Divadlo D21

online rezervace, eVstupenka poskytovány slevy pro studenty stránka na Facebooku
Nejbližší představení:
18.01. (Čt) 19:30 Utrpení mladého Werthera
21.01. (Ne) 16:00 Pejsek a kočička
22.01. (Po) 19:30 R.U.R.
23.01. (Út) 19:30 Macbeth
24.01. (St) 19:30 Panna Orleánská
Nejbližší představení:
18.01. (Čt) 19:30
Utrpení mladého Werthera
21.01. (Ne) 16:00
Pejsek a kočička
22.01. (Po) 19:30
R.U.R.
23.01. (Út) 19:30
Macbeth
24.01. (St) 19:30
Panna Orleánská
Adresa: Záhřebská 21, Praha 2 [zobrazit na mapě]
[metro A Náměstí Míru, tram 4-10-16-22, bus 135 Náměstí Míru, tram 6-11-13 Bruselská]
Pokladna: 30 min. před začátkem představení
Připravuje se:
Svatojánská noc - Mircea Eliade, Jiří Ondra (březen)
Cloud - Tomáš Jarkovský, Jakub Vašíček (červen)
Bajaja - Božena Němcová, Luděk Horký (červen)
Ceny vstupenek:
220 Kč (večerní představení)
100 Kč (odpolední dětská představení) / 320 Kč (rodinná vstupenka)
150 Kč (Vánoční koleda, Gulliverovy cesty, Straka v říši entropie, Prozřejní mladého Horáčka) / 520 Kč (rodinná vstupenka)
50 Kč (projekt Otevřená kniha)
100 Kč (Komu zvoní Hana)
Poznámky a upozornění:
  • Rezervace vstupenek probíhá výhradně přes internet či telefonicky, vstupenky si pak vyzvedněte na místě před představením, nejpozději však 10 minut před začátkem.
  • Přístup do divadla je průjezdem domu.
  • Vstupenky nejsou místenkami.
  • Divadlo D21 nabízí projekt "Divadlo školám": inscenace a dramatizace literárních děl, které divadelní formou představují významné osobnosti světového divadla a literatury. Projekt je připraven jako organický doplněk školní výuky na všech stupních - je rozdělený na sekce pro mateřské, základní a střední školy.
  • Divadlo D21 pravidelně uvádí talk-show aneb "tok-šok" Komu zvoní Hana (večer s hostem) - koná se ve foyer divadla.
  • Divadlo D21 organizuje soutěžní projekt "Otevřená kniha" pro začínající autory.

Repertoár

Utrpení mladého Werthera - Johann Wolfgang Goethe, Jakub Šmíd
Premiéra: 12.1.2018. Překlad románu: Erik Adolf Saudek. Dramaturgie: Kristýna Čepková. Výprava: Lenka Odvárková. Režie: Jakub Šmíd.
Jevištní adaptace milostného románu v dopisech. Werther jako poutník zákrutami lidských citů a vášní, bouřící se proti konvencím a pokrytectví. Kde hraničí láska s posedlostí? Rekonstrukce Wertherovy cesty k sebezničení pomocí zanechaných dopisů...
Straka v říši entropie - Markéta Baňková, Věra Herajtová
Premiéra: 27.10.2017. Dramaturgie: Kateřina Mocová. Výprava: Jana Hauskrechtová. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Věra Herajtová.
Divadelní adaptace úspěšné knihy. Příběhy, v nichž zvířata zkoumají záhady existence a fungování světa. S nadhledem nejen o Archimédovi a tělesu ponořeném do kapaliny. Také o Gepardovi, Strace, Myšce či Syslovi. O jejich rodinách, přátelích i predátorech. Co se stane s Hrochem? S kým kamarádí Pakůň? Kdo je největší bordelář na světě? To vše a mnohem více na výpravě za přátelstvím a poznáváním...
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Panna Orleánská - Jiří Ondra  (malý sál | 1:20x)
Premiéra: 8.6.2017. Výprava: Jana Hauskrechtová. Hudba: David Hlaváč. Režie: Jiří Ondra.
Inscenace oživovacího obřadu na motivy pramenů a děl o Janě z Arku.
v průběhu představení se na jevišti kouří
Bakchantky - Lucie Ferenzová
Premiéra: 17.3.2017. Na motivy Euripida a dalších autorů. Překlad předloh: Helena Kurzová. Dramaturgie: Magdalena Frydrych Gregorová. Výprava: Jana Hauskrechtová. Hudba: Jiří Ondra. Režie: Jiří Ondra.
Autorská inscenace inspirovaná antickými motivy. Mýtus i skutečnost, radost i krutost v tragédii, v níž se vesele chcípá. Pocta rituálnímu šílenství, které chrání před tím opravdovým. Dionýsos se krutě mstí, mstí se tak, jak velké je jeho ukřivděné ego. A jeho oddané děvky mu rozumějí, i proto, že jim nic jiného nezbývá. Úcta k Bohu je prvořadá, žádné prosby nepomohou, slitování již není možné. Už dávno přetekl pohár trpělivosti a lidská lítost měla být na programu mnohem dříve. Uprostřed nádherně krutých orgií bude jedno, zabije-li matka syna či sestra bratra. Důležité bude, že se to stalo a byl pomstěn boží rod...
Macbeth - William Shakespeare  (2:15)
Premiéra: 13.1.2017. Překlad: Erik Adolf Saudek. Dramaturgie: Magdalena Frydrych Gregorová. Výprava: Adriana Černá. Hudba: Jindřich Čížek. Režie: Michal Hába.
Klasická tragédie v osobitém podání. Bohatýr Macbeth v nejposedlejším ze všech světů čeká na ztrestání. Krve je víc a víc. Čarodějnice skřehotají na rozcestích a dráždí k vraždám. Země se třese jako v horečce, výr uklove sokola v letu, koně strhají ohradu, řítí se vpřed, vrhají se na sebe. I láska a touha jsou otráveny myšlenkou na vraždu. Spánek byl zabit. A noc teprve začíná...
inscenace není vhodná pro děti
O Kváskovi - Eva Kratochvílová  (0:40x)
Premiéra: 2.10.2016. Výprava a režie: Eva Kratochvílová.
Pěkně vypečená pohádka... Dobře nakynutá, pěkně propečená i vypečená, cesta z těsta s poctivým Honzou Kváskem! Dále účinkují Rohlík Natvrdlý, Buchta Maková, Kyselina Fytinová a další.
inscenace je vhodná pro děti MŠ
Knoflíček - Jiří Ondra  (1:35)
Premiéra: 27.5.2016. Dramaturgie: Magdalena Frydrych Gregorová. Hudba: Michal Horsák. Režie: Jiří Ondra.
Příběh obyčejného kluka z vesnice, který se stal fotbalovou ikonou. Těsně před sametovou revolucí emigroval, aby si splnil svůj sen hrát v proslulých evropských ligách, ale všechno dopadlo trochu jinak. Skoro tragikomicky. Inspirováno skutečnými osudy fotbalisty Ivo Knoflíčka, který v české lize kopal za Slavii.
Vojcek (Projekt Vojcek) - Georg Büchner  (1:05x)
Premiéra: 26.2.2016. Překlad: Ludvík Kundera. Dramaturgie: Magdalena Frydrych Gregorová, Hasan Zahirovič, Richard Fiala. Výprava: Jana Smetanová. Hudba: Jindřich Čížek. Úprava, texty písní a režie: Jiří Ondra.
Inscenace světoznámé a vizionářské hry německého prokletého básníka, který celou svojí tvorbou dalece předčil svou dobu. Zpráva o stavu společnosti. Bűchnerovský pokřivený a panoptikální svět, v němž se jedinec stává „Projektem mocných“. Otázkou zůstává, do jaké míry a jakými prostředky je schopen se bránit...
inscenace není vhodná pro děti v průběhu představení se na jevišti kouří
Vánoční koleda - Charles Dickens, Věra Herajtová  (1:25x)
Premiéra: 6.11.2015. Dramaturgie: Magdalena Frydrych Gregorová. Výprava: Magdalena Klára Hůlová. Hudba: Zdeněk Dočekal. Režie: Věra Herajtová.
Vánoční příběh o tom, jak se duše zbavuje pout. Během Štědrého večera navštíví obchodníka Ebenezera Scrooge tři duchové, aby ho provedli strašidelnou krajinou jeho vlastního života. Starý lakomec a necita, který je zatvrzelým odpůrcem svátečního veselí, putuje svou minulostí, současností a budoucností, aby nakonec svým blízkým a podřízeným vlastnoručně upekl krocana...
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ Náš tip!
Bledý oheň - Vladimir Nabokov  (malý sál | 1:15x)
Premiéra: 12.6.2015. Překlad: Pavel Dominik, Jiří Pelán. Dramaturgie: Magdalena Frydrych Gregorová. Výprava: Mariana Dvořáková. Hudba: David Hlaváč. Režie: Jiří Ondra.
První jevištní dramatizace románu, který v době vydání (1962) způsobil rozruch svou obsahovou i formální jedinečností. Hlavním tématem je svár mezi talentem a diletantismem, který, například v podobě interpreta nebo kritika, může talent zcela zničit. Stává se ovšem, že ryzí umění všechno přežije...
Malá mořská víla - Hans Christian Andersen, Eva Kratochvílová
Premiéra: 7.6.2015. Překlad: Gustav Pallas. Dramaturgie: Magdalena Frydrych Gregorová. Výprava, texty písní a režie: Eva Kratochvílová.
Inscenace podle známé Andersenovy pohádky o malé mořské víle a jejím velikém dobrodružství. Pod hladinou, která skrývá tajemství i naději, hluboko u mořského dna, bydlí zvláštní podvodní bytosti, hrají roztomilé hry, tančí a zpívají legrační písničky. Víly věří na krásné a dobré lidi, kteří se radují mezi zelenými stromy i vysokými domy. Věří, že náš život je šťastný a že si můžeme vzájemně porozumět, třebaže se jeden od druhého lišíme a každý z nás je trošku jiný a zcela jedinečný...
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Trnová koruna Karla Havlíčka Borovského - Jiří Ondra  (0:55x)
Premiéra: 10.4.2015. Dramaturgie: Magdalena Frydrych Gregorová. Výprava: Rozálie Vašíčková. Režie: Jiří Ondra.
Kabaretní detektivka, čerpající ze života a díla českého „národního buditele“, který je mnohými považován za zakladatele české satiry, žurnalistiky a kritiky.
Racek - Anton Pavlovič Čechov  (1:50x)
Premiéra: 27.2.2015. Překlad: Leoš Suchařípa. Dramaturgie: Magdalena Frydrych Gregorová. Výprava: Jana Hauskrechtová. Hudba: David Hlaváč. Režie: Lucie Ferenzová.
Slavná hra o umění a umělcích. Čechovovská variace Hamleta je také hra o smrti a ideálech, které díky grotesknosti životních situací berou za své. A také hra o tom, jak těžké je vyletět z rodinného hnízda. Na venkovském panství u jezera se na léto sjíždí bohéma, odpoledna tráví filosofováním, společenskými hrami, všichni jsou zamilovaní. A jednoho večera mladý pan Treplev uvede svou prvotinu, ve které jeho první láska Nina. Přijde se podívat také Treplevova matka a její nápadník spisovatel Trigorin. Představení ale nakonec sám autor po chvíli ukončí. Proč? A o čem a pro koho se doopravdy hrálo...?
v průběhu představení se na jevišti kouří
KRYL - Zmrdtvýchvstání zažít - Karel Kryl, Jiří Ondra  (malý sál | 1:05x)
Premiéra: 16.6.2014. Hudba: David Hlaváč. Výprava a režie: Jiří Ondra.
„Myslete si, že je Karel Kryl totem. Když k totemu přijdete, jste menší. Když od totemu odstoupíte, jste větší. Ale nikdy nejde stát tak, abyste byli stejní. Fakt si myslím, že Pepa Nos a mnoho dalších mají tvůrčí tematickou krizi. Holt „za komára“ bylo o čem zpívat. Otázkou zůstává, komu ta revoluce prospěla a kdo byl špatnej už tehdy...“
Sekáč dědeček - Terry Pratchett, Peter Chmela & kol.  (1:20x)
Premiéra: 22.5.2014. Překlad knihy: Jan Kantůrek. Výprava: Agnieszka Pátá-Oldak. Hudba: Zdeněk Dočekal. Režie: Peter Chmela.
Fantasy podle knihy Terryho Pratchetta. Rodinná sešlost za hranicemi života. Jistá bytost s kosou toho o nás ví hodně, ale zdaleka ne všechno. Ví, že muži a ženy se můžou mít rádi a že z jejich lásky se pak rodí děti (alespoň v tom lepším případě). Tahle bytost zná naše životy od začátku až do konce a i přes to neví, jaké to je. A tahle bytost se najednou rozhodne udělat něco velmi neobvyklého. Co se stalo, neví ani Zuzanka, která se jedné noci dozví, že musí najít svého dědečka. A také za něj udělat jeho práci...
Rozárčina postýlka - Tereza Karpianus  (0:35|vhodné od 3 let)
Premiéra: 20.10.2013. Výprava: Šárka Urbanovská. Hudba: Zdeněk Urbanovský. Dramaturgie a režie: Tereza Karpianus.
Původní autorská pohádka, výprava do džungle zaneřáděného podpostelí... Rozárka je pěkná lumpačka! Zatímco si jen tak povykuje a tropí vylomeniny, pod postýlkou se jí hromadí odpadky, které je líná nosit do koše. Netuší, že jí tam vzniká hotová říše nepořádku! Až jednoho dne se jí za postýlku zřítí její milovaný plyšáček Myšáček. Nedá se nic dělat – musí se vydat na záchrannou výpravu a postavit se svému čurbesu tváří v tvář...
inscenace je vhodná pro děti MŠ
Audience - Václav Havel  (malý sál | 1:05x)
Premiéra: 2.10.2013. Výprava: Pavla Hovorková. Režie: Jiří Ondra.
Exkurze do doby „dávno minulé“, do doby, která již neexistuje, a tudíž se stává něčím jako science-fiction. Nebo ne? V zákoutí pivovaru si sládek jednoho dne předvolá na kobereček svého (poněkud komplikovaného) podřízeného Vaňka. V rozhovoru jeden koulí, druhý přikuluje a vedoucí to všechno bedlivě sleduje. Někdo se zasměje, jiný zanadává, některý polituje, ale všichni si dáme pivo, protože „u nás všichni pijeme pivo“...
Náš tip!
Gulliverovy cesty - Jonathan Swift, Jiří Ondra  (1:20x)
Premiéra: 25.10.2012. Úprava: Jiří Ondra, Tereza Karpianus. Dramaturgie: Tereza Karpianus. Výprava: Kateřina Kroupová. Hudba: David Hlaváč. Texty písní a režie: Jiří Ondra.
Divadelní hra, která využívá známého námětu a originálním způsobem konfrontuje nás s rozličnými národy dalekého světa.
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
R.U.R. - Karel Čapek  (1:05x)
Premiéra: 17.11.2011. Výprava: Matěj Sýkora. Hudba: Ticho de Beige, JoRo. Úprava a režie: Jan Kačena.
Originální současná interpretace vědecko-fantastické divadelní hry, která obohatila svět nejen o slovo „robot“, ale rovněž vyjádřila obavu o osud lidstva a pojmenovala hrozbu nadvlády umělé inteligence. „Žádná bytost nemůže stvořit dokonalejší bytost než je sama...“
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ
Fimfárum (Až opadá listí z dubu) - Jan Werich, Kristýna Čepková  (0:45x|vhodné od 8 let)
Premiéra: 29.3.2010. Scéna: Magdalena Klára Hůlová. Kostýmy: Petra Krčmářová. Režie: David Šiktanc.
Bylo, nebylo, ale spíš bylo, než nebylo...
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
1984 - George Orwell, Jiří Roth  (1:30x)
Premiéra: 29.10.2009. Překlad románu: Eva Šimečová. Dramaturgie: Peter Chmela. Výprava: Agnieszka Pátá-Oldak. Hudba: Vladimír Vesmír. Režie: Pavel Khek, Peter Chmela.
Dramatizace slavného antiutopického románu s prvky sci-fi, ve kterém jeho autor výmluvně odhalil a vystihl principy totalitních režimů stojících na děsivé manipulaci s lidskou myslí. Ačkoli od doby vzniku románu uplynulo více než šedesát let, dílo neztratilo svou aktuálnost a až mrazivě rezonuje s nedávnou minulostí a dokonce i současností nejen naší země...
Pejsek a kočička - Josef Čapek  (0:40x|vhodné od 2 let)
Premiéra: 19.6.2009. Výprava: Magdalena Klára Hůlová. Režie: Jan Frič.
Inscenace inspirovaná známou pohádkou o spolubydlení a hospodaření pejska s kočičky.
inscenace je vhodná pro děti MŠ
Ronja, dcera loupežníka - Astrid Lindgrenová, Kristýna Čepková  (0:55x|vhodné od 6 let)
Premiéra: 15.12.2008. Výprava: Magdalena Klára Hůlová. Režie: Adam Rut.
Malý-velký příběh o lidech a přírodě, síle přátelství a o tom, že děti někdy dokážou víc, než by se od nich čekalo...
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Ferda mravenec - práce všeho druhu - Ondřej Sekora, Kristýna Čepková  (1:00x|vhodné od 3 let)
Premiéra: 1.6.2007. Podle knížek „Ferda mravenec“ a „Ferdův slabikář“. Výprava: Magdalena Klára Hůlová. Režie: Marie Míková.
Dramatizace známých příhod Ferdy mravence a jeho kamarádů.
inscenace je vhodná pro děti MŠ
Kapesní povídky - Karel Čapek  (1:00x|vhodné od 12 let)
Premiéra: 13.10.2006. Výprava a režie: kol.
Vyznání tří hereček Malého Vinohradského divadla velkému českému spisovateli. Scénické chápání dvou „Povídek z jedné kapsy“ (Ušní zpověď, Historie dirigenta Kaliny) a inscenované uchopení dvou „Povídek z druhé kapsy“ (Ukradený spis 139/7 odd. C, Zločin v chalupě).
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ
Nora - Domeček pro panenky - Henrik Ibsen  (1:55x) (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 18.12.2012. Překlad: František Fröhlich. Výprava: Zuzana Mazáčová, Aneta Grňáková. Hudba: Mario Buzzi. Režie: Tereza Karpianus. Poslední uvedení: prosinec 2017.
Příběh z dob, kdy muži měli majetkovou a morální moc nad svými ženami. Příběh z dob, kdy ženy byly bezbrannou a rozkošnou ozdobou mužova života. Příběh z dob, kdy ženy unikaly z této situace pomocí manipulace a lsti. Ještě že dnes už to neplatí a ženy jsou samostatné, silné a fér!
recenze -dub-

ARCHIV INSCENACÍ


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 5.1.2018