Profil uživatele

RaB

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Jiří Koula: 12 % (16)
Anežka Kotoučová: 17 % (13)
Jan Pařízek: 17 % (50)
Jiří Landa: 18 % (42)
Iva Bryndová: 19 % (48)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 15.10.2021)
Tohle dílo mělo zůstat v historii a nevracet se.
Lucie Bílá je Lucie Bílá a své role prostě nehraje. Bohužel lidem stačí, když si stoupne na jeviště a tleskají. Režie zde snad není vůbec žádná ale jedná se jen o koncert s činoherními výplněmi.
Z obsazení jednoznačně vyniká Lobl, Pazderková a Mertová/Fialová - ti to alespoň trochu zachraňují.
Bohužel tohle není ani pro děti, ani pro dospělé. Ale HDK má rádo komerci a sází na jména.
(zadáno: 14.10.2021)
Přesné potvrzení toho, co se tu již píše - bohužel v představení chybí energie, chemie mezi hlavními představiteli a emoce! Bohužel ani při závěrečné scéně nejsou.
Michaela Tomešová buď nehraje nebo přehrává (nevím, co je horší). Bohužel z ní nejdou vůbec žádné emoce, herecky nedostatečná a pěvecky je hodně na hraně. Proto také tak nízké hodnocení.
Naopak skvělý Daniel Bambas a dobrý Marek Lambora. Iva Marešová předvádí také velice pěkný výkon, nicméně její kostým (za což nemůže) by chtěl opravdu vyměnit.
Celkově se jedná o zajímavou inscenaci, na Vinohrady dobrý ale chtělo by to víc.
(zadáno: 12.10.2021)
Herecký koncert Carmen Mayerové a Terezy Kostkové.
Vtipné momenty střídají vážné (filozofické), naprostá vyváženost, hra má spád, myšlenku a je fantasticky zahraná.
(zadáno: 10.10.2021)
Chebský soubor opět dokázal, že činohry prostě umí - od komedií, přes drama až po dětské představení. I další inscenace se velice povedla.
V hlavních rolích fantastičtí R. Urbanová a Daniel Mišák. Lépe to obsazeno ani být nemohlo. Oba představitelé předvádějí skvělé přirozené herectví, které tento typ hry vyžaduje. V menší roli vyniká S. V. Vleet (zejména její asijský prodejce).
Nadbytečná však byla scéna z taneční soutěže.
Pokud chcete vidět opravdu hodně dobrou činohru, tak určitě v Chebu!
(zadáno: 9.10.2021)
Fantastická Lucie Šoralová a stejně úžasný Honza Tenkrát. Této dvojici skvěle funguje chemie a jejich sóla patří k vrcholům představení (zejména Proklínám od Honzy Tenkráta a Spása od Lucie). Herecky naprosto dokonalí oba. Honza Kříž roli perfektně zazpíval, nicméně roli jsem mu nevěřil. Zonyga, Podhůrský a další by již měli přenechat své role jiným. Bohužel tomuto muzikálu by opravdu hodně prospělo přeobsazení.
Nicméně velice hezký zážitek pokud budete mít dobrou alternaci - Lucku a Honzu. Pak se jedná o neskutečný zážitek (viděny obě alternace).
(zadáno: 27.9.2021)
Po zdejších recenzích jsem čekal mnohem více.
Námět je velice zajímavý, Miloslav König je skvělý herec (v činoherních pasážích byl dokonalý). Ale úplně se mi nelíbilo zpracování.
Proč na sebe musí 100 minut patlat med, mouku a hlínu? To nestačilo jen vyprávět příběh?
Bohužel z toho důvodu je pro mě hra totálně degradována. Nicméně chápu, že většině diváků stačilo vidět Miloslava Königa nahého (dle reakcí když se svlékal). Já šel na divadlo - činohru a té se mi příliš nedostalo.
(zadáno: 24.9.2021)
Ani nevím, co si o této inscenaci mám myslet.
Herecky dobří L. Bergerová a A. Slanina. Naopak A. Novákovi nebylo téměř vůbec rozumět z důvodu špatné artikulace. Výkon L. Janíkové také nepříliš dobrý.
Problém však bude v samotné předloze a režii - o komedii se příliš nejedná. Minimálně hlediště se moc nesmálo. Já se poprvé zasmál po hodině. Prvních 30 minut dokonce strašná nuda. Je hodně těžké si udržet nějakou souvislou myšlenku z děje. A vlastně nevím, co bylo hlavním poselstvím hry. Hodně diváků usnulo.
Opět Brno a opět problém s přestavbami - zbytečné dlouhé, narušují děj.
(zadáno: 19.9.2021)
Komedie par excellance.
V titulní roli naprosto září Vendula Příhodová. Tolik energie, nadšení a přirozeného herectví se jen tak nevidí. Evu dokázala ztvárnit jak kdyby ani nehrála ale byla jí - nepotřebovala k tomu ani přehrávání. Jeden z nejlepších činoherních výkonů na českých jevištích.
Výborní i Danny Ratajský, L. Pečenka, L. Molínová. S. Pogodová sice neskutečně přehrává a je afektovaná, nicméně to k roli naprosto sedí.
(zadáno: 19.9.2021)
S jiným obsazením (než Trapl, Vojtko, Kolář) a jinou scénou by to mohla být i zajímavá inscenace.
Bohužel scéna (projekce) jsou neskutečně rušivý element. Lasery jsou také nevhodné.
Výkony Bartošové, Fišarové, Lobla a Procházkové jsou milé. Dámy tomuto představení dávají naději. Panské obsazení však absolutně neumí hrát (ale zpívají skvěle).
Na Michala Davida to není taková tragédie - znovu to vidět určitě nemusím.
(zadáno: 14.9.2021)
Poměrně velké překvapení.
Ačkoliv děj to nemá téměř žádný, tak pokud připustíme myšlenku, že je to jen sled několika událostí, tak je to poměrně dobré.
Herecky výborní oba Polívkové. Nicméně některé improvizace Bolka byly navíc a působily rušivě. Vladimír skvělý ve všech částech. Celkově je ale inscenace dlouhá. Zejména druhá část je až moc natahovaná. Zkrátit na hodinu, uhlídat Bolka, ubrat vulgarit by neškodilo.
(zadáno: 14.9.2021)
Veřejná generálka
Tohle se opravdu hodně nepovedlo. D. Kraus nedokázal vlivem strašné režie ukázat svůj talent, celkově inscenace působí hlučně, uřvaně a vytrácí se z něj ten nadčasový děj, který byl ve filmu. S. Sandeva je hezká a tím to končí.
Bohužel zde se nepovedlo vůbec nic - zapojení kulisáků (působí akorát znuděně), přestavby (dlouhé), režie (Š. Caban má už nejlepší za sebou), hudební nastudování (uřvané), o scéně se raději rozepisovat nebudu... nebavilo mě se koukat na vše na jevišti.
Dobré jsou choreografické prvky. 10 % za V. Příhodovou (jediné světlo v temnu) a L. Prokopa.
(zadáno: 10.9.2021)
Nevyužitý potenciál.
Celé představení táhne Hanka Holišová, která je klasicky fantastická (bylo překvapující ji vidět v takové jemnější poloze). Bohužel však nefunguje charisma s P. Gazdíkem. Scéna klasická "brněnská" - tedy ne příliš povedená. Choreografie mnohdy působily ještě stále nedocvičeně (výborná však byla Z. Holbeinová a J. Musilová). I. Ondříček strašný.
V první půli je taktéž mnoho hluchých momentů a dlouhé přestavby. Druhá půle o poznání lepší.
Velký problém je také v překladu, který se úplně nepovedl (nebo spíše přebásnění). Mnohem lepší byly činoherní pasáže než pěvecké.
(zadáno: 27.8.2021)
Fenomenální Hana Holišová, která nemá konkurenci. Její scény jsou vrcholy celého představení a i její improvizace vypadá naprosto uvěřitelně ("dali mi tu prsa po Čvančarové a já nevím, co s nimi").
Ostatní podávají také velice solidní výkony, nicméně jsou opravdu spíše doplňkem a výplní mezi scénami jezerní královny.
Bohužel se však nepovedla scéna. Ta působí dětsky, nedokončeně a na takový muzikál by si zasloužila více.
(zadáno: 16.8.2021)
Naprosto fantastické představení! (škoda, že jsem viděl až derniéru).
Herecky i pěvecky naprosto perfektní Erika Stárková, herecky dokonalý Jiří Böhm (vrcholy představení jsou jednoznačně 50 odstínů šedi E. Stárkové a monolog Jiřího Böhma). Kombinace hudby a herectví působí celistvým dojmem, představení má spád a hlavně - myšlenku.
Přesně takto by mělo vypadat politické představení - aby nebylo jednostranné, přinutilo člověka kriticky myslet a "něco" v něm zanechalo. Vážné části se střídají s komickými ("mami, tati, já jsem heterosexuál").
Taková představení by vůbec končit neměla.
(zadáno: 10.8.2021)
Krásné prostředí Grébovky, výborný herecký výkon Matouše Zaha.
Tím pozitiva končí. Bohužel hra se mnohdy příliš táhne, řada scén je spíše jak kdyby byla improvizací. Inscenace opravdu připomíná ochotnické divadlo (jak je zde již napsáno).
(zadáno: 22.7.2021)
(zadáno: 25.6.2021)
Chebské divadlo činohry prostě umí.
I další premiérová inscenace nepostrádá vtip, svižnost a dobré herectví (zejména Vuk Čelebic, M. Hniličková a v první půli také Daniel Mišák).
Nicméně hra by šla o některé scény proškrtat. Zejména druhá půlka už se opravdu hodně táhne a 2,5 hodiny jsou prostě dost na tento typ hry.
(zadáno: 23.6.2021)
Na česká jeviště konečně vstoupil opravdový muzikál jako z Broadwaye.
Plzeňské provedení postrádá sebemenší nedostatek. Skvělá scéna, kostýmy, překlad a hlavně výkony všech na jevišti.
V hlavní roli naprosto září J. Hruškoci, kterému výborně sekunduje M. Holec. Role Shakespeara jak kdyby byla D. Krausovi napsána na tělo. Perfektní i S. H. Borková a K. Jagerová v rolích osudových žen Prcků.
Fantastická company jen dotváří úžasný pocit z celého představení.
V Plzni se stvořil další hit.
(zadáno: 22.6.2021)
30 % jen za celkem zdařilé herectví ústřední dvojice.
Scénografie strašná - opravdu divák nepotřebuje vidět jevištní techniky, jak se nedaří přestavby apod. Režijně pojaté spíše jako drama než komedie - zasmál jsem se tak 2x.
(zadáno: 21.6.2021)
Výborné herecké výkony Jany Plodkové a Petra Čtvrtníčka.
Kdo však nezná prostředí divadla, tak se v ději snadno ztratí. Taktéž některé scény úplně nadbytečné (zejména ty nahé).
(zadáno: 9.6.2021)
Fantastická Hana Seidlová v roli Edith Piaf! Herecky i pěvecky dokázala naprosto přesně vystihnout život Edith.
(zadáno: 3.6.2021)
To snad ani nebylo divadlo ale skutečnost. Naprosto neuvěřitelně uvěřitelné výkony všech postav. Úžasné!
(zadáno: 2.6.2021)
Chebský soubor patří k nejlepším v republice. Další svou inscenací to jen potvrdil. Skvělé!
(zadáno: 14.4.2021)
Online záznam.
Až na celkem časté přehrávání (a dle mého názoru zbytečné - zde však asi režijní záměr) celkem dobré. Stabilně výborná Klára Krejsová spolu s M. Stránským a A. Mohylovou jsou zárukou kvality.
Na jeviště DJKT konečně po delší době vstoupila komedie, která není fraškou.
(zadáno: 14.4.2021)
Online záznam.
Zajímavé téma, celkem dobří herci, nicméně tomu něco chybělo, abych to chtěl vidět znovu a chvílemi se nenudil.