Profil uživatele

Čiko

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Helena Grégrová: 10 % (340)
Jiří Landa: 10 % (560)
Lukáš Dubský: 11 % (211)
Pavel Širmer: 11 % (396)
Jan Pařízek: 12 % (244)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

1 2 3 4 5 6 7 8 9  >  >>
(zadáno: 25.10.2021)
25% Mám rád komorní scény a divadla, dobře zahrané příběhy v nich daleko víc vyznějí. Jenže Kláře Jelínkové a Tomáši Novotnému se nepodařilo vytvořit (ani rozpadající se) pár. Zahráno a odzpíváno. Klára Jelínková je dobrá, jsou z ní cítit občas i nějaké emoce. Tomáš Novotný mi přišel prkenný, nezajímavý. Pro mě to nebylo uvěřitelné. Nebavily mě ani jednotlivé songy a ani hudba.
(zadáno: 25.10.2021)
Mám rád humor. Zejména černý, kamenný. V téhle hře jde o humor místy až "tarantinovský", ne každému se to musí líbit. Výborný je Albert Čuba. Jak herecky, tak fyzicky. Divadlo Mír si klade za úkol především pobavit diváka a to se mu daří. pro mě zatím nejlepší scéna u nás, zabývající se bulvární komedií.
(zadáno: 25.10.2021)
Neměl jsem velká očekávání. Trochu slabší mi přijde jak hra samotná, tak Matěj Dadák v hlavní roli. Téma jako takové mě docela bavilo. Způsob a délku přestavby ve druhé polovině jsem opravdu nepochopil...
(zadáno: 25.10.2021)
75% Herecký koncert Jitky Ježkové a Milana Kňažka. Hra je místy sice trochu předvídatelná, ale konec mě překvapil. Čeština Milana Kňažka je bravurní a ještě v ní zvládá velké množství textu. Jitka Ježková střídá velmi dobře polohy svých postav. Příjemná a osvěžující komedie s dramatickou zápletkou.
(zadáno: 13.10.2021)
Opravdu silný divadelní zážitek. Téma na které by se nemělo zapomínat. Těžko vyzdvihnout jeden herecký výkon, všichni účinkující byli výborní. Jednoduchá, ale skvěle vymyšlená scéna, která umocňovala příchody a odchody herců a situací. Není to látka, na kterou by si troufl každý, Martin Glaser měl šťastnou ruku a povedla se mu výjimečná inscenace..
(zadáno: 13.10.2021)
Klobouk dolů před K.Tothovou. Kdybych nevěděl, že je to záskok, nic bych nepostřehl. Dobrý Martin Písařík, výborný Lukáš Pečenka, který už poněkolikáté dokázal, že má komediální talent.
(zadáno: 13.10.2021)
Muzikál sice víceméně kopíruje film Zdeňka Podskalského, ale tady je to vlastně dobře. Ostatně prostoru pro nějakou velikou invenci se tu příliš nenabízí. Výborní jsou M.Sikorová, P.Štěpánek, Láskovi, M.Růža.
(zadáno: 26.9.2021)
Inscenace režiséra Martina Františáka voní dřevem a to se mi na nich líbí. Nicméně obsah hry mě tentokrát až tolik nenadchnul. Opravdu velký problém jsem měl s J.Hejret Vojtkovou. Přišlo mi že si je hlavně v první půli trochu nejistá a po celou dobu poměrně v křeči. Naopak mě zaujal Jan Jedlinský.
(zadáno: 26.9.2021)
75% Naočkovat humor do dokumentární fikce o atentátu na Heydricha, to chce odvahu. A k tomu ještě spočítat všechny statečné. Mezi něž patří i herci a autor a režisér v jedné osobě. Když to všichni zúčastnění pochopí a přistoupí na tuto netradiční poetiku, může vzniknou nevšední inscenace a to se na Palmovce povedlo. Herecky se mi líbili Jakub Albrecht a Martin Hruška.
(zadáno: 26.9.2021)
65% Vypadá to, že je v 46 letech nejvyšší čas uvědomit si, že vaše tělesná schránka je pořád plně funkční, ale ta duševní pomalu umírá. Takový krok chce odvahu a po něm se můžete zbláznit, nebo očistit a jít dál. A klidně v tomhle věku začít znovu. Proč ne...
Jan Hájek ztvárnil Florenta výborným způsobem. Pomohlo mu temné prostředí, scéna a spoluhráči, kteří občas jen tak nakouknou do jeho současného i minulého života. Vím že to není komedie, ale i tak by mohla být inscenace méně statická, monotónní...
(zadáno: 15.9.2021)
Od znovuotevření divadel čekám na opravdový skvost a v Brně mi jej naservírovali:-) Pretty Woman je výtečný muzikál. Výborní jsou S.Janotová, P.Štěpán (sedí mu i pěvecké polohy), R.Jícha, K.Daňhelová, ale i herci v menších rolích.
Čekal jsem sladkobolné ploužáky ve stylu It must have been love (viz film), ale příjemně prekvapila i poprocková hudba Bryana Adamse. Za slabší považuji hned první píseň S.Janotové, vrcholem je duet Ty a já ve druhé půli. Oceňuji dobré režijní a scénografické nápady (např. Richard Gere "dohlížející" na scénu z plakátu). Někteří herci by si zasloužili hezčí kostýmy.
(zadáno: 15.9.2021)
65% Zpěvačka Monika Absolonová umí i hrát (ale to dokázala už nejednou) a herec Filip Blažek umí i zpívat, a to dobře. Oba se pustili do nejistých vod a výsledkem je pěkná komedie o 4 příbězích, propojených příjemnými duety. Za mě dva příběhy průměrné, jeden dobrý a jeden skvělý.
(zadáno: 15.9.2021)
Přes zdánlivě problematické téma vztahu dvou sester je to příjemná komedie. Sice pár klišé, ale i spousta dobrých momentů a výborné dotažení do point.
Typově dobře vybrané herecké obsazení, zejména Ilona Svobodová a Anežka Rusevová (ta si roli vyloženě užívá) září. Celkem se mi líbily kostýmy, dobře je udělaná i scéna.
(zadáno: 15.9.2021)
(zadáno: 27.8.2021)
35% Vzpomínám si na ta první představení na Vinohradech po mém příchodu do Prahy. Mnoho her bylo žánrově podobných jako Slaměný klobouk. Tehdejší soubor to ale uměl nějak líp. Hlavní problém vidím především v Ondřeji Brouskovi, který hru neutáhne a nemá pro svoji postavu potřebné charisma. Celé to postrádá rytmus a tak nějak to plyne a plyne.. Líbí se mi spíš postavy ve vedlejších rolích - A. Černá a O.Kraus. Pokud znáte filmovou předlohu, je to asi trochu promarněný večer.
(zadáno: 27.8.2021)
85% Po letech konečně návrat do Violy a hned tak fascinující příběh. Mám rád hry podle skutečné události. O to více mě to bavilo. Výborné výkony H.Bora a J.Šťastného, se kterým sympatizujete i přesto, že hraje nácka.
(zadáno: 23.8.2021)
Povedená premiéra, zdařilý výběr herců do jednotlivých rolí. Oceňuji pár vtipů navíc a obecně se mi zdá tato inscenace vtipnější, než jiná zpracování této hry.
Herecky se mi líbili zejména Karolína Baranová a Jakub Albrecht. Dobrý byl také Jaromír Tlalka, respektive byl "uvěřitelně nesympatický" negativista. Myslím, že pár repríz z toho vybrousí inscenaci, kterou budou liberečtí (a snad nejen) diváci vyhledávat.
(zadáno: 22.8.2021)
Inscenace plná průměrnosti. Průměrné herecké výkony, průměrná režie... A nějak se ten Revizor z té průměrnosti na českých jevištích už řadu let ne a ne vymanit. Byť ji mám rád, iritovalo mě poskakování (1.polovina) a halekání (2.polovina) Sabiny Remundové, která se na roli dcery hejtmana příliš nehodí. Dobře hrál Bohumil Klepl v roli hejtmana a Václav Jílek v menší roli poštmistra. Kryštof Hádek je vhodný na roli floutka , ale místy by mohl ubrat. Neurazí, nenadchne.
(zadáno: 21.8.2021)
Nějak ty LSS ztrácejí lesk. Úroveň inscenací je v posledních letech velmi kolísavá. Nějaký "šejkspírovský majstrštyk" už jsem dlouho neviděl. Zimní pohádka má dobrý rozjezd a až na poslední scénu mě první polovina celkem bavila. Druhá půlka mi naopak dojem zkazila. Přesto se mi herecky líbili M.Isteník, P.Špalková, S.Rašilov. Naopak slabý výkon podal R.Madeja, kterého nebylo navíc hlavně zezačátku vůbec slyšet.
(zadáno: 20.8.2021)
Myslel jsem si že to bude pocta Janu Werichovi. Zatím je to spíš taková povrchní koláž bez koncepce, která nechá Wericha v hereckém nebi asi naprosto klidným. Jako byste projeli obrazovou galerii na motorce... Nevyvolalo to ve mně žádné emoce. Zajímavá scéna (hlavně loď) a dobrý (ale nevyužitý) nápad s videoprojekcí. Velmi mile mě překvapil Václav Kopta, bohužel velmi nemile mě překvapil Jan Nedbal. Výborně jsou ukázány vztahy Jana Wericha s okolím. Hezké prostředí, příjemný večer pod širým nebem, ale inscenace průměrná...
(zadáno: 19.8.2021)
Tak s touto inscenací jsem se zcela minul. Nebavila mě a už vůbec mě nebavila ústřední dvojice - R.Holub a B.Hrzánová. Dosti hrozné pitvoření a herecké výkony. Režie mi též přijde velmi nezvládnutá. Žádná pointa, žádná koncepce, opravdová nuda. Scéna hrozná... Paradoxně lepší mi přišli v menších rolích K.Cibulková, R.Zima a Z.Kalina. Ani ten závěrečný potlesk nebyl takový, jaký v Kalichu bývá...
(zadáno: 19.8.2021)
Groteska se na divadle nevidí příliš často, tato je výtečná. Výborně napsaná, zrežírovaná i zahraná. Zejména Vojta Dyk mě velmi překvapil. Stylizace, projev, mimika, nonverbální projevy - všechno skvěle sladěné a naprosto to podtrhuje jeho postavu. Vidím posun v jeho herectví. Tatiana Dyková dobrý, ale trochu v jeho stínu. To není výtka - ta role je zkrátka tak napsaná. Doufám, že se uvedení této hry dočkám i na jiném českém jevišti. Ungelt nasadil laťku rozhodně vysoko.
(zadáno: 19.8.2021)
65% Fajn představení pro letní večer pod širým nebem. Filmová předloha mě příliš neoslovila, divadelní zpracování se mi líbilo o trochu víc. Velmi se povedla scéna Adama Pitry a vyzdvihl bych výkon Ivana Luptáka, který nad ostatními herecky vyčníval.
(zadáno: 19.8.2021)
Třetí inscenace této hry, kterou jsem shlédl. Sice některé zajímavé momenty oproti těm předchozím, ale už vás zkrátka nemá co překvapit. Herci se mi rozhodně líbili. Jen je tam na můj vkus příliš sardinek a druhá polovina je až moc uspěchaná a chaotická. Myslím že při pomalejším tempu by bylo více času na vychutnání si humoru. Taky jsem asi čekal trochu větší přesah od režisérky Hany Burešové.
1 2 3 4 5 6 7 8 9  >  >>