Divadlo Tramtarie

Divoké historky

Premiéra: 15.12.2017 | 1:35x
Dramaturgie: Vladislav Kracík. Výprava: Jan C. Löbl. Hudba: Ondřej Švandrlík. Pohybová spolupráce: Daniel Bodlák. Režie: Filip Nuckolls.
Absurdní černá komedie. Šest minipříběhů ze života úplně normálních lidí, kterým jednoho krásného dne úplně normálně ruply nervy. V přeplněné čekárně u lékaře, na úřadě, v restauraci nebo třeba na svatební hostině. Člověk snese spoustu drobných křivd každodenního života. Ale čeho je moc, toho je příliš! Přesně to si řekli hlavní hrdinové divokých historek těsně před tím, než se rozhodli vzít spravedlnost do vlastních rukou...
Divadlo Tramtarie
Hodnocení inscenace
Redakce
50 %
Uživatelé
64 %
6481000
Hodnocení redakce
Jiří Koula 50 %
Lukáš Holubec 50 %
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (10)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Koula  50 %
(zadáno: 31.12.2018, počet hodnocení: 1596)
+ přínosný / zajímavý komentář
54,99 % Což o to, téma, že každý máme svou mez, za níž prostě vybouchneme, má jistě solidní potenciál. Herci do toho jdou naplno, super. Jenže proti tomu stojí nevyváženost jednotlivých historek a hlavně pro mě poněkud nestravitelná kombinace komunální satiry a tarantinovské stylizace, přišlo mi, že je to převážně příliš mnoho povyku pro nic. Asi jsem moc velký kliďas na to, abych se v tom našel a docenil to.
Lukáš Holubec  50 %
(zadáno: 21.5.2018, počet hodnocení: 669)
+ přínosný / zajímavý komentář
Inscenace čítá šestici situací, v nichž vždy dojde určitým způsobem k vyhrocení. Občas se však stává, když je hra složená ze scének, že dochází k nevyváženosti, což je bohužel i případ Divokých historek. Jinými slovy jsou jednotlivé části inscenace nevyvážené, vázne tempo, přechody, vtip i herecké výkony. Nicméně nadšení a energii tvůrcům upřít nelze. Pokud přistoupíte na přehnanou expresivitu, můžete být chvílemi příjemně překvapeny. Jsem rád za seznámení s Divadlem Tramtarie. Rozhodně musím vyzdvihnout výkon Marka Zahradníčka, kterému zdatně sekundovali Vít Pištěcký a Dominika Hrazdílková.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Ivo Železný  100 %
(zadáno: 2.5.2019, počet hodnocení: 283)
přínosný / zajímavý komentář
Poprvé nutkání svěřit se bezprostředně. No nářez non plus ultra. Klub rváčů po česky.

Po představení prodloužení zážitku výtečnou slivovicí a tvarůžkovými specialitami v ženerózně nekonečně doplňované nabídce. Úplatek ani náhodou. Radost, že něco secsakramentsky umíme, a chceme se podělit. Absolutní nádhera.

Divadlo žije!

PS Tak jsem se trefil, ne že by to bylo nějak těžké. Právě čtu, že spoluator a režisér Filip Nuckolls je autorem adaptace Klubu rváčů.
Fedorocko  60 %
(zadáno: 16.8.2018, počet hodnocení: 591)
přínosný / zajímavý komentář
Zajímavé letní osvěžení v pěkném venkovním prostředí.
Muggle.nka  80 %
(zadáno: 19.4.2018, počet hodnocení: 16)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé přepracování výborné předlohy. Humorné, děsivé, rozum zastavující. Díky dělení na jednotlivé povídky není čas na žádné prostoje, takže všechny příběhy odsýpají. I přesto však každá část poskytuje dostatek prostoru na to, aby divák dostatečně politoval hrdiny, našel si svou spřízněnou duši a té fandil. Akorát by mě zajímalo, jestli jsou herci schopni druhý den ráno chodit, vzhledem k tomu, jak omlácení na konci byli.
Zdarda  80 %
(zadáno: 19.12.2017, počet hodnocení: 78)
přínosný / zajímavý komentář
Inscenace inspirovaná stejnojmenným argentinským filmem, tvůrci jen příběhy přenesli do českého prostředí blíž k divákovi. Ten uvidí šest skvělých velmi černohumorných (a brutálních) povídek opatřených krvavým nátěrem, které spojuje motiv nasranosti a ztrácení nervů obyčejných lidí v obyčejných situacích, z čehož se stanou situace ne zrovna obyčejné, aneb kterak lze boj s větrnými mlýny vyhrát či prohrát jednoduše pouze dle odkazu Pyrrha. Povídky dokáží pobavit, ale i oslnit svou cynickou úderností, sociální kritikou a moralitou. Celek spojuje (ne)všední absurdita a vtipný nadhled Tramtarie.
Terrysh  60 %
(zadáno: 25.10.2018, počet hodnocení: 51)
Suzana  50 %
(zadáno: 14.5.2018, počet hodnocení: 274)
Ela  60 %
(zadáno: 22.4.2018, počet hodnocení: 51)
PetraAnna  20 %
(zadáno: 7.11.2018, počet hodnocení: 3)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.