Divadlo Radka Brzobohatého

50 odstínů!

Premiéra: 22.11.2019 | 2:05
Variace na román E. L. Jamesové „Padesát odstínů šedi“. Překlad: Adam Novák. Výprava: Aleš Valášek, Lucie Herejtová. Hudební spolupráce: Matěj Voda, Petra Škorpíková. Choreografie: Linda Fikar Stránská, Andrea Straková. Úprava a režie: Lukáš Burian.
Muzikálová parodie. „Chcete uniknout z nudného života plného stereotypů ve všech oblastech, zažít něco výjimečného, neobvyklého? Začtěte se do románu a nechte se vést.“ O tom, že realita může být naprosto jiná než představy, se přesvědčí nejen Anastasie, ale i členky čtenářského klubu, k nimž se dostala ta magická kniha – román „Padesát odstínů šedi“...
15!    
Divadlo Radka Brzobohatého
Hodnocení inscenace
Redakce
50 %
Uživatelé
71 %
kontroverzní inscenace (100.)
71151000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 50 %
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (16)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  50 %
(zadáno: 21.4.2022, počet hodnocení: 1787)
+ přínosný / zajímavý komentář
Hudební parodie na populární erotický román, resp. film neměla být asi ničím více než nenáročnou zábavou. Autoři se naštěstí zvládli vyhnout žánrovému nebezpečí a nevznikl sled rádoby vtipných výstupů, kdy jedna trapnost střídá druhou. Přesto má libreto slabá místa a sneslo by dopracování, což platí i o české verzi. Nastudování DRB zaujme především obstojně zvládnutou hudební a pohybovou složkou, některá hudební čísla se povedla. Režisér si však měl přizvat dramaturga, aby společně s herci doladili styl a účelněji pracovali s nadsázkou. Vtipných momentů není málo, ale mezi záměrnou parodii se občas dostává i nechtěná...
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Fedorocko  60 %
(zadáno: 24.6.2022, počet hodnocení: 645)
přínosný / zajímavý komentář
Vcelku povedená parodie
Dawson321  70 %
(zadáno: 16.11.2021, počet hodnocení: 99)
přínosný / zajímavý komentář
Od inscenace jsem nic nečekal, ale kupodivu jsem se nakonec dost bavil. Kdo četl nebo viděl 50 odstínů šedi, určitě bude inscenací mile překvapen.
Kateřina Vodáková  50 %
(zadáno: 8.8.2020, počet hodnocení: 134)
přínosný / zajímavý komentář
Jakýmkoliv parodiím obecně moc nefandím... Ale na odreagování v pohodě, oživení do pražské muzikálové nabídky. P. Pálek a K. Bohatová jsou kvalitní muzikáloví herci, některé nápady jsou fajn a vtipné, něco už mi přišlo moc. Ale své divačky si to najde.
Jarkatimka  90 %
(zadáno: 26.1.2020, počet hodnocení: 27)
přínosný / zajímavý komentář
Na tomto představení jsem pochopila něco, co možná ještě dříve pochopila principálka Divadla RB. Brzy nastane doba, kdy se bude chodit na Kateřinu Bohatovou, ne na titul. Její výkon převyšoval ostatní - výborně zahrané, příjemný hlas, skvěle zazpívané a na rozdíl od ostatních, text, který zpívala byl v jejím podání srozumitelný. Je v ní skrytá komediantka i tragédka. Až dostane roli na tělo, která využije její plný potenciál a talent, překvapí. Zdálo se mi, že si svou roli výslovně užívá.Body ubíralo přezvučení a přehnaný křik. Ano, vím, že jde o parodii. Chválím živou kapelu i scénu a choreo
Aprillka  70 %
(zadáno: 21.12.2019, počet hodnocení: 27)
přínosný / zajímavý komentář
75%. Výborná hudba, zajímavé písničky napříč žánrem. Nejvíce mě pěvecky i herecky zaujala CH. Doubravová, V. Károlyi a M. Zemánková.
Eliskas  100 %
(zadáno: 9.12.2019, počet hodnocení: 36)
přínosný / zajímavý komentář
Parodování téhle "úspěšné" trilogie miluju. To, co nám naservírovali v divadle R. Brzobohatého, bylo naprosto odzbrojující a geniální. :D Málo kdy se směju od začátku do konce, tady to ale nešlo jinak. Pálek jako Christian naprosto dokonalej, Charlotte jako Ana výborná a skvěle bavili i Miroslav Hrabě nebo Vanda Károlyi-Konečná. Bavila mě i práce s rekvizitama, jednoduchá a strašně vtipná. Pěvecky bez chyby, melodie skvělá a text psal taky génius :D Tleskám! A snad zajdu znova!!
Osgood  90 %
(zadáno: 24.11.2019, počet hodnocení: 75)
přínosný / zajímavý komentář
Mazec. Vymyká se všemu, co je v pražských divadlech nazýváno muzikálem. On to vlastně není muzikál:))) Přemysl Pálek, Charlotte Doubravová, Kateřina Bohatová, to jsou stálice, které netřeba dále rozebírat. Třešničkou na dortu je další stálice, Kateřina Steinerová Královská v životní formě. Poprvé v DRB, a věřím, že ne naposled, tančí, hraje a zpívá jako bohyně, s obrovským nasazením, kdybych už neseděl, posadila by mě na tu pověstnou ... zadeček.
A třebaže jeho role je menší, Miroslava Hraběte jsem nikdy neviděl zahrát lépe. Ještě dlouho po návratu z divadla se válím smíchy na podlaze. (více v článku na blogu)
DivadelniFan  90 %
(zadáno: 21.11.2019, počet hodnocení: 256)
přínosný / zajímavý komentář
Konzervativní diváci tohle asi těžko přijmou, ale pokud jste otevření opravdu všemu, 50 odstínů v DRBu vás nadchne. Skvělá hudba s odkazy na světová muzikálová díla v těch nejšílenějších chvílích, excelentní účinkující, kteří jedou snad na 200% (člověk nedokáže říci, kdo je lepší), vtipné scény, žhavé scény, romantické scény - to vše vás čeká. Režie a choreografie na jedničku. Divák se ani chvíli nenudí. Vše skvěle funguje. Celkový dojem snad jen trochu kazí horší ozvučení. Snad to časem vychytají.

Po dvou měsících - zvuk vychytali a herci jsou jistější :-). Opět bomba!
Davidb  40 %
(zadáno: 7.11.2021, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
Je mi 40 a vedeme s partnerkou spokojeny sexualni zivot, a rozhodne nemuzu rici, ze bychom byli puritani. Sli jsme spolu s prateli do naseho oblibeneho divadla, kde hrali nasi oblibeni herci. Prestoze jsme necekali od tohoto predstaveni velky kulturni zazitek, bylo to jedno velke hudebni i obsahove zklamani. Tato parodie na urovni "silvestrovske sarady na Nove" mi aspon trochu otevrela oci co se tyka miry sexualni frustrace ceskych zen. Prosim neklesejte tak hluboko, milujeme vase vtipne dialogy. Debilni pisnicky tohoto druhu se hodi akorat do Ju a hele.
Abu  100 %
(zadáno: 5.12.2019, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Znám film, tak jsem se trochu bál, co od toho čekat, ale je to velká sranda a představení je nabité energií. Velký nadstandard na české muzikálové scéně.
Andy  100 %
(zadáno: 24.11.2019, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
Abych se přiznal, poněvadž jsem trošku konzervativní, měl jsem z tohoto představení obavu. Mé obavy však byly záhy rozptýleny. Skvělá režie i choreografie. A nesmím zapomenout na hlavní protagonisty,
Přemysla Pálka ( Christian ) a Kateřinu Bohatovou v alternaci s Charlotte Doubravovou ( Ana ). A vůbec všechny na jevišti,kteří udělali z tohoto díla nezapomenutelný zážitek. Živá hudba tomu dává ještě větší lesk. Doporučuji všem, i těm konzervativním.
Bařena  50 %
(zadáno: 7.3.2022, počet hodnocení: 60)
HodnaTeta  40 %
(zadáno: 16.1.2020, počet hodnocení: 105)
Saviour1  80 %
(zadáno: 31.12.2019, počet hodnocení: 39)
Maruš Staňková  30 %
(zadáno: 4.12.2019, počet hodnocení: 41)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.