Profil uživatele

Dawson321

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Jan Pařízek: 11 % (14)
Jiří Landa: 11 % (27)
Michal Novák: 11 % (12)
Pavel Širmer: 11 % (24)
Helena Grégrová: 12 % (22)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

Další stránky hodnocení: 1 2 3 > >>

(zadáno: 6.4.2020)
(zadáno: 6.4.2020)
(zadáno: 5.4.2020)
Moc jsem nepochopil, co autoři touto hrou chtěli říci. Nicméně hra byla docela velkým zážitkem (viděno v v rámci projektu kultura žije na MallTV).
(zadáno: 1.4.2020)
Viděno v rámci projektu #kulturazije na MallTV.
Skvěle jsem se bavil. Pedantská paní Roubíčková je nejlepší :D
(zadáno: 16.3.2020)
Viděno v pátek 13. 3. v celkovém počtu 4 diváků (i když prodaných vstupenek bylo 20 - asi se lidi báli kvůli viru někam chodit). Moc děkuji hercům, že i přes tuto skutečnost odehráli představení, které bylo rozhodně zajímavé vidět.
(zadáno: 5.3.2020)
Vtipný muzikál, bylo super se alespoň na chvilku vrátit do dětských let (i když hra není určena vyloženě menším dětem).
(zadáno: 24.2.2020)
Já se celou dobu modlil, ať si mě nevybere a nebudu muset nic hrát :D
Jinak super divadlo, kde se i z diváků stávají na chvilku herci. Krejčík je dobrý herec, což už předvedl v několika dalších inscenacích, které jsem měl možnost vidět, jako jsou Cock, Dánská dívka či Úplné zatmění.
(zadáno: 10.2.2020)
Komedie vtipná leda tak pro důchodce. Pro všechny mladší 60 let ruce pryč. Čtyřicet procet dávám alespoň za dobré herce, kteří se snažili co mohli.
(zadáno: 3.2.2020)
Rodinná hra ze života, myslím, že si v ní každý najde to svoje. (Viděno v rámci festivalu Jižní spojka 2020).
(zadáno: 31.1.2020)
Příjemná oddychovka od studentů DAMU. Na mě hra byla ovšem až přespříliš ukřičená a bláznivá, což byl ale asi záměr. Mladí herci ovšem hráli výborně.
(zadáno: 20.1.2020)
Příjemná retro komedie zdramatizovaná podle knihy od Roberta Bellana. Knihu jsem nečetl, takže nemám srovnání, ovšem divadelní hra nepostrádala humor. Od přestávce jsem od jedné paní zaslechl, že se hra nemůže líbit lidem, kteří v té době nežili a neznají všechny kontexty. No ačkoli jsem v éře normalizace nežil, přesto jsem většinu dobových reálií pochtil a hru bych právě doporučil i mladším ročníkům, aby měli srovnání, jak se žilo za dob našich rodičů či prarodičů.
(zadáno: 19.12.2019)
Zdařilé předtavení stojící hlavně na hereckém výkonu Ivany Jirešové, která nezklamala a dokázala za hodinu ze sebe vydat maximum. Ženská témata mi nebyla tolik blízká, ovšem rád jsem si rozšířil obzory. Představení avšak doporučuji spíše ženskému publiku i soudě poměrně znuděných mužů v hledišti.
(zadáno: 19.12.2019)
Konverzační hra o třech postavách (a bubeníkovi v pozadí). Herecké výkony jsou výborné, nicméně jsem se nějak do hry nedokázal vžít a po hodině jsem přestával vnímat jednotlivé dialogy. Téměř dvouhodinové hrř by tedy vůbec neškodila přestávka. Scénografie je prostčí, ovšem to ke hře sedí. Jedná se o zdařilejší průměr.
(zadáno: 18.12.2019)
Ačkoli mám román od E. Bronteové velice rád, tak z předtavení už jsem tak nadšený nebyl. První polovina se na můj vkus poněkud vlekla, herecké výkony nebyly moc uvěřitelné a nezachránila to ani poněkud prostší scénografie. Naopak druhá polovina byla o něco lepší. Vyloženě špatné divadlo to nebylo a oceňuji snahu přenést poměrně složitý román na divadelní prkna, takže představení hodnotím 60 procenty.
(zadáno: 14.12.2019)
Jsem rád, že se konečně i v Česku rodí inscenace přinášející neotřelá a až provokativní témata. S Dánskou dívkou jsme se již mohli setkat v knize a filmu a teď nám ji Fidlovačka předvedla i v dramatické verzi. V některých věcech se předlohy drží, některé naopak přidala.
Celkově na mě inscenace velmi zapůsobila a to jak hereckými výkony, tak i scénografií a celkovým pojetím. Po přestávce zůstali tařka všichni diváci a hercům se dostalo i standing ovation, takže jsem nebyl zdaleka jediný, na koho inscenace zapůsobila.
(zadáno: 6.12.2019)
Krásné komorní představení. Jednotlivé herecké výkony byly vyrovnané a je super, že tvůrci do představení dali i pusu mezi mužskými představiteli, i navzdory staršímu publiku, které tvoří většinu v divadle Ungelt :)
(zadáno: 6.12.2019)
Velkým plusem celé hry je herecký výkon Jana Ciny, bez něho by to prostě nešlo. Působivá je rovněž i scénografie založená na jednotlivých detailech a barvách. Naopak jako mínus vidím poněkud složitější pochopení hry pro diváky, kteří nečetli Malého prince. Hra na můj vkus také v některých pasážích působila až moc umělecky. Celkově se jedná ale o zdařilé představení.
(zadáno: 3.12.2019)
Viděno na festivalu Akcent: Rozhodně v dnešní době zajímavá inscenace v žánru dokumentárního divadla. Děj nás zavede to prostředí PC série GTA, kde se seznamujeme s jednotlivými avatary hlavních hrdinů a na nich je ukazováno, co všechno je v této hře možné. Pro diváky, co hru neznají, je to jistě přínosné. V druhé části hry jsme v "reálném" prostředí na ulici a zjišťujeme, že vlastně realita je v mnoha věcech dost podobná i herní sérii.
(zadáno: 17.11.2019)
Jedno se o mojí první návštěvu takto nezvykle pojatého divadla - žánr site specific. A musím říci, že jsem byl z toho nadšen. Inscenaci jsem navštívil v rámci Noci divadel v předvečer 30. výročí Sametové revoluce a hra i tuto skutečnost reflektovala (symbolické zapálení svíčky na Národní třídě o půlnoci). Celkově se mi "divadelní procházka" po tak zajímavém domě jako je DUP líbila a byla mi přínosem i co se týká historie. Určitě zavítám i na další představení tohoto žánru.
(zadáno: 16.11.2019)
Inscenace je opravdu velký úlet. Ovšem úžasně reflektuje celé devadesátky a neopomíná takové milníky jako zrod (a převzetí) TV Nova, Discoland, popularitu boybandů, vzestup drog atd.
Inscenace má dvě části - první je čistou parodií na populární BH 90210. V druhé části se přeneseme do devadesátek v Česku, kde se setkáme třeba i s Karlem Gottem platící se prostitutky či Terkou Pergnerovou válející se v bílém prášku.
Za celou hodinu a půl jsem se ani na chvilku nenudil a inscenaci hodnotím jako nadprůměrnou.
(zadáno: 16.11.2019)
Z inscenace mám poměrně rozporuplné pocity... Měla pár vtipných (trefných) okamžiků, pěknou scénografii i dobře použitou hudbu, ovšem celkově se na mě hra příliš vlekla. Chápu, že inscenace chtěla reflektovat celou dnešní dobu, ovšem těch témat v ní obsažených bylo na mě přespříliš.
Inscenace bohužel ve mě nezanechala většího pocitu (ani pozitivního, ale ani negativního) a asi na ní za nějaký čas i zapomenu.
(zadáno: 4.11.2019)
Knihu jsem předem nečetl, což bylo možná trochu na škodu, protože jsem se hůře dostával do příběhu. Celkově představení - jako vled do mužské duše - bylo zajímavé.

Další stránky hodnocení: 1 2 3 > >>