Profil uživatele

R.JELEN.21

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Helena Grégrová: 14 % (51)
Kateřina Jírová: 14 % (12)
Jan Pařízek: 15 % (60)
Veronika Boušová: 16 % (11)
Jiří Landa: 17 % (48)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

Další stránky hodnocení: 1 2 3 4 5 > >>

(zadáno: 22.1.2020)
Hru si pro mou osobu absolutně ukradl Pavel Čeněk Vaculík a zbylé panské osazenstvo je trochu ve vleku, dámské osazenstvo si mou pozornost nezískalo skoro vůbec.
Každopádně vyplatí se vidět a přeji inscenaci úspěchy :)
(zadáno: 22.1.2020)
protože vím, že za týden si její obsah až s výjimkou pár hlášek nevzpomenu. Na co si ale vzpomenu, je zvláštně dobrý pocit, že hry celkově (i když má vlastně dost hluchých míst) a úplně bezpečně si vzpomenu na geniální výkon Mileny Steinmasslové. Už jen kvůli ní se vyplatí inscenaci vidět.
Taky budu neustále dumat nakolik moc mi Jakub Špalek připomíná postavu ducha z metra ve filmu Duch.
(zadáno: 18.1.2020)
100. recenze nemohla jsem vybrat lépe!
Přesně to co od činohry národního divadla člověk očekává.
především je třeba vyzdvihnout scénu Jakuba Kopeckého, pohybovou složku Jana Kodeta a režii SKUTRU.
Pro mě je nejsilnější ztvárnění Záhořova lože, Vodníka, Zlatého kolovratu, Štědrého dne a Holoubka.
Z hereckých výkonů pak jednoznačně pan F. Němec, I. Janžurová, I. Orozovič, A. Fialová, C. Kassai, R. Mácha, . Naopak výkon L. Polišenské a P. Štorkové mně prostě nezaujali.
Musím vyzdvihnout závěrečnou scénu s poletujícími (pírky, papírky, lístky) a rozevlátou sukni holoubka.
Doporučuji
(zadáno: 16.1.2020)
Moje kamarádka, která mi hru doporučila z ní je dodnes dost rozpačitá. NEŘÍKÁM to téma je silné, ale na mě to nějak nezabralo. Výkony jsou super, nemůžu říci půl slova, ale něco chybí.
(zadáno: 8.1.2020)
Já vlastně nevím jak popsat něco tak nepopsatelně divného. Tak divného až je to vlastně skvělé. Snad jen už dlouho jsem neměla tak velikou chuť počkat, jak budou herci vypadat v civilu.
(zadáno: 5.1.2020)
Jsem na vazkach jak hodnotit, protože mi to absolutně nesedlo, ale není to ani tak chybou inscenace ale spíš mnou. Prostě mi to nějak nesedlo.
Mám momenty, které milují a herci jsou skvělý. Takže přestože mi to nesedlo, mohu to doporučit.
(zadáno: 31.12.2019)
Velice mě to bavilo a nemohla jsem si na konec roku zvolit lépe. Já mám ráda sarkasmus (to lidé, kteří mě aspoň trochu znají musí vědět) a zde si ho člověk užije vrchovatě.
(zadáno: 21.12.2019)
Předně říkám, nechci být zlá. Když to porovnám s loňskou Marií Stuartovnou je to úplně někde jinde a v rámci divadla by to bylo na dobrých 80%.
Když si ale projdu hry, které jsem ohodnotila 80% jsou prostě jinde. Neříkám scéna je zajímavá, herecké výkony značně kolísavé a přidávám se ke komentáři níže, jednoznačně nejlepší (aspoň nejzapamatovatelnější) jsou Sula a Rádius. V. Čelebic předvádí v podstatě dobrý výkon ale splyne mi. Představitelka Heleny mě výkonem vůbec nepřesvědčila.
Posledních 20 minut už se mi dost táhlo, i tak jsem ráda, že jsem hru navštívila.
(zadáno: 17.12.2019)
Jsem jako vždy spokojená, dobrá čekala jsem něco maličko jiného, ale určitě nejsem zklamaná.
(zadáno: 15.12.2019)
Doteď vlastně netuším, jak jsem se já neznaboh ocitla zde, tak zase je to příběh vánočních svátků a ten by měl znát každý.
V podání paní Mileny Steinmasslové a pana Aleše Petráše se to tak dobře poslouchá. Člověk jim prostě věří, že tu zářící hvězdu skutečně vidí a i vy ji můžete v odlesku očí obou dvou spatřit.
Člověk se ani nechce pohnout, aby vrzání židle nenarušilo to kouzlo.
(zadáno: 15.12.2019)
Miluji Dickensovu Vánoční koledu a momenty kdy se v představení vynoří jsou skvělé. Soubor mi přijde schopný a i když mají své momenty, nedá se říci, že by se na ně špatně koukalo.
Teď nebudu hudrovat, že mi tam některé oblíbené pasáže chyběli, protože chápu, že vzhledem k tomu, že bude především cílit na děti je třeba to s délkou nepřehnat.
Prosím, kde přesně se ve Vánoční koledě vyskytuje husa pekingská, pes a had?
V některých momentech nejde (hlavně v úvodu) vůbec přes hudbu rozumět zpěvu.
Asi jsem už stará xD
(zadáno: 14.12.2019)
Neříkám, že je to zle zahrané, ale prostě mě to nechytlo.
Každopádně sbohem a šáteček
(zadáno: 11.12.2019)
Tohle představení toje MAZEC! Výkony jsou úžasné, samotný text se strašně dobře poslouchá a všechno do sebe zapadá i přes vulgarismy to není zbytečně na sílu. Ten motiv to je síla, člověk neví jestli se smát nebo jen nevěřícně zírat a kolečná maniakální scéna Ladislava Hampla to celé dokona.
Kromě textu se mi velice líbi scéna, která je jednoduchá a přesto účelná. Marek Němec není jen schopný herec ale i režisér. Děkuji za nevšední zážitek.
Svým způsobem to doporučuji, protože něco takového jsem neviděla asi nikde. Jen to tedy určitě není hra pro každého.
(zadáno: 9.12.2019)
Už po čtvrté na téhle partičce a zase úplně v úžasu :) Dle mého je tam pár hluchých míst, ale rozhodně co se žánru Nový cirkus týká, je to daleko před La Putykou a těším se na další.
(zadáno: 8.12.2019)
Velice sympatičtí mladí lidé a byla radost je sledovat. Tak jim přeji, aby v té profesi, kterou si vybrali měli úspěch a hlavně štěstí na samé dobré role.
(zadáno: 2.12.2019)
Neexistuje lepší důkaz toho, že muži jsou stále děti.
(zadáno: 29.11.2019)
Maličko bych ztlumila hudbu, především v prvních minutach trhá bubínky.
Je to velice zajímavé nahlédnutí do života Františka Filipa a i náhledu postižených lidí. Až si někdy říkám, jestli ti postižení nejsme spíš my :) Nebuďme kurvy a chtějme, abychom mohli.
(zadáno: 29.11.2019)
Neuvěřitelně poutavé představení lásku a ctižádost (jak mužskou tak především tu ženskou) v době, kdy ženy sále ještě "neměli" tolik ve vědě co dělat. Stejně je neuvěřitelné, že ze snímku černobílého nic, je několik hlav schopno vidět jak vypadá to, co je základem nás všech. Základem tak důležitým a přesto tak malým a jak to malé něco, někdo dokáže přenést na snímek černobílých puntíků.
Děkuji
(zadáno: 25.11.2019)
Rozhodně to nejlepší co jsem od La Putyky viděla. Mělo to šťávu i když mě osobně některé ty "vtipné" pasáže úplně nesedly (někdy mi přišli prostě až moc na sílu), rozhodně nelituji.
(zadáno: 24.11.2019)
Musím říci že i díky herci z papíru panu M. Bumbalkovi představení získalo pár dalších míst pro zasmání. A upřímně dát to z papíru tleskám! Osobně tu mám části, které táhnou, části, které se vlečou a nějak úplně nevím jestli bych měla v okolí lidi, kterým bych představení doporučila. Je třeba počítat, že je to takové jednodušší. Zase nebude-li od toho člověk čekat bůh ví co, bude spokojený.
(zadáno: 20.11.2019)
Byla jsem spokojená :) Fotografická sekvence cválajícího koně je poměrně známá, ale jméno autora už méně (jo je to E něco Helios a už nevím xD). Tady jsou podstatně lepší ta taneční čísla než činoherní část se dost vleče :(
(zadáno: 17.11.2019)
Na 17.11 nešlo zvolit lépe, během hry dojde na okamžiky zamyšlení se, dojmutí se i zasmání se.
Celé osazenstvo podává velice přesvědčivý výkon, především překlad Milana Kačmaříka a soudružka Máši Málkové jsou úžasné momenty.
Milana Kačmaříka, Mášu Málkovou jsem si zamilovala už v Rokoku, Vilém Udatný a Jan Hofman se též nenechali zahanbit. Skutečně se už kvůli nim vyplatí hru vidět.
Děkuji
(zadáno: 15.11.2019)
Provedení je velice nápadité, ale třeba to čtení textu (které nepůsobí jako součást divadelního pojetí) strašně kazí dojem. Celkem se nejsem schopna rozhodnout jestli to je tím, že jsem dříve narozená a tak jsem si dobu popisovanou nezažila a nehazuje se mi kontext nebo je to provedením. Každopádně děkuji za tuto zkušenost.
(zadáno: 30.10.2019)
Já jsem spokojená, nekončí to sice úplně šťastně, ale co od ruského romanopisce čekat. Člověk se zasměje, dojme, zapřemýšlí a nakonec to za potlesk ve stoje stálo. Dalo by se tomu úspěšně něco vyčíst? Ano dalo, ale proč :)
Dlouhá je pro mě skutečně scénou silné činohry, kde vždy (nebo aspoň až na Racka) odcházím spokojená s vědomím, že to nebyli zbytečně utracené peníze. Ani dnešek není výjimka.
(zadáno: 29.10.2019)
Předně je dobré říci, že spojení činohry a nového cirkusu, zní jako něco co by při správné konstalaci vůbec nemuselo dopadnout špatně. Zde se ale na můj vkus úplně nezdařilo.
Představení má části, především činoherní (na můj vkus tu je nového cirkusu prostě málo), které jsou skvělé jen jsou pak naprosto zabité pasážemi kde si jen říkám: Proboha proč!! Je to skutečně nutné?
Člověk má prostě od spojení Dejvického divadla dost vysoká očekávání, která zde úplně nedostane. Ve výsledku nedostane ani nový cirkus. Velká škoda!
Když už to vypadá na nějakou myšlenku, absolutně jí nejde rozumět.

Další stránky hodnocení: 1 2 3 4 5 > >>