Divadlo Dialog

divadlo s bezbariérovým přístupem - pohyb možný prakticky bez asistence poskytovány slevy pro studenty stránka divadla na Facebooku
Adresa: Smetanovy sady 9, Plzeň [zobrazit na mapě]
[tram 4, t-bus 11-12-13-15-16-17, bus 20-27-35 U Práce]
Pokladna: vždy 30 minut před začátkem představení
Ceny vstupenek:
280-160 Kč (SPODINA)
Poznámky a upozornění:
  • Divadlo Dialog je otevřená studiová scéna, na níž působí více profesionálních i neprofesionálních souborů různého zaměření, se svébytnou dramaturgií a tvůrčí autonomií.
  • SPODINA (SPOlečnost DIvadelních NAdšenů) pod vedením herce a režiséra Jakuba Zindulky je zaměřena na texty moderní dramatické literatury a dále na texty klasické v konfrontaci s inscenační tradicí.

Repertoár - SPODINA

Osamělost fotbalového brankáře - Didier Kaminka
Premiéra: 14.4.2018. Překlad: Alexander Jerie. Výprava a režie: Jakub Zindulka.
Komedie o jednom zoufalém životním zápasu. Malý člověk ve velkém světě. Co si má chudák reprezentační brankář počít, když je obrana mužstva tak dokonalá, že si už rok nesáhl na míč? Když si už nikdo z fanoušků ani nepamatuje jeho jméno? Ukrutně vtipná tragigroteska o tom druhém v nás...
Sexy prádlo - Michele Riml  (1:10x)
Premiéra: 31.12.2017. Překlad: Jitka Sloupová. Úprava překladu: Jakub Zindulka. Výprava: Jakub Zindulka. Mix zvuku: František Šimánek. Světla: Dmitrii Kulikov. Režie: Jakub Zindulka.
Alice a Henry jsou spolu dvaadvacet let. Jejich děti odrostly a oni se ocitli v situaci, kterou znají tisíce párů v jejich věku: jiskra v jejich krbu skomírá. Alice se s tím nechce smířit, a proto zakoupí knihu „Sex pro vyhořelé“ a přinutí Henryho objednat na víkend luxusní hotelové apartmá. Hra, která si pohrává s žánrem sitcomu, se nakonec dostává poměrně hluboko k důvodům, které drží dva lidi spolu.
Hráči - Nikolaj Vasiljevič Gogol
Premiéra: 11.9.2017. Překlad: Leoš Suchařípa. Výprava a režie: Jakub Zindulka.
Věčně živá komedie. Žádný podvodník není tak dokonalý, aby se nenašel ještě dokonalejší...
Smích zakázán - Miro Gavran
Premiéra: 28.4.2017. Překlad: František Karoch. Výprava a režie: Jakub Zindulka.
Komedie o netradičním milostném trojúhelníku. Co si počít, když se chcete zbavit milence, ale jeho manželka je proti...?
Iluzionisté - Bengt Ahlfors
Premiéra: 31.1.2017. Překlad: František Fröhlich. Režie: Jakub Zindulka.
Komedie o stárnoucím herci, do jehož poněkud cynického světa vtrhnou mladá ambiciózní autorka a pragmatický lékař.
Play Macbeth - Jakub Zindulka
Premiéra: 20.5.2016. Hudba: Ondřej Rychlý. Výprava a režie: Jakub Zindulka.
Tragikomedie s prvky cool dramatu. Manželé - herci, jejichž vztah se ocitl v hluboké krizi, se setkávají na první divadelní zkoušce na Shakespearovu hru Macbeth. Během zkoušení si začínají uvědomovat podobnost svého příběhu s tématem hry. Je možné, že právě díky tomu k sobě znovu naleznou cestu...?
14!  
Výchova slečny Rity - Willy Russell  (2:10)
Premiéra: 24.2.2016. Překlad: Dana Hábová. Výprava a režie: Jakub Zindulka.
Současná variace na pygmalionovské téma. Jak si poradí poněkud omšelý vysokoškolský profesor literatury s novou externí studentkou, kadeřnicí Ritou?
Od Silvestra do Silvestra - Jakub Zindulka  (2:00)
Premiéra: 16.12.2015. Výprava a režie: Jakub Zindulka.
Komedie o rozdílech mezi muži a ženami, o životě, který všichni dobře známe a který nás přesto znovu a znovu dokáže překvapovat.

ARCHIV INSCENACÍ


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 2.5.2018