Profil uživatele

Vyfuk

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Jiří Koula: 8 % (5)
Jiří Landa: 8 % (8)
Helena Grégrová: 10 % (8)
Iva Bryndová: 10 % (5)
Lukáš Dubský: 10 % (4)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 29.6.2022)
Střetnutí dvou světů. V něčem na sílu, v něčem docela autentické. Klasicky zde opět situaci zachraňují dokonalé herecké výkony. Khek ukazuje, že jí patří budoucnost a Plesl, že už mu patří. S jistotou mohu říci, že neznám více opravdivého, autentického a podmanivého herce jako je on. Hra vás dokáže uhranout a docela dostat, naštěstí to převažuje nad opakem. Celkově bych to nebral jako pecku, ale i přesto to beru jako skvělou hru.
(zadáno: 29.6.2022)
Slušný dada. První část hodně bojuji s čímkoliv, co hra vyplodí. Pak nastoupí Lábus a člověk nějak začne vše chápat. Nebo minimálně je tak dokonalý herec, že umí navodit atmosféru, že to dává smysl. Hra je to bláznivá. V mnoha ohledech nelogická (za mě). Občas dobré vtipy, komunikace s publikem a záchrana hereckých výkonů. Plně chápu, proč zde padla Thálie v rámci herectví, ale jinak valím bulvy. I nyní po určité době dosti zvláštní pocity, které se přiklání spíše k negaci.
(zadáno: 22.6.2022)
Tady se snad nedá netrefit. Voskovec a Werich v poslední době dost jedou na všech kulturních odkazech a je to dobře. V tomto podání a provedení top funguje bezva. Jasně, občas máme komunikační šum, který by mohl být ale i kvůli samotným dopisům, ne dramaturgii. Herecké výkony hlavně silně v režii Vašáka a Kubátové. K tomu ještě styl pojetí hry na bázi i VW divadla samotného. Ideál. Nádhera.
(zadáno: 3.6.2022)
Absolutně drtivé, dekadentní a bizarně vtipné. Přesně tak jak to McDonagh umí a dělá. Hra, která si vystačí s málem, humor je tam dosti stavěný až na pubertální vlně, ale přesně je to zakořeněné hluboce s psychologickou problematikou až nechápete. Scéna s psíma ušima totálně svádí k tomu se hurónsky smát a zároveň vlastně nemůžete, protože to je brutální jako nikdy. Skvěle obsazené, zahrané a také napsané. Prostě pecka.
(zadáno: 16.5.2022)
Moje poprvé v DD se udává dosti nahodile, ale zrovna na něco, co rád vidím. Zásek se zdál být jako zajímavá hra, která by mohla něco nabídnout. Opět zde máme nahodilé velkoextrémy, kdy se postavy chovají zbytečně mimo, někdy bez motivace, jen aby bylo šťavnaté drama. Asi je to divadlo. Ale za mě zbytečně vyeskalované. Je to docela taková ta klasická konverzačka, co mění životy, které mám rád, ale začíná to být v celku klišé. Kupodivu se Čermák občas přeříkával, ale jsme jenom lidi. Finále na housle skoro se slzami v očích.
(zadáno: 3.5.2022)
Beckham dobře pracuje s něčím, co je v názvu, ale jde si svou originální cestou. Zde to funguje. Příběh je zajímavý a jak už u  Zelenky bývá, dobře napsaný. Jediné, co bylo neustálým trnem v oku byly vtipy, na úrovni šedesátiletého pupkáče, které ještě někdy postavy musí jedna druhé dovysvětlovat, což bylo snad i to nejhorší. Jinak nemohu mluvit o něčem, co by mi vadilo. Hra to byla dynamická, zajímavá a na výjimky zábavná.
(zadáno: 9.4.2022)
Skvělé vyřešení situace, kdy se děj odehrává na velké vesnici a vše se elegantně dá uhrát bez velkých změna na jenom jevišti. Dokonalá hudba, která je doslova živá. Skvělé výkony, skvělé přenastavení do divadla, skvělá atmosféra. Divadlo žije!
(zadáno: 5.4.2022)
Asi nejlepší hra, jakou jsem kdy viděl. Herecké výkony v rámci hraní jako takového super. Ale drhl zvuk, kdy efekty řvou víc než herci a je to dost poznat. Mnohdy je těžce rozumět. Klasický McDonagh, který nezklamal svou bizarností, zamotaností, morbidností a humorem. Skvělý kousek!
(zadáno: 3.4.2022)
Hra byla neuvěřitelná. V mnoha ohledech. Především tím, že herecké výkony byly neuvěřitelně působivé a silné, ale hra i tak někdy nudila. Asi hlavně tím, že jsem naratista a toto je přesný opak. Inscenace je perfektně atmosférická a celkově ve mě i po tom všem toto divadlo zůstává. I přes nudné pasáže to nemohu jen tak zahodit a říct, že to byl paskvil. Protože si myslím, že to se mnou zůstane dlouho.