Profil uživatele

RaB

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Jan Pařízek: 16 % (101)
Jiří Koula: 16 % (34)
Iva Bryndová: 17 % (135)
Lukáš Dubský: 17 % (110)
Michal Novák: 17 % (97)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

1 2 3 4 5 6 7 8 9  >  >>
(zadáno: 26.11.2023)
Geniální B. Kaňoková (opravdu excelentní). Nezaostává ani N. Horáková (ač její postava nemá takovou gradaci a není vlastně co moc hrát). Výborné též E. Salzmannová, E. Pacoláková, S. Affašová či D. Batulková. Z mužů R. Melša. Naopak T. Milostného by opravdu neměli pouštět na jeviště - neumí ani trochu hrát.
Délka je opravdu extrémní, chtělo by to rozdělit na 2 části a naopak poté přidat další části z úžasné předlohy. Mnohdy se také divák (neznalý předlohy) snadno ztratí v kontextu - co se vlastně děje a v jaké je době.
I když sedíte vpředu, tak v případě krajních míst nevidíte řadu scén - jen slyšíte, že někdo mluví. Neon také není ideální.
(zadáno: 12.11.2023)
Z původní londýnské angažované hry zbyla nuda a hlavně hlavně přibyla řada prvků, které hru degradují - nekvalitně provedené drag (když už se to dělá, tak by alespoň účinkující měl umět text písně), větší důraz na LGBT (vlastně to bylo jen o tom, příběh Joan se absolutně vytrácí, což je škoda) a nehezky vypadající kostýmy.
M. Jindrová nemá na takovou roli dostatečné charisma - její monology nejsou důrazné, na diváka vůbec nepůsobí dojmem, že bychom jí měli věřit.
(zadáno: 11.11.2023)
Naprosto přesná H. Briešťanská - vystihuje A. Kareninu do posledního gesta ve všech polohách jejího nelehkého osudu (závěrečná scéna fenomenální!). Výborně ji doplňuje M. K. Hochman. Skvělá výprava, avšak nadbytečná hudební složka (a nehodící se).
Začátek druhé části si říká o zkrácení.
(zadáno: 10.11.2023)
Vendula Příhodová je bezesporu hvězda. A to jak v hrané roli tak tím, jak ji hraje a zpívá. Zbytek mě až tak nechytil - u řady herců jsem měl pocit, že je to jejich poslední hodinka. M. Písařík až extrémně za hranicí pitvoření a přehrávání.
(zadáno: 9.11.2023)
Klasický Calembour - hravé, veselé, vtipné, plné dvojsmyslů. Naprosto výtečný I. Lupták.
(zadáno: 5.11.2023)
L. Janota i K. Daňhelová jsou českou muzikálovou elitou. Na činohru to chce však ještě nějaký čas (zejména u L. Janoty je ještě velký prostor pro rozvoj).
Obecně bylo poznat, že se nejedná o činoherce - jevištní mluva dostala hodně zabrat (některé nebylo téměř vůbec slyšet), chyběly tomu emoce, mimika a gestikulace také nedotažena. Výborné D. Velčická a Z. Holbeinová.
Great Gatsby je skvělá knížka, která mě pravidelně do děje vtáhla. Zde se tomu tak nestalo a já jen čekal, až bude konec.
Avšak oproti předchozím činohrám (Hvězda v pasti, Bella Figura, Mary Page) se jedná o to lepší.
(zadáno: 1.11.2023)
Herci hrají oč mohou (zejména Mácha a Dudziaková, poté Štorková), výborná scéna ale kde nic není, tam není ani na co koukat...
Doufal jsem, že s odchodem paní Špinarové se kvalita činohry ND zlepší, úplně se tak nestalo.
(zadáno: 28.10.2023)
Brno si drží svou kvalitu a nastavuje hodně vysokou laťku muzikálu v ČR, které se ostatní divadla ani nepřibližují.
Výborná scéna, skvělé choreografie. A. Zelová by měla v herecké části přidat (zejména na charismatu - Mortica je větší sekera). Dobří J. Daniel či E. Studénková. Part Středy je na E. Mertovou pěvecky místy těžký, ale dohání to herecky a menší nepřesnosti se dají odpustit. Zdatně jí sekunduje výborný Š. Fikar.
Konečně M. Kolář ve větší roli a nezklamal - nejlepší výkon celé inscenace (zejména ve druhé části v Crazier for you ukazuje svůj neskutečný, a v Brně nevyužitý, potenciál).
Jen bych rád viděl méně techniků na scéně.
(zadáno: 28.10.2023)
Totální průser - katastrofální libreto (Miss brouk, gay Rus apod.), hezké písničky jen z předchozích muzikálů JL (Hamlet), 1 písnička se neustále opakuje a režii raději komentovat nebudu. Scénu evidentně vyhrabali někde ve sklepě. Nefunguje prostě nic (ani přestavby, světla)
L. Vondráčková ze 2 písniček v 1 falešná (ale herecky dobrá), Révai by vůbec zpívat neměl. Naštěstí je v představení alespoň 1 světlý moment - výkon J. Šupa, který je pěvecky i tanečně bezchybný a naštěstí má i největší prostor se ukázat (což je mi líto u B. Fialové, která je výborná, ale zde nemá co zpívat).
P. Parvoničová by honorář za choreo měla dát na charitu.
(zadáno: 27.10.2023)
Konečně mají na Vinohradech komedii dle popisu i dle skutečnosti.
Skvělý A. Procházka je tou správnou volbou a jeviště mu naprosto patří. Z dalších výkonů vyniká A. Petráš a S. Rojková.
Moderní kostýmy i scéna a mírně upravený text tomuto dílu opravdu sedí.
Jediné menší negativum je T. Bebarová v roli Frosiny - je taková nijaká, což je škoda, protože role Froziny je výraznější.
(zadáno: 27.10.2023)
O. Brzobohatý vykradl sám sebe (hudba je kombinací Slunce sena a Legendy a nic nového nenabízí - jen se zpívá jiný text). Další problematickou částí je samotné přepsané libreto/děj. Ta pohádka je kouzelná a má vtipný humor. Avšak veškeré změněné části vedly jen ke zhoršení a trapnosti (americký anděl, vulgarity apod.).
Scéna by také zasloužila větší proměny - jedna brána, která je zároveň hradní i na nebesa.
Z výkonů jednoznačně nejlepší R. Coufalová, která ač má jen 2 písničky, tak je hvězdou. Dále M. Lambora, který má to správné charisma a K. Daňhelová. Naopak F. Hořejš přehrával, byl afektovaný, což se k Petronelovi nehodí.
(zadáno: 23.10.2023)
Práce s dětmi bohužel nebyla dotažena do konce - většina z nich neví, co na jevišti dělá, okukují od sebe navzájem. Zejména R. Radecki vůbec nehraje, většinu představení se tvářil nepřítomně, ústřední sólovka nebyla slyšet ani do první řady. Opakem je ale F. Škandera, který byl jako Lišák výborný. Stejně tak skvělí M. Horká a M. Holý.
Nádherné kostýmy a scéna.
Avšak chtělo důraznější režijní a dramaturgické vedení - více cílit na emoce a nechat vyniknout příběhu Olivera - takto je to dlouhé, od všeho něco a vlastně nic.
(zadáno: 22.10.2023)
Jen málo českých hereček by zvládlo utáhnout takové představení a vystřídat tolik podob - opravdový herecký koncert Marie Štípkové.
Nadbytečný a velice hlučný mi přišel hudební doprovod - stačilo v menší míře.
(zadáno: 16.10.2023)
Milé, krátké, bohužel až moc zkratkovité - chybí tam motivy jednotlivých postav.
Před 5 lety naprosto úžasná Ch. Režná nám však z role pěvecky i herecky "vyrostla" - ale stále je skvělá. P. Klimenda nemá téměř žádný prostor, což je škoda.
(zadáno: 6.10.2023)
S WS to nemá moc společného, chvílemi jsem si přišel na představení od Špinarové (discokoule, nahotiny, hlasitá hudba). Herecký soubor DPB však hraje jak může.
Bohužel tentokrát od Bezručů zklamání...
(zadáno: 19.9.2023)
Výborné herecké výkony všech herců (avšak malinko ční výkon T. Marečkové). Jednoduchá scéna danému představení jen pomáhá. Místy však padá tempo.
(zadáno: 19.9.2023)
Děj to vlastně nemá, ale stejně to baví.
1:40 nekorektní zábavy, ironie a nadsázky, vypointované do posledního detailu.
Výtečný I. Lupták!
(zadáno: 17.9.2023)
Nina Horáková má opravdu jedinečný talent - svým postavám dodává plné charisma a její výkon je jak z jiného světa. Druhý suverénní výkon předvádí M. Křížová. Obě dámy jsou jednoznačnými hvězdami. Další skvělé výkony předvádějí M. Procházková a H. Tenkrát. Půlka company výborně sehraná (Drobil, Prokop, dámy), další půlka nevěděla co na něm dělá (Bohata, Martiš).
P. Pálek naopak představení degraduje vlastní improvizací, která se úplně nehodí. G. Ciatti neumí hrát.
Režie je zastaralá a čekal jsem, kdy se rozpadne scéna úplně (už to k tomu směřuje - ne vše funguje tak, jak má).
Avšak příjemná oddychovka.
(zadáno: 10.9.2023)
95 % (těch 5 si nechávám jen kvůli tomu, že to byla první premiéra sezóny)
Pan ředitel Moša právem vede divadlo - jeho režie jsou perfektní. Zde se to opět potvrdilo - všechny složky naprosto fungují - výborná scéna, která je efektní ale zároveň nechává vyniknout herecké výkony, kostýmy, dramaturgie - prostě vše.
Zároveň se povedlo "dopsání" části duše - naprosto přesný M. Isteník, který představení částečně odlehčuje (což prospělo). Výborný i M. Mihál, P. Štěpán či A. Antalová. Větší množství company - stačilo by pár a střídání v rolích.
A to nejlepší na závěr - E. Skálová-při jejím šílenství jsem seděl v sedadle a ani nedýchal-famózní
(zadáno: 10.9.2023)
Výborní M. Donutil (starší), Z. Kronerová a V. Dvořák.
Inscenaci by však prospělo zkrácení a přidání více důraznosti a dramatičnosti - ta mi chyběla.
(zadáno: 27.8.2023)
Ani po této hře se S. Stašová nestala mou oblíbenou herečkou - naopak. Její přetváření, pitvoření a snaha o to si ukrást jeviště mě neskutečně iritovaly. Oproti tomu pan Vlasák a M. Procházková užasní.
Jako zájezdovka, kde jdou lidi na Stašovou asi dobrý... na prkna MDP slabé.
(zadáno: 20.8.2023)
S. Stašová není typ charakterní herečky na takové role - nestřídá různé polohy a je stále stejná. Což přesně Shirley není. Navíc z dvouhodinové hry jsou tři - a je to poznat - hodně často jsou scény o ničem.
Avšak její věrní diváci se smějí i tomu, jak krájí brambory...
Před 10 lety to možná mohlo fungovat, nyní už ne.
(zadáno: 15.7.2023)
Oproti verzi v Divadlu v Dlouhé slabší provedení.
Nejvýraznější a nejlepší herecký výkon jednoznačně J. Stryková. Dobrá i Z. Adamovská a A. Rusevová. Naopak z M. Vladyky velké zklamání. P. Štěpánek je výborný herec, ale v roli mi přišel unavený.
Modernizace hry poměrně zdařilá, ale chyběla mi větší gradace, naštvání režiséra, emoce.
Každopádně klasická hra Studia - známé osobnosti, průměrné představení (toto je však jedno z lepších, co hrají), ale řekne se vulgarismus a hlediště umírá smíchy.
(zadáno: 3.7.2023)
Jestli takové "představení" dokáže být vyprodáno, tak to něco vypovídá o české divadelní kultuře...
Hra (i režie a výkony herců) jsou hloupé a za hranicí divadelnictví. Kdyby to byl film od Trošky, tak bych řekl ok... ale na divadlo to prostě nepatří (ani na letní scény).
S. Remundová není opravdu ani trochu dobrá divadelní herečka (ač ve filmech a seriálech je).
(zadáno: 18.6.2023)
Méně je někdy více - v této inscenaci by tomu tak chtělo. Režisérka měla mnoho nápadů a všechny chtěla ztělesnit na jevišti - což udělala a na formě je to poznat - na jevišti je vidět vše od homosexuálů, přes obnažené sportovce až po neonové parohy.
Z původního romantického příběhu příliš nezbylo.
Herecké výkony R. Melši (pěvecky i herecky bezchybný) a S. Affašové jsou vysoko nad průměrem pražské divadelní scény a E. Salzmannová by si konečně zasloužila hrát ženskou roli. O. Pastukhovi není čeština vůbec rozumět (nechápu tak jeho angažmá a zapojení do hry).
Další experiment na půdě MDP, avšak ne tak hrozný jak předchozí (Pupek,..).
1 2 3 4 5 6 7 8 9  >  >>