Profil uživatele

Dawson321

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Michal Novák: 9 % (18)
Lukáš Dubský: 10 % (21)
Jan Pařízek: 11 % (29)
Helena Grégrová: 12 % (43)
Jiří Landa: 12 % (42)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

1 2 3 4 5 6  >  >>
(zadáno: 13.5.2024)
Úchvatně vykreslené fáze milostného vztahu pomocí tance.
(zadáno: 30.4.2024)
Inscenace, která se pravidelně objevuje na českých prknech. Toto provedení je asi nejkomornější, což této hře sluší. Téma je dost silné - coming out, první láska, HIV... Hra určitě není pro všechny, ale za mě silný příběh, který jsem rád viděl.
(zadáno: 4.4.2024)
Zajímavé převedení Rusalky, kde se reflektují současné transgender otázky. Hra má dvě části - úvodní, kde se mohou diváci seznámit s námětem i sami se sebou, a klasickou divadelní část. Všichni herci hrají přesvědčivě a hra na mě dost zapůsobila.
(zadáno: 2.4.2024)
Tento velmi silný příběh všichni známe a jsem rád, že na něj můžeme zajít i do divadla. Mladí herci hrají opravdu přesvědčivě. Doporučuji navštívit.
(zadáno: 28.3.2024)
Goffmana si vážím jako sociologa a je to pro mě jeden z největších sociálních vědců minulého století, proto jsem byl rád, že se na česká jeviště dostalo zdramatizované jeho největší dílo - Všichni hrajeme divadlo. Převést sociologickou studii do divadelní hry není vůbec lehké a má to svá úskalí, což se ukázalo na první polovině hry, kde prakticky chybělo divadlo. V první části nás herci prováděli budovou divadla Marta a následně nás uvedli do kontextu díla, nechyběly ani dotazy diváků. Druhá půlka už byla lepší, kde jsme se dočkali hraných pasáží z fotografického studia. Musím ale před mladými herci smeknout, že se pustili do tohoto díla.
(zadáno: 28.3.2024)
Za mě zajímavá hra, chvíli mi trvalo, než jsem se do děje dostal, ale pomohl mi dramaturgický úvod, na který doporučuji před hrou zajít. Samotná hra sleduje život vědce Alana Turinga a zaměřuje se spíše na jeho vnímání, vztahy a sexualitu. Turing byl homosexuál, ovšem v té době toto chování bylo trestné, proto musel podstoupit kastraci. Všem těmto aspektům se hra věnuje.
(zadáno: 11.3.2024)
Víc takových představení v českých divadlech. Je to jízda od začátku do konce, vtipné, má to šmrnc a Filip Rajmont v hlavní roli je pro tuto postavu jako stvořený. Za mě zatím top inscenace jara.
(zadáno: 6.2.2024)
Přesně takovou inscenaci jsem na českých jevištích postrádal. Reflektuje vztahy současných třicátníků a to nejen ty většinové heterosexuální. Hlavní hrdina je single gay, kterému se vdávají všechny blízké kamarádky a tak postupně upadá do deprese, že si stále nemůže nikoho najít. I když téma není originální, v Česku moc podobných současných "vztahovek" na divadelních prknech není. Oceňuji také někdy odvážný slovník a přesvědčivý polibek mezi herci. Dost jsem se bavil, jak skupinka žen ve středním věku za mnou zalapala při této scéně po dechu.
(zadáno: 1.2.2024)
Zajímavě převedená adaptace Johanky z Arku. Kvituji, že takový počin máme i na českých prknech, i když byl na můj vkus možná až trochu moc aktivistický. Představení se mi ale líbilo i díky zapojení umělců z platformy Pinkbus.
(zadáno: 30.1.2024)
Nuda, nuda, nuda. Za mě byl bohužel film mnohem lepší než tato inscenace, a to jsem se na ni opravdu těšil. Tempo plynulo opravdu dost pomalu a přišlo mi, že i diváci okolo se dost nudí, což stvrdili i dost mdlým potleskem. Určitě se nejde trefit do vkusu všech diváků, ale za mě by měla být inscenace trochu kratší a s větším tempem.
(zadáno: 4.1.2024)
Zajímavý divácký zážitek, který se nehraje v divadelním sále, ale přímo v malinké kavárně divadla.
(zadáno: 2.1.2024)
Od Petera Quiltera jsem v českém provedení viděl již 400 dnů a Vejšlap (obě v divadle Ungelt) a obě představení byla výborná a nasadila vysokou laťku. Růžové svatby mě ovšem tolik neoslovily. Představení by potřebovalo trochu zkrátit, hlavně první polovina byla opravdu dost dlouhá a chvílemi mi přišlo, že se hra trochu vleče. Vtipných okamžiků, kdy bych se od srdce zasmál také bylo pomálu. Oceňuji ovšem obě herečky, které do představení dávají kus sebe.
(zadáno: 20.12.2023)
(zadáno: 5.12.2023)
Za mě představení roku 2023. Dojemné, silné, plné emocí. Přesně takové představení v Česku chybělo. Ukazuje, jak je důležité brát člověka takový jaký je a snažit se ho pochopit a nesoudit. Představení se zakládá na reálných událostech, co se staly a to mu dodává silnější emotivní náboj.
(zadáno: 16.11.2023)
Na mě to bylo asi trochu crazy, ale proč ne. Občas mi přišlo, že se diváci smáli úplně všemu, co herci zahráli a nebylo tak dobře slyšet dialogů. Také jsem moc nepochopil proč Sebastian hraje ženskou postavu, jestli to mělo být nějaké umělecké vyjádření, či prostě neměli jinou herečku. Ke konci mi přišlo, že herci až moc tlačí na pilu, co se týká drog a nabádání, že jsou zlo apod...
Za mě průměr u kterého si oddychnete a dobře pobavíte, ale nějakou vyšší uměleckou hodnotu nečekejte.
(zadáno: 10.11.2023)
Působivé představení, kde se na více jak dvě hodiny ocitnete na technoparty v klubu. U vstupu po vás budou chtít občanku a zalepí vám fotoaparát u mobilu. Adaptace filmového snímku je do divadelní podoby zdařile převedená. Herecké výkony jsou silné, jen škoda, že se nedají stihnout všechny pasáže a někdy nevíte, kam přejít, abyste o nic nepřišly. Do Pomezí se určitě ještě na nějaké představení podívám.
(zadáno: 1.11.2023)
Zase tak hrozné, jak to tu vykreslují zdejší hodnotitelé to nebylo. Takový průměr. Je pravda, že hra je splácaná z mnoha žánrů, ale vzhledem k tomu, že cílovkou jsou teenageři, tak je třeba je něčím zaujmout, jako například hip hopovými pasážemi. Dětští herci se také snaží a odvádějí myslím slušné výkony.
(zadáno: 27.10.2023)
Vtipná blbinka ideální na páteční večer. Na představení jsem se přišel odreagovat a musím říct, že dost jsem se nasmál. Občas jsem se trochu i červenal, jelikož herci se ve svých rolí nestydí bavit opravdu o všem možném, co se týká sexu. Tohle představení tedy určitě není pro puritány.
(zadáno: 27.10.2023)
"Kuchyň je jako celý svět"
Tak přesně v tomto citátu se neslo celé představení, které nás zavedlo do kuchyně, kde se mísí různé charaktery, národnosti a povahy a skrze ně můžeme nahlížet na naši společnost. Jelikož mám blízko k jídlu a gastronomii oceňuji aktuální vyznění textu, který byl napsán před několika desítkami let. Také oceňuji lokaci hry, která se odehrávala v bývalé čínské restauraci. Pan Vetchý jako majitel byl charismatický, ale i mladí herci svoje role zahráli velice zdařile.
(zadáno: 4.10.2023)
Zajímavě převedená hra z konce 15. století do současnosti. Král je gay, což se samozřejmě "nehodí". Hra má působivý závěr.
(zadáno: 24.7.2023)
Viděno na Festivalu zlobení: zajímavé představení s jedním hercem, který dokáže během hry měnit role a ještě se naučit veršovaný text. Smekám před jeho výkonem, jen škoda, že představení tak rychle uteklo.
(zadáno: 7.7.2023)
Viděno na Letní scéně Vyšehrad. Bláznivá italská komedie, líbilo se mi, že herci se více na letní scéně "uvolnili" a občas došlo i na vtipné improvizace.
(zadáno: 12.4.2023)
Na film to samozřejmě vůbec nemá, od hudby bych také očekával více "hitovek". Oceňuji ale pohodovou vesnickou atmosféru, de které jsem se alespoň za ty dvě hodiny mohl přenést. Vtipná byla i rapující kravička.
(zadáno: 12.3.2023)
Nenároční oddechovka ideální na večery, kdy se vám opravdu nechce přemýšlet. Představení mě bavilo, snad jen těch laciných sex vtipů by tam nemuselo být tolik.
1 2 3 4 5 6  >  >>