Městské divadlo Kladno

Jak jsem potkal ďábla

Premiéra: 8.10.2022 | 2:35
Podle předloh Oty Pavla. Dramaturgie: Jiří Janků, Adéla Vondráková. Scéna: Michal Syrový. Kostýmy: Agnieszka Pátá-Oldak. Hudba: Vladimír Nejedlý a citace. Režie: Petr Svojtka.
Autorská inscenace, která je poctou jednomu z nejoblíbenějších českých spisovatelů Otovi Pavlovi, jehož život je spjatý nejen s Buštěhradem, ale s oblastí Kladenska obecně. Dílo i nelehké životní osudy jednoho z klasiků české literatury, který poznamenaly události 2. světové války, nástup komunismu i psychické problémy a traumata...
Městské divadlo Kladno
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
85 %
8541000
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
9.6.19:00Hlavní sál | sk. Evstupenky
9.6.19:00 vstupenky
Hlavní sál | sk. E

Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Divadelník..  80 %
17.5.2023 | 58 hodnocení
+ souhlasím
Výborně zpracované. Skvělý J.Slánský.
JirkaS  100 %
11.5.2023 | 299 hodnocení
+ souhlasím
Život jednoho spisovatele, jeho rodiny a přátel na pozadí fašistické a komunistické diktatury je bezesporu důstojným pomníkem Otu Pavlovi. Od všeobecně známých scén z knihy a filmu "Smrt krásných srnců" až po závěr spisovatelova života inscenace neztrácí na tempu, zajímavosti ani dramatičnosti. Sledujeme člověka od jeho bezstarostného dětství a po marný boj s nemocí, a díky důmyslné režii P. Svojtky pronikáme do jeho mysli a prožíváme s ním všechnu jeho trýzeň. Skvěle řešená scéna, dokonalá hudba a přesné herecké výkony, to vše je zde sladěno ve výsledný tvar, který ohromí a nenudí. J. Slánský je v hlavní roli vynikající! /10.5.2023 v Táboře/
Čiko  80 %
15.10.2022 | 956 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
75%
Až na trochu těžkopádnější rozjezd obdivuhodná inscenace, jejíž téma si zasloužilo jevištní zpracování a je poctou Otu Pavlovi.
Velmi se mi líbí scéna M. Syrového a až na počáteční opakující se motivy i hudba V. Nejedlého. Nemluvě o režii P. Svojtky, který už po mnoho let drží velmi vysokou laťku.
Po herecké stránce velmi kvalitní inscenace, J. Slánský v hlavní roli nezapomenutelný.
Doporučuji navštívit hned další reprízu...
Teres  80 %
8.5.2023 | 228 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.