Profil uživatele

R.JELEN.21

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Helena Grégrová: 14 % (63)
Kateřina Jírová: 14 % (13)
Jan Pařízek: 15 % (73)
Jiří Landa: 17 % (60)
Lukáš Dubský: 17 % (42)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

Další stránky hodnocení: 1 2 3 4 5 > >>

(zadáno: 17.10.2020)
Ze záznamu, beztak jeden z nejlepších Shakespearů jakého jsem viděla.
(zadáno: 4.10.2020)
Zjišťuji, že muzikály nejsou úplně můj cup of tea. Nicméně velice jsem toto představení užila.
(zadáno: 17.9.2020)
Falešná nota se mi líbila o fous více. Výkony jsou uspokojivé, jen si bohužel z celé hry nejvíc zapamatuji paní co věčně chrastila náramkem ://
Je pravda, že tu chybí jakési závěrečné vyvrcholení.
(zadáno: 15.9.2020)
Já jsem byla spokojená. Pan Rímský byl úžasný stejně jako pan Finger. Jen malá věčná, při natočení zrcadla v první části, to prosím udělat tak, aby nedošlo k oslepení diváka, odrazem světla. Děkuji xD
Vážně stojí za vidění, pokud vám téma nevadí :(
(zadáno: 1.9.2020)
Děvčata jsou skvělá a ten jediný mužský také. Celá hra je výborně pojatá i podaná. Ano, někdy by mohlo být lépe slyšet dialogy, ale prostor Anežskeho kláštera fungoval skvěle.
Jen asi nemáme s K. Tuckovou chemickou symbiozu. Stejně jako u Žítek (Divadlo pod Palmovkou) tam chybělo to NĚCO (je to čistě můj subjektivní pocit) . Každopádně látka k přemýšlení to je a já jsem ráda, že jsem inscenaci navštívila. Je určitě důležité si připomínat i tyto zvěrstva poválečných let, kdy se z tyranych stali tyrani.
(zadáno: 29.8.2020)
Za mnou malickost bych nikdy neřekla, že existuje vesmír kde Karel Roden není ani trochu charismatický. Bez role vypravěče Che bych se docela nudila.
Co byla derniera, lidé tleskali ve stoje, Evita se dojimala, mamince se to líbilo, takže vše tak jak má být.
(zadáno: 3.8.2020)
Užila jsem si to :) Spolu se zimní pohádkou ideální ke shlédnutí :)
(zadáno: 30.7.2020)
Dnešní optikou už dost papundeklovy příběh s happyendem na konci. Užila jsem si to!
Výkony rozhodně neuraží až na některé herce je všem krásně rozumnět.
Daleko víc si vážím pak těch momentů, které se kolik nepovedou, ale představení dávají duši. Třeba opomenutí dítěte na jevišti (Ne, že by došlo k improvizaci, ale hezky na tvrdo přiznání. Mně to nevadí xD Nebo když vás E. Burešová zavalí balíkem slámy).
Poslední sekvenci že sauny, už hodnotím jako zbytečnou.
(zadáno: 11.7.2020)
Mnoho námětů k zamyšlení. Mému srdci je stále bližší hra Po Fredrikovi.
(zadáno: 10.7.2020)
Ze záznamu ještě s Janou Plodkovou, ale je to radost a pevně věřím, že na této hře nelze ani při jiném obsazení nic zkazit,nebo v to aspoň doufám.
(zadáno: 10.7.2020)
Záznam inscenace po 20 minutách vypínám. Upřímně ani kdybych jako první neviděla inscenaci v podání divadla ABC, tak bych tento kus nedala. Napadá mne hned několik otázek: Proč bych za něco takového měla dát peníze? Proč je jako autor uveden W. Shakespeare? Proč bych je něco takového uváděno v Národním divadle? Jak to že se to ještě hraje? A konečně: Najdu někdy odvahu to dokoukat? Nemyslím si
(zadáno: 7.6.2020)
Po dlouhé pauze, nemohlo přijít nic lepšího. Můj druhý Cyrano v podání bývalého žáka Borise Rosnera :) Co se hlavního hrdiny týká je skvělý jak M. Hofmann tak D. Bambas. Celkový lepší pocit mám z této inscenace.
(zadáno: 6.6.2020)
Děkuji za pozvánku na zkoušku.
Jedna rada, doporučuji si odskočit, protože zvuk deště je především v této věci dost nepříjemný.
K představení nemám výhrady, dá se najít poučení, zamyšlení, lehká sonda do každého z nás. Občas je na můj vkus gradace děje utnuta příliš rychle, ale k hercům nemůžu říci nic zlého, prostě hrají dobře.
Děkuji a doporučuji
(zadáno: 9.3.2020)
Ja se omlouvám víc jak 50 to dnes nebude.
Komedie je to na základní věci, v první části především na různé narážky a "vulgarnejsi" slovník, druhá část se znatelně rozjede a humoru už je více, ale přesto to nestačí, abych to označila za dobrou komedii o rozdílnosti mužského a ženského světa. Z tohoto pohledu je my sympatičtější Shirley Valentine.
(zadáno: 4.3.2020)
DERNIERA
Tak sbohem a šátecek, snad jen kdybych si měla vybrat Oněgin v ABC nebo Idiota v Rokoku, tak asi určitě vyhraje Oněgin.
Ale jelikož, ten se dneškem nehraje tak doporučuji zkusit Idiota.
(zadáno: 1.3.2020)
Předně je třeba říci úžasný Martin Hofmann!!
První čas nasadí neuvěřitelnou laťku, protože jeho opilec je směšný, politování hodný i morálně odpudivý a přestavení má skutečně náboj.
Bohužel po přestávce ta zvláštní magie je ta tam (dost možná je to i tím, že jsem neznalá knižní předlohy) a najednou je tu pořád výborný Hofmann (dokonce snad lepší než opilec) a taky jeden velký zmatek, jestli navazuje na první část opilcovu, nebo je vlastním příběhem a něž se to ujasní je skoro konec. Veliká škoda a proto 70%.
Každopádně představení je to určitě k doporučení.
(zadáno: 25.2.2020)
Určitě, jedna z těch koukatelnějších her pod křídly národního divadla. Výprava je skromná a přesto účelná, projev protagonistů uvěřitelný a koukatelný i pro ty nejmenší. V mém případě nejvýrazněji se mi zapsal pes Pavla Baťka (vůbec bych ho nepoznala), kocour Saši Rašilova. Samozřejmě dobré výkony podává celý soubor, velice dobře se mi kouká na dvoumetrový cukr, uplakaný chleba i světlo (či tmu). Rozhodně jde o skvělou hru pro rodinu s dětmi, i když dítěti je 25. Děkuji
(zadáno: 20.2.2020)
Jsem ten člověk co záznam viděl už 500 krát, logicky vím do čeho jdu. Přestože záznam mohu vidět znovu a znovu a nadšeně hltám, živá hra takové nadšení nesklidila (předně za to může zvláštně táhla a uspavajicí mluva Báry Hrzanové, která oproti svižnému a energickému záznamu není to pravé).
Konečně oceňuji, že i po 18 letech se dívám na stejné tváře.
Děkuji
(zadáno: 19.2.2020)
Bude to znít nevděčně, protože člověk se zasmějete několikrát. Jsou zde momenty, které už jsou za hranou nebo je tu takové zvláštní vakuum (především poslední část). Jsem ráda za hry, které se věnují genderu. Nejsem si jistá, jestli podobná prezentace pomůže k přijetí ze strany konzervativců, kteří se zde úplně neukáží, nemají proč. Rozhodně lepší alternativa je hra Po Frederikovi.
Oceňuji úžasnou L. Juřičkovou, J. Bouškovou a nápovědku ND. J. Bidas a P. Děrgel mi nesedí (otázka jestli jsou postavy klišé už na papíře, projev alá borec Karel ani ten "buzní" projev prostě není to pravé).
(zadáno: 19.2.2020)
Je ďábelské, že nám nebyla dopřána křídla. Tak jsme si vymysleli trampolínu :)
Je to výborné, priznám se, že i přestože jsem si četla popis inscenace, jsem tam jako správný technik hledala ještě větší pointu, přitom to je tak prostě jednoduché a krásné.
Jen jedna věčná, pomohlo by aspoň pro prostor La fabriky vyšší pódium, za zadu mnoho těch věcí nejde dobře vidět, narušuje to kontinuitu a ruší celkový zážitek.
Velice oceňuji živou hudební složku, část s označením trampolína je skvělá. Mohla by být delší, protože se na to tak dobře kouká.
(zadáno: 31.1.2020)
Tahle hra není pro každého takže pokud vám vadí
1 - Téma homosexuality
2 - HIV téma
Obecně prostě tohle téma není nic pro vás tak můžete přestat číst tu, tahle hra není pro vás to pravé ořechové.
Pokud jste ještě nepřestali číst, tak vřele doporučuji navštívit, už jen protože nejspíše v březnu bude derniera. Pokud se přece jen rozhodnete pak vás čeká úžasný Jan Fanta, kterému v tohle monodrama úplně patří jeviště (především ztvárnění maminky, bylo TOP). Není nouze o zábavné momenty i momenty k zamyšlení a rozhodně nelituji, že jsem šla.
(zadáno: 27.1.2020)
Hra je velice dobře podána, má tempo jen škoda že v posledních části jí trochu dojde dech. Jsem nadšená z výkonu herců, propojení s živou kapelou vidím jako plus, jen sedět v předních řadách, tak by mě světla lampiček asi mírně stvala (viděno v Divadle v Dlouhé, takže nevím jak to vypadá na domácí scéně).
(zadáno: 22.1.2020)
Hru si pro mou osobu absolutně ukradl Pavel Čeněk Vaculík a zbylé panské osazenstvo je trochu ve vleku, dámské osazenstvo si mou pozornost nezískalo skoro vůbec.
Každopádně vyplatí se vidět a přeji inscenaci úspěchy :)
(zadáno: 22.1.2020)
protože vím, že za týden si její obsah až s výjimkou pár hlášek nevzpomenu. Na co si ale vzpomenu, je zvláštně dobrý pocit, že hry celkově (i když má vlastně dost hluchých míst) a úplně bezpečně si vzpomenu na geniální výkon Mileny Steinmasslové. Už jen kvůli ní se vyplatí inscenaci vidět.
Taky budu neustále dumat nakolik moc mi Jakub Špalek připomíná postavu ducha z metra ve filmu Duch.
(zadáno: 18.1.2020)
100. recenze nemohla jsem vybrat lépe!
Přesně to co od činohry národního divadla člověk očekává.
především je třeba vyzdvihnout scénu Jakuba Kopeckého, pohybovou složku Jana Kodeta a režii SKUTRU.
Pro mě je nejsilnější ztvárnění Záhořova lože, Vodníka, Zlatého kolovratu, Štědrého dne a Holoubka.
Z hereckých výkonů pak jednoznačně pan F. Němec, I. Janžurová, I. Orozovič, A. Fialová, C. Kassai, R. Mácha, . Naopak výkon L. Polišenské a P. Štorkové mně prostě nezaujali.
Musím vyzdvihnout závěrečnou scénu s poletujícími (pírky, papírky, lístky) a rozevlátou sukni holoubka.
Doporučuji

Další stránky hodnocení: 1 2 3 4 5 > >>