Divadlo Scéna

STRÁNKA SE PŘIPRAVUJE
Adresa: Štefánikova 2987, Zlín [zobrazit na mapě]
Začátky: 19.30 (večerní představení), 15.30 (nedělní představení pro děti)

Repertoár

Pohádka z pařezové chaloupky Křemílka a Vochomůrky - Václav Čtvrtek  (1:00x)
Premiéra: 27.3.2016. Scéna: Hana Knotková, Alžběta Hanzlová. Kostýmy: Alžběta Hanzlová. Hudba: Leoš Peteráč, Tomáš Sukup. Režie: Hana Mrázková.
Veselá pohádka, plná hravosti, humoru a písniček. Daleko za lesem, na pasece. Pod stromy, pod mechem a kapradím stojí pařezová chaloupka. A kdo v ní bydlí? Dva roztomilí mužíčkové. Jeden spíše hubeňour. Druhý spíše tlouštík. Křemílek a Vochomůrka. Radostně spolu hospodaří. Společně prožívají spoustu veselých a hravých příhod.
inscenace je vhodná pro děti MŠ
O kocouru Mikešovi - Josef Lada, Jakub Šafránek  (1:00x)
Premiéra: 30.3.2014. Režie: Zdeněk Lambor.
Černý kocourek žil v Hrusicích u Ševců a nejvíc si s ním rozuměl Pepík. Spolu se navyváděli mnoho veselých kousků a taškařic, při nichž nikdy nechyběli kamarádi Pašík a Bobeš. Když se Mikeš vypravil do světa, prožil nejedno dobrodružství na cestách a v cirkuse, kde na čas zakotvil. Ale všude dobře, doma nejlíp, a tak se kocourek zase vrátil, aby rozdával radost všem dětem.
inscenace je vhodná pro děti MŠ
Vánoční hvězda - Josefína Zimová  (0:50x)
Premiéra: 8.12.2013. Režie: Hana Mrázková, Dalibor Dufek.
Vánoční pohádka plná zábavy, překvapení, vánočních zvyků a koled. Vánoční hvězda Vánoce? Co znamenají? Veverky Zubka a Drápek neznají vánoce. Jednoho dne, přímo na den Štědrý se dostanou do člověčího doupěte. Vydají se na cestu po vánočním stromečku až přímo ke koruně, kde na ně čeká vánoční hvězda. Avšak cesta na vrchol nebude jednoduchá. Během svého putování budou poznávat vánoce, pro každého totiž znamejí úplně něco jiného.
inscenace je vhodná pro děti MŠ
Mystery Story - Konrád Popel  (1:20x)
Premiéra: 20.11.2013. Hudba: Martin Peřina. Režie: Konrád Popel.
Hra „mezi nebem a zemí“. Tento meziprostor je záhadnej a neuchopitelnej... Už jsi někdy umřel a díval ses, jak se doktoři marně snaží resuscitovat tvé tělo? Detektiv, který vyšetřuje tuhle nenadálou smrt, flirtuje s tvou manželkou a ona se tak nevinně a svůdně usmívá. Kdo by jí odolal? Tobě už je vše jedno a jenom ty jedinej víš kdo je vrah. Už jsi někdy porodila dítě a myslela jsi, že není tvoje? Tvůj manžel si myslí, že je to jen poporodní psychóza, že to zkrátka přejde. Ale až upadneš ze schodů a on se stane vdovcem všem dojde, že s tím děckem není něco v pořádku. Nebo snad znáš někoho, kdo by chtěl mít doma malého Lucifera.
Dobrodružství na ostrově Čičidžuma - Michaela Doleželová, Roman Vencl  (1:00x|vhodné od 4 let)
Premiéra: 7.4.2013. Režie: Michaela Doleželová, Roman Vencl.
Interaktivní pohádka s písničkami. Malá Natálka se pomocí pohádkové knížky dostane na tajemný ostrov Čičidžuma, kde je ukryt obrovský poklad. Najít ho však nebude jednoduché. Bude muset překonat spoustu nástrah a vyluštit nejednu hádanku. Po pokladu navíc touží i podlý pirát Zlovous, kterého nebude jen tak snadné přelstít...
inscenace je vhodná pro děti MŠ
Sindibád mořeplavec - kol.  (1:00)
Premiéra: 24.2.2013. Na motivy „Pohádek tisíce a jedné noci“. Režie: Konrád Popel.
Příběh provoněný exotikou a orientem, plný humoru a napětí, na motivy Pohádek z tisíce a jedné noci. Mořeplavec Sindibád v něm musí čelit lesní divoženě Jamambě, obřímu ptáku Ruchovi, zrádným kamarádům... a aby získal dívku svého srdce, musí přemoci krále Diamantového údolí.
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Hra lásky a náhody - Pierre de Marivaux  (1:45)
Premiéra: 8.2.2013. Režie: Gustav Řezníček.
Slavná komedie francouzského klasika. Co všechno se může stát, když A miluje B, C šílí po D a nikdo z nich netuší, že A je ve skutečnosti C a D zase B? Dva snoubenci dostanou stejný nápad: převléknou se za své sluhy, aby mohli v přestrojení sledovat svého budoucího partnera.
Rákosníček a jeho rybník - Jaromír Kincl  (1:00x)
Premiéra: 16.9.2012. Režie: Janka Ryšánek Schmiedtová.
Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet je rybníček Brčálník. Na první pohled vám může připadat docela obyčejný, ale už na ten druhý zjistíte, že se v něm dějí podivuhodné věci. Bydlí tam totiž Rákosníček. Roztomilý zelený skřítek sršící nápady. Vyrazte s námi do jeho světa, plného hravosti, humoru a písniček.
inscenace je vhodná pro děti MŠ

„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 3.9.2017