Městské divadlo Kladno

lze platit platební kartou vstupenky online, eVstupenka zvýhodněné předplatné
Nejbližší představení:
27.2.Út09:30Komodo
28.2.St09:30Komodo
28.2.St19:00Blbec k večeři
vstupenky
29.2.Čt09:30Cesta do pravěku
29.2.Čt19:00Hra, která se zvrtla
vstupenky
27.2.Út09:30 
Komodo
28.2.St09:30 
Komodo
28.2.St19:00 vstupenky
Blbec k večeři
29.2.Čt09:30 
Cesta do pravěku
29.2.Čt19:00 vstupenky
Hra, která se zvrtla
Adresa: Městské divadlo Kladno: Divadelní 1702, Kladno [zobrazit na mapě]
Adresa: Divadlo Lampion: Nám. Starosty Pavla 4, Kladno [zobrazit na mapě]
Pokladna: po-pá 10-18 nebo do začátku představení, o víkednech hodinu před představením
Předprodej: průběžně od zveřejnění měsíčního hracího plánu (cca dva měsíce předem)
Začátky: MDK: 19.00
Lampion: 10.00 (so), 15.00 (ne)
Připravuje se:
Případ Sherlock - Arthur Conan Doyle, Adam Doležal, Adéla Vondráková (březen 2024, Městské divadlo)
Krotitelé zázraků - Jiří Ondra & kol. (březen 2024, Divadlo Lampion)
Šumař na střeše - Joseph Stein, Jerry Bock, Sheldon Harnick (červen 2024, Městské divadlo)
Pohádky k neuvěření (červen 2024, Divadlo Lampion)
Písečný vlk - Åsa Lind, Matouš Danzer (Divadlo Lampion)
Nakročeno k derniéře:
Za Richarda (duben 2024)
Eva tropí hlouposti (duben 2024)
Ceny vstupenek:
490-190 Kč (Městské divadlo Kladno)
260 Kč (Městské divadlo Kladno - malý sál)
160-120 Kč (Divadlo Lampion)
ředitel:
Jan Krafka
umělecké vedení:
Jaroslav Slánský
ředitel:
Jan Krafka
umělecké vedení:
Jiří Šponar, Jan Vejražka
 

Herci, tvůrci, autořiPřání, pochvaly, stížnosti (0)

Z tiskových konferencí (2)

Z tiskových zpráv (21)

Hodnocení inscenací
Poznámky a upozornění:
 • Z Prahy do Kladna a zpět se dostanete autobusem za pár desítek minut. Mezi Prahou a Kladnem je vedeno mnoho spojů PID (s kuponem pro Prahu třípásmová jízdenka za 40 Kč). Pokud linka nejede přímo na autobusové nádraží (které je poblíž divadla), vystupte v zast. "Gymnasium" a vydejte se ulicí Petra Bezruče, která vede přímo k divadlu.
 • Linky od M-A Nádraží Veleslavín:
  330 (rychlíková - zast. Autobusové nádraží)
  300 a 399 (polorychlíkové - zast. Gymnásium)
  322 (zastávková - zast. Autobusové nádraží)
 • Linka od M-B Zličín:
  324 (zastávková - zast. Gymnásium)
 • Rezervace vstupenek je platná následujících 7 dní po jejím provedení, není-li uvedeno jinak. Pokud rezervujete vstupenky na představení, které se koná dříve než za 7 dní, je rezervace platná až do dne konání představení a její platnost končí 30 minut před plánovaným začátkem představení.

Repertoár - Městské divadlo Kladno

Případ Sherlock - Arthur Conan Doyle, Adam Doležal, Adéla Vondráková  (připravuje se)
Premiéra: 16.3.2024. Dramaturgie: Adéla Vondráková. Scéna: Jozef Hugo Čačko. Kostýmy: Agnieszka Pátá-Oldak. Hudba: Petr Zeman. Režie: Adam Doležal.
Nová hra o nejslavnějším detektivovi všech dob. Když se Sherlock Holmes v devatenácti rozhodoval, co bude v životě dělat, dráha soukromého detektiva nebyla vůbec jasná volba. Studoval chemii, anatomii, botaniku. K čemu ale jsou takové znalosti na deštivé Baker Street 221B konce 19. století? Vždyť Londýňany mnohem víc baví vyvolávat duchy než hledat vědecká vysvětlení. Mistr dedukcí a člověk s nepřekonatelným pozorovacím talentem Sherlock Holmes to tak ve viktoriánské Anglii neměl snadné a viktoriánská Anglie to zas neměla snadné s ním...
Přelet nad kukaččím hnízdem - Dale Wasserman
Premiéra: 9.12.2023. Podle stejnojmenného románu Kena Keseyho. Překlad: Luděk Kárl. Dramaturgie: Adéla Vondráková. Výprava: Jozef Hugo Čačko. Hudba: Daniel Šubrt. Pohybová spolupráce: Martin Pacek. Režie: Adam Skala.
Dramatizace Keseyeho románu, podle které vznikl i slavný Formanův stejnojmenný film. Příběh o hranici mezi šílenou svobodou a normální anarchií. Je nový chovanec ústavu pro duševně choré Randle Patrick McMurphy zločinec, pacient anebo jen svérázná osobnost vnímající pojem osobní svobody možná až příliš doslovně? Jisté je, že když se na oddělení zabydlí, rozhýbe to osudy i všech ostatních chovanců. Také sadistické sestře Ratchedové se dost zkomplikuje život, protože najednou už nestojí tváří v tvář jen partičce odevzdaných zoufalců...
14!  
Nedotknutelní - Olivier Nakache, Éric Toledano, Michaela Doleželová  (2:15)
Premiéra: 14.10.2023. Překlad filmu: Anežka Svobodová. Dramaturgie: Anna Smrčková. Výprava: Michal Spratek. Hudba: Zdeněk Král a citace. Úprava a režie: Jiří Š. Hájek.
Dramatizace francouzského filmového hitu. Černá komedie o síle přátelství a o tom, že i dobrým lidem se dějí špatné věci. Milionář Phillipe upoutaný na invalidní vozík si za svého nového pečovatele vybere drze sebevědomého Drisse, problematického mladíka, kterého právě propustili z vězení a nemá kde bydlet...
Blbec k večeři - Francis Veber
Premiéra: 17.6.2023. Překlad: Alexander Jerie. Dramaturgie: Anna Smrčková. Scéna: Michal Syrový. Kostýmy: Agnieszka Pátá-Oldak. Režie: Petr Mikeska.
Francouzská konverzační komedie o tom, že pro hlupáka je každý hloupý. Francois má takového nevšedního koníčka: staví ze sirek mosty. Je to ta nejvíc vzrušující věc na světě a také poslední životní radost, která mu ještě zbyla. A tak se o ní nebojí komukoliv na potkání vyprávět. Bohužel, tentokrát potkal Pierra, který má nevšedního koníčka také. Sbírá blbce...
Stalinův poslední western - Miroslav Hanuš
Premiéra: 29.4.2023. Dramaturgie: Adéla Vondráková. Scéna: Nikola Tempír, Jakub Peruth. Kostýmy: Linda Holubová. Hudební spolupráce: Jana Rambousková. Pohybová spolupráce: Martin Pacek. Režie: Miroslav Hanuš.
Černo-černá mrazivá až krutá groteska, která vychází ze skutečných historických událostí a postav. Je 5. března 1953 a právě umírá Josif Vissarionovič Stalin. Velký fanoušek amerických westernů a nejnebezpečnější muž planety za sebou zanechal pokřivený a vražedný svět, který se s jeho smrtí propadá do naprostého chaosu. Kdo bude teď vládnout? Co mám udělat pro to, abych to byl já, a co jsou pro to ochotni udělat ostatní? Komu a čemu se dá ještě věřit? Jak to udělat, abych alespoň přežil...?
Klíčovou dírkou - Joe Orton  (2:35)
Premiéra: 4.3.2023. Překlad: Michael Žantovský. Úprava: Jaroslav Slánský, Anna Smrčková. Dramaturgie: Anna Smrčková. Výprava: Jozef Hugo Čačko. Hudba: Vladimír Nejedlý. Pohybová spolupráce: Linda Fikar Stránská. Režie: Jaroslav Slánský.
Absurdní hříčka plná nekorektního humoru, v níž britský dramatik principy klasické situační a konverzační komedie dovedl (kupodivu za použití věcné logiky) do zcela nevídaných končin. Jeho hra postupně ztrácí jakékoli realistické kontury a ubírá se do světa absurdity a nonsensu. Doktor Prentic je pěkné kvítko, a tak se slečna Barcleyová ocitne nahá ukrytá v jeho kanceláři. Následuje sled šílených, zoufalých a hlavně neúspěšných pokusů, jak celou situaci zachránit anebo se z ní alespoň nezbláznit...
14!  
Na skle malované - libreto: Ernest Bryll | hudba: Katarzyna Gärtner  (2:35)
Premiéra: 3.12.2022. Překlad: Jan Šotkovský. Dramaturgie: Adéla Vondráková. Výprava: Jozef Hugo Čačko. Hudební spolupráce: Roman Říčař, Jiří Janouch. Choreografie: Ivana Hannichová. Režie: Jaroslav Slánský.
Slavný polský muzikál vycházející z tradičních lidových motivů, který propojuje tradici se současností a mýtus s všední realitou. Svoboda je stejně jako ženy svůdná a zrádná zároveň. Někde tam, kde se dotýká surovost poezie, sen skutečnosti, pohádka dospělosti. Někde tam se rodí nesmrtelný příběh Juraje Jánošíka, zbojníka s nezkrotnou vášní pro život. Jeho podmanivý příběh je plný osudovosti, velkolepých alegorií i všeho bytostně, až přízemně lidského...
D10+  
Jak jsem potkal ďábla - Jiří Janků, Petr Svojtka  (2:35)
Premiéra: 8.10.2022. Podle předloh Oty Pavla. Dramaturgie: Jiří Janků, Adéla Vondráková. Scéna: Michal Syrový. Kostýmy: Agnieszka Pátá-Oldak. Hudba: Vladimír Nejedlý a citace. Režie: Petr Svojtka.
Autorská inscenace, která je poctou jednomu z nejoblíbenějších českých spisovatelů Otovi Pavlovi, jehož život je spjatý nejen s Buštěhradem, ale s oblastí Kladenska obecně. Dílo i nelehké životní osudy jednoho z klasiků české literatury, který poznamenaly události 2. světové války, nástup komunismu i psychické problémy a traumata...
Sexmise - Juliusz Machulski, Adam Doležal, Jiří Š. Hájek  (2:20)
Premiéra: 26.3.2022. Dramaturgie: Jiří Š. Hájek. Výprava: Agnieszka Pátá-Oldak. Hudba: Adam Sodomka. Režie: Adam Doležal.
Původní dramatizace slavného polského filmu o světě, kterému vládnou ženy. Max a Albert, dobrovolníci testující nový způsob hibernace, se z umělého spánku neprobudí po plánovaných třech letech ale po padesáti. Jsou nyní posledními muži na planetě, což by se mohlo zdát jako úžasná věc, kdyby ovšem ženy nepovažovaly samce za ty největší nepřátele společnosti. Max a Albert navíc rozkrývají základy utopické společnosti, která se sice tváří jako otevřená, spravedlivá a pokroková, stojí však na konstruktu manipulativních lží a v ničem si nezadá s totalitním režimem...
14!  
Eva tropí hlouposti - Fan Vavřincová, Martin Vokoun  (2:10)
Premiéra: 14.10.2021. Scéna: Michal Syrový. Kostýmy: Agnieszka Pátá-Oldak. Dramaturgie a pohybová spolupráce: Petr Jarčevský. Úprava a režie: Jiří Š. Hájek.
Premiéra bez diváků v listopadu 2020. Předpremiéry od června 2021.
Poslední uvedení: duben 2024.
Retro komedie podle humoristického románu Fan Vavřincové proslaveného legendárním filmem. Kdo by neznal potrhlou Evu, která se vydává za sekretářku, aby získala pro svou milovanou tetičku Pa návod na pěstování Záhorských růží? Díky jejím ztřeštěným nápadům se do příběhu zaplétá také Evin bratr Michal, celá rodina Záhorských, mladá dívka Eliška a mnoho dalších postav a vzniká tak bláznivá změť mnoha hloupostí, omylů a nedorozumění v neodolatelném rytmu swingu...
  
Hra, která se zvrtla - Henry Lewis, Jonathan Sayer, Henry Shields  (2:15)
Premiéra: 2.2.2019. Překlad: Alexander Jerie. Dramaturgie: Kristýna Čepková. Výprava: Jozef Hugo Čačko. Pohybová spolupráce: Martin Talaga. Režie: Jaroslav Slánský.
Fraška o inscenování detektivky, která objevuje nebývale vtipné možnosti divadla na divadle. Akademická divadelní společnost uvádí další inscenaci a libuje si, že tentokrát obsazení vyhovuje počtu členů souboru. V předchozích letech museli hry přizpůsobovat ansámblu, nyní jim ale nic nestojí v cestě. Žádné problémy s obsazením, natož nějaké technické zádrhele. Jakmile se však inscenace rozběhne, jedna vtipná nehoda střídá druhou a herci začínají pod tlakem ztrácet nervy. Podaří se jim vrátit představení do těch správných kolejí dříve, než spadne poslední opona...?
Jak umřít na rokenrol - Miroslav Hanuš  (2:20)
(inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 25.5.2019. Obnovená premiéra: 3.9.2021 (znovu uváděno od června 2021). Dramaturgie: Kristýna Čepková. Scéna: Nikola Tempír, Anna Forstová. Kostýmy: Eva Bellefeuille. Hudební spolupráce: Milan Potoček. Choreografie: Jana Hanušová. Režie: Miroslav Hanuš.
Poslední uvedení: prosinec 2023.
Autorská inscenace s živou hudbou na motivy životního příběhu krále českého rokenrolu Mikiho Volka (1943–1996).

ARCHIV INSCENACÍ


časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Našli jste na této stránce neaktuální nebo chybějící informaci, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace@i-divadlo.cz.
Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 23.2.2024