Divadlo Tramtarie

online rezervace, eVstupenka poskytovány slevy pro studenty
Adresa: Hynaisova 11, Olomouc [zobrazit na mapě]
[tram 2-7 Palackého, bus 14-16-17-20-22-27-29 Náměstí Hrdinů]
Začátky: 19.30 (večerní představení)
Připravuje se:
Nebezpečné známosti - Vladislav Kracík podle románu Choderlose de Laclose
Jako naprostí cizinci - P. Genovese, P. Costella, R. Ravello, F. Bologna, P. Mammini
Ceny vstupenek:
300-250 Kč (večerní představení)
150 Kč (představení pro děti)
ředitel:
Petra Němečková
umělecké vedení:
Vladislav Kracík

UmělciPřání, pochvaly, stížnosti... (0)


Z tiskových zpráv (23)Hodnocení inscenací

Poznámky a upozornění:
  • Prostory divadla se nacházejí ve Slovanském domě (vchod napravo od Billy, 1. patro).
  • Předprodej vstupenek probíhá v Informačním centru města. Pokladna se otevírá půl hodiny před začátkem představení, rezervace je nutné si vyzvednou nejpozději 15 min. před začátkem. Pozor: Telefonické a e-mailové rezervace jsou přijímány pouze ve výjimečných případech.

ARCHIV INSCENACÍ

Zpět na aktuální inscenace

Anna Karenina - Lev Nikolajevič Tolstoj, Vladislav Kracík
Premiéra: 15.6.2017. Překlad románu: Taťjana Hašková. Dramaturgie: Kateřina Menclerová. Scéna: Adéla Szturcová. Kostýmy: Tereza Tylová. Hudba: Dalibor Eimut. Choreografie: Hana Geržová. Pohybová spolupráce: Daniel Bodlák. Režie: Vladislav Kracík.
Poslední uvedení: srpen 2019.
Autorská divadelní adaptace klasického ruského románu, jednoho z nejslavnějších děl světové literatury. Strhující příběh ženy volící mezi klidem rodinného krbu a vášní mileneckého vztahu, mezi poklidným manželským životem a osudovým vzplanutím k vášnivému milenci.
Pěna dní - Boris Vian, Hana Mikolášková
Premiéra: 9.12.2016. Překlad románu: Svatopluk Horečka. Dramaturgie: Vladislav Kracík. Výprava: Hynek Petrželka. Hudba: Robin Schenk. Režie: Hana Mikolášková.
Poslední uvedení: duben 2018.
Divadelní podoba legendárního románu. Smutnoveselá klauniáda o velké lásce a smrti dvou mladých lidí v hravém příběhu z fantasticky snové Paříže. Bohatý a krásný Colin se málem zamiloval do chytré a krásné Alise. Jenže potom potkal Chloe, která je krásná jako ta píseň od Duka Ellingtona. Colin miluje Chloé. A Chloé miluje Colina. Ale Chloé má leknín na plicích...
Stařec a moře - Ernest Hemingway, Vladislav Kracík, Matěj Mužík
Premiéra: 10.6.2016. Překlad novely: František Vrba. Dramaturgie: Vladislav Kracík. Výprava: Adéla Szturcová. Hudba: Dalibor Eimut. Režie: Matěj Mužík.
Poslední uvedení: březen 2018.
Dramatizace legendární novely, která je především oslavou lidské vůle, odvahy a také odvěké sounáležitosti člověka s přírodou. Příběh starého rybáře Santiaga, který se sám na stařičké rozkymácené loďce pustí do strhujícího zápasu s obrovskou mořskou rybou, zápasu, ze kterého může vyjít živý jenom jeden...
Velká mořská víla - David Drábek
Premiéra: 5.3.2016. Dramaturgie: Vladislav Kracík. Výprava: Zdeněk Eliáš. Hudba: Martin Peřina. Pohybová spolupráce: Daniel Bodlák. Režie: Konrád Popel.
Poslední uvedení: květen 2017.
Druhý díl úspěšné romantické komedie „Jedlíci Čokolády“. Další osudy tří roztomile zoufalých sester Rózy, Heleny a Valerie, které už si sice našly svoje prince, ale ti jsou jako obvykle o něco méně princovatí, než se na první pohled zdálo. A potom ty děti...
Europeana: Stručné dějiny dvacátého věku - Patrik Ouředník
Premiéra: 17.3.2015. Dramaturgie: Vladislav Kracík. Výprava: Jana Hausknechtová. Hudba: Lukáš Mareček. Režie: Ewa Zembok.
Poslední uvedení: květen 2016.
Divadelní adaptace působivého díla česko-francouzského spisovatele. Provokativní pohled na nejkrvavější století naší historie, vyprávěný s ironií, humorem a nadsázkou.
Psycho - Robert Bloch, Hana Mikolášková
Premiéra: 10.10.2014. Dramaturgie: Vladislav Kracík. Výprava: Hynek Petrželka. Hudba: Martin Peřina. Režie: Hana Mikolášková.
Poslední uvedení: červen 2017.
Jevištní podoba románu, proslaveného kultovním filmem Alfreda Hitchcocka. Thriller o lásce a žárlivosti až za hrob a tom, že ctění rodičů má své meze...
R.U.R. - Karel Čapek, Vladislav Kracík
Premiéra: 26.2.2014. Dramaturgie: Lenka Jorníčková. Výprava: Dagmar Maturová, Angelina Dagmar Mádrová. Hudba: Martin Peřina. Režie: Vladislav Kracík.
Poslední uvedení: rok 2016.
Autorská divadelní adaptace slavného science fiction Karla Čapka, které obletělo svět. Vědeckofantastické drama o našem světě v blízké budoucnosti, kde vše lidské postupně nahradily stroje, tedy Rossumovi univerzální roboti (R.U.R.)...
Pohádky z mléčné dráhy - Vladislav Kracík
Premiéra: 21.12.2013. Dramaturgie: Lenka Jorníčková. Výprava: Markéta Rosendorfová. Hudba: Martin Peřina. Režie: Vladislav Kracík.
Poslední uvedení: rok 2016.
Veselá sci-fi pohádka pro nejmenší, při které se budou hvězdy a planety za břicho popadat. Stejně jako pozemské babičky povídají dětem pohádky, vypráví marťanská babička pohádky svým vnočkům. Ale jenom tehdy, pokud budou hodní. Jenže vydržet být hodný celý den je stejně tak těžké na Marsu, jako na Zemi...
Bohyně z města hříchu - Hana Mikolášková
Premiéra: 27.11.2013. Dramaturgie: Vladislav Kracík. Hudba: Richard Mlynář. Výprava a režie: Hana Mikolášková.
Poslední uvedení: rok 2015.
Pocta marwelovským noir komiksům. Svět plný drsných mužů, krásných žen, tajemných zákoutí, výstřelů ve tmě a policejních sirén. Ponurý příběh s detektivní zápletkou se line jako doutníkový kouř v zapadlém newyorském podniku více než pochybné pověsti. A někde za okny hraje jazz. Ona a on se potkali náhodou jedné bezvýznamné noci. Měla strach. A když se on ráno probudil, ona byla pryč...
Ošklivec - Marius von Mayenburg
Premiéra: 14.9.2013. Překlad: Kateřina Bohadlová. Dramaturgie: Vladislav Kracík. Výprava: Markéta Rosendorfová. Hudba: Martin Peřina. Režie: Jiří Antonín Trnka.
Poslední uvedení: duben 2016.
Hořká komedie o ztrátě lidské identity v dnešní konzumní společnosti. Lette si žije poklidným životem zkušeného vývojáře až do okamžiku, kdy mu jeho nadřízená zakáže prezentovat na konferenci, protože na to není dostatečně krásný. A někdy v té době se Lette rozhodne podstoupit plastickou operaci...
Jedlíci čokolády - David Drábek
Premiéra: 11.5.2013. Dramaturgie: Lenka Jorníčková. Výprava: Jaroslav Čermák st. Hudba: Martin Peřina. Režie: Konrád Popel.
Poslední uvedení: březen 2018.
Černo-romantická komedie oceňovaného českého dramatika. Vypraví pohádku o malých i velkých sebevraždách v nás i kolem nás, s humorem, bez kterého to někdy nejde, a s dobrým koncem, ve který všichni věříme.
Romance pro křídlovku - František Hrubín, Vladislav Kracík
Premiéra: 5.3.2013. Dramaturgie: Lenka Jorníčková. Výprava: Markéta Rosendorfová, Dagmar Maturová. Hudba: Martin Peřina. Režie: Vladislav Kracík.
Poslední uvedení: červen 2016.
Divadelní adaptace jednoho z nejkouzelnějších děl české literatury. To léto v Lešanech bylo plné kopřiv a višní. A Teriny, holky od kolotočů... Magický příběh jedné srpnové noci, vzpomínka na život, který za to stál...
Poslední případ Sherlocka Holmese - Jiří Jelínek
Premiéra: 4.12.2012. Hudba: Lukáš Mareček. Režie: Jiří Jelínek.
Divoká variace na slavné téma. Nejslavnější detektiv všech dob řeší svůj poslední případ, jehož divadelní rekonstrukce vám může nezvratně poškodit bránici...
Pirátská pohádka - Vladislav Kracík  (vhodné od 3 let)
Premiéra: 27.10.2012. Dramaturgie: Lenka Jorníčková. Výprava: Markéta Rosendorfová, Eva Svítková. Hudba: Martin Peřina. Režie: Vladislav Kracík.
Poslední uvedení: rok 2018.
Pohdáka, v níž pod pirátskou vlajkou zažijeme všechno, co ke správné plavbě patří: vlny, bouřky, lodě na obzoru, mořské příšerky, vzkazy v láhvi, poklady a možná...i lásku.
Jana Eyrová - Charlotte Brontëová, Matěj T. Růžička
Premiéra: 15.9.2012. Dramaturgie: Vladislav Kracík. Scéna: Natálie Pelcová. Kostýmy: Kristina Ketmanová. Režie: Matěj T. Růžička.
Poslední uvedení: duben 2014.
Divadelní adaptace jednoho z velkých nadčasových příběhů klasické literatury. Strhující milostné drama z doby nemilosrdných viktoriánských časů o dvou lidech pocházejících ze zcela rozdílných sfér společnosti, o touze, nenaplněných snech a mrazivých tajemstvích...
Zapeklitá pohádka - Jiří Jelínek
Premiéra: 25.3.2012. Dramaturgie: Lenka Jorníčková. Výprava: Eliška Konečná, Kateřina Mihlová. Hudba: Lukáš Mareček. Režie: Jiří Jelínek.
Poslední uvedení: rok 2015.
Groteskní loutková pohádka o poznávání světa, o fantazii, o věcech, které už jsme zapomněli. Maximum významů a loutek - výtvarně nápaditá, hravá poetika umakartového panelákového bytu pokropená čertovskou dávkou imaginace...
...a za Tracym tygr - William Saroyan, Vladislav Kracík
Premiéra: 6.3.2012. Dramaturgie: Lenka Jorníčková. Výprava: Markéta Rosendorfová, Dagmar Maturová, Přemek Šupík. Hudba: Martin Peřina, Lukáš Mareček. Režie: Vladislav Kracík.
Poslední uvedení: prosinec 2014.
Úsměvné vyprávění o tom, co je a není v životě důležité, volně podle slavné novely.
Marlboro Men Evangelium - Vítězslav Větrovec, Tereza Neznalová, Matyáš Dlab
Premiéra: 25.11.2011. Podle komiksových motivů Gartha Ennise, Steva Dillona. Dramaturgie: Matyáš Dlab. Výprava: Katarína Kováčiková. Hudba: Jakub Vašica. Režie: Vítězslav Větrovec.
Akční road movie fantasy western na motivy kultovní komiksové série. Životní story Chrise Jestera. Bůh Všemocný, John Wayne, texaská obloha, marťanský negři, upíři, andělé, retardovaný potomek Ježíše Krista a kněz s vizáží Jamese Deana...
Pohádka o Heráklovi - Vladislav Kracík  (vhodné od 3 let)
Premiéra: 29.10.2011. Dramaturgie: Lenka Jorníčková. Výprava: Markéta Rosendorfová, Eva Svitková. Režie: Vladislav Kracík.
Poslední uvedení: rok 2016.
Dobrodružná pohádka inspirovaná antickými bájemi, dávným světem, kde byli hrdinové opravdu hrdinští, krasavice opravdu krásné a příšery opravdu příšerné... ale kde s láskou a přátelstvím byly úplně stejné potíže jako dnes.
Nikita! (brutální) - Kondrád Popel, Vlastimil Kracík
Premiéra: 16.9.2011. Dramaturgie: Vladislav Kracík. Výprava: Eva Krhutová, Dagmar Maturová. Hudba: Ondřej Biravský. Režie: Konrád Popel.
Poslední uvedení: prosinec 2012.
Inscenace volně inspirovaná slavným akčním a psychologickým filmem. Příběh vychází z banálního milostného trojúhleníku mezi Nikitou a jejími dvěma fatálními muži. Prvním je Bob, vysoce postavený agent, který ví o Nikitě naprosto všechno, zároveň je ale symbolem zlé a bolestivé části jejího života, na kterou se Nikita snaží ze všech sil zapomenout. A tím druhým je mladý Mark, pokladník v supermarketu, který zná pouze Nikitu novou, správnou a šťastnou. Oba muži jsou naprosto rozdílní, oba mají své nesporné klady i zápory, oba ji milují. A pro Nikitu se nezadržitelně blíží doba osudového rozhodnutí...
Válka s mloky - Karel Čapek, Vladislav Kracík  (1:20x)
Premiéra: 29.4.2011. Dramaturgie: Lenka Jorníčková. Výprava: Eva Krhutová, Dagmar Maturová. Hudba: DJ Opia. Režie: Vladislav Kracík.
Poslední uvedení: květen 2014.
Divadelní adaptace slavného sci-fi románu. Lidské osudy na pozadí globální katastrofy, za kterou si můžeme tak trošku sami...
Válka s mloky - Karel Čapek, Vladislav Kracík
Premiéra: 29.4.2011. Obnovená premiéra: 20.3.2016. Dramaturgie: Lenka Jorníčková. Výprava: Eva Krhutová, Dagmar Maturová. Hudba: Martin Peřina. Režie: Vladislav Kracík.
Poslední uvedení: rok 2016.
Divadelní adaptace slavného sci-fi románu. Lidské osudy na pozadí globální katastrofy, za kterou si můžeme tak trošku sami...
Kurt a Sid - Roy Smiles
Premiéra: 14.3.2011. Překlad: Petr Onufer. Dramaturgie: Lenka Jorníčková. Režie: Jakub Hyndrich.
Černá punková komedie o fiktivním setkání dvou hudebních legend, Kurta Cobaina a Sida Viciouse.
Tropical Islands - Matyáš Dlab, Vladislav Kracík
Premiéra: 28.1.2011. Dramaturgie: Vladislav Kracík. Výprava: Matěj Sýkora. Hudba: Martin Peřina. Režie: Matyáš Dlab.
Poslední uvedení: březen 2013.
Groteskní zpráva o člověku, který chtěl žít akvaparku...
Kdo chce zabít Beatles? - Jiří Jelínek
Premiéra: 16.12.2010. Dramaturgie: Vladislav Kracík. Výprava: Eliška Konečná. Hudba: Lukáš Mareček. Režie: Jiří Jelínek.
Poslední uvedení: prosinec 2013.
Ztřeštěná komediální roadmovie o vztazích. Pavel, Šimon a Tereza založili kapelu. A vše probíhalo, jak mělo. První písničky, koncerty po klubech, první úspěchy, potom dokonce nabídka zahrát si na festivalu v Anglii, jenomže...
Terminátor a já - Konrád Popel, Matyáš Dlab
Premiéra: 21.12.2009. Dramaturgie: Matyáš Dlab. Výprava: Konrád Popel, Eva Krhutová. Hudba: Martin Peřina. Režie: Konrád Popel.
Pocta kultovnímu bijáku. Komedie z poličky dětského pokojíčku recykluje sci-fi zápletku, akční žánrové vyprávění a hororové monstrum...
Pes, noc a nůž - Marius von Mayenburg
Premiéra: 30.9.2009. Překlad: Kateřina Bohadlová. Dramaturgie: Vladislav Kracík. Výprava: Matěj Sýkora. Hudba: Tomáš Bayer. Režie: Pavel Gejguš.
Nejnovější text světoznámého německého dramatika je podivnou noční můrou plnou prázdných ulic, chladu, krve, dvojníků, zastavených hodin, dlouhých nožů a samozřejmě černého humoru...
Polízanice malé čarodějnice - Vladislav Kracík
Premiéra: 27.9.2009. Výprava: Markéta Rosendorfová, Iva Kučerová. Hudba: Martin Peřina. Režie: Vladislav Kracík.
Veselá pohádka o jedné neposedné kouzelnické holce, létajícím koštěti, mluvícím havranovi a přetlusté knize kouzel...
I na Batmana občas padne smutek - Vladislav Kracík, Lenky Jorníčková
Premiéra: 6.3.2009. Dramaturgie: Lenka Jorníčková. Výprava: Eliška Konečná, Eva Krhutová. Režie: Vladislav Kracík.
Autorská inscenace inspirovaná poetikou komiksů. Tak trochu hořká komedie o mužích, kteří by alespoň na jeden den chtěli být komiksovými superhrdiny. Jiří Mizera je ve všem průměrný. Průměrný vzhled, průměrná práce, průměrný plat. Občasná výhra střídá občasnou prohru a tak stále dokola. Jediným vybočením jsou ženy. S těmi prohrává vždy...

Zpět na aktuální inscenace


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační

aktualizace údajů:
I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci, nebo některé informace zde chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 23.12.2020