Studio DVA divadlo

Bez roucha

Premiéra: 9.7.2023 | 2:20
Slavná situační komedie z divadelního prostředí o tom, jak těžké je nazkoušet komedii. Pohled do divadelního zákulisí, které si žije vlastním životem a kde vztahy mnohdy vypadají úplně jinak, než jakými jsou. Je špatná generálka opravdu dobrým znamením? Jak může dopadnout premiéra, když herci zapomínají nejen rekvizity, ale i texty a režisérova nervozita dosahuje maxima...?
Anketa 2022/23
Pro tuto inscenaci, stejně jako pro všechny ostatní s premiérou od září 2022 do srpna 2023, včetně hereckých výkonů, můžete hlasovat v naší výroční anketě.
Uzávěrka ankety je 11. prosince 2023.
Studio DVA divadlo
Hodnocení inscenace
Redakce
73 %
Uživatelé
61 %
6181000
Hodnocení redakce
Jan Pařízek 70 %
Jiří Landa 80 % Tip Jiří Landa
Helena Grégrová 70 % Tip Helena Grégrová
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
9.10.Po19:00 vstupenky
24.10.Út19:00 vstupenky
3.11.19:00 vstupenky
8.11.St19:00 vstupenky
11.12.Po19:00 vstupenky

Volby

Hodnocení (11)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jan Pařízek  70 %
11.9.2023 | 869 hodnocení
+ souhlasím
Již klasická komedie divadla na divadle, která i zde funguje velice dobře. První část je tedy trochu těžkopádnější, neuškodilo by jí více lehkosti a hravosti. Také více akcentovat vztahy mezi jednotlivými postavami, na kterých v další části stojí hodně zápletek. Sice si lze hodně domyslet, přesto větší důraz na tuto oblast by hře jen prospěl a diváky více vtáhl a spojil se samotnými charaktery. I tak je však druhá polovina velmi vydařená. Hra opravdu dobře vytěžuje všechny situace, jenž zdejší zápletka nabízí a drží si výborné tempo, které v závěru zdárně graduje. I po herecké stránce je to hlavně v poslední třetině moc pěkná jízda.
Jiří Landa  80 %  Tip Jiří Landa
10.7.2023 | 3002 hodnocení
+ souhlasím
75 % Je více než příjemné vidět, když se tvůrci nespoléhají pouze na léty prověřený text. Režisér O. Sokol děj místy již trochu zastaralejší hry přesadil do současnosti a českých reálií. Nápad se ukázal být nosným a posloužil pro vznik dalších humorných situací a dokreslení charakterů některých postav (nejvýraznější posun spatřuji u postavy KATCHKY_THEATRO_OFFICIAL). Inscenace má spád, humorné situace jsou přesně natimované a dění na jevišti víceméně ani jednou „nespadne řemen“. Silné vyrovnané obsazení nemá favority ani poražené. Bavil jsem se velmi. Inscenaci lze doporučit milovníkům komedií bez zbytečných laciných dodatků.
Helena Grégrová  70 %  Tip Helena Grégrová
10.7.2023 | 1599 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
75 %. Komedii založenou na vděčném principu divadla na divadle nastudovali ve Studiu DVA s očividným citem a pochopením pro všemožné strasti i slasti zákulisního uměleckého života. Prostřednictvím trefně načasovaných a rozehraných humorných situací a gagů, dobře ukočírované míry nadsázky okořeněné sympaticky sebeironickým nadhledem i nápadem posunout děj do českých reálií, a v neposlední řadě i díky velmi zdařilým hereckým akcím v rámci typově příhodně zvoleného obsazení, nemíjí útoky na divákovu bránici svůj cíl. Radostná hravost a energický drajv se z jeviště do hlediště přenáší nenuceně, s odzbrojující lehkostí a samozřejmostí.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
MartinB  70 %
13.9.2023 | 115 hodnocení
+ souhlasím
Velice povedené divadlo na divadle na druhou. Herci pod vedením Ondřeje Sokola dokázali spolehlivě odlišit svoje postavy a jejich role. Občas ale působí poněkud těžkopádným dojmem. Možná proto mě o dost více než hlavní postavy herců bavilo sledovat postavy inscenačního týmu - A. Rusevovou, V. Jílka, V. Lišku a P. Štěpánka. Výprava je velmi slušná - efektivní scéna a skutečně krásné kostýmy (ještě o třídu výš je ten, který obléká postava L. Pernetové). Pobavily jedinečné medailonky v programu a fakt, že profil Katchka_Theatro_official na instagramu skutečně existuje. :)
BarboraSalome  40 %
24.8.2023 | 54 hodnocení
+ souhlasím
Bohužel velké zklamání. Hru znám a vím, že je kvalitní. Ovšem inscenování této hry Studiem DVA je naprostá příšernost. Trapnost, laciné vtípky a sprostota na vrch. Postava pana režiséra ústy Petra Štěpánka vyzívá několikrát během představení k hodnocení na i-divadle. Tak tady ho máte, 39%. Za krásné prostřední a pěknou scénu.
Antonio  80 %
29.7.2023 | 115 hodnocení
+ souhlasím
Fajn divadlo spokojenost oddechové relax sranda ....
Guildenstern  50 %
25.7.2023 | 419 hodnocení
+ souhlasím
Trochu podezřívám redaktory, že si dali před představením něco ostřejšího na posilněnou nebo že se nechali uchlácholit použitým product placementem :-)) Tak dobře - poslední dějství je opravdu hodně vtipné. Ovšem dokážu si představit diváka, kterého předchozí dění uondá tak, že si ho už neužije. Režijní nápady jsou sice fajn, ale nepracuje se s nimi důsledně (narážka na instragram se objeví dvakrát a pak zmizí), škoda například, že se herci nenazývají svými vlastními jmény, lépe by se orientovalo v tom, kdo s kým spí a kdo na koho žárlí. P. Štěpánek se opravdu do této role nehodí. Celkově na mě inscenace působila trochu uspěchaným dojmem.
RaB  50 %
15.7.2023 | 326 hodnocení
+ souhlasím
Oproti verzi v Divadlu v Dlouhé slabší provedení.
Nejvýraznější a nejlepší herecký výkon jednoznačně J. Stryková. Dobrá i Z. Adamovská a A. Rusevová. Naopak z M. Vladyky velké zklamání. P. Štěpánek je výborný herec, ale v roli mi přišel unavený.
Modernizace hry poměrně zdařilá, ale chyběla mi větší gradace, naštvání režiséra, emoce.
Každopádně klasická hra Studia - známé osobnosti, průměrné představení (toto je však jedno z lepších, co hrají), ale řekne se vulgarismus a hlediště umírá smíchy.
Tatana  30 %
15.7.2023 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Moc jsem se těšila na tuto inscenaci a byla jsem bohužel velmi zklamaná. Nic tak pitomého a hloupého jsem dlouho neviděla. Pro mě naprosto špičkoví herci s tím neudělali vůbec nic, i když se hodně snažili .Někdy příliš velmi škodí. Bláznivá komedie se tak proměnila v parodii na dílo Hra která se zvrtla a velmi nápadně až přehnaně ji zachraňovala sprostá slova. Aspoň polovina hlediště se zřejmě dobře bavila takže mě nezbývá než se přihlásit do klubu náročného diváka.
Mata  100 %
11.7.2023 | 4 hodnocení
+ souhlasím
Neopakovatelný zážitek !!!
Valmez  70 %
12.9.2023 | 444 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.