Profil uživatele

Čiko

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Helena Grégrová: 10 % (327)
Jiří Landa: 10 % (553)
Pavel Širmer: 11 % (369)
Jan Pařízek: 12 % (234)
Lukáš Dubský: 12 % (196)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

Další stránky hodnocení: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>

(zadáno: 23.10.2020)
45% Ze způsobu provedení mám pocit, že je to představení spíše (nebo možná i) pro školní věk. I v tomto typu inscenace bych čekal proracovanější herecké výkony.
(zadáno: 23.10.2020)
Největší negativum vidím v hospodském, který by měl ubrat na intenzitě a délce projevu. Možná právě proto bylo představení o 30 minut delší, což je mu rozhodně ku škodě. Vše co se dělo na jevišti okolo mě víceméně proplulo, efektní je akrobacie. Škoda také, že asi polovina účinkujících tam v podstatě dělala komparz.
(zadáno: 23.10.2020)
85% Nejprve jsem se divil, proč je muzikál uváděn na malé scéně, ale potom mě ten "skoro dotek" nesmírně vyhovoval. Bavilo mě sledovat dění ze zhruba 2 metrů. Jde o živý muzikál, plný energie a skvělých a vyrovnaných hereckých výkonů. Je třeba také ocenit živou hudbu, pěkné kostýmy a scénu. Dobře placená procházka nepatří mezi mé top muzikály, ale tu plzeňskou rozhodně doporučuji.
(zadáno: 18.10.2020)
55% Na jednu stranu mě infantilní počínání ústřední dvojice (zejména na začátku) šíleně iritovalo, na druhou stranu chápu, že je pro koncept hry jako celku potřebné. Také se mi líbí, jakým vývojem tato dvojice prochází a že osud páru, jež je na návštěvě, je vlastně opačný. Dvojice K.Janáčková a J.Nosek se mi líbila víc. Filip Cíl tlačil místy až moc na pilu..
(zadáno: 18.10.2020)
Určitě je dobré znát aspoň vzevrubně předlohu a vědět, že nejdete na typický muzikál. Pak by se vám mohl trefit do momentální nálady. U mě to nebylo ani tak o náladě, byl jsem připravený na tu netypičnost. Prostě mě to neoslovilo. Přišlo mi to režijně bez ladu a sladu, neuchopené, vedoucí do nikam:-( Líbil se mi výkon Eriky Stárkové, velmi jsem trpěl při výstupech Igora Orozoviče. Trochu jsem se nutil, abych se vrátil na druhou polovinu..
(zadáno: 18.10.2020)
65% Příjemná komedie, na které se v pozitivním slova smyslu podepsala důsledná režie Petra Svojtky. Nesklouzává k lacinosti podobného typu her s potřebou přehrávat. Dobré herecké výkony, za kterými ale zaostává představitel hlavní role, Roman Vojtek, naopak herecky vyčnívá Jiří Ployhar. Neviděl jsem původní verzi francouzského filmu s Pierrem Richardem, ale po shlédnutí inscenace z dílny Pantheon production se na ni těším.
(zadáno: 18.10.2020)
55% Mám celoživotní slabost pro, dle mého názoru, nedoceněnou Jitku Molavcovou a hlavně díky její roli jsem si představení užil. Slabinu bych viděl v režii a v propastném výkonu právě mezi J.Molavcovou a J.Suchým, který měl navíc velké problémy s textem. Docela příjemně mě překvapil Vlastimil Harapes.
(zadáno: 12.10.2020)
Čekal jsem spíš méně než více, a proto příjemné překvapení. Vynikající je především výkon Romana Štabrňáka a Filipa Blažka. Líbil se mi také Jiří Ployhar, méně už Lukáš Král. Jako komedii, u níž se pobavíte na úrovni, mohu doporučit.
(zadáno: 6.10.2020)
65% Nejsem si jistý, jestli to herce po těch mnoha reprízách ještě baví tak jako na začátku. Tento pocit u mě převládal. Celá inscenace mi přišla mírně unavená, trochu bez energie. Spousta lidí to navíc považuje za až geniálně napsané dílo. Já ale stále tápu - je to geniálně napsané, nebo je to jen příhodně popsaný obraz naší společnosti? Pak by to autor vlastně ani neměl těžké... Na druhou stranu je to zábavné a asi si tu každý najde odraz svého já. Ve filmu to funguje o něco lépe asi právě proto, že je z něj cítit to nasazení.
(zadáno: 6.10.2020)
65% Komedie, která opravdu pobaví. Poměrně neotřelé téma s několika zvraty, které překvapí. Viděno se Zuzanou Slavíkovou. Velmi mě bavila postava Miroslava Etzlera. Sice v menší roli, ale naprosto skvostná je Kateřina Holánová. I kvůli ní se asi půjdu podívat na alternaci s Martinou Hudečkovou. Fajn humor s poctivou režií a dobrým načasováním point. Doporučuji.
(zadáno: 4.10.2020)
75% Kéž by se DRB ubíralo tímto směrem. Výborná hra, režie i dobré herecké výkony. Tento sitcom na jevišti skvěle funguje a je důležité, že se z něj nevytratil humor. Anna Polívková výborná, a to jak ve verbálním, tak i v neverbálním (hlavně) projevu. Skvělí také Jiří Maryško a Viktor Zavadil. Mile překvapil i Lukáš Burian, který je navíc do role dobře typově vybrán. Jsem rád, že v DRB vznikla pěkná komedie.
(zadáno: 26.9.2020)
Nelíbilo. Byl jsem až znechucen. A těch otazníků. Proč je tato hra uváděna v budově Stavovského divadla a ne na alternativní scéně, kam patří? Na kterého diváka dramaturgie zacílila? Komu je to určeno? Vědí herci proč jsou na jevišti a jaký úkol tam plní? Protože narozdíl od mnoha se mi nelíbily ani herecké výkony. A proč 2:25 bez pauzy? Možná - světlo z chodby ve chvílích, kdy diváci opouštěli sál má být součást inscenace? Nuda ve Stavovském divadle.
(zadáno: 26.9.2020)
85% S tímto muzikálem jsem se poprvé potkal v DJM v Ostravě a bylo to velké zklamání. O to více jsem nadšen po jeho shlédnutí v Plzni. Na titulní roli prostě musíte mít správného Josefa a tím Pavel Klimenda bezesporu je. Legendou ze Starého zákona vás provede pln energie, ale zároveň s neuvěřitelnou lehkostí. Výborná je též Michaela Nosková, která naprosto dokonale odhadla mantinely své role. Jediný, kdo mě příliš nezaujal, byl Martin Harich. Oku ladily též krásné kostýmy a uchu dokonalá hudba. Odcházel jsem dobit pozitivní energií.
(zadáno: 26.9.2020)
75% TO zmrzačení nebo TI zmrzačení. Zmrzačení duše, zmrzačení těla, někdy obojího... A přitom stačilo velmi málo a tento text by navždy upadl v zapomnění... Pěkné výkony a hra, pro níž nemohl být nalezen lepší prostor. Bez přílišné interakce je zapojen i divák a při troše štěstí dostane kávu od účinkujících.
(zadáno: 26.9.2020)
75% Mám rád Čičvákovy věci na malých jevištích. Tady je i autorem hry a je vidět, že nás pojí podobný humor. Viděno ještě s Veronikou Žilkovou a upřímně mě mrzí, že už to nestihnu s Lucií Žáčkovou. Skvělý humor se slušnou dávkou ironie. Ne tak všichni, ale já jsem se bavil.
(zadáno: 26.8.2020)
65% Viděno v parku u divadla. I přes množství aut jezdících neustále okolo mám dle fotografií dostupných na webu MDK pocit, že je toto prostředí pro inscenaci vhodnější. Odehráno na portech - za negativum zde lze považovat, že každý port je jinak hlasitý a je vidět, že s nimi ne všichni herci MDK mají zkušenost. Herecky vyčnívá Jana Zenáhlíková a Barbora Hron Vovsíková. Výborný je i Puk Jana Pichlera. Zbytečně majestátně působí Theseus Michala Maléře a ve svých rolích mě příliš nezaujali Jan Strýček a Tomáš V. Hron. Místy je inscenace velmi vtipná a jako celek dobře funguje..
(zadáno: 26.8.2020)
65% Jak vidno, tato antická tragédie funguje na malém (ČK Ústí n.L.) i velkém jevišti. A na tom velkém stačí pár kulis a několik málo trumpetistů. Zuzana Ščerbová hraje Antigonu skvěle, je výrazná, důrazná a přesvědčivá. Zaujal také Martin Stránský a v menší roli Vladimír Pokorný.
(zadáno: 18.8.2020)
Čtvrtý Brouk v hlavě, kterého jsem na své divadelní pouti viděl. Bohužel je zároveň nejméně zdařilý a ten propad je opravdu výrazný. Komiksový háv mu nesedí a inscenaci to nijak neprospívá. Herce to posouvá ke křečovité stylizaci a přehrávání. Také jsem zaznamenal v Plzni při této hře nejméně se smějící publikum. Ve své dvojroli mě zaujal Martin Stránský. Naopak potenciál postavy nevyužil Michal Štěrba, kterého navíc nebylo občas slyšet.
(zadáno: 18.8.2020)
65% I mladší generace se už asi orientuje ve hrách a filmech, profitujících na minulém režimu. Normální debil je poměrně zdařilá hra, která má hlavně pobavit a stojí na hlavním protagonistovi. Viděl jsem ji podruhé a Zbigniew Kalina obstál trochu lépe než jeho předchůdce. Nenáročná komedie, u které se opravdu zasmějete.
(zadáno: 17.8.2020)
Za mě tedy pozoruhodný projekt. Přitom jak málo stačilo (nedožít se 100 let) a tato hra by zřejmě nevznikla. Obdivuji, jak přehledně byl naskládán celý život Medy Mládkové do 150 minut. Celou dobu jsem to hltal. Velmi pomohl nádherný prostor Muzea Kampa, v němž tato obdivuhodná žena stále žije. Bylo mi trochu líto, že jsem nestihl v minulém roce Medu s Tatianou Dykovou. Musím ale uznat, že Pavla Beretová byla výborná. Energii si udržela až do konce. Bylo mi jen trochu líto ostatních herců, kteří odehráli všechny malé role. Ale jistě vědí, že posloužili velké věci.
(zadáno: 17.8.2020)
55% Přijde mi, že je tato hra tak trochu mimo běžný repertoár divadla Ungelt. Jsem zde zvyklý na náročnější kusy. Co mě bavilo nejméně je fakt, že po pár minutách víte, co se bude dít ve zbývajícím čase. Vlastně vás už nic nepřekvapí. Jen čekáte, jak tím vším herci proplují. Role Terezy Nekudové je tak trochu plochá, možná právě proto tlačí herečka místy příliš na pilu. Jen o trochu větší šanci se rozehrát má Radek Valenta. A Jitka Smutná - zdá se mi být až příliš sama sebou. Pro mě průměrná záležitost.
(zadáno: 17.8.2020)
Každá generace je na něčem závislá. Jen si ne každý uvědomuje, že ta závislost je relativní. Každý má svou závislost, každý má na ni svůj pohled a každý má svou pravdu. Když se tyto závislosti střetnou (nota bene na jevišti), ukáže se, že každý má pochopení jen pro tu svoji. Tu dovede obhájit. Výborně rozehrané a zpracované téma. Drsné téma, které se přesto nese na komediální vlně. Na tom má zásluhu především Barbora Štěpánová. Hrála tak přesvědčivě, že jsem si chvílemi myslel, že je opravdu navátá. Tato "letní" komedie u mě zatím vede.
(zadáno: 17.8.2020)
65% Pořád si říkám, že by to v jiném obsazení asi takto nefungovalo. Bravurní František Němec, výborný i Ladislav Hampl. Jde o nenáročnou hru, která ale plyne bez problémů a konec divák již brzy předvídá. Za ty dva štípance do pravého kotníku to stálo:-)
(zadáno: 17.8.2020)
65% Vždycky mi bylo líto, že se tento muzikál tak málo hraje. Poprvé jsem jím byl okouzlen před mnoha lety právě v Divadle Bez zábradlí. Tenkrát jistě více než teď. Snad se mi trochu okoukal, ale nemohu se zbavit pocitu, že obnovené premiéře chybí ta tolik potřebná energie. Chvílemi jsem měl pocit, že přítomní cikáni v hledišti to roztáčejí víc než herci na jevišti. Hudba skvělá. Dobrý Peter Pecha. Výborní Felicita Prokešová a Filip Kaňkovský. Nominaci na hrůzovýkon roku dávám Josefu Vránovi.

Další stránky hodnocení: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>