Dejvické divadlo

<< Terapie | Vina? >>

Ucpanej systém

Premiéra: 20.2.2012 | 2:45
Podle povídek z knihy a scénáře k filmu Irvina Welshe „Acid House“. Překlad knihy: Olga Bártová. Dramaturgie: Daniel Majling, Eva Suková. Výprava: Pavol Andraško. Hudba: Marián Čekovský. Režie: Michal Vajdička.
Drsné obrázky ze společenského života spodiny podle povídek z knihy a scénáře k filmu Irvina Welshe. „Proč Bůh sedí na střídačce...?“
14!  
Dejvické divadlo
Hodnocení inscenace
Redakce
82 %
Uživatelé
83 %
náš tip
Tip od redaktorů: Lukáš Holubec, Lukáš Dubský, Jiří Landa, Pavel Širmer, Michal Novák, Jiří Koula, Pavla Haflantová, Jan Pařízek  Tip od redaktorů: Lukáš Holubec, Lukáš Dubský, Jiří Landa, Pavel Širmer, Michal Novák, Jiří Koula, Pavla Haflantová, Jan Pařízek  Tip od redaktorů: Lukáš Holubec, Lukáš Dubský, Jiří Landa, Pavel Širmer, Michal Novák, Jiří Koula, Pavla Haflantová, Jan Pařízek  Tip od redaktorů: Lukáš Holubec, Lukáš Dubský, Jiří Landa, Pavel Širmer, Michal Novák, Jiří Koula, Pavla Haflantová, Jan Pařízek  Tip od redaktorů: Lukáš Holubec, Lukáš Dubský, Jiří Landa, Pavel Širmer, Michal Novák, Jiří Koula, Pavla Haflantová, Jan Pařízek
Tip od redaktorů: Lukáš Holubec, Lukáš Dubský, Jiří Landa, Pavel Širmer, Michal Novák, Jiří Koula, Pavla Haflantová, Jan Pařízek  Tip od redaktorů: Lukáš Holubec, Lukáš Dubský, Jiří Landa, Pavel Širmer, Michal Novák, Jiří Koula, Pavla Haflantová, Jan Pařízek  Tip od redaktorů: Lukáš Holubec, Lukáš Dubský, Jiří Landa, Pavel Širmer, Michal Novák, Jiří Koula, Pavla Haflantová, Jan Pařízek
832031000
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (212)

HODNOCENÍ REDAKCE
Anežka Kotoučová  70 %
(zadáno: 4.3.2019, počet hodnocení: 216)
+ přínosný / zajímavý komentář
Jedná se rozhodně o nejsprostší hru, kterou jsem zatím viděla, ale je nutno říci, že vulgarismy zde mají své opodstatnění. Děj je navzdory řadě gagů hodně pesimistický. Trochu mě vykolejil až kafkovsky vyznívající absurdní závěr. Každopádně lze představení doporučit už jen kvůli vynikajícím výkonům všech herců, výborná je tu i na malém prostoru třeba Lenka Krobotová.
Lukáš Holubec  90 %  Tip Lukáš Holubec
(zadáno: 18.9.2015, počet hodnocení: 698)
Lukáš Dubský  80 %  Tip Lukáš Dubský
(zadáno: 4.3.2015, počet hodnocení: 953)
+ přínosný / zajímavý komentář
Děj je řadou každodenních příhod návštěvníků jedné putyky čtvrté cenové kategorie. Prostředí je zvláštním mikrokosmem, kde je místo pro propuštěné kriminálníky, univerzitní profesory, ale také vlastní všemocností unaveného Boha. Patrně nejlepší scénou celé inscenace je zpověď Boha (v geniálním podání Ivana Trojana), který si zoufá, že lidstvo má na něj vysoké nároky, ale samo pro to, aby byl svět lepším místem, nic nedělá. Pokud se divák nezalekne drsnosti hry a dokáže se přenést přes extrémní počet vulgarismů, zjistí, že Ucpanej systém je vlastně velmi chytrá hra.
Jiří Landa  80 %  Tip Jiří Landa
(zadáno: 15.11.2012, počet hodnocení: 2908)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+2)
Výborná inscenace, v níž kromě všech mužských představitelů vynikají také herečky J. Holcová, L. Krobotová a K. Melíšková, na něž se v mnoha hodnoceních zcela nesmyslně zapomíná. Zajít si do Dejvického divadla na Ucpaný systém = zážitek!
Kateřina Jírová  80 %
(zadáno: 14.9.2012, počet hodnocení: 329)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Velmi zdařilá černá groteska o životě, o době a o bohu. Podle stejné předlohy jako Trainspotting. Expozice je velmi autentická, zvláště znáte-li polovinu účinkujících ze studentských večírků.
Pavel Širmer  90 %  Tip Pavel Širmer
(zadáno: 27.7.2012, počet hodnocení: 1788)
+ přínosný / zajímavý komentář
85%. Ucpanej systém z vážných provozních důvodů nahradil zamýšleného Čechovova Racka. Je s podivem, že se často mimořádně povede inscenace, která původně nebyla vůbec v plánu. Zdánliví ztroskotanci se schází v hospodě, mluví sprostě. A přesto je skrze ně pojmenováno, jací lidé (a zdaleka ne jen ztroskotanci) jsou a jak nízké pohnutky často motivují jejich jednání. To vše s osobitým humorem, který přitom neodvádí pozornost, ale vyznívá skrze něj silné sdělení. Tvůrčímu a hereckému týmu není co vytknout! Zážitek!
Michal Novák  90 %  Tip Michal Novák
(zadáno: 9.5.2012, počet hodnocení: 1081)
+ přínosný / zajímavý komentář
V té směšné a perverzní metafoře je všechno. V její jednoduchosti je síla a pravdivost ve celé své prostotě. Smích prohlubuje její děsivost. Závěrečný obraz (Trojan – Neužil – Krobot) je důvodem, proč jsem se nakonec přiklonil k tomuto luxusnímu hodnocení.
Jiří Koula  80 %  Tip Jiří Koula
(zadáno: 2.5.2012, počet hodnocení: 1598)
+ přínosný / zajímavý komentář
Je možno napsat k této inscenaci ještě něco originálního? Ani se o to nebudu snažit, prostě zajděte do Dejvického divadla a bavte se.
Pavla Haflantová  80 %  Tip Pavla Haflantová
(zadáno: 15.4.2012, počet hodnocení: 344)
+ přínosný / zajímavý komentář
Tak přemýšlím co napsat, co se mi vybaví při vzpomínce na tuto hru. Hospoda, fotbal, Bůh, agresivita a násilí, vulgarity, humor...koktejl namíchaný z těch nejsmutnějších osudů s Bohem nezúčastněně či pobaveně sledujícím okolní marast.
Vynikající výkony podávají téměř všichni účinkující, jmenovat je asi zbytečné. Doporučeníhodná inscenace, povinnost snad pro každého divadelního nadšence.
Jan Pařízek  80 %  Tip Jan Pařízek
(zadáno: 13.3.2012, počet hodnocení: 819)
+ přínosný / zajímavý komentář
Navenek drsná a sprostá hra. Nicméně pod povrchem krásná ilustrace lidských vztahů, životu na "dně" společnosti. O tom, že máloco je takové jak to na první pohled vypadá...a také, že kdo si nepomůže sám, toho bůh nezachrání.
V první polovině se zprvu může zdát, že jde pouze o přehlídku vulgarit a sprostých vtipů, bez většího smyslu pro děj...ale postupně se odkrývá čím dál více z charakteru postav a druhá polovina to celé trefně završí.
Velmi dobré herecké výkony všech zúčastněných, ale hlavně zazářil M. Krobot a  I. Trojan.
Johana Hovorková  80 %
(zadáno: 31.8.2013, počet hodnocení: 87)
Ucpanej systém byl (alespoň na představení, které jsem navštívila - v Letním divadle Řevnice) pro mnoho lidí nezkousnutelným kouskem kvůli nekonečnému proudu sprostých slov, která se v něm vyskytují. Osobně mám za to, že ani jedno nebylo navíc. Opět - jak je to u Dejvíckého divadla běžné - skvělí herci, výborná atmosféra, za zmínku stojí hlavně začátek představení, a poté druhá polovina, kde komediálního tónu poněkud ubývá. Až na pár zbytečných scén skvělá podívaná a hlavně velká pravda o životě, která tak trochu zabolí.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
BaTerka45  80 %
(zadáno: 31.3.2022, počet hodnocení: 34)
přínosný / zajímavý komentář
Shlédnuto loni v lesním divadle v Řevnicích. Jako vždy v DD byly k vidění výborné herecké výkony, k tomu zajímavá zápletka a překvapivý konec. Akorát těch vulgarit bylo zbytečně moc.
Divadelník..  90 %
(zadáno: 22.3.2022, počet hodnocení: 35)
přínosný / zajímavý komentář
Dokonalé, jiné , zvláštní?. Dejvické divadlo je nej!
Petaz  100 %
(zadáno: 7.3.2022, počet hodnocení: 44)
přínosný / zajímavý komentář
10. 4.Viděno znovu po čtyřech letech a opět zážitek,děkuji Bože !!!
Angloumene  60 %
(zadáno: 20.6.2021, počet hodnocení: 12)
přínosný / zajímavý komentář
Strhující, velmi dynamický start postupně střídá vcelku statická konverzačka. Na předchozí děj příliš nepasující finále. Zaujme, nutí diváka popřemýšlet, rekapitulovat celé představení. Bohužel nekompenzuje hluchá místa a vyznění drama "až na sílu".
Screamingsun  100 %
(zadáno: 20.6.2021, počet hodnocení: 30)
přínosný / zajímavý komentář
Samá sranda a nakonec z toho člověka pěkně zamrazí.
Kašpárek  100 %
(zadáno: 2.1.2021, počet hodnocení: 13)
přínosný / zajímavý komentář
Divadelní Olymp. Připouštím, že někteří mí známí téma ani slovník nevydýchali. Podstata představení je ale někde jinde...
Snekac  0 %
(zadáno: 10.10.2020, počet hodnocení: 179)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Nic horšího jsem nikdy neviděl :-/
Michkyse  70 %
(zadáno: 19.8.2020, počet hodnocení: 100)
přínosný / zajímavý komentář
LSD Řevnice 18.8.2020
Houfm@atlas.cz  100 %
(zadáno: 10.2.2020, počet hodnocení: 38)
přínosný / zajímavý komentář
Viděno 2x
Leafeltova  90 %
(zadáno: 3.2.2020, počet hodnocení: 111)
přínosný / zajímavý komentář
představení svižné, plné obrovské energie, vtipu, úžasné herecké výkony všech zúčastněných
Karel1964  90 %
(zadáno: 9.1.2020, počet hodnocení: 39)
přínosný / zajímavý komentář
Ucpanej systém je komedie, děsně sprostá a vulgární komedie. Ale mrazí z ní. Je to hodně ošklivý obrázek společnosti podaný jako komedie. A hláška "Jestli já sem na toho kluka nebyl moc tvrdej" je perfektní :o)
Romana35  80 %
(zadáno: 9.11.2019, počet hodnocení: 253)
přínosný / zajímavý komentář
Hra se mi líbila, vulgarity byly očekávány, ve hře se snesly, vystihovaly podstatu hrajících osob. Pro citlivé povahy, kterým takovéto vyjadřování vadí ovšem nedoporučuji. Nejvíce zaujali Čermák, Trojan, Krobot. Iritovala mě postava Melíškové.
Jambra  80 %
(zadáno: 19.10.2019, počet hodnocení: 7)
přínosný / zajímavý komentář
Výborné představení, pobavilo, vulgarity vůbec nevadily, bez nich by to nebylo ono.
Rightak  90 %
(zadáno: 25.4.2019, počet hodnocení: 34)
přínosný / zajímavý komentář
Neskutečně sprosté, neskutečně zábavné. Dlouho se mi nestalo, abych se prakticky celé tři hodiny smál. Osobně oceňuji i určitou závěrečnou hořkost, která nutí k zamyšlení.
Carevic  100 %
(zadáno: 15.4.2019, počet hodnocení: 21)
přínosný / zajímavý komentář
Filosoficko/teologická úvaha v poetice okresního přeboru! Dokonalá inscenace.
Gimli35  90 %
(zadáno: 17.3.2019, počet hodnocení: 138)
přínosný / zajímavý komentář
Inscenace, která vás donutí přemýšlet. Popravdě řečeno, několik minut po skončení jsem z ní bůhvíjak nadšený nebyl, ale jak ve mně postupně doznívala, musel jsem uznat, že opravdu má hlubší výpovědní hodnotu. Za mínusy považuji uječenost některých postav a také scény s K. Melíškovou, které byly skutečně k nepřečkání.

UPDATE 26. 6. 2020: po druhém zhlédnutí zvyšuji své hodnocení o 20 %. Smích a vzápětí rána mezi oči. A výborní I. Trojan, J. Holcová, H. Čermák, L. Krobotová, M. Myšička, M. Pechlát... A celkově prostě zmar v sugestivním divadelním balení. Zážitek.
Maranta  60 %
(zadáno: 5.3.2019, počet hodnocení: 47)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Opravdu se snažím vidět tuto hru pozitivně a nemůžu upřít hereckému souboru skvělé a přesvědčivé výkony, zejména absolutně dokonalé výstupy L.Krobotové a K.Melíškové, ale míjím se s pojetím a poselstvím.
Mám-li brát děj vážně (a přenést se přes vulgarismy), jeví se mi zjednodušeně pesimistický až alibistický; má-li to být legrace, nevidím smysl ve "filozofické" druhé polovině představení.
Do přestávky jsem se nenudila, někdy dokonce bavila a rozhodně často žasla, pak už ani to ne.
Orienteering  80 %
(zadáno: 28.10.2017, počet hodnocení: 56)
přínosný / zajímavý komentář
Herecky vynikající, v Dejvicích jak jinak. Vulgarismy mají ve hře své opodstatnění, vzhledem k prostředí, ve kterém se hra odehrává. Hodně jsem se nasmála, ale...už dlouho jsem z divadla neodcházela s takovou depkou. Když se nad hrou zamyslíte, ona to zase taková "prdel" není.
Borboleta  100 %
(zadáno: 19.5.2017, počet hodnocení: 16)
přínosný / zajímavý komentář
V podstatě celou dobu jenom sedí ve skotské hospodě skupina štamgastů a sprostě plkají, ale přitom to je po všech stránkách geniální. Dokonce se mi zde dostalo i tak logického vysvětlení existence a principů fungování Boha, jako nikde jinde. Welsh je klasik a Dejvické divadlo fenomenální. Není co dodat, tohle je prostě "must see".
JirkaS  70 %
(zadáno: 11.5.2017, počet hodnocení: 239)
přínosný / zajímavý komentář
Má očekávání asi byla příliš velká. Nevadila mi sprostá slova. Nevadilo mi ani pojetí inscenace. Jen mi vadilo, že zde nebyla ani jedna postava, u níž bych chápal její chování, její pohnutky, či která by mi dokonce byla sympatická. To byl pro mě ten hlavní problém. Nepopírám, že to byl zajímavý divadelní zážitek. Navíc se zajímavými hereckými výkony s dominancí Ivana Trojana. Ale teprve v druhé polovině při zvážnění inscenace jsem měl pocit, že ze mě proudí nějaké emoce. A přiznávám, že to velmi rychle uteklo, což je v divadle vždy dobré znamení. /viděno 9. května 2017 v Č. Budějovicích/
Dzaamek  80 %
(zadáno: 8.5.2017, počet hodnocení: 71)
přínosný / zajímavý komentář
Konečně jsem se dostal na tohle vychvalované představení a rozhodně jsem nebyl zklamaný. Sprška vulgarismů mi nevadila, nebyly samoúčelné.
Avlis  100 %
(zadáno: 22.4.2017, počet hodnocení: 134)
přínosný / zajímavý komentář
Trochu jsem se bála těch vulgarismů,ale musím říct,že jsem si po chvilce zvykla a vůbec mi nevadily,naopak se k ději hodily. Krom výborného Trojana,se mi líbila Klára Melíšková a Lenka Krobotová. Bylo to úžasné a nechyběl i závěrečný potlesk ve stoje....
Blumarik  70 %
(zadáno: 10.4.2017, počet hodnocení: 239)
přínosný / zajímavý komentář
Nebýt závěrečné scény, tak mi představení přijde jenom jako jedna velká vulgární řachanda. Ivan Trojan jen potvrzuje, že je pan herec.
Mimouch  90 %
(zadáno: 27.3.2017, počet hodnocení: 50)
přínosný / zajímavý komentář
Syrové, svižné a vtipné představení. Viděl jsem dvakrát - na letní scéně v Řevnicích (Řevnici?) i v divadle v Dejvicích a vždy skvělá zábava.
Janul.  100 %
(zadáno: 27.9.2016, počet hodnocení: 31)
přínosný / zajímavý komentář
Úžadný přestavení, přesně jak jsem očekávala :-D
Hana.kubikova  100 %
(zadáno: 14.4.2016, počet hodnocení: 41)
přínosný / zajímavý komentář
Výborné, opravdu jsem se skvěle bavila. Dobře napsaná hra a výteční herci z Dejvic.
Magieee  90 %
(zadáno: 21.2.2016, počet hodnocení: 29)
přínosný / zajímavý komentář
Jedno z nejlepších představení, které jsem viděla.
Fingee  90 %
(zadáno: 1.2.2016, počet hodnocení: 46)
přínosný / zajímavý komentář
Vynikající.
Ttheofil  60 %
(zadáno: 6.11.2015, počet hodnocení: 11)
přínosný / zajímavý komentář
skvělá Krobotová, božský Trojan. Ostatní až tak moc za to nestálo.
IvaRoubova  90 %
(zadáno: 29.10.2015, počet hodnocení: 23)
přínosný / zajímavý komentář
Čekala jsem něco jiného, ale jsem moc ráda, že mě toto představení dovedlo k zamyšlení. Shlédnuto po kampani pro Jatka78 právě v tomto prostoru.
Bernardblack  90 %
(zadáno: 14.9.2015, počet hodnocení: 304)
přínosný / zajímavý komentář
2x
Marsed  90 %
(zadáno: 9.9.2015, počet hodnocení: 155)
přínosný / zajímavý komentář
Skvěle napsaná hra, která na povrchu vypadá jako komedie, ale v důsledku je to velké lidské drama. Výborné herecké výkony. Určitě zajdu ještě jednou, protože není možné napoprvé vše postřehnout, děj je svižný, náročný, určitě mě spoustu věcí uniklo. Doporučuji, nebát se vulgarismů, na nich není hra vystavěna.
Vitounek  50 %
(zadáno: 31.8.2015, počet hodnocení: 106)
přínosný / zajímavý komentář
Viděno v Řevnicích 27.8.2015. Špatně udělaná scéna, kdy z půlky hlediště nebylo vidět celé jeviště a část děje se odehrávala skryta "za rohem". Hře ani nesvědčil velký prostor Lesního divadla. Možná je to důvod, proč mne hra až tolik neoslovila, jak bych čekal podle recenzí...
Kveta Dvořáková  90 %
(zadáno: 6.8.2015, počet hodnocení: 7)
přínosný / zajímavý komentář
Naprosto parádní!
Chlumský  100 %
(zadáno: 17.6.2015, počet hodnocení: 11)
přínosný / zajímavý komentář
Všichni herci skvělí. Kompaktní, sehrané představení s božským přesahem.
Eviik  90 %
(zadáno: 29.4.2015, počet hodnocení: 288)
přínosný / zajímavý komentář
95 % (viděno v Jatka 78)
Skvělá komedie, u které ale i trochu mrazí-zejména druhá část má vážnější podtón. Herecky nelze nic vytknout-Ivan Trojan je zkrátka Bůh (dokazuje to právě hlavně v druhé půlce), bavili mě ale i Hynek Čermák, Lenka Krobotová, Václav Neužil či Jaroslav Plesl. Vulgaritami se skutečně nešetří, ale uši to netrhá. Naopak k hospodskému prostředí to sedne.
Falos  90 %
(zadáno: 20.2.2015, počet hodnocení: 224)
přínosný / zajímavý komentář
skvelej vasek neuzil
Doublefish  100 %
(zadáno: 26.1.2015, počet hodnocení: 52)
přínosný / zajímavý komentář
Ivan je bůh a o tom je to.
Barka  100 %
(zadáno: 22.1.2015, počet hodnocení: 281)
přínosný / zajímavý komentář
Jedna z nejlepších inscenací, co jsem kdy viděla. Nemám ráda vulgarity na jevišti, ale sem to prostě patřilo a vůbec mě to neuráželo. Bavila jsem se od začátku do konce.
Stepanvan  80 %
(zadáno: 18.9.2014, počet hodnocení: 5)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
"Drž kundu ty píčo". Pokud tohle spojení nevydejcháte, nechoďte. Ostatním vřele doporučuju.
Klarisa  90 %
(zadáno: 1.3.2014, počet hodnocení: 36)
přínosný / zajímavý komentář
To se prostě musí vidět.
Majakmp3  90 %
(zadáno: 11.2.2014, počet hodnocení: 28)
přínosný / zajímavý komentář
Velice zábavná, sprostá a vulgární komedie u které, při bližším rozboru, navíc zjistíte, že jde spíš o tragédii. (Všechny hlavní postavy skončí špatně - zastřeleni, ve vězení, odloučeni, proměněn v mouchu, zabije vlastního syna atd.)
Jako anděl pomsty tomu všemu šéfuje Bůh - Trojan, který však nemoralizuje, ale bere vinu pouze na sebe. Je si vědom všech svých nectností a špatných vlastností, jak jinak tedy mohou dopadnout lidé, když je stvořil k obrazu svému?
Skvěle jsem se bavil, a přestavení mohu vřele doporučit.
Helcza  90 %
(zadáno: 1.2.2014, počet hodnocení: 15)
přínosný / zajímavý komentář
Propojení výborných hereckých výkonů, vytváření prostředí, uvěřitelného chování postav, změn jejich chování, překladu, vulgarit, bez nichž by nebylo místo a prostředí věrohodné, a chytrého humoru často postaveného na tom, že divák musí vědět a přemýšlet...zkrátka výborné.
Vladimír Rogalewicz  70 %
(zadáno: 19.12.2013, počet hodnocení: 706)
přínosný / zajímavý komentář
Úžasný překlad (pro mě neznámé) Olgy Bártové. Výborná inscenace i všechny herecké kreace. Přesto zůstává pochybnost. Zatímco vykreslení prostředí v první půlce není co vytknout, pseudointelektuální moralizování po přestávce zavání kýčem. A v publiku sedělo jiné obecenstvo, než na jaké jsem z divadel typu Dejvického zvyklý, obecenstvo jiného typu divadel. Toto obecenstvo hltalo lascivní vtípky a bavilo se prvoplánovou estrádou, zatímco druhá a třetí vrstva mu zůstala skrytá a nastavené zrcadlo pro něj zůstalo slepé. Bylo skutečně hlavním záměrem pobavit takové obecenstvo?
Podusak  100 %
(zadáno: 29.10.2013, počet hodnocení: 37)
přínosný / zajímavý komentář
Naprosto perfektní představení. Četl jsem i knihu Irvina Welshe a Dejvickému divadlu se jeho povídky povedly krásně propojit dohromady. Vtipné i k zamyšlení. Herecky perfektní.
Mau  90 %
(zadáno: 28.10.2013, počet hodnocení: 96)
přínosný / zajímavý komentář
Vtipné, skvěle zahrané a  s myšlenkou. WOW!
Salisbury  100 %
(zadáno: 21.10.2013, počet hodnocení: 114)
přínosný / zajímavý komentář
Ucpanej systém uvolnil smích z mých rtů a nenechal mi chvíli klidu. Skvělá hra s úžasnou hereckou chemií, která v kompletu geniálně funguje.
Mart  90 %
(zadáno: 1.5.2013, počet hodnocení: 49)
přínosný / zajímavý komentář
Moc pěkné a opravdu skvělé herecké výkony. Všecha a Trojan ještě kousek ční.
Fedorocko  70 %
(zadáno: 25.2.2013, počet hodnocení: 646)
přínosný / zajímavý komentář
Lepší okamžiky střídaly horší,Ivan Trojan tradičně skvělý 75%
Luckaprague  90 %
(zadáno: 29.1.2013, počet hodnocení: 55)
přínosný / zajímavý komentář
Dílo známé z filmového zpracování,ale tohle divadelní ho předčí. Výborné herecké výkony!
Sherly  60 %
(zadáno: 5.1.2013, počet hodnocení: 60)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Na můj vkus příšli drsná a přisprostrlá hra, ale bavila jsem se od začátku do konce, nicméně příběh nemusí sednout každému...
Janis  80 %
(zadáno: 4.11.2012, počet hodnocení: 256)
přínosný / zajímavý komentář
První část trochu delší a náročnější, přece jen už tak často nanavštěvuji IV. cenovou. Druhá část hru hodně vytáhla, zejména díky Trojanově výkonu, který tu dominuje a který zvýšil mé hodnocení inscenace minimálně o 10%. Velmi autentický byl ve své roli Hynek Čermák, divadlu hodně prospělo angažování nových tváří - M. Pechláta a Petra Vrška a koneckonců i větší prostor pro domácí herce, kteří se v jiných inscenacích DD objevují míň, mám na mysli Janu Holcovou. Jen nevím, zda by hra byla stejně úspěšná, kdyby byly vynechány vodopády vulgarit, jimž se diváci smějí a které tvoří asi 1/4 textu.
Vorisek  30 %
(zadáno: 3.11.2012, počet hodnocení: 59)
přínosný / zajímavý komentář
(+4)
Skutečně mám chuť objednat salónek a pozvat všechny nadšence této hry na večeři, aby mi vysvětlili, čím je ta hra oslovila. Tohle přeci nemůže být směr dobrého divadla. Ani mi tolik nevadí burácivý smích celého divadla při každém sprostém slově, které kdyby bylo nahrazeno nesprostým, tak si všichni zívnou, ale vadila mi naprostá bezobsažnost textu. Naprosto chybělo téma. Takhle po povrchu to ani nestojí za řeč. V dialozích se neustále mluvilo o tom samém. Nápaditá nebyla ani scéna, ani kostýmy, neviděl jsem žádný režijní nápad. Bez obsahu, bez sdělení. (více v článku na blogu)
Frankovka  100 %
(zadáno: 27.10.2012, počet hodnocení: 244)
přínosný / zajímavý komentář
Bravo. Na tuhle hru půjdu vícekrát. Pokud seženu lístky;-(
Fr2709  100 %
(zadáno: 7.9.2012, počet hodnocení: 167)
přínosný / zajímavý komentář
Jedním slovem - úžasné !
Ryhop  80 %
(zadáno: 8.4.2012, počet hodnocení: 145)
přínosný / zajímavý komentář
Musím říct, že asi poprvé v Dejvickém se mi nedere dopředu jako první dojem skvělé herecké obsazení. Ne že by byly výkony špatné - to ani nelze, pokud účinkují Trojan, Krobotová či někteří další. Ale pár připomínek by člověk prostě měl... Ovšem Trojan v roli Boha v pyžamu od sraček a jeho závěrečná scéna, to je naprostá bomba.
Síma  80 %
(zadáno: 7.4.2012, počet hodnocení: 115)
přínosný / zajímavý komentář
Zážitek!Skvělé herecké výkony I.Trojana a M.Krobota.
Verena  80 %
(zadáno: 7.4.2012, počet hodnocení: 66)
přínosný / zajímavý komentář
Slabá povaha zavítala na drsnou hru. Ukázalo se, že sprostá slova nejsou podstatná, hra je zajímavá tím, jak se vyvíjí a co se skrývá mezi řádky. Herci perfektní.
Ethernity  90 %
(zadáno: 3.3.2012, počet hodnocení: 18)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Inovativní inscenace,výborné herecké obsazení,skvělé herecké výkony.Ve hře se to hemží peprnými vulgarismy,takže nic pro slabší povahy.Vulgarismy jsou ale nedílnou součástí hry,protože vykresluje prostředí spodní vrstvy britské společnosti.Průměrný divák se hodně pobaví a toho náročnějšího uspokojí nemálo hlubokých myšlenek,které se dostanou na povrch.Děj se odehrává v hospodě,kde se den co den schází majitel a jeho přátelé.Vítají kamaráda, který se vrátil z vězení a řeší své slasti i strasti.Bůh to vše sleduje z povzdálí...
Danielafil  90 %
(zadáno: 19.9.2021, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
Věděla jsem co mám čekat, a tak mě vodopád vulgárních slov nešokoval, do té hry to prostě patří. Ale chápu, že pro někoho je to asi už moc. Skvělé herecké výkony. Mě nadchla paní Melíšková a výkon pana Krobota, to je prostě herecký koncert. Skvělá hra, skvělí herci, prostě skvělé divadlo! Jenom jsme ji viděli na letní scéně a tam bylo špatně slyšet. Uzavřený divadelní prostor jí asi svědčí víc.
Tomáš Buzín  20 %
(zadáno: 15.2.2019, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Cimrmanovské "Z divadla nikdo o přestávce neodejde, jedna polovina diváků z zvědavá, zda druhá polovina hry po přestávce bude stejně slabá jako ta první, druhá polovina diváků věří tomu, že se druhá polovina hry výrazně zlepší a navíc se divadlo o přestávce zamyká" vystihuje přesně o co jde. I přes určitě dobré herecké výkony je obsah zmatený, plný zbytečných uřvaných a uječených scén. V očekávání dobré zábavy dostanete chmurný obraz ve skotském a ani ne moc dobře zpracovaném příběhu, kde herci prostě jen odvedou svou práci. Ve zkratce, škoda vynaloženého času.
Pufi  10 %
(zadáno: 15.2.2019, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
(+2)
Viděl jsem během půl roku 3 představení - Absolutno, Zimní pohádka a nyní Ucpaný systém. Při každém představení bych nejraději o přestávce odešel.
Vrcholem měl být Ucpaný systém - vrcholem byl,ale z jiného pohledu. Pokud pominu extatické herecké výkony - skoro všichni řvou od začátku do konce, takže nelze poznat, co se komu zrovna hlavou honí, sprostá slova bez významu - ale zpráva jaká? O čem to je? Není to poznat, i když se to tváří, že v hávu
"exspresivní" filozofie by měla být podána zpráva o stavu lidstva.
Camman  100 %
(zadáno: 27.1.2019, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Nejlepší hra jakou jsem kdy viděl. Zhlédl jsem již 3x a stále bych to mohl vidět stále dál. Tuhle hru musíte vidět. Výkon všech herců je impozantní. Pokud odhalíte skytý motiv hry v závalu vulgarit budete odcházet nadšeni stejně jako já.
Berde  90 %
(zadáno: 8.12.2015, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
Zvláštní svět plný neotřelých postaviček, skvostný Ivan Trojan a vlastně všichni herci, kteří se v průběhu přestavení objevují a zase mizí. Až v této hře "vulgarity" získávají vyšší rozměr. Úžasná souhra všech herců dělá z Dejvického divadla, tím, čím je...
Lucky  30 %
(zadáno: 22.6.2015, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
(+2)
Herci vyborni, Ivan Trojan ... to je proste zazitek. Nebyt finaloveho rozuzleni po prestavce, kde se ukaze, ze hra je o necem, tak snad budu chtit vratit penize.

Cele divadlo se valelo smichy, bohuzel nebylo potreba zadneho vtipu. Staci pouzit vulgarismus a divaci se muzou strhnout.
Chairy  90 %
(zadáno: 5.5.2012, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Nejlepší divadelní představení, jaké jsem za poslední dobu viděla. Běhal mi mráz po zádech a místy jsem se až divila, čemu se tam jako diváci smějeme, když se sám Bůh v podání Ivana Trojana děsí toho, co stvořil. Tím smíchem se umocňovala děsivost, tohle dokáže málo co.. Je to představení s hlubokou myšlenkou a nedá se tomu nic vytknout.
Birter  90 %
(zadáno: 28.6.2022, počet hodnocení: 152)
SBN  80 %
(zadáno: 1.6.2022, počet hodnocení: 137)
Moonek  80 %
(zadáno: 23.5.2022, počet hodnocení: 94)
JitaJ  100 %
(zadáno: 13.4.2022, počet hodnocení: 6)
Davidkovatinka  90 %
(zadáno: 13.4.2022, počet hodnocení: 6)
Peta-Drak  100 %
(zadáno: 10.4.2022, počet hodnocení: 11)
Braddy  90 %
(zadáno: 15.12.2021, počet hodnocení: 70)
Islavicek  80 %
(zadáno: 17.11.2021, počet hodnocení: 10)
Nikoss  100 %
(zadáno: 30.9.2021, počet hodnocení: 92)
Pin pin  80 %
(zadáno: 30.9.2021, počet hodnocení: 39)
Klára Matiasovitsová  80 %
(zadáno: 12.9.2021, počet hodnocení: 54)
šindlerka  100 %
(zadáno: 26.8.2021, počet hodnocení: 7)
Ahor  90 %
(zadáno: 18.8.2021, počet hodnocení: 35)
Cujo  70 %
(zadáno: 18.7.2021, počet hodnocení: 76)
Seht  100 %
(zadáno: 18.7.2021, počet hodnocení: 14)
Raoul Duke  70 %
(zadáno: 18.7.2021, počet hodnocení: 21)
LilianaVess  90 %
(zadáno: 2.7.2021, počet hodnocení: 112)
Gardan  100 %
(zadáno: 2.7.2021, počet hodnocení: 51)
Bart  90 %
(zadáno: 23.6.2021, počet hodnocení: 5)
Addk  80 %
(zadáno: 21.6.2021, počet hodnocení: 116)
Marťus  80 %
(zadáno: 20.6.2021, počet hodnocení: 102)
Kokosbaba  80 %
(zadáno: 18.11.2020, počet hodnocení: 115)
Unionboy  0 %
(zadáno: 10.10.2020, počet hodnocení: 312)
Codeas  70 %
(zadáno: 3.9.2020, počet hodnocení: 26)
Lumca  80 %
(zadáno: 19.8.2020, počet hodnocení: 338)
Melisa  70 %
(zadáno: 28.6.2020, počet hodnocení: 8)
Axioma  90 %
(zadáno: 26.6.2020, počet hodnocení: 69)
Gattino  80 %
(zadáno: 21.4.2020, počet hodnocení: 28)
Kaa.133  80 %
(zadáno: 15.3.2020, počet hodnocení: 13)
Maxim de Winter  80 %
(zadáno: 2.3.2020, počet hodnocení: 91)
Majdin_kulturni_svet  70 %
(zadáno: 30.1.2020, počet hodnocení: 158)
Zapina  100 %
(zadáno: 11.1.2020, počet hodnocení: 21)
Stolistr  90 %
(zadáno: 7.11.2019, počet hodnocení: 41)
Gabi  100 %
(zadáno: 25.9.2019, počet hodnocení: 8)
Karinaz  100 %
(zadáno: 31.8.2019, počet hodnocení: 24)
Lesovi  90 %
(zadáno: 25.8.2019, počet hodnocení: 47)
MikulaF  70 %
(zadáno: 24.4.2019, počet hodnocení: 55)
Mercedes  60 %
(zadáno: 11.3.2019, počet hodnocení: 13)
Otschi  100 %
(zadáno: 4.3.2019, počet hodnocení: 35)
KyleReese  90 %
(zadáno: 23.2.2019, počet hodnocení: 25)
Dave  70 %
(zadáno: 14.2.2019, počet hodnocení: 112)
Xcepek  100 %
(zadáno: 25.11.2018, počet hodnocení: 607)
Kfunky  100 %
(zadáno: 11.11.2018, počet hodnocení: 28)
Babitch  90 %
(zadáno: 11.11.2018, počet hodnocení: 48)
Verapi  70 %
(zadáno: 26.10.2018, počet hodnocení: 96)
RenaX  100 %
(zadáno: 21.10.2018, počet hodnocení: 6)
Onsteri  80 %
(zadáno: 23.9.2018, počet hodnocení: 92)
Kirim  100 %
(zadáno: 10.8.2018, počet hodnocení: 19)
Michalmusek  70 %
(zadáno: 7.7.2018, počet hodnocení: 258)
Petullkaaa  100 %
(zadáno: 23.6.2018, počet hodnocení: 43)
Vela  80 %
(zadáno: 17.4.2018, počet hodnocení: 61)
Marie Vodková  100 %
(zadáno: 23.3.2018, počet hodnocení: 16)
Vratislav007  100 %
(zadáno: 23.3.2018, počet hodnocení: 11)
Vladislavka  80 %
(zadáno: 18.3.2018, počet hodnocení: 124)
Anah  90 %
(zadáno: 7.3.2018, počet hodnocení: 184)
Ttie  90 %
(zadáno: 28.2.2018, počet hodnocení: 26)
Aněs  90 %
(zadáno: 29.11.2017, počet hodnocení: 51)
Suzana  70 %
(zadáno: 19.10.2017, počet hodnocení: 303)
Falada  90 %
(zadáno: 30.9.2017, počet hodnocení: 75)
Andy2009  100 %
(zadáno: 22.6.2017, počet hodnocení: 40)
Renée  80 %
(zadáno: 19.4.2017, počet hodnocení: 96)
Rivah  80 %
(zadáno: 16.4.2017, počet hodnocení: 259)
Quincampoix  90 %
(zadáno: 5.4.2017, počet hodnocení: 55)
Bílek  100 %
(zadáno: 29.3.2017, počet hodnocení: 40)
LukasCitnar  70 %
(zadáno: 26.2.2017, počet hodnocení: 37)
Terez  70 %
(zadáno: 26.2.2017, počet hodnocení: 99)
Vaclavek  90 %
(zadáno: 4.2.2017, počet hodnocení: 16)
Katerina.mu  80 %
(zadáno: 2.2.2017, počet hodnocení: 14)
Marty  80 %
(zadáno: 1.1.2017, počet hodnocení: 22)
Euforka  90 %
(zadáno: 13.10.2016, počet hodnocení: 36)
HawkeyeSaw  90 %
(zadáno: 13.10.2016, počet hodnocení: 190)
Terezak  80 %
(zadáno: 13.10.2016, počet hodnocení: 63)
MorIska  60 %
(zadáno: 24.9.2016, počet hodnocení: 49)
Zoe.x  90 %
(zadáno: 11.9.2016, počet hodnocení: 27)
M_marek  70 %
(zadáno: 22.5.2016, počet hodnocení: 50)
Gesmi_cz  80 %
(zadáno: 29.4.2016, počet hodnocení: 11)
Sonule  90 %
(zadáno: 31.3.2016, počet hodnocení: 21)
Jamie Winston  90 %
(zadáno: 29.3.2016, počet hodnocení: 21)
Pocahonta  80 %
(zadáno: 26.3.2016, počet hodnocení: 12)
Kraval  70 %
(zadáno: 15.3.2016, počet hodnocení: 40)
Fekete  90 %
(zadáno: 2.3.2016, počet hodnocení: 51)
Ba-jo  90 %
(zadáno: 29.2.2016, počet hodnocení: 225)
Alunalune  80 %
(zadáno: 15.2.2016, počet hodnocení: 28)
Mraki  90 %
(zadáno: 31.12.2015, počet hodnocení: 106)
El_En  80 %
(zadáno: 21.11.2015, počet hodnocení: 15)
Vendula_Z  60 %
(zadáno: 1.11.2015, počet hodnocení: 92)
Brtník  90 %
(zadáno: 25.10.2015, počet hodnocení: 46)
Lusi  90 %
(zadáno: 25.10.2015, počet hodnocení: 48)
Papirek32  100 %
(zadáno: 27.8.2015, počet hodnocení: 156)
Grea  60 %
(zadáno: 26.7.2015, počet hodnocení: 77)
Martuska17  90 %
(zadáno: 9.7.2015, počet hodnocení: 54)
J_V  90 %
(zadáno: 3.6.2015, počet hodnocení: 47)
Mjetelova  100 %
(zadáno: 18.5.2015, počet hodnocení: 47)
SlanecL  90 %
(zadáno: 29.4.2015, počet hodnocení: 51)
Tarbík  90 %
(zadáno: 3.3.2015, počet hodnocení: 140)
IgnaciusR  90 %
(zadáno: 20.2.2015, počet hodnocení: 33)
Cogniti  90 %
(zadáno: 13.1.2015, počet hodnocení: 10)
Bartys  100 %
(zadáno: 16.12.2014, počet hodnocení: 55)
Ladylucifer  80 %
(zadáno: 14.12.2014, počet hodnocení: 14)
Ondrab  80 %
(zadáno: 9.12.2014, počet hodnocení: 9)
Kytina  90 %
(zadáno: 3.12.2014, počet hodnocení: 164)
Kifup  80 %
(zadáno: 1.12.2014, počet hodnocení: 41)
Poristm  60 %
(zadáno: 20.9.2014, počet hodnocení: 87)
Heeder  80 %
(zadáno: 12.6.2014, počet hodnocení: 36)
Kirill  70 %
(zadáno: 11.6.2014, počet hodnocení: 71)
CALP  70 %
(zadáno: 28.5.2014, počet hodnocení: 40)
Ivushka  90 %
(zadáno: 18.5.2014, počet hodnocení: 93)
Mstasa  60 %
(zadáno: 17.5.2014, počet hodnocení: 25)
Marcela  100 %
(zadáno: 30.4.2014, počet hodnocení: 410)
Chamyl  90 %
(zadáno: 4.3.2014, počet hodnocení: 22)
Furciferka  80 %
(zadáno: 30.1.2014, počet hodnocení: 249)
Jezinka11  100 %
(zadáno: 26.12.2013, počet hodnocení: 47)
Skubalova  60 %
(zadáno: 19.11.2013, počet hodnocení: 68)
Tuxedo  80 %
(zadáno: 1.11.2013, počet hodnocení: 54)
Lenka10  70 %
(zadáno: 29.10.2013, počet hodnocení: 94)
Qidicek  80 %
(zadáno: 24.10.2013, počet hodnocení: 17)
Pan Kolpert  50 %
(zadáno: 18.9.2013, počet hodnocení: 110)
Rybitvi  90 %
(zadáno: 30.3.2013, počet hodnocení: 63)
Jarin  80 %
(zadáno: 6.3.2013, počet hodnocení: 140)
Masoumeh  70 %
(zadáno: 5.2.2013, počet hodnocení: 10)
Martin_Macho  90 %
(zadáno: 19.1.2013, počet hodnocení: 158)
Ambrozok  90 %
(zadáno: 13.1.2013, počet hodnocení: 26)
LavinieCamui  100 %
(zadáno: 29.12.2012, počet hodnocení: 584)
Sonic  80 %
(zadáno: 26.12.2012, počet hodnocení: 331)
Donpedro39  90 %
(zadáno: 5.11.2012, počet hodnocení: 138)
Misoponia  80 %
(zadáno: 4.11.2012, počet hodnocení: 36)
Dovemummy-Alena S.  90 %
(zadáno: 16.10.2012, počet hodnocení: 151)
Martin21  50 %
(zadáno: 31.8.2012, počet hodnocení: 416)
Myosotis  80 %
(zadáno: 8.6.2012, počet hodnocení: 43)
Lusilda  80 %
(zadáno: 5.6.2012, počet hodnocení: 76)
GrooveJump  90 %
(zadáno: 25.5.2012, počet hodnocení: 18)
Wallen  90 %
(zadáno: 24.5.2012, počet hodnocení: 58)
Národosolsobě  70 %
(zadáno: 4.5.2012, počet hodnocení: 305)
Vedee  80 %
(zadáno: 7.4.2012, počet hodnocení: 112)
Peetra  90 %
(zadáno: 20.3.2012, počet hodnocení: 156)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.