Divadlo Tramtarie

Děkujeme, že zde kouříte!

Premiéra: 9.5.2016
Dramaturgie: Kateřina Menclerová. Výprava: Hynek Petrželka. Hudba: Martin Peřina. Pohybová spolupráce: Daniel Bodlák. Režie: Vladislav Kracík.
Tak trochu amorální, černočerná komedie. Na počátku byla zdánlivě jednoduchá otázka: Jsou cigarety škodlivé, či nikoliv? Namísto jednoduché odpovědi se roztočí absurdní kabaret argumentů a protiargumentů nejrůznějších lékařů, právníků, lobbistů, tiskových mluvčích, politiků a novinářů. Všichni mají společný cíl - říci pravdu. Anebo to tak není.? Zběsilá jízda proklatě nekorektním mediálním světem, ve kterém existuje jediná opravdová hodnota: veřejné mínění. A to stojí miliony dolarů...
Divadlo Tramtarie
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
65 %
6541000
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Nikolasro  50 %
(zadáno: 2.11.2017, počet hodnocení: 5)
přínosný / zajímavý komentář
Místo vlastního zpracování doslovné použití filmových scén. Při sldování představení jsem celou dobu litovala, že jsem přetím filmovou předlohu viděla. Místo možné komparace a hledání nových významů jsem hleděla na podivnou snahu o přenesení filmových vtipů do divadla. Jedna z mála věcí, která nějakým způsobem udržovala mou pozornost, byl herecký výkon Vojtěcha Johaníka, který svým plynulým přechodem z dialogů do vyprávění stmeloval příběh, aby se nerozpadl do nesouvislých scén.
Prokop Dveře  80 %
(zadáno: 21.5.2022, počet hodnocení: 135)
Ela  60 %
(zadáno: 20.3.2017, počet hodnocení: 51)
LukasCitnar  70 %
(zadáno: 26.2.2017, počet hodnocení: 37)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.