Profil uživatele

R.JELEN.21

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Michal Novák: 13 % (23)
Helena Grégrová: 14 % (28)
Kateřina Jírová: 14 % (8)
Jan Pařízek: 15 % (36)
Lukáš Dubský: 15 % (25)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

Další stránky hodnocení: 1 2 3 > >>

(zadáno: 16.7.2019)
Shirley Valentine - Městská divadla pražská: 100 %
Tohle jednoznačně ano! Paní Simona Stašová předvádí neuvěřitelnou one woman show, při které se člověk směje a i se dojímá. Přece jen více se směje. Je třeba smeknout, že tenhle 2.5 hodinový koncert táhne sama. Naposledy mě takhle bolela bránice po Souborném díle WS v Dlouhé. Naprosto zasloužený potlesk ve stoje ;)
(zadáno: 29.6.2019)
Cube - Národní divadlo: 80 %
Neříkám, každý moment nebude dávat úplně smysl v tom jak se na to koukat, jak to vzít, jak to tvůrci mysleli. Kouká se na to ovšem skvěle ;) Ta projekce zezhora je vyloženě top. Někdy jsem měla i chvilku problém poznat co je vizualizace a co se na tom jevišti skutečně děje.
I když mě více seděla Zahrada ;)
(zadáno: 26.6.2019)
Kanibalky: Soumrak samců - Městská divadla pražská: 70 %
Víte něco mi říká, že V. Klaus st konečně i ml.., Tomio ani Andrej Babiš tuhle hru nikdy neviděli. Rozhodně si to nehraje na něco s vysoce přidanou kulturní hodnotou, ale zasmějete se xD Někdy je to o půl slova dál než by muselo, ale Vanda Hybnerová je krásný "babochlap", Jiří Hána skutečně není krásná Diana, ale vidět tohoto pro mě velice seriózně vyhlížejícího muže, hrát toto, je slast ;) Takže chcete-li od toho, utéct ze svého stereotypu určitě jo. Bonus je tu přímo úžasný chládek.
Ono je to skutečně místy cílené na ten nejjednodušší humor a na to co pražskou kavárnu potěší.
(zadáno: 25.6.2019)
Žítkovské bohyně - Divadlo pod Palmovkou: 50 %
Strašně tu hru chci mít ráda, protože výkony herců vůbec nejsou špatné ale ten závěrečný pocit je prostě strašně nijaký.
Tereza Dočkalová hraje skvěle ale jaksi u ní vidím stále tu její komfortní zónu. Nějakou dobu už mě ty výkony nepřekvapují. Co překvapením je je Ivana Wojtylová, kterou jsem zatím nijak zvlášť nevnímala jako silnou osobu na jevišti a dnes zaujala ;)
Výsledek je prostě strašně zvláštní :/ Skutečně si musím přečíst knihu. Po přečtení knihy se mi některé sporné detaily osvětlili, ale stejně to pocitu z hry příliš nepomohlo.
(zadáno: 21.6.2019)
Relativita - Divadlo v Řeznické: 70 %
Krásná ukázka střetu analytického mozku s lidskou empatičností ;) Génia obdivujeme pro to co má v hlavě, vzhlížíme k němu a přitom to s ním lidsky nemusí být lehké. Pro samou vědu a fakta nevidí nalevo ani napravo, pokud to není faktické je to k ničemu. Co když se do toho připlete láska, cit a strach, které věda neumí přesně popsat a nemají přesně vytyčené proměnné? Co když je víc vstupu než výstupů? Jo ke to krásné, rychle to odsýpá a ve skutečnosti je to víc sranda. Než jak vážně jsem to napsala ;)
(zadáno: 17.6.2019)
Romeo, Julie a tma - Divadlo v Dlouhé: 90 %
Tohle jednoznačně není hra pro každého, jak samotná kniha tak hra nechá v člověku mnoho smíšených pocitů. Jak se mohlo stát, že v jisté době jistý člověk řekl, že jiný člověk není člověk, ale jen tvorem, který je třeba vyhubit jako nákazu.
Ano hra má pár hluchých míst a postava Ester je pro mě jsou prostotou štvala podobně jako v knize (M. Poulová tomu bohužel úplně nepomáhá). Člověk se na konci ocitne ve velice silném rozpoložení, které ho jen tak neopustí. Potlesk je pak vlažnější, ale není to výkonem, je to spíše tou podstatou.
Všem hercům děkuji za skvělý divadelní zážitek.
(zadáno: 16.6.2019)
Tajný deník Adriana Molea ve věku 13 a ¾ - Divadlo v Dlouhé: 80 %
Je to příjemně vtipné, situace sice mnohdy předvídatelné ale je to milé. Eva Hacurová je úžasná maminka malého Adriana, který se ve svém představiteli panu Matějkovi blíží věku jejích rodičů. Hudba je někdy na hranici bolestivosti pro lidské ucho (není blbá je prostě o dva stupně hlasitější) a někdy nejde textu úplně rozumět. Ve výsledku doporučuji! Doladit tu hlasitost a bude to úplná bomba!!
(zadáno: 13.6.2019)
Élektra - Divadlo v Dlouhé: 60 %
Všichni určitě budeme souhlasit, že výkon Evy Hacurové je skvělý, že pojetí scény je nevšední a vytváří zvláštní spojení s divákem, že zahrané je to krásně. Přesto mě tam něco chybí, nějaký puzzlik prostě nezapadl tam kam měl a neumím to úplně vysvětlit.
(zadáno: 31.5.2019)
Neviditelný - Městská divadla pražská: 60 %
Já se strašně snažím tu hru mít ráda, protože scéna je krásná, zahrané je to krásně, ale chybí mi tam to TO, které měl Čapek, Želary, Otec a Kdo se bojí VW.
Především výkon Petry Tenorové a Milana Kačmarčíka jsem si zamilovala asi mám slabost pro blázny.
V druhé části už mi poslední půlhodina přišla dlouhá a nekonečná.
Jsem ráda, že jsem viděla ale prostě mi to nesedlo.
(zadáno: 30.5.2019)
Biograf - Cirk La Putyka: 60 %
Představení pro děti všeho věku, ale ty nejmenší si to určitě užijí nejvíce :)
Zase oceňuji velmi precizně zvládnutou interakci práno a prostor před plátnem. Je to krásná One man show s asi šesti postavami.
Takže pokud potřebují ty dospělé děti, vyvenčit ty malé výborná volba :)
(zadáno: 29.5.2019)
Dokonalá svatba - Indigo Company: 70 %
Čekate-li od toho hluboký divadelní zážitek s přesahem, budete zklamaní. Budete-li od toho chtít nenáročnou komedii o útrapách jedné předsvatební noci budete spokojení.
(zadáno: 28.5.2019)
Kolaps - Losers Cirque Company: 90 %
Já se na tom snažím najít nějaké negativum, fakt se snažím. Jenže výkon všech zúčastněných je výborný. Spokojenost veliká, ale tak abych něco: některé tě kusy by mohli být o půl vteřiny kratší .. to jsem jim to nandala :D Určitě vřele doporučuji :) On Werich jednou řekl: Nemusíte vědět co cizí slova znamenají, hlavní je mít jich zásobu a co znamenají, to můžete jenom tušit, jenom tušit. Stejně tak taky nemusíte pochopit, co se Vám tím či oním pokouší sdělit, důležitý je ten pocit a ta emoce, kterou to ve vás vyvolalo. Ať to je smutek, radost, smích, slza, myšlenka pocit by vždy měl byt dobrý.
(zadáno: 21.5.2019)
Edith a Marlene - Divadlo pod Palmovkou: 80 %
Na konci človek marně přemlouvá husí kůži, aby konečně zalezla ;) Obě dámy jsou neuvěřitelné, věříte jim každé gesto, každý pohyb. Celé si to i tak pro sebe svým výkonem ukradla Hana Seidlová a na autorce jde vidět, že osobu Edith Piaf miluje přece jen více než osobu Marlene Dietrich. Děkuji za další úžasný zážitek.
(zadáno: 19.5.2019)
Nebe - peklo - Divadlo v Dlouhé: 80 %
Viděla v rámci Festivalu Dítě v Dlouhé.
Co by tak mohlo být nevýhodou akce Dítě v Dlouhé? No ano, příliš dětí v divadle (ano jde o nadsázku, protože jinak budete vypadat jako idiot, co si koupil lístky v rámci akce pro děti :D a je překvapen dětmi .D)
Představení je skvěle zvládnuté, scéna je krásná a Eva Hacurová jednoduše úžasná. Já osobně bych vynechala ty travesti anděly, ale budiž a scéna s autonehodou bude pro děti trochu těžší na zpracování. Délka je tak akorát na udržení pozornosti. Ty větší děti si zde své narážky najdou. Takže doporučuji.
(zadáno: 17.5.2019)
Isole - Cirk La Putyka: 70 %
Tohle se nedá popsat, tohle se musí zažít :)
(zadáno: 14.5.2019)
Fantom opery - Goja Music Hall: 50 %
Já si nemohu pomoci, ale nepřesvědčilo mě to. Ano kostýmy jsou krásné, výprava je velkorysá ale pořád se nemohu zbavit pocitu, že si to hraje na něco více než to ve skutečnosti je, že je to: Moc peněz, za"málo muziky".
Při zpěvu nejde rozumět téměř nikdy celá sloka, pořád se tak nějak zmateně pobíhá zprava doleva (asi aby ti co sedí na jedné stranně, neřekli že nic neviděli). Netvrdím výkony herců jsou v pořádku, především Marian Vojtko jako Fantoma opery nemá chybu. Při poslechu The Phantom of the Opera, The Music of the Night jsem měla husí kůži, hudba Andrew Lloyd Webbera je něco úžasného.
(zadáno: 3.5.2019)
Zamilovaný Shakespeare - Divadlo pod Palmovkou: 70 %
Já jsem byla velice spokojená.
Soubor se skutečně snaží, aby divák nelitoval ani koruny dané za lístek a v mém případě se to povedlo. Srovnám-li to třeba s inscenací roku Něco za něco, tak je pro mě daleko přijatelnější sedět na Zamilovaném Shakespearovi třeba 10 krát, než navštívit Něco za něco.
Jsem unesená z Kamily Trnkové a Tomáše Dianišky chemie mi tak krásně funguje. Upřímně jediné co mě mrzí je, že jsem neviděla pana Volejníka. Doporučuji
(zadáno: 26.4.2019)
Tartuffe - Divadlo Kolowrat: 100 %
Na rozloučení 100%, pokud jste neviděli o hodně jste přišli.
(zadáno: 24.4.2019)
Sen v červeném domě - Divadlo v Dlouhé: 70 %
Dobře není to to nejlepší co jsem kdy viděla, ale rozhodně nelituji toho že jsem to viděla. Jen mě trochu mrzí, že soubor divadla dnes hrál ani ne pro polovinu diváků. V porovnání třeba s včerejším Hamletem je pro mě představení minimálně o třídu ne-li o dvě výše. Což hezky ukazuje rozmanitost v dívání se na různé hry. Já bych určitě radši šla znovu na tuto hru než na Hamleta (ŠD) nebo na inscenaci roku Něco za něco (Palmovka).
Třeba Dopisy Olze, které jsou žánrově to samé, mě tolik nezaujali :/
(zadáno: 23.4.2019)
Hamlet - Švandovo divadlo: 50 %
Mě to prostě neoslovilo. Možná je to i tím, že jsem Hamleta poprvé viděla ze záznamu ND s panem F. Němcem (fenomenální výkon). Následně o dost méně přesvědčivě v podání Janka Ledeckého (muzikálu prostě ledacos odpustíte, důležité je že to zní). Tady to prostě nějak neumím uchopit, neříkám má to pár scén, kdy to pro mě aspoň trochu funguje. Jinak se spíše nechytám, po dvou výborných hrách v prostoru studia Švandova divadla, je tohle spíše zklamání.
(zadáno: 15.4.2019)
Amerikánka - Jatka78: 90 %
Předně musím smeknout před dámami, jak dokážou celý prostor a celou hru vyplnit ;) Hraje se v kuse bez přestávky a je radost se na to koukat.
K hře samotné, chviličku mi trvalo pochopit jak to s interpretací hlavní postavy je, že vlastně obě jsou Ema, nebo taky jen jedna nebo žádná. Hru jsem si po začátečních rozpacích nakonec výborně užila.
Musím ještě poděkovat, dnes už kamarádovi, za to, že se nechal ukecat do divadla a že si prosadil tuto hru, nenapadla by mi na první pohled do noty. Možná právě o to víc jsem si ji užila.
(zadáno: 14.4.2019)
Požitkáři - Divadlo Na zábradlí: 50 %
Je to tak rok a půl co jsem v tohle divadle viděla Dánskou občanskou válku (za mě jedno z nejhoršího co jsem viděla) a odhodlala jsem se k návštěvě další hry. Strašně tu hru chci mít ráda, ale něco prostě drhne. Hra má pár scén, které geniálně fungují a jsou TOP. Některé scény mi ale přijdou dost na sílu a výsledné haha mi prostě nejde před bránici :// Scéna je přitom krásná, první oneman pana Žáčka za mě boží, ale pak se nějak ztrácím v požitcích.
(zadáno: 11.4.2019)
Mlčení bobříků - Divadlo pod Palmovkou: 70 %
Je třeba říci, že tohle nesedne ve 100 % úplně všem. Některé scény jsou trošičku více naturální, některé to berou trošičku vice na sílu. Já osobně po tom co jsem vydržela sedět na hře Něco za něco (za mě je to skutečně daleko za hranicí toho co jsem schopná snést) jsem se tady bavila. Jedna věc mi vadí a vadila mi i zde a to plivání a ta pěna od úst. Nicméně určitě to stojí za shlédnutí ;)
(zadáno: 10.4.2019)
Šoa (Příběh Miloše Dobrého, Příběh Hany Pravdové) - Švandovo divadlo: 80 %
Velice silné představení, které nesedne každému. Pokud máte rádi filmy jako je Pianista nebo Schindlerův seznam, určitě do toho jděte.
Pro mě byl herecký výkon pana Hrušky naprosto úžasný, celé představení si pro sebe v mých očích ukradl a doslova jsem mu vysela na rtech. Ne že by herecký výkon paní Onufránkové byl slabý, ale zanech ji ve svém stínu. Děkuji a doporučuji :)
(zadáno: 9.4.2019)
Jak sbalit ženu 2.0 - Divadlo pod Palmovkou: 70 %
Mě se to velice líbilo :) Doporučuji

Další stránky hodnocení: 1 2 3 > >>