jak výjimečným interpretem je! Zbytku obsazení dominovaly spíše dámy (Režná, Chrenková, Hanzlíčková, Staškovičová, Pragerová), nicméně nekonečné množství výrazových prostředků H. Holišové mě rušilo. Dialogy mi přišly zbytečně zdlouhavé, krátil bych. Jinak jsem si to ale užil a jsem rád, že jsem první české uvedení Company viděl.
Progresivistka  40 %
23.4.2024 | 4 hodnocení
+ souhlasím
Viden jen prvni akt. Mam dve zasadni vytky. Jednu ovlivnit slo, druhou ne. Co neslo ovlivnit, je to, ze tento muzikal mi prijde extremne nezajimavy, a to jak svym tematem, provedenim i pisnemi samotnymi (az na dve vyjimky). Prvni je pisnicka Amy, v niz Charlotte Rezna (snad jako vzdy) excelovala. Svou druhou oblibenou, Joanne, jsem, bohuzel, neslysela, jelikoz i cekani do prestavky bylo utrpenim.

Druhou vytkou je postava Bobbyho a jeji podani Lukasem Ondrusem. Pevecky je obecne slabsi, ale hlavne jeho role je proste nijaka. Jen tak stoji a trci...
Lera  80 %
4.5.2024 | 78 hodnocení
Vladimír10  70 %
9.3.2024 | 635 hodnocení
Veronika K.  80 %
9.3.2024 | 116 hodnocení
HodnaTeta  80 %
6.3.2024 | 181 hodnocení
Lucinkabar  90 %
29.2.2024 | 5 hodnocení
Applejuice  90 %
25.2.2024 | 368 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.