Divadlo Palace

Štěstí

Premiéra: 2.11.2022 | 2:10
Překlad: Alexander Jerie. Výprava: Miroslav Král. Režie: Ondřej Zajíc.
Svižná a vtipná komedie pro muže a ženu, která nepostrádá ani vážnější tóny. Náhodné setkání svede dohromady dva lidi, kteří se nesmírně přitahují. Drobným problémem je, že jejich světonázory jsou zcela, ale zcela neslučitelné. Luisa je svobodná spisovatelka, Alexander je majitel restaurace uprostřed rozvodu. Luisa nemá žádné děti, Alexander má tři dcery. Luisa má mnoho zájmů, Alexander se (kromě žen a své restaurace) nezajímá o nic. Spojuje je snad jen strach ze stárnutí a ze samoty. A rozhodnutí, že zkusí štěstí spolu. A tehdy se Alexander dozví to poslední, co by chtěl v počátcích nového života slyšet...
Divadlo Palace
Hodnocení inscenace
Redakce
50 %
Uživatelé
71 %
kontroverzní inscenace (174.)
71311000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 30 %
Helena Grégrová 60 %
Jiří Landa 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
8.8.Čt20:30Divadlo Bolka Polívky | Amfiteátr Kraví horavstupenky
9.8.19:00Divadlo Kalich | Prima Hvězdné létovstupenky
4.9.St19:00vstupenky
15.10.Út19:00vstupenky
7.11.Čt19:00vstupenky
8.8.Čt20:30 vstupenky
Divadlo Bolka Polívky | Amfiteátr Kraví hora
9.8.19:00 vstupenky
Divadlo Kalich | Prima Hvězdné léto
4.9.St19:00 vstupenky
15.10.Út19:00 vstupenky
7.11.Čt19:00 vstupenky

Volby

Hodnocení (34)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  30 %
9.1.2024 | 2036 hodnocení
+ souhlasím
Neadekvátní délka dialogů v první polovině bezúčelně brzdí vývoj situací, ale jinak jde o solidně napsanou komedii s dobrými příležitostmi pro dva herce, jejíž nadsázka zvýrazňuje rozdílnost mužů a žen, resp. méně lichotivé rysy obou pohlaví. Poctivé herectví H. Čermáka, jenž skvěle snoubí zemitost se zvláštní křehkostí. Ze začátku uvádění tomu mohlo být jinak, ale rok po premiéře podala L. Vondráčková nevalný výkon. Přetvářka a afekt k postavě patří, nepřirozený způsob ztvárnění a hlasový projev se však minuly účinkem, jednalo se o lacinost za hranicí vkusu. Současné podobě inscenace by prospěl režijní dohled na reprízách.
Helena Grégrová  60 %
2.4.2023 | 1687 hodnocení
+ souhlasím
V rámci žánru záměrně poněkud přepálený pohled na to, kam až může zajít partnerské snažení učinit druhého tím nejšťastnějším člověkem na světě, a to v daném případě doslova za každou cenu. Dialogy i děj svižně plynou prostřednictvím svěží herecké interpretace Lucie Vondráčkové a Hynka Čermáka, oba mají cit pro gradaci i adekvátní pointování situací a dokáží se s lehkostí přirozenosti přenést i přes několik okamžiků, kdy příběh začne z kolejí uvěřitelnosti pocitově vybočovat přece jen už lehce nad míru.
Jiří Landa  60 %
2.3.2023 | 3032 hodnocení
+ souhlasím
Na můj vkus trošku přitroublá komedie, kterou však zachraňují L. Vondráčková s H. Čermákem. Především L. Vondráčková má díky svěřené roli větší možnosti svoji postavu rozehrát, což činí s citem pro míru a pointování situací. V inscenaci spatřuji i jistý režijní deficit, zvlášť úvodní scéna by snesla zdynamičtění, nicméně jako celek tato komedie před diváky určitě obstojí.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Anna R.  60 %
1.4.2024 | 40 hodnocení
+ souhlasím
Oba herci hráli dobře, hra nenudila, akorát mě osobně nepřišla tak vtipná jako pro velkou část diváků. Ale za vidění stojí.
Jackmartas  60 %
3.2.2024 | 121 hodnocení
+ souhlasím
Vynikající Hynek Čermák v této hře, role mu opravdu sedla . Tohle není jen konzervační komedie, ale spíš taková podívaná, co se může vyklubat z jednoho náhodného vztahu na jednu noc. V podání Lucky a Hynka to bylo zalité smíchem dobrodružství, které prostě klaplo!
KarolínaStark  30 %
20.11.2023 | 15 hodnocení
+ souhlasím
Hořkosladká komedie, která je více hořká než sladká a více tragédie než komedie. Původně jsme měli jít na Africkou královnu. Až u vstupu jsme se dozvěděli, že ji nahradili v programu touto hrou a nechali jsme se přesvědčit, že je to skutečný skvost...nebyl.
Antonio  100 %
8.10.2023 | 125 hodnocení
+ souhlasím
Lucka i Hynek moc pěkné divadlo spolu vám to šlo herecký koncert z 1řady ...Moc se mi líbilo byla sranda i konec dost drsný doporučuji navštívit....Jen diváci kteří jdou do divadla by se měli pěkně obléct nejdou do kina flanelová košile ,rifle, tenisky ,mělo by každé divadlo napsat na stránkách ať se diváci svátečně oblečou..
Domi.Mac  80 %
21.9.2023 | 88 hodnocení
+ souhlasím
Šťastná souhra náhod. Dobrý text, co nepostrádá nápad a dokáže zahrát na jemnější strunu, dobrá režie, co srší nápady a hlavně velmi šťastná ruka v obsazení. Čermák i Vondráčková hrají stylizovaně v komediální nadsázce, vzniká mezi nimi eruptivní chemie, která diváka vtáhne a nepustí a dobrý večer je nasnadě. V žánru romantické komedie je to jedna z nejhezčích věcí za dlouhou dobu. Děkuji! 80%
Fedorocko  70 %
7.8.2023 | 755 hodnocení
+ souhlasím
Vcelku povedená záležitost.
Oba herci podávají hodně dobré výkony, u mě Hynek Čermák to rozhodně vyhrál, ale i Lucka mu zdatně sekundovala. její role byla nějak režijně vedena, možná civilnější projev by slušel více, ale budiž.
Rozhodně tento kus stojí za zhlédnutí.
Romana35  80 %
13.5.2023 | 335 hodnocení
+ souhlasím
Komedie o partnerských vztazích pro dva herce. Zkušený a přirozený ve všem polohách své role, Hynek Čermák a jeho herecká partnerka Lucie Vondráčková. Tu jsem viděla hrát na divadle poprvé. Oba herci na sebe dobře "slyší" a jejich dobrá herecká souhra mezi nimi dokázala z tohoto poněkud banálního tématu vykřesat dobré představení, které nesklouzává k laciné podbízivosti, jak to mnohdy u některých komedií bývá. Za mě spokojenost.
Jana Králová  60 %
11.5.2023 | 39 hodnocení
+ souhlasím
Milá komedie, která určitě potěší každého. Na druhou stranu žádný velký zážitek se také nekoná. Ale určitě stojí za návštěvu
DivadelniFan  60 %
10.5.2023 | 356 hodnocení
+ souhlasím
Komedie, která nenadchne, ani neurazí, a na kterou rychle zapomenete... Nicméně jako zájezdovka zcela v pořádku. Zvláštní byl také časový nepoměr obou částí. První za mě neměla spád, člověk koukal na hodinky, kdy už bude pauza, druhá naopak utekla až moc rychle a člověk se divil, že už je konec. Hynek Čermák je po celou dobu představení přirozený, Lucie Vondráčková mě svým nepřirozeným pitvořením a "kvíkavým" hlasem v první půlce doslova iritovala, v té druhé (trochu vážnější) k ní ovšem nemám výhrady. Nicméně, není to úplně "must see".
Teddy  80 %
30.4.2023 | 295 hodnocení
+ souhlasím
Dobrá komedie o vztazích mezi mužem a ženou ve středních letech. Obsazení : On úspěšný podnikatel v gastronomii v podání Hynka Čermáka x ona spisovatelka dětských románů v podání Lucky Vondráčkové. O kvalitách herectví H. Čermáka jsem neměla pochyb, Vondráčková příjemně překvapila. Dobrá souhra mezi oběma aktéry, děj poměrně dynamický, komické situace vhodně vypointovány, divák je spokojený.
Čiko  70 %
18.4.2023 | 1089 hodnocení
+ souhlasím
Dramatik Eric Assous byl poměrně plodný a já považuji Štěstí za jednu z jeho lepších komedií.
Nemám vůbec problém s obsazením. Hynek Čermák začne být sice časem trochu monotónní a nedovedl jsem si ho v této roli úplně představit, ale za mě je to dobrá volba. Lucie Vondráčková sice místy trochu tlačí na pilu, ale je uvěřitelná, hraje s citem pro postavu (skoro bych řekl, že činohra je její parketa spíše než muzikál) a jako činoherečka mě mile překvapila. Oba tvoří na jevišti pár, který na sebe dobře slyší.
Pokud si chcete jen odpočinout, ale zároveň u něčeho, co má úroveň, je Štěstí správná volba.
Monty70  70 %
28.3.2023 | 265 hodnocení
+ souhlasím
Komedie o partnerských vztazích. Hra pro dva herce. Hynek Čermák po úspěšné komedii "Africká královna", kdy byl partnerem Lindě Rybové, tentokrát ve dvojici s Lucií Vondráčkovou. Děj o vztahu mezi mužem a ženou ve středním věku není sice nijak převratný, nicméně díky hereckým výkonům, povyšuje toto představení na slušnou komedii, která určitě pobaví.
Thaleia  60 %
12.3.2023 | 5 hodnocení
+ souhlasím
Dávám 60%, představení pro dva herce, tak jednomu palec nahoru a druhému palec dolů, 10% navíc za hudbu.
Hynek Čermák jakoby ani nehrál, velmi přirozený, naopak Lucie Vondráčková hrála až příliš, místy předstíraný (snad) afekt je velmi nepříjemný. Mockrát točila rukama jako Bohdalka. Chování její postavy nedává smysl. Zasmějete se, ale spíš vtipům typu šrapnel. Lucie Hynkovi nestačí o několik délek. Snad by to bylo lepší, kdyby Hynek hrál s někým jiným.
Dalo se, ale znovu bych na to nešla.
MartinB  60 %
20.12.2022 | 128 hodnocení
+ souhlasím
65 % Lucie Vondráčková si pro svůj návrat na divadelní prkna nemohla přát lepšího spoluhráče. Tam, kde v komických částech sklouzává k přehrávání a afektu, zůstává Hynek Čermák pořád uvěřitelným a vtipným. Byl dokonalý. Nutno však uznat, že Vondráčková ve vážnějších polohách své role, tedy především v druhé půlce, naprosto bez výhrad. Scéně ani kostýmům není co vytknout. Hra jako taková není jen bezduchou komedií (ačkoli se do ní na některých místech neskutečně násilně tlačí), ale má i příjemný přesah. I když dostanete ránu přímo do tváře, pořád můžete být šťastní.
Michalmusek  100 %
19.12.2022 | 318 hodnocení
+ souhlasím
Povedené představení. Doporučuji všem, kdo se chtějí příjemně pobavit.
Selingep  80 %
13.12.2022 | 13 hodnocení
+ souhlasím
Vtipné, přitom žádná bezduchá "řachtanda", vkusné, perfektně zahrané! Stojí za vidění. Poctivých 80% ... Přišlo mi, ža po přestávce ještě lepší :-). (shlédnuto neplánovaně jako "záskok" za Africkou Královnu)
Barka  80 %
2.11.2022 | 296 hodnocení
+ souhlasím
85% Moc povedená komedie. Není prvoplánová, brnkne i na vážnější strunu a hlavně perfektně sedlo obsazení. Lucie Vondráčková mě mile překvapila. Jen pozor na hlasitost mluvy, paní za mnou (14. řada) si stěžovaly, že herce velmi špatně slyší.
Avlis  100 %
1.11.2022 | 165 hodnocení
+ souhlasím
Vtipné, svižné, doporučuji...
Lukasfoto  100 %
2.11.2022 | 2 hodnocení
+ souhlasím
Včera jsem viděl generálku a bylo to super.
1. vyprodané divadlo, které se bavilo, smálo.
2. výkon Lucie Vondráčkové v mnohém předčil očekávání. Byla ve své roli naprosto skvělá.
3. Hynek Čermák, geniální. S Luckou tvoří skvělý pár, kde si oba dobře nahrávají, doplňují.
Rozhodně stojí za to vidět i po druhé. Dobře jsem se bavil smál, ale taky v některých momentech poznával sebe nebo moje známé.
Marley  80 %
14.6.2024 | 43 hodnocení
Dobrý  10 %
3.4.2024 | 19 hodnocení
Frankovka  80 %
13.12.2023 | 282 hodnocení
Braveman  40 %
22.11.2023 | 6 hodnocení
Pavel Vyhnalík  90 %
4.11.2023 | 8 hodnocení
Pavel20  90 %
29.10.2023 | 19 hodnocení
Sezdram  30 %
26.10.2023 | 12 hodnocení
Lenkad  70 %
21.9.2023 | 71 hodnocení
Michelle97  80 %
6.8.2023 | 152 hodnocení
TKa11  80 %
5.8.2023 | 91 hodnocení
Detektiv-2  70 %
29.3.2023 | 17 hodnocení
LavinieCamui  70 %
15.11.2022 | 842 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.