Profil uživatele

Dawson321

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Michal Novák: 9 % (17)
Jan Pařízek: 10 % (22)
Lukáš Dubský: 11 % (18)
Helena Grégrová: 12 % (34)
Jiří Landa: 12 % (39)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 12.3.2023)
Nenároční oddechovka ideální na večery, kdy se vám opravdu nechce přemýšlet. Představení mě bavilo, snad jen těch laciných sex vtipů by tam nemuselo být tolik.
(zadáno: 22.11.2022)
Zajímavý pohled do nitra Discolandu, který utvářely hlavně jeho zaměstnanci a postavy v pozadí. Líbila se mi taneční čísla a přišla mi zajímavá i DJ vsuvka v rámci přestávky.
(zadáno: 22.11.2022)
Neotřelé představení, o kterém moc nevím, co si mám myslet. Byly tam zajímavé momenty k přemýšlení, ale přišlo mi, že prvních 20 minut dost drhlo a nemohl jsem se dostat do děje.
(zadáno: 22.11.2022)
Představení mě dost zasáhlo. Přeci jenom toto téma není na českých divadelních prknech úplně obvyklé. Druhá půlka byla dost emotivní a měl jsem co dělat, abych v závěru udržel slzy na uzdě. Za mě úctyhodné představení.
(zadáno: 26.9.2022)
Inscenace se mi líbila více než samotný film. Stopáž tak akorát, nebyla tam hluchá místa. U některých scén jsem se opravdu dost nasmál. A jelikož miluji běžky a Jizerky, tak jsem se mohl alespoň na 70 minut přenést opět do tohoto prostředí.
(zadáno: 5.9.2022)
Zajímavé a nevšední představení, které se mi ovšem líbilo. Kvituji zapojení mnoha prvků do scény, ať už se jedná o světla, hraní mezi diváky, v polovině rozšíření pódia...Jan Cina dostal v představení docela velký prostor, ovšem využil bych ho daleko více na úkor titulků promítaných na plátno. Pro konzervativnější diváky představení nemusí být úplně dobře strávené vzhledem k docela explicitnímu vykreslení sexuálních scén. Mně to ovšem nevadilo.
(zadáno: 23.8.2022)
Viděno na festivalu Artu kus. Zajímavá inscenace, jak je u Alty zvykem, spíše alternativnějšího rázu. Měla zajímavé momenty, ale na konci už trochu nudila
(zadáno: 13.6.2022)
(zadáno: 27.5.2022)
Už druhé krátce po sobě zdramatizované dílo od francouzského autora E. Louise. Obě inscenace se dost podobají, ať už výraznými herci či kreativní scénografií. Jak v Dějinách násilí, tak i v Kdo zabil mého otce excelují mladí herci Hes a Krejčík. Oba vlastně hrají stejnou postavu Eddieho a obou jsem to i věřil. Dějiny násilí jsou přeci jenom víc osobní, co se týká hlavní postavy, jelikož se tam řeší její znásilnění. Hlavní postavou v Kdo zabil mého otce ale není paradoxně sám Eddie, ale jeho otec, o kterém vypráví a který vlastně determinoval jeho život. Doporučuji zkouknout obě představení.
(zadáno: 27.5.2022)
Velice syrová inscenace, která dobře uchopila knihu od E. Louise a zdramatizovala ji k dokonalosti. Daniel Krejčík už v několika inscenacích ukazuje, že je výborný herec.
(zadáno: 9.5.2022)
Zajímavé představení kombinující mnoho interaktivních prvků. Možná by mohlo být o kousek delší, protože ta jedna hodina mně utekla jako nic.
(zadáno: 12.4.2022)
Co k tomu dodat, byla to kravina :) musel jsem si nejdříve zvykat na humor představení, ale pár vtipných momentů to mělo. Jsem rád, že jsem vydržel až do druhé půlky hry, protože ta byla podstatně lepší než ta první. Oceňuji nezvyklou zápletku.
(zadáno: 6.4.2022)
Gin Game jsem měl možnost zhlédnout už na prknech divadla MANA. Musím říct, že tato inscenace se mi líbila o trochu více. Možná to bude velkým charismatem Jiřiny Bohdalové, která je prostě paní herečka.
(Viděno v rámci vysílání ČT Art.)
(zadáno: 17.3.2022)
Moc jsem nepochopil, proč vždy tři čtvrtě divadla vypuklo v hurónský smích, když Martin Zounar ukázal zadek, ale budiž. Asi to k českému humoru patří. Od hry jsem vůbec nic nečekal a nakonec jsem byl docela překvapený, že hra nebyla zase až tak špatná. Líbila se mi ta homosexuální linka, i když pointa mohla být trochu více promyšlená. A ano, hra je poněkud vulgární a prvoplánová, ale tak nemůžou být všechna představení pouze filozofická dramata.
(zadáno: 1.3.2022)
Představení se mi líbilo. Z první části doslova dýchá erotické dusno mezi Benjaminem a paní Robinosnovou - Jitka Schneiderová umí zahrát dominantní milfku přesvědčivě. Možná jsem měl trochu problém z Danilem Krejčíkem, kterého znám hlavně z rolí homosexuálů a nedokázal jsem se od těch rolí úplně oprostit... Druhá část má poněkud svižnější tempo a naopak se zabývá vztahem Benjamina s Elaine - dcerou paní Robinsonové.
(zadáno: 24.1.2022)
Kdo má rád Francii anebo gastronomii, tak by měl na představení zajít. Není to sice klasické "divadlo", herci nemají úplně role, spíš je to takové vyprávění o francouzské gastronomii. Líbila se mi hlavně část o ocenění Michelin.
(zadáno: 3.1.2022)
Viděno v rámci silvestrovského odpoledne: Komedie, která v různých scénkách představuje širokou paletu mužských charakterů. Obdivuji herce, kteří se museli naučit několik různých rolí a během představení se nesčetněkrát převlékat. Možná to bylo tím Silvestrem, ale herci Jánu Jackuliakovi několikrát vypadnul text, což je vtipné jednou, ale ne když se to děje několikrát za představení. Jinak super hra.
(zadáno: 29.11.2021)
Super vtipné představení pro všechny, kteří mají rádi devadesátky a chtějí si na ně zavzpomínat. Lunetic, ESO, Discoland Sylvie, Beverly Hill 90210...Inscenace odkazuje na mnoho popkulturních milníků, takže každý si tam najde to svoje. Také se mi moc líbilo propojení s tanečníky, kteří oddělují jednotlivé scény. Jediné, co trochu kazilo dojem z představení, byla stále se sekající reprodukovaná hudba.
(zadáno: 22.11.2021)
Viděno v rámci Noci divadel: Vtipná a svižná hra, která kombinuje hraní ve dvou odlišných prostorech. Samotné divadlo je velmi netradiční svým pojetím, rozhodně stojí za návštěvu.
(zadáno: 16.11.2021)
Od inscenace jsem nic nečekal, ale kupodivu jsem se nakonec dost bavil. Kdo četl nebo viděl 50 odstínů šedi, určitě bude inscenací mile překvapen.
(zadáno: 15.9.2021)
Asi jsem čekal trochu více. Inscenace satiricky glosuje současnou politickou scénu. Líbilo se mi zařazení úryvků z knih od Jaroslava Kmenty, když už byla hra napsána podle ní. Knihu jsem zatím nečetl, tak nevím, jak moc se hra odchyluje od knihy. Nicméně některé vtipy mi přišly poněkud ohrané a trapné (tady se nesmí kouřit - řeč je pouze o cigaretách atd.). Inscenace by také mohla být o krapet kratší, přeci jenom s přestávkou téměř 2 a půl hodiny Babiše je opravdu moc :)
(zadáno: 13.9.2021)
I když jsem původní představení neviděl, nové pojetí se mi líbilo. Všechny tři herečky svoje role zvládly na výbornou. První polovina představení je spíše komedie, naopak druhá část se více kloní k sentimentu a do smutných poloh. Představení mohu doporučit.
(zadáno: 17.8.2021)
Navštíveno v rámci Letní scény v Grébovce: Zajímavé představení, kde se řeší různé typy vztahů a jejich proměny. Určitě vyzkouším i další představení z divadla Marianny Arzumanové.
(zadáno: 1.8.2021)
Zajímavá sonda do Werichova života. Jsem rád, že jsem zrovna zastihnul Vojtu Kotka hrající mladého Wericha. Musím říci, že role mu sedla. Samotná Letní scéna Kampa je moc pěkná, škoda, že ve snaze z toho co nejvíce vytřískat, postranní sedadla v zadních řadách prakticky nemají možnost vidět na podium, což byl i můj případ. Cenu programu za 80 korun raději nekomentuji.