Profil uživatele

Dawson321

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Lukáš Holubec: 8 % (6)
Pavel Širmer: 8 % (11)
Jan Pařízek: 10 % (7)
Lukáš Dubský: 10 % (8)
Michal Novák: 10 % (7)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

Další stránky hodnocení: 1 2 >

(zadáno: 1.10.2019)
Kufr!!! aneb Prachy pana Kužvika - Divadlo Bez Hranic: 80 %
Opravdu jsem se hodně pobavil. Kufr je typická oddechová komedie sázející na komplikovanou zápletku mezi mnoha postavami. Pokud se chcete hodně smát, tak doporučuji.
(zadáno: 27.6.2019)
Láska v přímém přenosu - Divadlo Kalich: 50 %
Nejdřív musím ohodnotit samotnou novou Letní scénu pod žižkovskou věží, kde byla tato inscenace uvedena v premiéře. Z poloviny míst v hledišti není prakticky vidět na pódium, což dost kazí dojem ze samotného představení, zvlášť když lístky jsou dost drahé. Také po přestávce značná část diváků raději stála na kraji u zídky, kde bylo vidět lépe. Pokud uvažujete navštívit toto místo, tak raději do prvních řad, jinak to nemá cenu.
Samotné představení bylo dost průměrné s lacinými vtipy. Asi dělané přímo na letní dny, kdy diváci neočekávají žádné velké zázraky. Nejvíce se mi líbila M. Tomešová.
(zadáno: 27.6.2019)
Scott a Hem - Divadlo v Řeznické: 90 %
Pro mě velice přínosné představení, které odkrývá vztah svou literárních velikánů z tzv. ztracené generace. Oba mají své problémy, noční můry i neřesti, které jsou postupně divákům servírovány (skrytá homosexualita, alkoholismus, sklony k násilí...). Do vztahu mezi dvěma muži vnáší ženský prvek skvělá Jitka Ježková. Kdo má rád literaturu a zajímá se i ni, měl by toto představení navštívit.
(zadáno: 17.6.2019)
Tajný deník Adriana Molea ve věku 13 a ¾ - Divadlo v Dlouhé: 60 %
Na hru jsem se dostal díky výhře vstupenek od Bageterie Boulevard a asi bych si toto představení sám nevybral, nicméně se mi hra líbila. Retro téma je teď dost v módě a představení oživují i skvělé texty písní. Knihu jsem nečetl, takže nemám srovnání, ale představení bych určitě doporučil, třeba rodinám s dětmi (13+), kterým se jistě bude líbit.
(zadáno: 8.6.2019)
Hamleteen - Divadlo Radar: 60 %
Představení podává Shakespearova Hamleta v hodně moderní podobě, a to v prostředí skautského tábora, takže rodinné peripetie se tu mísí se zpíváním táborových písní u ohně či lovením bobříků.
Mladí herci předvedli na svůj věk docela dobré herecké výkony, nejvíce samozřejmě vynikala herečka M. Kudaeva hrající Hamleta (i když jsem si za začátku nemohl zvyknout, že mužskou roli hraje dívka).
Celkově je představení určeno spíše mladšímu nenáročnějšímu publiku, které se alespoň "nenásilnou formou" seznámí se Shakespearovým dramatem.
(zadáno: 22.5.2019)
Úplné zatmění - SpoluHra: 70 %
Rozhodně zajímavá inscenace, která stojí za zhlédnutí. Herecké výkony Novákové a Krejčíka (i když jeho ztvárnění postavy je mi značně nesympatické) jsou vyrovnané, Matěj Stropnický za nimi trochu pokulhává, bohužel je znát, že si není ještě tak moc na divadelních prknech jistý.
Co musím vyzdvihnout je moderní pojetí hudby, scény i světel.
Kontroverzi může budit poměrně dlouhá "líbací" scéna mezi mužskými představiteli, u kterých ovšem funguje vzájemná chemie (zvlášť když jsou partneři i v soukromém životě). Této inscenaci rovněž sedí i "neformální" prostředí La Fabriky.
(zadáno: 25.4.2019)
Klub lhářů pana E. - Studio Ypsilon: 40 %
Inscenace mě moc nezaujala. Pár vtipných momentů sice měla, ale spíše mi přišla většina scének poněkud trapných. Herecké výkony byly poněkud nevyrovnané.
(zadáno: 20.4.2019)
Bláznivý Petříček - Next Picture: 60 %
(zadáno: 13.4.2019)
My dva atak - Spolek LEK: 70 %
Zajímavá inscenace rozdělená do tří částí. Žádná z částí nenudí a společně se doplňují. Líbilo se mi i samotné komorní pojetí divadla.
(zadáno: 25.3.2019)
Práskni do bot - Divadlo Na Jezerce: 30 %
Lidé se v divadle smáli hlavně všem sprostým slovům, která ve hře padla, což mi přijde trochu málo. Ani skvělí herci tuhle slabou hru nedokáží pozvednout.
(zadáno: 9.3.2019)
Gin Game - Vršovické divadlo MANA: 60 %
Tak trochu smutná komedie určená starším ročníkům. Hru řadím k lepšímu průměru, výborné jsou ovšem herci, který i ve dvou celou hru utáhnout, tak, že ani na chvilku nenudí.
(zadáno: 6.3.2019)
Testosteron - Divadlo F.X.Šaldy Liberec: 50 %
Na mě až moc vulgarit v představení...
(zadáno: 6.3.2019)
Tlustý prase - Indigo Company: 80 %
Velice vtipná a oddechová komedie. Klasická vztahovka z generace třicátníků. Hlavní hrdinka má sice obezitu, ale je s ní smířená a nestydí se za ni, takže žádnou Bridget Jones v téhle hře nehledejte. Má rovněž ráda válečné filmy, a to ji spojí s ambiciózním "mužem z kanclu", tak vznikne hlavní zápletka této komedie plné nekorektního humoru (což oceňuji!). Na hře oceňuji i herecké výkony, nejvíce překvapila L. S. Fisherová, kterou si pamatuji z Miss a netušil jsem, že umí i dobře hrát. Role závistivé mrchy z účtárny ji fakt sedla dobře (a pánové jistě ocení scénu v plavkách :).
(zadáno: 3.3.2019)
Flow - VerTeDance: 70 %
Zajímavé taneční představení, které pro svoji experimentalitu asi nebude pro všechny, ale mně se líbilo.
(zadáno: 17.2.2019)
Lorca - 3D Company: 80 %
Představení Lorca mě jednoznačně zaujalo, a to jak zpracováním formou životní koláže, tak i hereckými výkony. Oceňuji, že v inscenaci byly použity úryvky básní F. G. Lorcy a diváci se tak mohli seznámit i s jeho uměleckou stránkou. Představení jednoznačně není určeno širokým masám, ale spíše lidem, kteří umí ocenit umění. Diváci při představení sedí přímo na jevišti jen pár centrimetrů od hrajících herců.
(zadáno: 12.2.2019)
#nejsemrasista_ale - Divadlo Petra Bezruče: 70 %
Představení je určeno spíše mladším divákům, kteří lépe pochopí vtipy na sociální sítě, popkulturní fenomény (Miley Cyrus) atd. Představení odráží současnou mladou generaci, která se neumí odtrhnout od displejů svých mobilních telefonů. Zároveň představení reflektuje současný "veřejný prostor" internetu, a hlavně diskusí v něm plných fake news, "alternativních pravd"... Co mě na představení trochu vodilo je přehšel sprostých slov, která působí nadbytečně. Představení je přesto zajímavé a doporučuji na něj zajít a zamyslet se nad současnou společností. (Viděno v rámci Festivalu 13+)
(zadáno: 2.2.2019)
Hysterikon - Divadlo Na Rejdišti: 50 %
Na mě už toto představení bylo dost alternativní a některé věci jsem asi ne zcela správně pochopil. Herci polovinu představení křičí a vrážejí do sebe nákupními vozíky. Na druhou stranu se jedná o inscenaci studentů herectví, takže oceňuji herecké výkony zatím divadlem nezkušených herců.
(zadáno: 2.2.2019)
La Putyka - Cirk La Putyka: 70 %
(zadáno: 2.2.2019)
Dolls - Cirk La Putyka: 70 %
Skvělá akrobacie. Viděno v rámci festivalu Divadelní svět Brno.
(zadáno: 2.2.2019)
On - HaDivadlo: 80 %
Skvěle zvládnuté gay drama. Viděno v rámci queer festivalu Mezipatra.
(zadáno: 2.2.2019)
Sexuální perverze v Chicagu - OLDstars: 90 %
Nejlepší ta techno muzika :D Viděno v rámci Festivalu studentských divadel v Celetné.
(zadáno: 2.2.2019)
Jsme v pohodě - Národní divadlo: 100 %
Smál jsem se nepřetržitě skoro celou dobu představení. Výborní herci i samotná inscenace mě prostě oslnila. Reflektuje současnou homosexualitu i s jejími aspekty.
(zadáno: 2.2.2019)
Natěrač - Kulturní portál.cz: 40 %
Oddechová inscenace. I když mám Evu Decastelo docela rád, jako herečka není nic moc. V inscenaci se zbytečně pitvoří. Viděno v rámci Letní scény na Harfě.
(zadáno: 2.2.2019)
Po Fredrikovi - Divadlo Letí: 80 %

Další stránky hodnocení: 1 2 >