Profil uživatele

Čiko

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Helena Grégrová: 10 % (376)
Jiří Landa: 10 % (588)
Lukáš Dubský: 11 % (264)
Pavel Širmer: 11 % (469)
Jan Pařízek: 12 % (277)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

1 2 3 4 5 6 7 8 9  >  >>
(zadáno: 5.12.2022)
55%
Muzikál, který se v Ostravě očividně těší velkému zájmu diváků. Přiznám se, že mě příliš nezaujal. Líbila se mi pěvecká čísla a davové scény, čítající místy přes padesát účinkujících na jevišti.
L.Vlček v hlavní roli je velmi přesvědčivý pěvecky, herecky ale místy příliš tlačí na pilu.
Celkově myslím, že je na škodu zbytečná délka 3:20 oproti údaji uvedeném v programu, totiž 2:45.
(zadáno: 4.12.2022)
65%
Zaujalo mě, že film byl inspirován osudem skutečné postavy, se kterou se M.Forman několikrát setkal. Jde o příběh dívky, na jejímž budoucím osudu se podepsala její naivita.
Vždy je trochu sporné, zda uvádět tato přes 50 let stará díla. Nicméně v Divadle P.Bezruče se podařila velmi slušná inscenace, jejímž hlavním kladem je, že evokuje dobře a bez zbytečného patosu, tehdejší atmosféru. Je velmi svižná a vtipná (moderátorská dvojice, rodiče, přednáška o sexu s názornou ukázkou).
Herecky mě zaujali M.Haroková, D.Urban a N.Lichý.
(zadáno: 4.12.2022)
65%
Samuel Beckett byl těžkopádný autor, zabývající se celoživotně smyslem bytí, existencionalismem. Tématu zůstal věrný i ve svém absurdním dramatu Konec hry. Komorní prostředí Arény je jako stvořené pro její inscenování.
M.Cisovský hraje Hamma na vozíku. Je špinavý, potřísněný, odporný sám sobě, i svému okolí. Snaží se být dominantní a mít vše pod kontrolou, ale už jen přežívá pod tíhou osudu. Střídá emoční vzplanutí s hlubokou skepsí, a když má pocit, že ztrácí půdu pod nohama, pomůže mu ostrý zvuk píšťalky. Výborně ztvárněná postava, kterou dobře doplňuje V.Lipina v roli Clova.
Slušná inscenace pro náročnějšího diváka.
(zadáno: 4.12.2022)
35%
Téma, které bylo aktuální v době vzniku, v době tradičních plesů komunit a spolků. Volá po aktualizaci, ale jak jej aktualizovat... Jen tak mimoděk se zmínit o imigrantech a zařadit současný hit Zlatíčka od Kapitána Dema? To bylo opravdu na hranici trapnosti.
Představení, které jsem viděl, nemělo téměř žádnou energii a atmosféru, šlo o sled po sobě jdoucích obrazů, ve kterých se herci ztráceli mezi tanečníky a v komparzu. Trochu příjemnější už bylo sledovat scénu s hořícím domem a vtipné okamžiky při výběru královny krásy hasičskou komisí ve vyšším patře.
Neboli jinými slovy - film mě kdysi oslovil, tato inscenace nikoliv.
(zadáno: 2.12.2022)
Už samotný název hry ve mně vzbuzoval velkou zvědavost. Mísí žánry v podobě absurdní, černé komedie s nádechem grotesky.
Manželé Einovi (M.Cimerák a T.Cisovská) žijí poklidný život do chvíle, než se jim do domu nastěhuje čtveřice padouchů, která jim slibuje pod rouškou možného požáru poklidný život v jejich přítomnosti. Pana Eina postupně přepadá bezmoc a následně začne bojovat nejen o dům, ale i o svůj život.
Herecky velmi vydařená a vyrovnaná inscenace, zaujal mě především Adam Langer, jehož komisní despotismus je odzbrojující.
Nevšední hra, ale i nevšední divadelní zážitek. Doporučuji.
(zadáno: 2.12.2022)
Vydařená hra D.Ivese, jenž se nechal inspirovat stejnojmenným románem Leopolda von Sacher-Masocha z roku 1870 (!), podle nějž byl později pojmenován masochismus.
Výborně jsou vybráni představitelé obou rolí. Vanda M.Harokové rozjíždí svou postavu s neřízenou živočišností, později střídá velmi přesvědčivě jednotlivé polohy. Záměrně diváka mate takovým způsobem, že po čase neví, co hraje a co je civil. Chvíli je v tranzu a chvíli se mírní, celkově její postava dobře graduje. L.Melník střídá přirozené polohy se submisivními a oba se dobře doplňují.
Atmosféru dotváří dobře vybraná hudba M.Novinskiho a uspořádání hlediště s jevištěm na středu.
(zadáno: 2.12.2022)
65%
Višňový sad chce dobré herce, dramaturga a režii. Jinak dovede pěkně nudit. A ten v ND moravskoslezském (4. nastudování po 50 letech) mě dost bavil.
Herecky se mi líbila R.Klemensová v roli Raněvské. Její postava se chová jako rozmazlený floutek, cucající lízátko, který odmítá akceptovat blížící se konec aristokratické vlády a téměř omdlívá při zmínkách o nastupující módě chataření (tento kontrast mě ve Višňovém sadu vždycky velmi baví). Dále mě zaujali M.Dědoch v roli Lopachina, V.Roleček jako Trofimov a Firs S.Šárského.
I scéna M.Davida (zejména prázdné skříně v pozadí) ve mně evokuje konec jedné velké éry.
(zadáno: 1.12.2022)
Ne že by byla tato inscenace s regionální tématikou nezajímavá. Ale délka 3:30 si žádá opravdu výrazné škrty. Škrty několika postav a scén, ale hlavně písní (zejména údernická píseň na kapotě nákladního vozu je nesnesitelně dlouhá). Zbytečná je také třeba většina výstupů T.Jirmana. Problém vnímám také v chronologii jednotlivých scén. Celkové zkrácení a zásah dramaturga by mohly učinit tuto hru pro diváka o něco atraktivnější.
(zadáno: 30.11.2022)
75%
Velmi povedená inscenace režiséra L.Pečenky.
Herecky vděčné party pro výbornou A.Fixovou, M.Holzknechta a M,Timkovou.
Silné téma umocňuje atmosféra celého představení, pod kůži se vám dostane hudba a židovské písně. Líbila se mi jednoduchá, funkční scéna.
(zadáno: 30.11.2022)
Opravdu zajímavý pohled na Holmesovo pozdní období života. V tom čekání na další případ jsem viděl mírnou paralelu s Godotem. Inscenace, u které se podařilo vytvořit neopakovatelnou atmosféru. Líbí se mi také mísení žánrů.
Skvěle je sehraný i herecký tým. Všichni jsou tak podivně stylizovaně toporní, jako by byli dobíjeni bateriemi. A tuto pózu si herci drží po celou dobu, což je velmi působivé a pro tento typ hry nezbytné.¨
Davidu Jařabovi se skvěle povedla nejen režie, ale i scéna.
(zadáno: 30.11.2022)
Mám rád podobná témata, a proto jsem byl po přečtení anotace ke hře velmi natěšený. Slibuje fascinující příběh plný vášně. Ten se ale nekonal.
Myslím že si dramaturgie DPP nevybrala zrovna lehký text, a že to bylo na režisérku Catincu Draganescu příliš velké sousto.
Z herců jsem měl místy pocit, že tomu textu ani oni sami nevěří.
Velmi se mi líbila scéna.
(zadáno: 29.11.2022)
Toto je opravdu velmi promarněná šance. Hra má neskutečný potenciál, ale tato inscenace je odbytá, jde po povrchu. Ústřední herecká dvojice (více se daří Danielu Mišákovi) je nepřesvědčivá a emoce mezi oběma vězni nejsou příliš uvěřitelné. Některé výkony herců ve vedlejších rolích jsou pak opravdu tristní. Několik scén asi může lahodit oku divákům LGBT+ komunity, na mě ale působily příliš prvoplánově.
(zadáno: 29.11.2022)
55%
Setkal jsem se s tímto dílem poprvé, navíc jsem byl dle zdejších recenzí na režijně upravené a o něco kratší verzi. Příliš mě to nezaujalo asi právě proto, že jsem neznal předlohu, takže pro mě trochu dějový perplex. Což může zaskočit i ostatní diváky, neznalé tohoto Dostojevského díla.
(zadáno: 29.11.2022)
Dva velmi náročné party pro studenty DAMU. Přijde mi to herecky dobře zvládnuté, režijně mírně nedotažené.
Bavila mě zejména samotná hra, s níž jsem se setkal poprvé.
(zadáno: 29.11.2022)
Často slýchám, že kdyby mělo představení přestávku, diváci by odcházeli. Já si to myslím také, přesto ale nemůžu říci, že bych opouštěl divadlo nespokojený. Chápu i důvod, proč inscenace pauzu nemá. Narušilo by to její kontinuitu.
Líbily se mi výkony herců, zejména Pavlíny Štorkové.
Zajímavá je také scéna. Nápad s tramvají kvituji i přesto, že vám po čase její příjezdy a odjezdy zevšední.
Celá inscenace je však velmi zdlouhavá a ponurá a chybí jí temporytmus. Při délce přes dvě hodiny to v mém okolí "zalomil" nejeden divák. Předmětem diskuze může být i samotný výběr této hry dramaturgií ND.
(zadáno: 29.11.2022)
Evidentní je Dočekalova snaha, přiblížit tuto hru dnešnímu mladému divákovi. A to se dle osazenstva v hledišti povedlo. Dobrý nápad byl také vpustit herce mezi diváky. Tato verze je novátorská a funguje.
Poměrně slušné herecké výkony. Jen Tereza Marečková tlačí na cool vlnu až příliš. Ve své dvojroli mi typově nesedla Sabina Remundová.
(zadáno: 29.11.2022)
65%
Poměrně zábavná Heda Gablerová.
Líbily se mi herecké výkony, některé režijní nápady mi přišly zbytečné, jiné naopak neobyčejně invenční.
Scéna mi nevadila, ale občas jsem měl pocit, jakoby divadlo posbíralo rekvizity ze všech předchozích inscenací.
Viděno na derniéře.
(zadáno: 14.11.2022)
65%
Nevím, jestli bych se nenudil, kdybych tento epos poměrně dobře neznal. Nicméně o to více mě bavilo sledovat provedení, obrovské nasazení Karla Heřmánka a obdivovat množství zvládnutého textu.
Líbila se mi scéna, hudební doprovod a práce se světly.
Myslím, že je to inscenace vhodná pro školy, nejsem si jistý, jestli najde diváka na celé sezóny...
(zadáno: 14.11.2022)
65%
Nemám ani příliš potřebu to srovnávat s filmem. Představení se mi líbilo, dobře gradovalo a všude přítomné dusno se dalo na konci krájet.
Líbil se mi M.Holý, D.Bambas, T.Dastlík a J.Satoranský.
Velmi se povedla scéna a povedená je i režie P.Kheka.
(zadáno: 14.11.2022)
65%
Poměrně vydařená a zábavná verze Furiantů, v níž se potkávají dva světy. Dobový a současný. Na jedné straně jeviště dřevěný nábytek a koloniál, na druhé skluzavka a břidlicový dům. Rovněž kostýmy jsou takto dvojaké. Myslím, že jednou z myšlenek bylo ukázat, že se to české furiantství za jeden a půl století příliš nezměnilo.
Zajímavý byl i dramaturgický úvod.
(zadáno: 15.10.2022)
75%
Až na trochu těžkopádnější rozjezd obdivuhodná inscenace, jejíž téma si zasloužilo jevištní zpracování a je poctou Otu Pavlovi.
Velmi se mi líbí scéna M. Syrového a až na počáteční opakující se motivy i hudba V. Nejedlého. Nemluvě o režii P. Svojtky, který už po mnoho let drží velmi vysokou laťku.
Po herecké stránce velmi kvalitní inscenace, J. Slánský v hlavní roli nezapomenutelný.
Doporučuji navštívit hned další reprízu...
(zadáno: 8.10.2022)
75%
Především velmi dobrá hra.
První polovina se tváří víceméně jako konverzačka a postupně atmosféra velmi houstne. To napětí ve druhé polovině by se dalo krájet, až mi z toho vibroval žaludek. Nedovedu si představit, že by to ještě více eskalovalo.
Výborně zahráli všichni herci, v této roli naprosto skvostný Vasil Fridrich.
(zadáno: 6.10.2022)
55%
Asi jsem byl dle zdejších reakcí připravený na to, na co jdu. Tématem i herecky nenáročná komedie, jejíž uvedení mi do koncepce DNJ příliš nezapadá. Na druhou stranu mít na repertoáru jednu odpočinkovou "vymejvačku" může být osvěžující jak pro herce, tak pro diváka. Místy jsem se docela bavil. Kdysi jsem brigádničil 2 týdny se zedníky, jejich slovník je dosti peprný, takže vulgarismy nevadily.
Herecky obstojné, slabší Václav Liška.
(zadáno: 6.10.2022)
Příjemně strávený večer v Řeznické s Kateřinou Macháčkovou v monodramatu podruhé. Jakoby si na rozdíl od předchozí inscenace o to více užívala celý prostor.
Přehledně zpracovaný životopis zajímavé osobnosti Dr.Ruth. Mám pocit, že jí Kateřina Macháčková velmi dobře rozumí a soucítí s ní. Velmi se mi líbilo jemné, ale zřetelné pointování jednotlivých obrazů.
(zadáno: 1.10.2022)
55%
Devadesátky jsou fenomén. Bylo to takové jalové období, kdy jsme se hledali a jako národ jsme se spoustu věcí učili od základu. Já s tím obdobím, nijak zvlášť nesympatizuji. Navíc se v divadelní i televizní tvorbě roztrhl pytel s inscenacemi mapující události této dekády. A z toho co jsem měl možnost vidět, patří Discoland k tomu slabšímu.
Téma mě nijak zvlášť neoslovilo a dost často jsem měl deja vu pocit. Pro mě nic nového a přínosného, až na pár zdařilých scén, zejména na začátku druhé poloviny.
1 2 3 4 5 6 7 8 9  >  >>