Profil uživatele

Čiko

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Helena Grégrová: 10 % (307)
Jiří Landa: 10 % (527)
Lukáš Dubský: 11 % (172)
Pavel Širmer: 11 % (331)
Jan Pařízek: 12 % (207)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

Další stránky hodnocení: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>

(zadáno: 13.7.2019)
Švanda dudák - Divadelní léto pod plzeňským nebem: 30 %
Aktualizovat Švandu dudáka je dnes nutností, ale udělat z něj takto lacinou komedii nutné není. Nikdo z herců mě nezaujal, je to velmi nesourodé. Krásnou postavou této hry je Vocilka. Jeho prezentace Martinem Písaříkem je za hranicí trapnosti. Utrpením je anglicky mluvená (šíleně protahovaná) scéna a začátek 2. poloviny.
(zadáno: 15.6.2019)
Všechny báječné věci - OLDstars: 80 %
(zadáno: 6.6.2019)
Za dveřmi - Divadlo na Vinohradech: 70 %
75% Druhá světová válka, totalitní režim a současnost jsou tři časová období, se kterými se setkáváme na českých jevištích často. Jde o různá období na stejném místě. V jednom konkrétním domě, jehož zdi zažily mnohé. Velmi zajímavý nápad. Hra má spád, herecké výkony jsou velmi slušné a vyrovnané a v 90 minutách zbyl i čas na rozehrání jednotlivých charakterů postav.
(zadáno: 6.6.2019)
Po Fredrikovi - Divadlo Na Fidlovačce: 90 %
Viděl jsem 4 Fredriky a tenhle byl jednoznačně nejlepší. Jan Fanta hrál s naprostou lehkostí, uvěřitelně. Výborná také režijní práce Lukáše Pečenky. Zmenšený prostor Fidlovačky inscenaci vůbec neuškodil i proto, že ho Jan Fanta dobře zapracoval do inscenace.
(zadáno: 1.6.2019)
Marilyn (Překrásné děcko) - Divadlo J.K.Tyla Plzeň: 60 %
65% Derniéra měla spíše premiérovou atmosféru. Je to fajn inscenace a asi je škoda, že se stahuje. Hezký výkon Z.Kajnarové, za mě ale nejlepší výborně typově obsazený Dalibor Gondík.
(zadáno: 1.6.2019)
Lakomec - Městské divadlo Brno: 90 %
Lakomec je většinou slizký a extrémně lakomý. Bolek Polívka nebyl ani jedno a vlastní invencí mu vtiskl úplně nový rozměr. Tento Lakomec je výborný, originální a velmi zábavný. Kromě Polívky výborná A.Antalová a M.Isteník
(zadáno: 1.6.2019)
Misantrop - Národní divadlo: 20 %
25% Už je těch moderních pojetí starých mistrů prostě moc. Misantrop je bohužel jen další v řadě. Bylo mi líto vidět mého oblíbeného V.Javorského v tak nezajímavé inscenaci.
(zadáno: 1.6.2019)
Muži v offsidu - Městské divadlo Mladá Boleslav: 20 %
Jedna z věcí, kterých se bojím u dlouho uváděných inscenací je, že už budou vyčpělé a zažloutlé časem. A to je přesně tento případ. Na spoustě účinkujících bylo znát, že už je to pro ně v té dvanácté sezóně rutina, která je příliš nebaví.
(zadáno: 1.6.2019)
Babička - Městské divadlo Kladno: 60 %
65% Milá inscenace, herci vesměs dobří, jen se Z.Mixovou jsem měl problém. Takové ploché herectví, tu laskavou a milující Babičku jsem v ní prostě nenašel...
(zadáno: 1.6.2019)
Odpočívej ve svém pokoji - Studio DVA divadlo: 70 %
Hra osloví asi hlavně střední a starší generaci. Je to téma přesně na danou stopáž. M.Vavčurová dobrá, D. Kolářová skvělá. Zaujal také Petr Stach. Hořko-smutné téma zde prezentované s lehkostí.
(zadáno: 25.5.2019)
Andělé v Americe - Městská divadla pražská: 80 %
75% Protože jsem před návštěvou divadla shlédl seriál, nebál jsem se délky. Jeho shlédnutí ale považuji za přidanou hodnotu, asi jsem se v tom snáze orientoval. Velmi povedené a výstižné. Trochu méně se mi líbil Martin Donutil a Viktoru Dvořákovi jsem nevěřil jeho homosexualitu. Výborný Tomáš Havlínek. Celkově originální počin, který určitě nechá svou stopu v Městských divadlech pražských..
(zadáno: 25.5.2019)
Nepřítel lidu - Lachende Bestien: 40 %
35% Když už účinkuju v takovémto představení, měl bych to nést se vším všudy. A ne to neunést a mávat divákům, odcházejícím v průběhu hry...
(zadáno: 25.5.2019)
Čas pod psa - Divadlo v Rytířské: 10 %
Opravdu nerad snižuji zdejší průměr uživatelů, ale něco tak podprůměrného jsem už dlouho neviděl. Hra úplně o ničem, herecké výkony taktéž. Za to ale opravdu nemůžou herečky. Těšil jsem se hlavně na Evu Josefíkovou, která tam sedí a nemá co hrát.
(zadáno: 25.5.2019)
Listopad - Městská divadla pražská: 80 %
75% Honosné téma zpracované s drsnou syrovostí. Nečekal jsem tak dobrou komedii, o to příjemněji jsem byl překvapen. Michal Dlouhý asi pro tento večer vypustil duši a Jiří Hána byl naprosto přesný.
(zadáno: 25.5.2019)
Srnky - Divadlo Na Fidlovačce: 60 %
Tady opravdu nevíte, co se stane dopředu a to na této hře oceňuji nejvíc. Jen výstupy srnek se mi zdály poněkud kostrbaté..
(zadáno: 25.5.2019)
Neviditelný - Městská divadla pražská: 80 %
Skvělé téma. Měl jsem strach z délky, ale věřil jsem Martinu Františákovi (přestože jeho starší režie se mi líbily více). Petr Konáš zatím v nejlepší roli, ve které jsem ho viděl. Petra Tenorová výborná.
(zadáno: 25.5.2019)
50 odstínů (České porno) - Divadlo J.K.Tyla Plzeň: 60 %
65% Zajímavé téma, zajímavě zpracované. Průvodce pornem, který mě nijak nešokoval, vlastně jsem něco podobného čekal. Nejvíce mě zaujal Jan Maléř. Ve hře na podobné téma se dají očekávat vulgarismy a asi tam patří, přesto bych jimi trochu šetřil.
(zadáno: 25.5.2019)
Misery - Studio DVA divadlo: 70 %
Po Lesu je to další hra, jejíž nasazení mě od studia DVA trochu překvapilo. Mé obavy rozptýlil jek Ondřej Sokol svou režií, tak Zlata Adamovská a Petr Štěpánek jejich souhrou. Postaráno je i o napětí, které je pro Kingovu tvorbu tak příznačné. Líbila se mi také scéna Adama Pitry.
(zadáno: 25.5.2019)
Kvítek mandragory - Divadlo Broadway: 50 %
Málokdy jsem svědkem tak kolísavých hereckých i pěveckých výkonů. Jakoby měl někdo pocit že stačí mít to založené na písničkách pěvecké star naší pop music. Vypadá divně, když Tofi zpívá písničky Vondráčkové, vypadá lacině opět se převlíkat za ženy (to je vtipné opravdu jen v prvním okamžiku)? Už samotné téma mě nenadchlo, přesto si myslím, že to šlo udělat lépe. Jediný, kdo mě potěšil, byla milá Iva Hüttnerová.
(zadáno: 25.5.2019)
Mýcení - Divadlo Na zábradlí: 70 %
75%
(zadáno: 25.5.2019)
Harold a Maude - Divadlo na Vinohradech: 70 %
65% Vlastně by asi stačilo, kdyby Hana Maciuchová jen trochu ubrala. Je méně uvěřitelná, než všichni ostatní a jejím stavům bláznovství něco chybí. Oceňuji ale komediální výstupy nevěst a sebevražedné pokusy Marka Adamczyka, vlastně i jeho herecký výkon.

Další stránky hodnocení: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>