Divadlo Tramtarie

vstupenky online, eVstupenka poskytovány slevy pro studenty
Nejbližší představení:
Program zde není k dispozici - uveřejnění termínového kalendáře nebylo ze strany tohoto subjektu objednáno či uhrazeno.
kontaktujte nás
Adresa: Hynaisova 11, Olomouc [zobrazit na mapě]
[tram 2-7 Palackého, bus 14-16-17-20-22-27-29 Náměstí Hrdinů]
Začátky: 19.30 (večerní představení)
Připravuje se:
Tři mušketýři - Alexandre Dumas st., Vladislav Kracík (červen 2022, Korunní pevnůstka)
Jako naprostí cizinci - P. Genovese, P. Costella, R. Ravello, F. Bologna, P. Mammini
Nakročeno k derniéře:
Po stopách něžného muže (červen 2022)
Růže pro Algernon
Ceny vstupenek:
300-250 Kč (večerní představení)
150 Kč (představení pro děti)
Poznámky a upozornění:
  • Prostory divadla se nacházejí ve Slovanském domě (vchod napravo od Billy, 1. patro).
  • Předprodej vstupenek probíhá v Informačním centru města. Pokladna se otevírá půl hodiny před začátkem představení, rezervace je nutné si vyzvednou nejpozději 15 min. před začátkem. Pozor: Telefonické a e-mailové rezervace jsou přijímány pouze ve výjimečných případech.

Repertoár

Tři mušketýři - Alexandre Dumas st., Vladislav Kracík  (připravuje se)
Premiéra: 6.6.2022. Dramaturgie: Tereza Matějková. Hudba: Martin Peřina. Režie: Vladislav Kracík.
Moderní adaptace nejslavnějšího romanticko–dobrodružného románu všech dob. Láska, přátelství, intriky, zrada i pomsta. Ostré kordy, legendární hlášky, silné víno a milenky krásné tak, až oči přecházejí...
Dealeři - Viliam Klimáček
Premiéra: 29.3.2022. Dramaturgie: Tereza Matějková. Scéna: Ján Mariánský. Kostýmy: Lucie Halgašová. Hudba: Peter Gábor ml. Režie: Petr Štindl.
Černá komedie. Čekáte klasiku o sáčcích plných bílého prášku nebo tabletách rozmanitých tvarů i barev? Hrdinové tohoto příběhu touží ještě po mnohem zajímavějším zboží. Vítejte ve světě, kde je všechno jen otázkou nabídky a poptávky. A to nejen věci, ale i lidé a myšlenky. Můžeme být ale v takovém světě skutečně šťastní? Nebo i tady platí slova klasika o tom, že štěstí si za peníze nekoupíš...?
  
Amélie z Hejráku - Vladislav Kracík
Premiéra: 19.12.2021. Podle filmu režiséra Jeana-Pierrea Jeuneta „Amélie z Montmartru“. Dramaturgie: Tereza Matějková. Scéna: Hynek Petrželka. Kostýmy: Jana Drgová. Hudba: Peter Gábor ml. Pohybová spolupráce: Eliška Holčapková. Režie: Vladislav Kracík.
Původní hra, která nahlíží na svět skrze romantickou povahu hlavní hrdinky. Její vyprávění je postaveno na kontrastu fádní reality nelehkého života na olomoucké periferii a rozvinuté neukočírovatelné fantazie dívky, která (ověšena igelitovými taškami ze supermarketu) tiše touží po dobrodružství, velkých hrdinských činech i lásce...
Láska, sex a internety - Patrik Boušek
Premiéra: 19.10.2021. Dramaturgie: Tereza Matějková. Výprava: David Janošek. Hudba: Matěj Štrunc. Režie: Tereza Říhová.
Nová komedie o tom, že když to zvládli Tom Hanks a Meg Ryan, dokážete to taky! „Doprava, doleva, doleva, doleva, doprava, doleva, doprava, doprava. Ne, tohle není vaše GPS navigace ani návod jak opustit kukuřičné bludiště v Bělči. Tohle je Tinder! Jediný pohyb prstem po displeji telefonu doprava či doleva vám totiž může definitivně změnit život. Že pro vás virtuální seznamování není...?“
Tři sestry - Anton Pavlovič Čechov, Vladislav Kracík
Premiéra: 8.8.2021. Dramaturgie: Vladislav Kracík, Tereza Matějková. Výprava: Hynek Petrželka. Hudba: Michal Sedláček a citace. Pohybová spolupráce: Eliška Holčapková. Režie: Alexandr Minajev.
Adaptace slavné Čechovovy hry. Jak nádherný by byl život, kdybychom dokázali naplnit své sny a touhy? Postavit se nad propsat, které říkáme osud, roztáhnout křídla a rozlétnout se. Ale co když se nám to nepovede? Můžeme i přesto najít své štěstí...?
Nebezpečné známosti - Vladislav Kracík
Premiéra: 23.6.2021. Podle stejnojmenného románu Choderlose de Laclose. Překlad románu: Dagmar Steinová. Dramaturgie: Vladislav Kracík. Scéna: Markéta Rosendorfová. Kostýmy: Jan C. Löbl. Hudba: Martin Peřina. Hudební spolupráce: Ivan Bíbr, Vojtěch Peřina, Ema Peřinová. Pohybová spolupráce: Eliška Holčapková, Daniel Bodlák. Režie: Hana Marvanová.
Moderní adaptace kdysi skandálního románu. Byl nebyl jeden úžasně okouzlující zloduch jménem Valmont a také jedna svůdná a neméně zkažená markýza de Merteuil. A ti dva si velmi rádi zahrávali se životy ostatních. Každá hra ale jednou končí, a i ten nejlepší lovec se nakonec stává kořistí. Někdy i sebe sama...
Eminka a Emoušek - Vladislav Kracík
Premiéra: 10.10.2020. Výprava: Markéta Rosendorfová. Hudba: Peter Gábor ml. Režie: Vladislav Kracík.
Autorská pohádka vzniklá ve spolupráci s organizací Jak Dál?. V hlavní roli jsou emoce dětí i jejich rodičů, cílem inscenace je pomoci najít porozumění v těch veselých, ale i neveselých životních situacích. Někdy se nám všechno daří tak, že bychom samým štěstím nejraději vyskočili až do stropu, a jindy nás zase potkají věci, které nás pěkně potrápí. A stejně tak to má i náš malý Eliáš, který se s pomocí kouzelných skřítků Emouše a Eminky učí poznávat pocity. Učí se jim naslouchat, chápat je a hlavně se jich nebát...
D3+  
Hřeben Bruce Willise - Vladislav Kracík
Premiéra: 16.9.2020. Dramaturgie: Tereza Matějková. Scéna: Hynek Petrželka. Kostýmy: Markéta Rosendorfová. Hudba: Martin Peřina. Režie: Vladislav Kracík.
Zbrusu nová komedie zabývající se v pravdě delikátním tématem muže a jeho pleši...
Cílová rovinka Nikiho Laudy - Pavel Gejguš
Premiéra: 5.12.2019. Dramaturgie: Vladislav Kracík. Výprava: David Janošek. Hudba: Michal Sedláček. Pohybová spolupráce: Eliška Holčapková. Režie: Pavel Gejguš.
Divadelní pocta nedávno zesnulé legendě závodů Formule 1. Humorné i vážné epizody ze života muže, který dvakrát přežil svoji smrt, muže, který byl označován za nejrychlejšího muže planety...
Poslední noc s Claudií - Vladislav Kracík
Premiéra: 1.10.2019. Dramaturgie: Martin Fahrner. Výprava: Markéta Rosendorfová. Hudba: Martin Peřina. Pohybová spolupráce: Eliška Holčapková, Daniel Bodlák. Režie: Vladislav Kracík.
Bláznivá komedie o tom, jak tři čeští outsideři omylem zachránili lidstvo před zkázou. Že život nedává smysl? No to počkejte, co vás čeká po něm...
Na Větrné hůrce - Emily Brontëová, Vladislav Kracík  (2:50)
Premiéra: 14.3.2019. Překlad románu: Květa Marysková. Dramaturgie: Martin Fahrner. Výprava: Adéla Szturcová. Hudba: Martin Peřina, Hana Kenningová. Texty písní: Martin Peřina. Pohybová spolupráce: Eliška Holčapková, Daniel Bodlák. Režie: Vladislav Kracík.
Divadelní adaptace slavného románu, který svým nekonvenčním pojetím dobra a zla šokoval viktoriánskou Anglii 19. století. Na počátku všeho byla láska Kateřiny a Heathcliffa. Ta se však postupem času proměnila v běsnící nenávist, která navždy poznamenala nejen všechny obyvatele Větrné Hůrky, ale i nedaleko vzdáleného Drozdova...
Prostři mě! - Šimon Peták
Premiéra: 9.1.2019. Dramaturgie: Vladislav Kracík. Výprava: Hynek Petrželka. Hudba: Robin Schenk. Režie: Hana Mikolášková.
Komedie z naší mediální současnosti zabývající fenoménem televizních reality-show. Nejmenovaná televize uvádí v premiéře 35. řadu oblíbené reality-show, jejíž soutěžící jsou na tři měsíce zavřeni v domě plném skrytých kamer. Hra o jeden milion korun plná strategií, intrik a obnažených emocí právě začíná. Její soutěžící Míra, Jana, Bára a Vít jsou ochotni poprat se o výhru. Mají však jeden problém. Jsou to bývalí skauti...
O popleteném kouzelníkovi - Vladislav Kracík
Premiéra: 7.9.2018. Výprava: Tereza Tylová, Renata Chaloupková. Hudba: Richard Beran. Pohybová spolupráce: Eliška Holčapková. Režie: Vladislav Kracík, Karel Pomahač.
Zbrusu nová veselá pohádka o tom, že tam, kde je láska, se kouzlí mnohem líp. Byl nebyl jeden kouzelník, jmenoval se Fanda, a byl to ten nejhorší kouzelník na světě. Tedy ne, že by neuměl vůbec kouzlit, jenom jaksi vždycky vykouzlil něco úplně jiného, než měl původně v úmyslu. A přesně tomuhle Fandovi se jednoho dne stalo, že chtěl vykouzlit mouku, ale omylem vykouzlil holku! No jo, ale co s ní...?
D3+  
Divoké historky - Filip Nuckolls  (1:35x)
Premiéra: 15.12.2017. Dramaturgie: Vladislav Kracík. Výprava: Jan C. Löbl. Hudba: Ondřej Švandrlík. Pohybová spolupráce: Daniel Bodlák. Režie: Filip Nuckolls.
Absurdní černá komedie. Šest minipříběhů ze života úplně normálních lidí, kterým jednoho krásného dne úplně normálně ruply nervy. V přeplněné čekárně u lékaře, na úřadě, v restauraci nebo třeba na svatební hostině. Člověk snese spoustu drobných křivd každodenního života. Ale čeho je moc, toho je příliš! Přesně to si řekli hlavní hrdinové divokých historek těsně před tím, než se rozhodli vzít spravedlnost do vlastních rukou...
Po stopách něžného muže - Vladislav Kracík
Premiéra: 7.3.2017. Dramaturgie: Jiří Šilberský. Výprava: Adéla Szturcová, Tereza Tylová. Hudba: Martin Peřina. Pohybová spolupráce: Daniel Bodlák. Režie: Vladislav Kracík.
Poslední uvedení: červen 2022.
Zbrusu nová autorská komedie ze současnosti o hledání romanticky založených mužů, jejichž existence nebyla nikdy zcela prokázána. Tři muži se jednoho dne náhodně potkají na bazéně. A ačkoliv je každý z nich zcela rozdílného založení, nakonec je sblíží společné téma, a tím jsou „trable s holkama“. První z nich je po emotivním rozchodu, druhý je nenapravitelný svůdník a třetí se právě zasnoubil. A nikomu z nich jeho současný stav nijak nevyhovuje. Ale co s tím, když je jakákoliv domluva s opačným pohlavím tak složitá...
Terezka a kouzelné autíčko - Matěj Mužík
Premiéra: 9.10.2016. Dramaturgie: Vladislav Kracík. Výprava: Tereza Tylová. Režie: Matěj Mužík.
Pohádková inscenace pro nejmenší. Malé Terezce se stane hrozná věc! Ztratí se na školkovém výletě. A co hůř, spolu se svojí největší nekamarádkou Emou. Ale co teď? Jak se dostanou včas do školky, když už je autobus pryč? Ještě že nakonec objeví kouzelné žluté autíčko, které se umí zvětšovat. A tak holky sednou za duhový volant a vyrazí na cestu, během které zažijí nejedno veselé dobrodružství.
D3+  
Děkujeme, že zde kouříte! - Vladislav Kracík
Premiéra: 9.5.2016. Dramaturgie: Kateřina Menclerová. Výprava: Hynek Petrželka. Hudba: Martin Peřina. Pohybová spolupráce: Daniel Bodlák. Režie: Vladislav Kracík.
Tak trochu amorální, černočerná komedie. Na počátku byla zdánlivě jednoduchá otázka: Jsou cigarety škodlivé, či nikoliv? Namísto jednoduché odpovědi se roztočí absurdní kabaret argumentů a protiargumentů nejrůznějších lékařů, právníků, lobbistů, tiskových mluvčích, politiků a novinářů. Všichni mají společný cíl - říci pravdu. Anebo to tak není.? Zběsilá jízda proklatě nekorektním mediálním světem, ve kterém existuje jediná opravdová hodnota: veřejné mínění. A to stojí miliony dolarů...
Růže pro Algernon - Daniel Keyes  (2:00x)
Premiéra: 18.11.2015. Dramaturgie: Matěj Mužík. Výprava: Adéla Szturcová. Hudba: Lukáš Mareček. Pohybová spolupráce: Daniel Bodlák. Režie: Vladislav Kracík.
Divadelní adaptace slavné sci-fi povídky. Dojemný poetický příběh o touze být někým jiným, ale i o tom, co všechno potřebujeme k tomu, abychom byli alespoň na pár chvil v životě šťastni.
Kabaret nahatý Shakespeare - Vladislav Kracík, Jiří Antonín Trnka
Premiéra: 19.9.2015. Překlad vybraných úryvků: Martin Hilský. Dramaturgie: Vladislav Kracík. Výprava: Jan C. Löbl. Hudba: Martin Peřina. Režie: Jiří Antonín Trnka.
„Vše, co jste chtěli vědět o tragédiích Williama Shakespeara, ale báli jste se zeptat.“ Chytrá komedie, která se s nadsázkou a humorem věnuje pěti nejznámějším Shakespearovským tragédiím.
Pohádky o mašinkách - Vladislav Kracík
Premiéra: 6.11.2010. Dramaturgie: Lenka Jorníčková. Výprava: Eva Svítková, Alžběta Čechová, Barbora Švehláková. Režie: Vladislav Kracík.
Veselá vyprávění o mašinkách malých i velkých, nezbedných i statečných, hodných i tak trochu nafoukaných...
D3+  
O pračlovíčkovi - Vladislav Kracík
Premiéra: 21.3.2010. Dramaturgie: Lenka Jorníčková. Výprava: Markéta Rosendorfová, Eva Svítková, Pavla Baštanová. Hudba: Martin Peřina. Režie: Vladislav Kracík.
Báječný výlet do světa pravěku. Trochu poučné, ale hlavně pořádně veselé vyprávění o tom, jak pračlovíček postavil první domeček, jak musel objevit, k čemu je dobrý oheň, jak vyzrál nad tyranosaurem a jak zjistil, že ve dvou jde všechno líp...
D3+  
Láska za koronu 2 - Vladislav Kracík  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 1.6.2021. Dramaturgie: Tereza Matějková. Scéna: Markéta Rosendorfová. Kostýmy: Markéta Rosendorfová, Romana Vopičková. Hudba: Martin Peřina. Pohybová spolupráce: Eliška Holčapková. Režie: Vladislav Kracík.
omezený počet open air uvedení během letních měsíců roku 2021 na Korunní pevnůstce Olomouc
Poslední uvedení: březen 2022.
Volné pokračování úspěšné inscenace uváděné v letních měsících roku 2020. Výsostně aktuální komedie odehrávající se v době, ve které je nám ne vždycky do smíchu...
Láska za koronu - Vladislav Kracík  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 30.5.2020. Dramaturgie: Tereza Matějková. Výprava: Markéta Rosendorfová. Hudba: Martin Peřina. Pohybová spolupráce: Eliška Holčapková. Režie: Vladislav Kracík.
omezený počet open air uvedení během května až srpna 2020 na Korunní pevnůstce Olomouc a v prostorách uměleckého centra Konvikt v Olomouci
Poslední uvedení: srpen 2021.
Zbrusu nová romantická komedie z doby koronavirové, která s nadhledem, humorem i laskavostí vypráví příběhy obyčejných lidí žijících v této nelehké době. Učitel vede svoji hodinu přes internet, policista striktně dbá na dodržování neustále se měnících vyhlášek, mladí milenci zase dodržují veškerá hygienická opatření...
Madisonské cesty - Vladislav Kracík  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 6.3.2020. Dramaturgie: Martin Fahrner. Výprava: Hynek Petrželka. Hudba: Matouš Hekela. Režie: Vladislav Kracík.
Poslední uvedení: květen 2022.
Milostný příběh, proslavený nejprve románem a posléze filmovým zpracováním, posloužil jako inspirace ke hře, která se stává jeho pokračováním. Příběh dvou sester a jednoho rodinného tajemství, které jim možná pomůže najít k sobě cestu. Potkáme se pod Rosemanovým mostem...
Velký Gatsby - Francis Scott Fitzgerald, Vladislav Kracík  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 8.4.2018. Překlad románu: Lubomír Dorůžka. Dramaturgie: Kateřina Menclerová. Scéna: Hynek Petrželka. Kostýmy: Adéla Szturcová, Tereza Tylová. Hudba: Dalibor Elmut. Choreografie: Eliška Holčapková. Pohybová spolupráce: Daniel Bodlák. Režie: Vladislav Kracík.
Poslední uvedení: rok 2020 (na domovské scéně), srpen 2020 (open air).
Jedno z nejuznávanějších děl americké literatury 20. století ve zbrusu nové adaptaci. Miliony dolarů, osudová žena, láska, zločin i zrada...
Sex zadarmo nedostaneš - Jiří Antonín Trnka  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 20.9.2017. Dramaturg: Vladislav Kracík. Výprava: Adéla Szturcová. Hudba: Martin Peřina. Režie: Jiří Antonín Trnka.
Poslední uvedení: říjen 2021.
Autorská hra inspirovaná světoznámým komiksem kanadského spisovatele Chestera Browna. Nekompromisní, provokativní, trochu nahořklá komedie. Jindřichovi je pětatřicet, a když se s ním rozejde jeho poslední přítelkyně, uvědomí si, že už žádný další vztah nechce. Nikdy. Jak se ale vypořádat s absencí sexu v životě svobodného muže? Jednoduše, bude si za sex platit. Vyzkouší kompletní nabídku nejrůznějších sexuálních praktik, kterou tato branže nabízí. Divoká jízda zakázaným světem prostituce a placeného sexu, o kterém není slušné vědět, ačkoliv je to svět starý úplně stejně jako lidstvo samo. A co když se do toho všeho připlete láska? Bože můj...
18!  

ARCHIV INSCENACÍ


časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Našli jste na této stránce neaktuální nebo chybějící informaci, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace@i-divadlo.cz.
Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 10.5.2022