Divadlo Scéna

Adresa: Štefánikova 2987, Zlín [zobrazit na mapě]
[t-bus 1-9-11-12 Prostřední]
Začátky: 19.30 (večerní představení), 15.30 (nedělní představení pro děti)
Ceny vstupenek:
80 Kč dětská představení (240 Kč rodinná vstupenka: dva dospělí + dvě děti)
120 Kč večerní představení
Poznámky a upozornění:
  • .

Repertoár

Dášenka čili život štěněte - Karel Čapek
Premiéra: 11.3.2018. Výprava: Alžběta Hanzlová. Hudba: Martin Peřina. Režie: Konrád Popel.
„Když se to narodilo, bylo jenom takové bílé nic, do hrsti se to vešlo; ale anžto to mělo pár černých ušisek a vzadu ocásek, uznali jsme, že je to psisko a protože jsme si přáli psí holčičku, dali jsme jí jméno Dášenka.“
D6+  
O princezně, která ráčkovala - Magdaléna Kristenová, Zdeněk Rytíř  (1:05x)
Premiéra: 1.4.2017. Scéna: Zdeněk Eliáš. Kostýmy: Kateřina Höferová. Choreografie: Tomáš Sukup. Režie: Miroslav Černý.
Divadelní podoba známé televizní pohádky o rozmazlené princezně, zrádném rádci a královně, kterou sužuje hypochondrie. To však není nejpodivnější. Všichni ráčkují, protože to princezna považuje za znak urozenosti a vznešenosti. A tak nezbývá, aby syn chůvy vzal rozum do hrsti a napravil princezně hlavu...
D6+  
Pohádka z pařezové chaloupky Křemílka a Vochomůrky - Václav Čtvrtek  (1:00x)
Premiéra: 27.3.2016. Scéna: Hana Knotková, Alžběta Hanzlová. Kostýmy: Alžběta Hanzlová. Hudba: Leoš Peteráč, Tomáš Sukup. Režie: Hana Mrázková.
Veselá pohádka, plná hravosti, humoru a písniček. Daleko za lesem, na pasece. Pod stromy, pod mechem a kapradím stojí pařezová chaloupka. A kdo v ní bydlí? Dva roztomilí mužíčkové. Jeden spíše hubeňour. Druhý spíše tlouštík. Křemílek a Vochomůrka. Radostně spolu hospodaří. Společně prožívají spoustu veselých a hravých příhod.
D3+  
Malá čarodějnice - Otfried Preussler  (0:55x)
Premiéra: 31.5.2015. Výprava: Kateřina Höferová. Hudba: Matěj Koupa. Režie: Janka Ryšánek Schmiedtová.
Čarodějnici, o které se v této pohádce vypráví, je sto dvacet sedm let. Zdá se Vám to hodně? Jenže ve světě kouzel je to málo! Proto se naší čarodějnici říká malá čarodějnice. A jen tak mezi námi: když v utajení vyrazí na rej svých dospělých kolegyň, způsobí tím pěknou polízanici. Nejenom, že jí odhalí a za trest seberou létající koště, ke všemu se musí za jediný rok připravit na těžkou zkoušku. Ještě, že má mluvícího havrana a spoustu dobré nálady!
D3+  
Vinnetou - Karel May, Konrád Popel  (1:10)
Premiéra: 8.3.2015. Scéna: Katarína Kovačíková. Kostýmy: Kateřina Höferová. Hudba: Leoš Peteráč. Režie: Konrád Popel.
Divadelní přepis dobrodružného příběhu o legendárním přátelství.
D6+  
O kocouru Mikešovi - Josef Lada, Jakub Šafránek  (1:00x)
Premiéra: 30.3.2014. Kostýmy: Kateřina Höferová. Hudba: Leoš Peteráč, Tomáš Sukup. Režie: Zdeněk Lambor.
Černý kocourek žil v Hrusicích u Ševců a nejvíc si s ním rozuměl Pepík. Spolu se navyváděli mnoho veselých kousků a taškařic, při nichž nikdy nechyběli kamarádi Pašík a Bobeš. Když se Mikeš vypravil do světa, prožil nejedno dobrodružství na cestách a v cirkuse, kde na čas zakotvil. Ale všude dobře, doma nejlíp, a tak se kocourek zase vrátil, aby rozdával radost všem dětem.
D3+  
Vánoční hvězda - Josefína Zimová  (0:50x)
Premiéra: 8.12.2013. Režie: Hana Mrázková, Dalibor Dufek.
Vánoční pohádka plná zábavy, překvapení, vánočních zvyků a koled. Vánoční hvězda Vánoce? Co znamenají? Veverky Zubka a Drápek neznají vánoce. Jednoho dne, přímo na den Štědrý se dostanou do člověčího doupěte. Vydají se na cestu po vánočním stromečku až přímo ke koruně, kde na ně čeká vánoční hvězda. Avšak cesta na vrchol nebude jednoduchá. Během svého putování budou poznávat vánoce, pro každého totiž znamejí úplně něco jiného.
D3+  
Mystery Story - Konrád Popel  (1:20x)
Premiéra: 20.11.2013. Hudba: Martin Peřina. Režie: Konrád Popel.
Hra „mezi nebem a zemí“. Tento meziprostor je záhadnej a neuchopitelnej... Už jsi někdy umřel a díval ses, jak se doktoři marně snaží resuscitovat tvé tělo? Detektiv, který vyšetřuje tuhle nenadálou smrt, flirtuje s tvou manželkou a ona se tak nevinně a svůdně usmívá. Kdo by jí odolal? Tobě už je vše jedno a jenom ty jedinej víš kdo je vrah. Už jsi někdy porodila dítě a myslela jsi, že není tvoje? Tvůj manžel si myslí, že je to jen poporodní psychóza, že to zkrátka přejde. Ale až upadneš ze schodů a on se stane vdovcem všem dojde, že s tím děckem není něco v pořádku. Nebo snad znáš někoho, kdo by chtěl mít doma malého Lucifera.
Dobrodružství na ostrově Čičidžuma - Michaela Doleželová, Roman Vencl  (1:00x|vhodné od 4 let)
Premiéra: 7.4.2013. Režie: Michaela Doleželová, Roman Vencl.
Interaktivní pohádka s písničkami. Malá Natálka se pomocí pohádkové knížky dostane na tajemný ostrov Čičidžuma, kde je ukryt obrovský poklad. Najít ho však nebude jednoduché. Bude muset překonat spoustu nástrah a vyluštit nejednu hádanku. Po pokladu navíc touží i podlý pirát Zlovous, kterého nebude jen tak snadné přelstít...
D3+  
Sindibád mořeplavec - kol.  (1:00)
Premiéra: 24.2.2013. Na motivy „Pohádek tisíce a jedné noci“. Režie: Konrád Popel.
Příběh provoněný exotikou a orientem, plný humoru a napětí, na motivy Pohádek z tisíce a jedné noci. Mořeplavec Sindibád v něm musí čelit lesní divoženě Jamambě, obřímu ptáku Ruchovi, zrádným kamarádům... a aby získal dívku svého srdce, musí přemoci krále Diamantového údolí.
D6+  
Hra lásky a náhody - Pierre de Marivaux  (1:45)
Premiéra: 8.2.2013. Režie: Gustav Řezníček.
Slavná komedie francouzského klasika. Co všechno se může stát, když A miluje B, C šílí po D a nikdo z nich netuší, že A je ve skutečnosti C a D zase B? Dva snoubenci dostanou stejný nápad: převléknou se za své sluhy, aby mohli v přestrojení sledovat svého budoucího partnera.
Rákosníček a jeho rybník - Jaromír Kincl  (1:00x)
Premiéra: 16.9.2012. Výprava: Kateřina Höferová. Hudba: Matěj Koupa. Režie: Janka Ryšánek Schmiedtová.
Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet je rybníček Brčálník. Na první pohled vám může připadat docela obyčejný, ale už na ten druhý zjistíte, že se v něm dějí podivuhodné věci. Bydlí tam totiž Rákosníček. Roztomilý zelený skřítek sršící nápady. Vyrazte s námi do jeho světa, plného hravosti, humoru a písniček.
D3+  

„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 7.4.2019