Divadlo Radka Brzobohatého

A je to venku!

Premiéra: 28.4.2023
Dramaturgie: Lukáš Burian. Výprava: Michal Syrový. Hudba: Jakub Kubín. Překlad a režie: Petr Svojtka.
Současná izraelská komedie, plná zvratů a překvapení, o třaskavém rodinném střetu jednoho večera, kdy se odhalí všechna zákoutí rodinných vztahů a všichni nakonec vyloží karty na stůl. Diana se svým přítelem Robertem jedou na večeři k jejím rodičům Janě a Davidovi. Ti je dlouhodobě podporují, což Roberta irituje a rozhodne se to vyřešit. Netuší však, že rodiče pro ně mají také přichystané překvapení...
Anketa 2022/23
Pro tuto inscenaci, stejně jako pro všechny ostatní s premiérou od září 2022 do srpna 2023, včetně hereckých výkonů, můžete hlasovat v naší výroční anketě.
Uzávěrka ankety je 11. prosince 2023.
Divadlo Radka Brzobohatého
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
53 %
5331000
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Kateřina Vodáková  30 %
24.6.2023 | 173 hodnocení
+ souhlasím
Moderní téma polyamorie, ale v "balíčku" typickém pro bulvární koncepci repertoáru DRB. Zase nic, co by vykročilo směrem k nějakému přesahu a zamyšlení. Herci přehrávají, volba páru D. Nesvačilová a L. Burian je typově poněkud zvláštní, u P. Špindlerové mám ve všem dojem stejného výrazu a "ustaraného" hraní, čistý děj by se dal ve výsledku shrnout do 10 minut. Divák se baví zejména rolí a chováním Davida, ale přišlo mi, že jen kvůli obsazení kdysi populárního M. Etzlera. Hra je rozhodně stravitelnější a schůdnější než splácanina "Vy nejste žena, pane!", ve 2. polovině se výrazně více hraje než v 1., ale přesto projede hlavou a nic nezanechá.
Bourac iluzi  90 %
29.4.2023 | 13 hodnocení
+ souhlasím
Viděno na premiéře! Petr Svojtka roste do velkého nezapomenutelného režiséra. Velký cit pro slovo! Překlad krásný. Moc se mi to líbilo . Výborní herci. Pro mě pan Burian a pan Etzler top!!!! Jen tak dál.
Valmez  40 %
29.4.2023 | 444 hodnocení
+ souhlasím
Druhá část mě více zaujala, zajímavý zvrat představení, ovšem nic, co bych chtěl vidět znovu.
Viděno na veřejné generálce(27.4.2023).

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.