Zprávy

1 2  > 
3.9.2020
„Česká sezóna“ v Divadle D21
Divadlo D21 vstupuje do divadelní sezóny 2020/2021 a jeho vedení i členové souboru společně s diváky pevně doufají, že už proběhne normálně a bez omezení… „Budeme se snažit, aby to byla sezóna nemilosrdně pravdivá, ironická, ale také laskavá. Střílet do vlastních řad je vždycky náročné, ale stojí to za to,“ říká dramaturgyně Kristýna Čepková. Na co se můžete těšit?
číst celý článek
28.5.2020
Nová autorská inscenace Davida Drábka v D21
I přes nejistotu posledních měsíců se vinohradské Divadlo D21 rozhodlo uskutečnit premiéru nové autorské inscenace Davida Drábka ještě v této divadelní sezóně. Už 11. června se tedy budou moci první diváci ponořit do příběhu rodiny, které do života nečekaně vstoupí Adina – žena s duší dítěte. Inscenace Rain Woman odkrývá téma lásky navzdory spoluprožité bolesti. Téma rodiny a také fatálního vlivu našeho dětství na celý další život.
číst celý článek
22.1.2020
Divadlo D21 uvede ruskou klasiku Zločin a trest
Na první únorovou sobotu připravuje vinohradské Divadlo D21 premiéru inscenace Zločin a trest. Režisér a umělecký šéf D21, Jakub Šmíd, se pro převedení tohoto klasického ruského románu na jeviště rozhodl použít komorní dramatizaci Andrzeje Wajdy. Tato verze je soustředěna především na vztahy mezi hlavními postavami. Ústřední linkou je „duel“ studenta Raskolnikova a vyšetřovatele zločinu, Porfirije Petroviče. Důležité jsou ale i další postavy. Třeba Soňa, v tomto zpracování jediná ženská hrdinka.
číst celý článek
26.10.2019
Vyprávění o věčném souboji, který svádí každý z nás
První premiérou sezóny "Kam až smíme?" je inscenace Čarodějův učeň v režii Petera Chmely. Příběh Otfrieda Preußlera je ve zpracování Divadla D21 vyprávěním o cestě hlavního hrdiny Krabata, který je na prahu dospělosti postaven před nelehké životní rozhodnutí. Nechá se čarodějův učeň zlákat nekonečnou mocí a její temnou sílou, nebo dá přednost zázraku lásky a života? Kterou cestu si Krabat vybere budou moci diváci poprvé sledovat již v pátek 1. listopadu 2019.
číst celý článek
29.9.2019
Vinohradské Divadlo D21 otevírá sezónu 2019/2020
Divadlo D21 do nové sezóny vstupuje s hlavou plnou otázek. Již její název "Kam až smíme?" napovídá, že se vinohradská scéna rozhodla zkoumat a hledat. Zabývat se bude především svobodou a jejími hranicemi – co by se stalo, kdyby bylo všechno dovoleno? A co když někdo získá pocit, že je důležitější než ostatní? To jsou jen některé ze stěžejních otázek pro inscenace sezóny 2019/2020.
číst celý článek
25.5.2019
V Divadle D21 diváky okouzlí magická Černá voda
Poslední inscenací, která v sezóně „Kam směřujeme?“ obohatí repertoár vinohradského Divadla D21, bude Černá voda v režii Lucie Ferenzové. Inscenace hry úspěšného německého dramatika Rolanda Schimmelpfenniga bude mít premiéru 31. května 2019 v režii Lucie Ferenzové.
číst celý článek
19.3.2019
Nestoudná groteska o prasáckosti života vezdejšího
Druhou premiérou sezóny „Kam směřujeme?“ Divadla D21 bude hra enfant terrible francouzské literatury a otce patafyziky Alfreda Jarryho - Král Ubu. Režie této grotesky, která je považována za předchůdce absurdního dramatu a dada, se ujme umělecký šéf D21 Jakub Šmíd a poprvé ji diváci mohou zhlédnout 26. března 2019.
číst celý článek
16.11.2018
Válka s Mloky dostane v Divadle D21 kabaretní podobu
Válka s Mloky v režii Jakuba Šmída je první premiérou patnácté sezóny Divadla D21. 27. listopadu, krátce před 80. výročí smrti Karla Čapka, se Válka s Mloky stane již třetí inscenací tohoto slavného českého autora, která bude v současné době v D21 uváděna. Román pro D21 zdramatizoval David Košťák, který je zároveň dramaturgem této inscenace.
číst celý článek
2.1.2018
V Divadle D21 Werther není jen obyčejným nešťastníkem
Divadlo D21 uvede 12. ledna první premiéru pod vedením nového uměleckého šéfa Jakuba Šmída. Společně oživí téměř dvě stě padesát let starý příběh Utrpení mladého Werthera. Na jeho utrpení z nešťastné lásky se v D21 snažili nahlédnout s nadhledem, humorem, ale také s veškerou vášní, kterou s sebou milostný cit nese.
číst celý článek
25.10.2017
Divadlo i fyzika pro celou rodinu
Divadlo D21 právě nazkoušelo horkou novinku - inscenaci pro všechny generace Straka v říši entropie v režii Věry Herajtové. Ta se ujala knižní předlohy Markéty Baňkové, které byla za tuto knížku udělena cena Magnesia litera 2011, přebásnila ji a zhudebnila.
číst celý článek
8.9.2017
Odysea jako motto sezony Divadla D21
Divadlo D21 se v této sezoně vydá na objevnou plavbu. S novým uměleckým šéfem Jakubem Šmídem a příhodným názvem sezony – Odysea. Letošní první premiérou bude oblíbená Straka v říši entropie v písničkové úpravě Věry Herajtové. Šmíd si střihne svou první premiéru v D21 v lednu. Tou bude Goethovo Utrpení mladého Werthera. Diváci se mohou těšit ještě na inscenace Svatojánská noc nebo Cloud. Pro děti bude připravena inscenace pohádky Bajaja.
číst celý článek
13.3.2017
Diváci zažijí starodávný rituál a vstoupí do jiného časoprostoru
Po Hábově krvavém Macbethovi uvádí malá vinohradská scéna Divadlo D21 další titul sezony. Euripidovy Bakchantky pro ně přepsala Lucie Ferenzová, režie se ujal Jiří Ondra. Premiéra se odehraje v pátek 17. března. D21 zve diváky, aby přihlíželi starobylým magickým rituálům a pohlédli do minulosti, ale i budoucnosti.
číst celý článek
9.1.2017
Macbetha v Divadle D21 představí režisér Hába
Divadlo D21 se řítí do generálkového týdne. V pátek 13. ledna uvede Macbetha v režii mladého režiséra Michala Háby. Ten slibuje zajímavou podívanou a netradiční pojetí. K umocnění atmosféry jeho inscenace využívá taky autorské projekce Marka Brožka. Premiérový termín je už vyprodaný, divadlo ale zve na další reprízy.
číst celý článek
14.12.2016
Divadelní talk show v D21 představí Karla Čapka i vnučku jeho milenky
Nevídaný program si připravilo vinohradské Divadlo D21 na tento čtvrtek 15. prosince. Ve své nové divadelní talk show Komu zvoní Hana chce vyzpovídat spisovatele Karla Čapka. Pozvání přijal také speciální host z Francie. Vnučka Věry Hrůzové – milenky Karla Čapka Carola Wastiaux přijede povídat o vztahu známého spisovatele a své babičky. Talk show začne v 19.30 hodin ve foyer divadla.
číst celý článek
10.11.2016
Divadlo D21 stráví Noc divadel v Bosně a Hercegovině
Mladé vinohradské Divadlo D21 letos plánuje strávit Noc divadel netradičním způsobem. Díky spolupráci s bosenským hercem Hasanem Zahirovićem vyjede letos hostovat do Bosny a Hercegoviny. Divadlo navštíví Festival evropských divadel (FETT) v Tuzle, Noc divadel stráví v Sarajevu. Ansámbl divadla odjede 17. listopadu.
číst celý článek
19.10.2016
Večer Otevřené knihy představí čtyři nejlepší povídky
Otevřená kniha je projekt Divadla D21 na Vinohradech, který má za úkol objevovat zajímavé nové autory. Prostřednictvím výzvy dává divadlo třikrát za rok možnost spisovatelům, kteří píší do šuplíku, aby napsali krátkou povídku. Nejlepší z nich vybere umělecké vedení divadla a poté odborná a divácká porota na Večeru Otevřené knihy. První večer letošní sezony se uskuteční 20. října v 19.30 hodin v Divadle D21.
číst celý článek
5.9.2016
Divadlo D21 otevírá novou sezonu
Nezávislá vinohradská scéna odhaluje nové tituly a projekty pro sezonu 2016/17. Téma letošního divadelního roku bude nést název OBŘAD. TRADICE. OBĚŤ? a tvůrci se v ní budou zabývat zásadními otázkami – ať už si na ně budou odpovídat vážně či nevážně. Diváci se už teď mohou těšit na čtyři nové tituly a dva foyerové projekty. Nad uměleckým směřováním divadla budou i tuto sezonu dohlížet autor a režisér Jiří Ondra a dramaturgyně Magdaléna Frydrych Gregorová.
číst celý článek
21.5.2016
Fotbalový bůh se zjeví v Divadle D21
Osud bývalého československého reprezentanta Ivo Knoflíčka, nyní asistenta juniorky fotbalové Slávie a vinohradského barda, oslovil režiséra a uměleckého šéfa Jiřího Ondru z Divadla D21. Ten o něm právě zkouší představení s prostým názvem – Knoflíček. Podle Ondry půjde o tragikomickou fotbalovou baladu. Premiéru si odbude 27. května a zjeví se během ní i fotbalový bůh.
číst celý článek
5.3.2016
Autoři povídek budou soutěžit v Divadle D21
V prosinci minulého roku vyhlásilo Divadlo D21 výzvu pro autory povídek Otevřená kniha. Do soutěže o nejlepší povídku se přihlásilo více než sto spisovatelů, kteří poslali celkem 124 povídek. V současné době probíhá užší výběr do dalšího kola. V pátek 11. března proběhne semifinálový večer, 16. března finále, kde porota vyhlásí tu nejlepší povídku.
číst celý článek
23.2.2016
Divadlo D21 uvede kontroverzní hru Vojcek
Druhá premiéra sezóny Bez střechy a bez zákona v Divadle D21 přinese divákům inscenaci Vojcek německého autora Georga Büchnera. Kontroverzní hru už v minulých letech uváděly i další divadelní scény. Ne vždy se ale setkaly s pochopením diváků. Jak se povede Vojcek mladému divadlu D21, se mohou diváci přesvědčit už tento pátek 26. února.
číst celý článek
3.2.2016
Büchnerův příběh outsidera Vojcka připravuje Divadlo D21
Letošní sezóna v Divadle D21 na Vinohradech má téma Bez střechy a bez zákona. Zaměřuje se na hrdiny, kteří jsou spíše k politování, posměchu a jsou spíše terčem vtípků. Takový je i Vojcek německého spisovatele Georga Büchnera. Jeho příběh inscenuje v D21 umělecký šéf Jiří Ondra. Premiéru bude mít na konci února.
číst celý článek
14.1.2016
Divadlo D21 bilancuje rok 2015
Divadlo D21 v roce 2015 zrekonstruovalo foyer, posílilo soubor a přechází na nový design. Zažilo velkou rekonstrukci i spoustu malých změn. S několika inscenacemi strávilo týden na festivalu Open air program v Hradci Králové. A co chystá na rok 2016?
číst celý článek
16.10.2015
Divadlo D21 zkouší Vánoční koledu
Věra Herajtová je režisérkou, ale také autorkou dramatizace knižní předlohy Charlese Dickense. Představení je zamýšleno jako komorní muzikál pro celou rodinu. V Divadle D21 právě probíhají zkoušky a přípravy na listopadovou premiéru.
číst celý článek
Z tiskových zpráv a další aktuality
3.9.2020
Divadlo D21 vstupuje do divadelní sezóny 2020/2021 a jeho vedení i členové souboru společně s diváky pevně doufají, že už proběhne normálně a bez omezení… „Budeme se snažit, aby to byla sezóna nemilosrdně pravdivá, ironická, ale také laskavá. Střílet do vlastních řad je vždycky náročné, ale stojí to za to,“ říká dramaturgyně Kristýna Čepková. Na co se můžete těšit?
28.5.2020
I přes nejistotu posledních měsíců se vinohradské Divadlo D21 rozhodlo uskutečnit premiéru nové autorské inscenace Davida Drábka ještě v této divadelní sezóně. Už 11. června se tedy budou moci první diváci ponořit do příběhu rodiny, které do života nečekaně vstoupí Adina – žena s duší dítěte. Inscenace Rain Woman odkrývá téma lásky navzdory spoluprožité bolesti. Téma rodiny a také fatálního vlivu našeho dětství na celý další život.
22.1.2020
Na první únorovou sobotu připravuje vinohradské Divadlo D21 premiéru inscenace Zločin a trest. Režisér a umělecký šéf D21, Jakub Šmíd, se pro převedení tohoto klasického ruského románu na jeviště rozhodl použít komorní dramatizaci Andrzeje Wajdy. Tato verze je soustředěna především na vztahy mezi hlavními postavami. Ústřední linkou je „duel“ studenta Raskolnikova a vyšetřovatele zločinu, Porfirije Petroviče. Důležité jsou ale i další postavy. Třeba Soňa, v tomto zpracování jediná ženská hrdinka.
26.10.2019
První premiérou sezóny "Kam až smíme?" je inscenace Čarodějův učeň v režii Petera Chmely. Příběh Otfrieda Preußlera je ve zpracování Divadla D21 vyprávěním o cestě hlavního hrdiny Krabata, který je na prahu dospělosti postaven před nelehké životní rozhodnutí. Nechá se čarodějův učeň zlákat nekonečnou mocí a její temnou sílou, nebo dá přednost zázraku lásky a života? Kterou cestu si Krabat vybere budou moci diváci poprvé sledovat již v pátek 1. listopadu 2019.
29.9.2019
Divadlo D21 do nové sezóny vstupuje s hlavou plnou otázek. Již její název "Kam až smíme?" napovídá, že se vinohradská scéna rozhodla zkoumat a hledat. Zabývat se bude především svobodou a jejími hranicemi – co by se stalo, kdyby bylo všechno dovoleno? A co když někdo získá pocit, že je důležitější než ostatní? To jsou jen některé ze stěžejních otázek pro inscenace sezóny 2019/2020.
25.5.2019
Poslední inscenací, která v sezóně „Kam směřujeme?“ obohatí repertoár vinohradského Divadla D21, bude Černá voda v režii Lucie Ferenzové. Inscenace hry úspěšného německého dramatika Rolanda Schimmelpfenniga bude mít premiéru 31. května 2019 v režii Lucie Ferenzové.
19.3.2019
Druhou premiérou sezóny „Kam směřujeme?“ Divadla D21 bude hra enfant terrible francouzské literatury a otce patafyziky Alfreda Jarryho - Král Ubu. Režie této grotesky, která je považována za předchůdce absurdního dramatu a dada, se ujme umělecký šéf D21 Jakub Šmíd a poprvé ji diváci mohou zhlédnout 26. března 2019.
16.11.2018
Válka s Mloky v režii Jakuba Šmída je první premiérou patnácté sezóny Divadla D21. 27. listopadu, krátce před 80. výročí smrti Karla Čapka, se Válka s Mloky stane již třetí inscenací tohoto slavného českého autora, která bude v současné době v D21 uváděna. Román pro D21 zdramatizoval David Košťák, který je zároveň dramaturgem této inscenace.
2.1.2018
Divadlo D21 uvede 12. ledna první premiéru pod vedením nového uměleckého šéfa Jakuba Šmída. Společně oživí téměř dvě stě padesát let starý příběh Utrpení mladého Werthera. Na jeho utrpení z nešťastné lásky se v D21 snažili nahlédnout s nadhledem, humorem, ale také s veškerou vášní, kterou s sebou milostný cit nese.
25.10.2017
Divadlo D21 právě nazkoušelo horkou novinku - inscenaci pro všechny generace Straka v říši entropie v režii Věry Herajtové. Ta se ujala knižní předlohy Markéty Baňkové, které byla za tuto knížku udělena cena Magnesia litera 2011, přebásnila ji a zhudebnila.
8.9.2017
Divadlo D21 se v této sezoně vydá na objevnou plavbu. S novým uměleckým šéfem Jakubem Šmídem a příhodným názvem sezony – Odysea. Letošní první premiérou bude oblíbená Straka v říši entropie v písničkové úpravě Věry Herajtové. Šmíd si střihne svou první premiéru v D21 v lednu. Tou bude Goethovo Utrpení mladého Werthera. Diváci se mohou těšit ještě na inscenace Svatojánská noc nebo Cloud. Pro děti bude připravena inscenace pohádky Bajaja.
13.3.2017
Po Hábově krvavém Macbethovi uvádí malá vinohradská scéna Divadlo D21 další titul sezony. Euripidovy Bakchantky pro ně přepsala Lucie Ferenzová, režie se ujal Jiří Ondra. Premiéra se odehraje v pátek 17. března. D21 zve diváky, aby přihlíželi starobylým magickým rituálům a pohlédli do minulosti, ale i budoucnosti.
9.1.2017
Divadlo D21 se řítí do generálkového týdne. V pátek 13. ledna uvede Macbetha v režii mladého režiséra Michala Háby. Ten slibuje zajímavou podívanou a netradiční pojetí. K umocnění atmosféry jeho inscenace využívá taky autorské projekce Marka Brožka. Premiérový termín je už vyprodaný, divadlo ale zve na další reprízy.
14.12.2016
Nevídaný program si připravilo vinohradské Divadlo D21 na tento čtvrtek 15. prosince. Ve své nové divadelní talk show Komu zvoní Hana chce vyzpovídat spisovatele Karla Čapka. Pozvání přijal také speciální host z Francie. Vnučka Věry Hrůzové – milenky Karla Čapka Carola Wastiaux přijede povídat o vztahu známého spisovatele a své babičky. Talk show začne v 19.30 hodin ve foyer divadla.
10.11.2016
Mladé vinohradské Divadlo D21 letos plánuje strávit Noc divadel netradičním způsobem. Díky spolupráci s bosenským hercem Hasanem Zahirovićem vyjede letos hostovat do Bosny a Hercegoviny. Divadlo navštíví Festival evropských divadel (FETT) v Tuzle, Noc divadel stráví v Sarajevu. Ansámbl divadla odjede 17. listopadu.
19.10.2016
Otevřená kniha je projekt Divadla D21 na Vinohradech, který má za úkol objevovat zajímavé nové autory. Prostřednictvím výzvy dává divadlo třikrát za rok možnost spisovatelům, kteří píší do šuplíku, aby napsali krátkou povídku. Nejlepší z nich vybere umělecké vedení divadla a poté odborná a divácká porota na Večeru Otevřené knihy. První večer letošní sezony se uskuteční 20. října v 19.30 hodin v Divadle D21.
5.9.2016
Nezávislá vinohradská scéna odhaluje nové tituly a projekty pro sezonu 2016/17. Téma letošního divadelního roku bude nést název OBŘAD. TRADICE. OBĚŤ? a tvůrci se v ní budou zabývat zásadními otázkami – ať už si na ně budou odpovídat vážně či nevážně. Diváci se už teď mohou těšit na čtyři nové tituly a dva foyerové projekty. Nad uměleckým směřováním divadla budou i tuto sezonu dohlížet autor a režisér Jiří Ondra a dramaturgyně Magdaléna Frydrych Gregorová.
21.5.2016
Osud bývalého československého reprezentanta Ivo Knoflíčka, nyní asistenta juniorky fotbalové Slávie a vinohradského barda, oslovil režiséra a uměleckého šéfa Jiřího Ondru z Divadla D21. Ten o něm právě zkouší představení s prostým názvem – Knoflíček. Podle Ondry půjde o tragikomickou fotbalovou baladu. Premiéru si odbude 27. května a zjeví se během ní i fotbalový bůh.
1 2  >