Profil uživatele

Čiko

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Helena Grégrová: 10 % (409)
Jiří Landa: 10 % (616)
Jan Pařízek: 11 % (301)
Lukáš Dubský: 11 % (302)
Michal Novák: 11 % (292)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

1 2 3 4 5 6 7 8 9  >  >>
(zadáno: 27.9.2023)
65%
Další alternativnější kousek v DISKu.
Viděno na derniéře.
(zadáno: 27.9.2023)
Žádný velký umělecký počin, ale ta atmosféra... a to je mi líto, že jsem to neviděl někde u reálného rybníka, protože tady v minulosti ta možnost byla.
Přesto jsem si to užil i v divadle - plovárna, voda, vůně léta a párků...
Velmi pěkná scéna (Kašpaři ukázali později i u Roku na vsi, že dovedou i tak malé jeviště opravdu naplnit) i kostýmy, vyrovnané herecké výkony, trochu zaostával F.Kreuzmann a naopak velmi mile mě překvapil M.Tichý.
(zadáno: 27.9.2023)
65%
Viděno na derniéře.
Na malé scéně tato inscenace velmi dobře vyzněla.
Výborný a uvěřitelný byl především J.Láska.
(zadáno: 26.9.2023)
65%
S Furianty se na českých jevištích v poslední době roztrhl pytel. A není divu, nabízí semknutí a pohlazení po duši v nelehké době. Já mám v živé paměti nedávné Naše furianty v režii J.A.Pitínského a nemůžu si pomoci. M.Františák na tuto metu nedosáhl.
Přesto je to poctivá inscenace s pěknými hereckými výkony D.Matáska, O.Pavelky, M.Preissové a R.Máchy.
(zadáno: 26.9.2023)
Nemůžu říct, že bych byl nějak uchvácen textem, ani formou. Sezení na jevišti tady kvituji, jste toho tak trochu součástí. Velmi povedený je nápad s videoprojekcí v přímém přenosu.
Každý účinkující se veze na tak trochu jiné vlně a nejsem si jistý, jestli to funguje jako celek. Spíše rozpaky, hlavně T.Medvecká mi do té mozaiky nějak nezapadala.
Asi bych to ocenil více jako rozhlasovou hru, než divadelní.
(zadáno: 26.9.2023)
65%
Mně teda nepřijde, že by nebylo dle některých reakcí jasné, komu je tato inscenace určena. V hledišti mnoho náctiletých a dospělých a velmi dobře se bavili. Malé děti nikoliv, ale divadlo uvádí "D11+", takže to je spíše o rodičích. Já bych to rodinným představením nazval. Pak je samozřejmě otázka, jestli tam patří heroin a vulgarismy (ty se opravdu většinou daly nahradit).
Herecky velmi vydařené, líbili se mi J.Vondráček, S.Toman, J.Sklenář a O.Rychlý.
Inscenace celkem zajímavá, pěkné kostýmy, interakce s divákem.
(zadáno: 23.9.2023)
Čapkovu dramatizaci Hordubala jsem viděl poprvé, do té doby jsem ji neznal. O to více jsem se těšil. Její velkou slabinou je ale zoufale pomalé tempo, které diváka uspává. Přesto jsem sledoval děj se zájmem.
Na poměrně zdařilé scéně se mi líbily výkony Z.Stivínové, R.Máchy a F.Kaňkovského. Naopak svým špatným hereckým výkonem M.Znamenáčková pohřbila roli Tulačky (je diskutabilní, zda by nebylo lepší ji zcela vyškrtnout). V početném obsazení jsem také občas na jevišti chvíli tápal, kdo zrovna mluví.
Druhá polovina představení byla o dost záživnější a vydařil se samotný závěr inscenace...
(zadáno: 23.9.2023)
Plnou parou je oddychová komedie německého autora R.Heinersdodffa s docela zajímavou zápletkou a ne až tak předvídatelnýnm dějem, jak tomu u podobných her bývá.
Tento žánr obvykle neatakuje divadelní ceny Thálie, přesto musím pochválit J.Dolanského a L.Vlasákovou za solidní herecké výkony.
Velmi se mi líbily kostýmy a scéna M.Krále, dost mimo mi ale přišla hudba W.A.Mozarta, zvláště v první polovině inscenace, odehrávající se v sauně.
Celkově příjemná komedie s dobrými pointami, ale slabším závěrem, u které se pobavíte...
(zadáno: 22.9.2023)
Zajímavý pohled na kontroverzní osobnost E.Háchy. Inscenace T.Jarkovského a J.Vašíška je mu sice jasně nakloněna, ale nechává prostor pro polemiku. Hra je velmi dobře napsaná i zrežírovaná.
I.Huspeková a H.Mathauserová na sebe velmi dobře slyší a jejich odkaz na Osvobozené divadlo je příjemným kontrastem k osobnosti E.Háchy. Zejména na začátku inscenace jsou jejich výstupy i velmi vtipné. P.Reif (pečíc jidáše) je herecky přesný, poklidný a jeho postava se občas mine a občas dobře prolne s dvojicí hereček. Jako celek to výborně funguje.
I mě iritoval klavírista, jeho výstup jakoby přetrhl nit, děj.
Vhodné pro školy, i pro večerního diváka.
(zadáno: 22.9.2023)
Působilo by to na mě jako oddychovka, kdyby to nebylo tak dlouhé. Třeskutá crazy komedie, která mě bavila spíše v první polovině. Pak už prostě tušíte, co se bude dít dál, a proto jsem druhou půli spíš už jen tak odevzdaně sledoval. Závěr je velmi přitažený za vlasy, ale chápu, že slouží danému žánru.
Herecky se mi líbil Z.Kalina a V.Dvořáček.
(zadáno: 22.9.2023)
75%
Tento výlet do Liberce se opravdu vyplatil. Opět mě nezklamala především režie Petra Svojtky. Fascinován zjištěním, že Nikola Šuhaj byla skutečná postava, užil jsem si tento muzikál ještě více.
Herecky byli všichni výborní, zejména dvojice F.Jáša (jemu tato role neskutečně sedí) a K.Baranová. Pěvecky rovněž obstojné, živá hudba a rozmístění hudebníků výborně umocňovala atmosféru.
Silný příběh a poctivé divadlo...
(zadáno: 22.9.2023)
75%
Další z řady netradičně inscenovaných Hamletů. Velmi mě bavila koncepce (dohady duše a těla), líbilo se mi scénické provedení a hudba. Povedené kostýmy.
Zajímavé též po herecké stránce, ne vždy se činohra MDB takto blýskne. Skvělý (pro mě do té doby trochu neznámý) M.Mihál, dále A.Antalová, M.Isteník, P.Štěpán a V.Skála.
Na tomto více jak tříhodinovém představení jsem se ani chvíli nenudil...
(zadáno: 20.9.2023)
Zdařilá inscenace. J.Dulava svou režijní prvotinou mile překvapil.
P.Děrgel velmi dobrý, L.Příkazký výborný - jednak má komediální talent a smysl pro pointu, a potom ty pohybové kreace - no čekal jsem, kdy se přelomí vejpůl.
Paradox je, že film jsem ještě stále neviděl, ale tu hru jsem si takhle nějak představoval. Komedie, kterou bych doporučil...
(zadáno: 20.9.2023)
65%
I druhá absolventská inscenace tohoto ročníku se poměrně vydařila. Kvituji odlehčení tématu 2.světové války. Skvělý poklidný začátek - až úsměvné setkání dvou masových vrahů. Následuje pelmel a kolotoč velkého množství rolí skvěle zvládnutých všemi účinkujícími. Mně osobně se groteskní stylizace a hudební čísla místy trochu tloukla, jako celek ale inscenace funguje. Je to živé a vtipné. Vesele o neveselé době. Proč ne.
(zadáno: 20.9.2023)
35%
Tady zůstává ze Shakespeara opravdu pomálu, příběh se ztrácí ve stylizaci, v režijní invenci a v anachronismech bez dobových ingrediencí...
R.Mikluš mě v této roli spíše neoslovil. L.Polišenská se podivně pohupuje po jevišti a jí hraný odpor k mužům a manželství je příliš málo v kontrastu s jejím pozdějším zamilováním se, není pro mě tedy příliš uvěřitelná. L.Brychtová se mi líbila rozhodně více pěvecky, než herecky.
Na některých místech dosti laciný humor a druhá polovina se trochu táhne. Na druhou stranu mě velmi bavili zlatí andělé, líbila se mi hudba a některé vizáže konkrétních postav.
(zadáno: 19.9.2023)
75%
Jak se vám líbí je hra většinou označována za romantickou (pohádkovou) komedii. Ne tak v případě inscenace MDP v režii Enikö Eszenyi. A kdo nezná její režie děl W.Shakespeara z dob hostování v ND, ten se asi divil. Mně je tento rukopis velmi blízký. Je to svěží a dynamická inscenace se špetkou maďarského temperamentu.
Oceňuji, že zůstal zachován příběh, líbila se mi scéna i pestrobarevné kostýmy, rovněž živá hudba.
Herecky zaujali R.Matějíčková, R.Melša, S.Affašová, V.Dvořák, s rolí se ale míjela E.Salzmannová.
Živé a živoucí představení, které dovede navodit dobrou náladu...
(zadáno: 7.9.2023)
55%
Přestože je to zajímavý text, který u nás proslavila hlavně D.Medřická v ND s nemalým počtem repríz, žádné ze tří zpracování, které jsem dosud viděl, mě nijak zvlášť neuchvátilo.
Divadlo Bez Hranic uvádí Kočičí hru poněkud strohou, bez přesahu, bez většího množství dojemných momentů, které text nabízí.
Ústřední dvojice je herecky slušná, M.Hudečková zde bohužel trochu bez energie (chápu že jistá omezení způsobuje invalidní vozík) a obě herečky se ve výstupech na můj vkus až příliš míjejí.
Je to příjemná inscenace, přesto (v silné konkurenci) zatím asi nejslabší Kočičí hra, co jsem viděl.
(zadáno: 7.9.2023)
Chápu, že ne každému může tento experimentální typ představení sednout, já jsem byl ale na stejné vlně jako herci a inscenační tým a velmi jsem se bavil. A hlavně jsem jim tu postupnou opilost věřil - jen na konci to už trochu "habrovalo".
Herecky se mi líbil celý kvartet.
Režisér T.Zielinski zpracoval téma s lehkostí a v představení jsem našel spoustu úsměvných a komických situací.
Příjemná a nikoliv hloupá podívaná...
(zadáno: 7.9.2023)
65%
Mám rád Schmittovy hry a jsem rád, že jsem mohl konečně vidět i Hotel mezi dvěma světy... Byť mě toto zpracování až tak nezaujalo, myslím, že samotná hra má větší potenciál.
Velmi povedená scéna.
(zadáno: 7.9.2023)
55%
Kontroverzní inscenace. A chápu to. Pár lidí mě od její návštěvy odrazovalo.
Mně to nepřišlo zas tak špatné, něco to ve mně zanechalo a rád bych viděl do budoucna třeba i jiné zpracování...
(zadáno: 7.9.2023)
85%
Tento typ komorních představení bývá obvykle silný a působivý, nejinak je tomu i u Falešné noty v Řeznické.
Skvělý herecký koncert dua M.Finger - P.Rýmský. Podtrhnuto precizní režií R.Špačka.
Hra začíná jako konverzačka, postupně se mění v drama plné zvratů a na konci by jistě bylo v sále slyšet spadnout špendlík.
Neskutečně silné, pro mě opravdu velký divadelní zážitek...
(zadáno: 7.9.2023)
65%
Mám pocit, že se mladá generace ztrácí v tom co chce a hledá se daleko obtížněji, než tomu bylo u nás nebo u našich rodičů. A přesně o tom tato hra je. Je to trochu uzavřený kruh, když vím co nechci, ale zároveň nevím co chci...
Jako své první absolventské představení si studenti III.ročníku DAMU vybrali opravdu nelehkou hru - klobouk dolů už za tu odvahu.
Slušné zpracování, které vás přinutí k zamyšlení...
(zadáno: 27.8.2023)
85%
Její pastorkyňa je na českých jevištích téměř vždycky sázka na jistotu. Nejinak je tomu i v Klicperově divadle, kde si s ní "pohrála" režisérka D.Šoltýsová. A jak už je v HK zvykem, vznikla výjimečná inscenace.
Scéna mě příliš nezaujala, kostýmy jsou povedené. Herecky se mi líbila hlavně Lucie Andělová, dále P.Tomicová, J.Vápeník, W.Valerián.
Inscenace si po celou dobu drží napětí, místy by se atmosféra dala krájet. Divadelní zážitek.
(zadáno: 27.8.2023)
65%
Mám rád hry, evokující "češství" a takové to naše typické české furiantství a toto je jedna z nich. Nebál bych se navíc označit plzeňskou Klapzubovu jedenáctku za zdařilé rodinné představení. Nacházím v něm i dost typicky českého humoru. Eduard Bass si opravdu vyhrál se zbořením mýtů o tom, že jsme jen malý český rybníček...
Herecky také slušné, více zaujmou M.Stránský (na tuto roli se hodí výborně) a J.Maléř.
Jel jsem na tuto inscenaci trochu s obavami, ale bavil jsem se.
(zadáno: 27.8.2023)
Všechno co evokuje starou dobrou Anglii je mi sympatické a jsem rád, že se v DnV pouštějí do různých modernizací jen opravdu zřídka.
Jejich Past na myši je velmi slušně zpracovaná detektivka. Jen je to příliš učesané, bez větší invence a nápadů. Velmi se mi ale líbí scéna a povedené jsou i kostýmy.
Slušné jsou i herecké výkony, zaujala mě zejména R.Rázlová, která zabodovala na poměrně malém prostoru...
Přes počáteční nadšení chybí inscenaci energie, trochu se táhne... Myslím, že mohlo vzniknout něco více výjimečného...
1 2 3 4 5 6 7 8 9  >  >>