Profil uživatele

Dawson321

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Jan Pařízek: 10 % (22)
Jiří Landa: 11 % (35)
Lukáš Dubský: 11 % (16)
Michal Novák: 11 % (13)
Pavel Širmer: 11 % (34)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 24.1.2022)
Kdo má rád Francii anebo gastronomii, tak by měl na představení zajít. Není to sice klasické "divadlo", herci nemají úplně role, spíš je to takové vyprávění o francouzské gastronomii. Líbila se mi hlavně část o ocenění Michelin.
(zadáno: 3.1.2022)
Viděno v rámci silvestrovského odpoledne: Komedie, která v různých scénkách představuje širokou paletu mužských charakterů. Obdivuji herce, kteří se museli naučit několik různých rolí a během představení se nesčetněkrát převlékat. Možná to bylo tím Silvestrem, ale herci Jánu Jackuliakovi několikrát vypadnul text, což je vtipné jednou, ale ne když se to děje několikrát za představení. Jinak super hra.
(zadáno: 29.11.2021)
Super vtipné představení pro všechny, kteří mají rádi devadesátky a chtějí si na ně zavzpomínat. Lunetic, ESO, Discoland Sylvie, Beverly Hill 90210...Inscenace odkazuje na mnoho popkulturních milníků, takže každý si tam najde to svoje. Také se mi moc líbilo propojení s tanečníky, kteří oddělují jednotlivé scény. Jediné, co trochu kazilo dojem z představení, byla stále se sekající reprodukovaná hudba.
(zadáno: 22.11.2021)
Viděno v rámci Noci divadel: Vtipná a svižná hra, která kombinuje hraní ve dvou odlišných prostorech. Samotné divadlo je velmi netradiční svým pojetím, rozhodně stojí za návštěvu.
(zadáno: 16.11.2021)
Od inscenace jsem nic nečekal, ale kupodivu jsem se nakonec dost bavil. Kdo četl nebo viděl 50 odstínů šedi, určitě bude inscenací mile překvapen.
(zadáno: 15.9.2021)
Asi jsem čekal trochu více. Inscenace satiricky glosuje současnou politickou scénu. Líbilo se mi zařazení úryvků z knih od Jaroslava Kmenty, když už byla hra napsána podle ní. Knihu jsem zatím nečetl, tak nevím, jak moc se hra odchyluje od knihy. Nicméně některé vtipy mi přišly poněkud ohrané a trapné (tady se nesmí kouřit - řeč je pouze o cigaretách atd.). Inscenace by také mohla být o krapet kratší, přeci jenom s přestávkou téměř 2 a půl hodiny Babiše je opravdu moc :)
(zadáno: 13.9.2021)
I když jsem původní představení neviděl, nové pojetí se mi líbilo. Všechny tři herečky svoje role zvládly na výbornou. První polovina představení je spíše komedie, naopak druhá část se více kloní k sentimentu a do smutných poloh. Představení mohu doporučit.
(zadáno: 17.8.2021)
Navštíveno v rámci Letní scény v Grébovce: Zajímavé představení, kde se řeší různé typy vztahů a jejich proměny. Určitě vyzkouším i další představení z divadla Marianny Arzumanové.
(zadáno: 1.8.2021)
Zajímavá sonda do Werichova života. Jsem rád, že jsem zrovna zastihnul Vojtu Kotka hrající mladého Wericha. Musím říci, že role mu sedla. Samotná Letní scéna Kampa je moc pěkná, škoda, že ve snaze z toho co nejvíce vytřískat, postranní sedadla v zadních řadách prakticky nemají možnost vidět na podium, což byl i můj případ. Cenu programu za 80 korun raději nekomentuji.
(zadáno: 1.8.2021)
Román jsem nečetl, zato jsem viděl film, který se mi moc líbil, tak jsem se rozhodl i navštívit inscenaci v rámci letní scény na Chodovské tvrzi. Prostor byl příjemný a i počasí vyšlo. Inscenace nezklamala, i když film byl přeci jenom trochu zábavnější. Za mě lepší průměr.
(zadáno: 1.8.2021)
Výborné představení kombinující tanec, akrobacii i satiru s beatboxem. Představení slušela i letní scéna v Anežském klášteře.
(zadáno: 9.7.2021)
Hra splnila účel, a to pobavila. Asi se od ní nedá očekávat nějaké hlubší myšlenky. Kdo zná hry a knihy Patrika Hartla, tak ví, co od hry očekávat. Hru jsem viděl v rámci letní scény na Výstavišti, šíleně pršelo, přesto všichni diváci vydrželi až do konce.
(zadáno: 5.7.2021)
Viděno v rámci letní scény v Heroldových sadech: Jednoduchá jednohubka akorát stvořená pro letní večer. Nad hrou nemusíte dvakrát přemýšlet, ale zároveň není úplně hloupá. Takový příjemný průměr.
(zadáno: 5.7.2021)
Viděno v rámci letní scény na Libeňském zámečku: Jednoduchá a prostoduchá komedie. Vtipy mi zase tak vtipné nepřišly a tato hra se opravdu hodí jen na letní scénu. Studio DVA divadlo umí lepší hry.
(zadáno: 16.6.2021)
(Viděno na letní scéně Azyl78) Představení nebylo špatné, ale když to srovnám s přechozími hrami od Cirk la putyky, tak jsem čekal asi trochu víc...
(zadáno: 12.10.2020)
Dechberoucí představení. Jsem rád, že jsem to ještě stihnul před nucenou zavíračkou divadel.
(zadáno: 9.10.2020)
Příjemná oddechovka ze života.
(zadáno: 22.9.2020)
Nějaké scény byly slabší, jiné vtipnější. Celkově lepší průměr. Na kvality seriálu Most, ale inscenace nedosahuje.
(zadáno: 11.8.2020)
Klasická prázdninová oddechovka na pobavení. Ukazuje kontrast ve vnímání návykových látek mezi starší a mladší generací.
(Viděno na Letní scéně divadla Ungelt)
(zadáno: 11.8.2020)
Jedničku jsem bohužel neviděl, ale to snad není překážkou hodnotit tuto inscenaci. Téma zabývající se čistě současném promiskuitním chování homosexuálů skrze aplikace Grindr a podobné se u nás moc her nezabývalo, což je plus pro inscenaci. I když mi některé věci přišly už dost přitažené za vlasy, celkově hra působí reálně. Procenta dávám za nadbytečné vulgarity, kterých bylo na mě už fakt hodně a pri některých jsem se i poněkud styděl :)
(Viděno v rámci Letní scény)
(zadáno: 11.8.2020)
Za mě spíše průměrná hra. Oceňuji herce, že se naučili taková kvanta textů, protože vystřihnout tak dlouhé monology je opravdu výkon. Nicméně od poloviny mě hra začala trochu nudit, i když měla dost zajímavé téma.
(Viděno v rámci Letní filmové školy 2020)