Divadlo Palace

Prachy!!!

Premiéra: 16.1.2011. Překlad: Pavel Dominik. Scéna: Martin Černý. Kostýmy: Jana Zbořilová. Režie: Jana Kališová.
2:05
Známá situační komedie, jejíž hrdinové se díky nečekanému nálezu kufříku plného peněz ocitnou v neuvěřitelném řetězci stále se vršících lží, úskoků, výmluv a dokonce i vydírání. Vidina bohatství rozmetá nejen poklidný život spořádaného manželského páru, ale vtáhne do hry i další aktéry...
Divadlo Palace
Hodnocení inscenace
Redakce
62 %
Uživatelé
69 %
69661000
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (71)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Michal Novák 60 %
(zadáno: 31.5.2013, počet hodnocení: 1067)
+ přínosný / zajímavý komentář
Inscenace režisérky Jany Kališové prokazuje, že nemá smyslu kádrovat divadlo bulvárního stylu, když i to se dá udělat s fortelností, která ctí komediální divadlo. Přestože jsem viděl až jednu z mnoha repríz, herci se neuchylují k vyrábění srandy mimo intence Cooneyho hry a pevně svírají otěže této situační komedie. Zejména na Ondřeji Vetchém jsou znát ohromné zkušenosti, které získal v nespočtu komediálních her ve svém domovském divadle.
Jiří Koula 60 %
(zadáno: 13.11.2011, počet hodnocení: 1565)
+ přínosný / zajímavý komentář
Na tuto inscenaci plnou mých oblíbených hereček a herců jsem se opravdu těšil. Bohužel se však hra samotná zpronevěřuje jednomu ze základních principů "záměnové komedie", vystavět komiku jedné z hlavních postav na motivu "Celý život nepiju, ale zrovna dnes se ožeru jako prase." je poněkud laciné.
Jan Pařízek 60 %
(zadáno: 4.4.2011, počet hodnocení: 784)
+ přínosný / zajímavý komentář
V rámci žánru bláznivých komedií patří určitě k tomu lepšímu co lze nyní v pražských divadlech vidět. Zápletka nijak extra originální, založená na klasických nečekaných příchodech a záměnách. Ale rozhodně neurazí, nesklouzává do trapnosti a já se u ní docela dobře bavil :). Obecně všichni herci hráli dobře, ale líbil se mi hlavně Josef Polášek a Pavel Kikinčuk. Snad jen Vanda Hybnerová trochu přehrává, ať už hraje střízlivou nebo opilou...
Pavel Širmer 60 %
(zadáno: 16.3.2011, počet hodnocení: 1639)
+ přínosný / zajímavý komentář
Zdařilou situační komedii kdysi J. Kališová režírovala v Divadle Rokoko, kde byl za vedení Z. Potužila podprůměrný herecký soubor. Přestože tentokrát měla k dispozici lepší herce, v jejich podání působila komedie překvapivě těžkopádněji. Zvláště hlavní dvojice J. Polášek a V. Hybnerová se komediálním talentem zvlášť neblýskla, snad proto, že se žánru situační komedie dosud příliš nevěnovali. Komediální gejzír lépe rozhýbávali N. Boudová a P. Kikinčuk. I když představení pobavilo, komedie se dá vystavět a zahrát lépe, a to i pod vedením stejné režisérky.
Helena Grégrová 60 %
(zadáno: 16.2.2011, počet hodnocení: 1434)
+ přínosný / zajímavý komentář
Hravý text v inscenačním kabátku, jehož svižný střih vychází více než méně vstříc pohodově strávenému diváckému večeru.
Jiří Landa 70 %
(zadáno: 16.2.2011, počet hodnocení: 2895)
+ přínosný / zajímavý komentář
Divadlo Palace si jako jedna z mála pražských scén drží stále dobrou úroveň. Ačkoli se zaměřuje jen na komedie, divák se nemusí bát, že by trpěl pohledem na podbízivé herecké pitvoření. V Prachy!!! hraje prim zejména dobře napsaný příběh, který Jana Kališová dovedla správně uchopit a spolu s herci vytvořila doslova ďábelskou komediální jízdu. Herecké výkony jsou vyrovnané, snad jen V. Hybnerová měla pomalejší rozjezd a občas, v opileckých scénách, přehrávala. Přesto její výkon patří k tomu nejlepšímu, co inscenace nabízí.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Karla2 90 %
(zadáno: 28.6.2019, počet hodnocení: 7)
přínosný / zajímavý komentář
Důkaz, jak lze vkusně pobavit s vynikajícími hereckými výkony, salvy smíchu dnes v Divadle Palace.
KyleReese 70 %
(zadáno: 13.2.2019, počet hodnocení: 25)
přínosný / zajímavý komentář
Povedená komedie.
Amca 70 %
(zadáno: 1.2.2018, počet hodnocení: 5)
přínosný / zajímavý komentář
Nepatří k těm nejlepším, ale dobrá komedie, ve které je i několik výtečných scén. Vanda Hybnerová podala výborný a výrazný výkon, O. Vetchý též skvělý, a ani ostatní nejsou pozadu. Když to shrnu, moc příjemný večer.
Michelle97 70 %
(zadáno: 23.1.2018, počet hodnocení: 84)
přínosný / zajímavý komentář
Pěkná komedie, u které se člověk určitě nenudí. Nejvíc se mi líbil Ondřej Vetchý, který podal opravdu skvělý výkon. Postava Vandy Hybnerové mi místy lezla na nervy, ale je představení opravdu povedené.
Plšík 70 %
(zadáno: 11.11.2017, počet hodnocení: 527)
přínosný / zajímavý komentář
65%
Michalmusek 100 %
(zadáno: 6.11.2017, počet hodnocení: 224)
přínosný / zajímavý komentář
Perfektní komedie. Neskutečně jsem se bavil. Klasická zápletka s vyměněným kufříkem, policií, gengstry a přáteli, kteří mají přijít na oslavu narozenin. Jednoduchý děj, ale brilantně dotažený do posledního detailu. Viděno již po několikáté, a jistě ne naposledy.
Studentice 30 %
(zadáno: 27.10.2017, počet hodnocení: 71)
přínosný / zajímavý komentář
Tato hra pro mě byla velikým zklamáním. Chválím výkon pana Vetchého. Paní Hybnerová neuvěřitelně přehrávala. Pokusy o humor byly trapné (vulgární slova, sexuální narážky, dokola opakované vtipy).
KarelK 70 %
(zadáno: 7.10.2017, počet hodnocení: 46)
přínosný / zajímavý komentář
Vyloženě roztomilý Ondřej Vetchý v ústřední postavě účetního Henryho povýšil scénář této komedie o desítky procent. Ostatní výkony (snad kromě opravdu přehrávající V.Hybnerové) taktéž skvělé. Jo, to se dá vážně vidět!
Tomas22 100 %
(zadáno: 29.9.2017, počet hodnocení: 88)
přínosný / zajímavý komentář
Paradni komedie se skvelymi herci!
Avlis 100 %
(zadáno: 28.5.2017, počet hodnocení: 118)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělá komedie,smáli jsme se od začátku až do konce a s napětím čekali,jak ta zamotaná situace dopadne.Doporučujeme na odreagování. Výborné herecké výkony,hlavně paní Hybnerové a pana Vetchého.
Barka 70 %
(zadáno: 11.5.2017, počet hodnocení: 253)
přínosný / zajímavý komentář
Klasická komedie, nic světoborného, ale to všechno jde stranou před fantastickým herectvím Ondřeje Vetchého. On je přesně ten důvod, proč jsem s chutí zůstala až do konce na žánru, který mě jinak absolutně nezajímá. Nutno dodat, že i ostatní herci byli skvělí. Mám radost, že to jde evidentně i vkusně.
Reny50 90 %
(zadáno: 22.2.2017, počet hodnocení: 27)
přínosný / zajímavý komentář
Ztřešťěné komedie příliš nemusím, často mi nepřijdou vtipné, ale tato komedie je výjimka - bavila jsem se dokonale, několikrát mi i od smíchu tekly slzy (to se mi snad nikdy v divadle nestalo). Ondřej Vetchý hraje skvěle, jeho účetní Henry je roztomilý, uvěřitelný. Dále se mi líbil Michal Novotný a Pavel Kikinčuk. Vanda Hybnerová bohužel (zvláště v 1. polovině) dost přehrává. Kdo se chce pobavit a nehledá nic intelektuálního, tomu mohu toto představení vřele doporučit. Řekla bych, že je to jedna z nejlepších komedií v současném repertoáru pražských divadel.
Adele 70 %
(zadáno: 7.12.2016, počet hodnocení: 46)
přínosný / zajímavý komentář
Tahounem této situační komedie je Ondřej Vetchý. Jeho Henry je roztomilý, legrační a člověk by mu i ten kufřík, který omylem sebral v metru!! mafiánskému zabijákovi, přál. Nechat si ale špinavé peníze není vůbec snadné.
Vadriano 90 %
(zadáno: 14.6.2016, počet hodnocení: 23)
přínosný / zajímavý komentář
Cukr hra. Zábavná. Užil jsem si ji.
Bernardblack 70 %
(zadáno: 19.3.2016, počet hodnocení: 284)
přínosný / zajímavý komentář
V rámci"bulvárního divadla Palace"asi nejlepší situační komedie, kterou táhne na svých svalnatých pažích Ondřej Vetchý a podlamujících se nohách Vanda Hybnerová:)
Jednoduchoučká, ale vtipná a svižná hra(bavte se a nad zápletkou atd raději nepřemýšlejte:)
Dave164 90 %
(zadáno: 21.1.2016, počet hodnocení: 24)
přínosný / zajímavý komentář
Opravdu povedená komedie, při které se člověk popadá za břicho v polovině dialogů. Ondřej Vetchý ukazuje svůj standart vynikajícího herce a komika. Ostatní herci však rozhodně také nezklamali. Pokud maté rádi humor neváhejte toto představení navštívit.
Romana35 90 %
(zadáno: 18.1.2016, počet hodnocení: 193)
přínosný / zajímavý komentář
Tak toto představení se opravdu povedlo, velice zábavná komedie, která nesklouzává do laciné podbízivosti. Výborný Ondřej Vetchý, Vanda Hybnerová, ale i ostatní herci nezaostávají ve svých rolích. Jedna z nej komedii divadla Palace.
JaNaD 70 %
(zadáno: 12.1.2016, počet hodnocení: 63)
přínosný / zajímavý komentář
Lépe řečeno 65%.
Tomeis 70 %
(zadáno: 10.10.2015, počet hodnocení: 12)
přínosný / zajímavý komentář
Plusem inscenace je známé herecké obsazení. Samotná hra má celkem jednoduchý děj, takže pro náročného diváka mi přijde horší. Nicméně pro běžného diváka, který jde do divadla, aby si užil pohodové představení, je tato hra vhodná.
Janajel 80 %
(zadáno: 30.9.2014, počet hodnocení: 12)
přínosný / zajímavý komentář
jedno z nejlepších představení divadla Palace, Ondřej Vetchý je prostě nej, smála jsem se od začátku do konce. Doporučiji!
Milwa 10 %
(zadáno: 22.3.2014, počet hodnocení: 46)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Komedie stojí a padá na scénáři a tady se něco hodně nepovedlo. SPOILER : Příběh točící se kolem kufříku plného peněz postrádá logiku a uvěřitelnost. Mě, kdyby někdo dal kufr plný peněž, tak zvednu kotvy a za 2 minuty o mě nevíte. No, a tady postavám trvalo něco kolem dvou hodin ty kotvy zvednout...Herci skvělí, až na až moc přehrávající Vandu Hybnerovou, ale co tam měla chuděrka hrát, když její zadání bylo "obvykle nepiju, ale dneska se ožeru jako prase". Laciné, předvídatelné. Těch 10% je za Ondřeje Vetchého.
Bišu 80 %
(zadáno: 26.8.2012, počet hodnocení: 184)
přínosný / zajímavý komentář
Dobrá komedie, výborně zahraná, bavili jsme se. Vynikající Pavel Kikinčuk a příjemně nás překvapila Vanda Hybnerová.
Kristýna 70 %
(zadáno: 16.5.2012, počet hodnocení: 6)
přínosný / zajímavý komentář
Lehká, příjemná, oddychová komedie na večer, u které rozhodně není třeba přemýšlet. Příběh je předvídatelný, ale někdy překombinovaný a zmatečný až jsem ztrácela pozornost. Nela Boudová výborná jako vždy.
Onsteri 80 %
(zadáno: 14.5.2012, počet hodnocení: 92)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi jsem se bavila a dlouho jsem se tak upřimně nezasmála na divadelní komedii.Výborný Ondřej Vetchý s Vandou Hybnerovou a skvěle sekundující Pavel Kikinčuk.
Kačka 80 %
(zadáno: 25.5.2011, počet hodnocení: 16)
přínosný / zajímavý komentář
Vtipné, svižné představení byť s jednoduchou zápletkou. Vynikající volba pro oddychový divadelní večer.
Hanz82 90 %
(zadáno: 1.8.2019, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
Super pobavení v čele s Ondrou Vetchým, díky za prodloužení života smíchem.
Lacola 100 %
(zadáno: 4.9.2018, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Viděno v Olomouci, v hlavní roli s Ondřejem Vetchým a Vandou Hybnerovou. Nelze jinak než dát plný počet bodů. U pana Vetchého jste chvílemi nevěděli, zda hraje původní part nebo improvizuje ? plynulé přicházel z jednoho do druhého. Ostatní členové souborů mu skvělé sekundovaly. Už dlouho jsem neviděl tak dobré divadlo!
IvkaH 80 %
(zadáno: 19.6.2016, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Ak sa chcete v divadle poriadne nasmiať, určite sa oplatí vidieť toto predstavenie.
Ramirez 100 %
(zadáno: 29.2.2016, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Pro me super,doporucuji tem,kteri se chteji odreagovat a pobavit se.
Pavla Řádková 80 %
(zadáno: 2.4.2015, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi pěkná inscenace, u které jsem se bavila od začátku do konce. Herci několikrát i zaimprovizovali, což bylo velkým osvěžením hry. Myslím, že všichni své role zvládají tak, jak mají. Rozhodně doporučuji!
Te_rez 50 %
(zadáno: 10.10.2020, počet hodnocení: 24)
Elishka123 70 %
(zadáno: 3.12.2019, počet hodnocení: 15)
Darla22 70 %
(zadáno: 17.10.2019, počet hodnocení: 27)
Applause 80 %
(zadáno: 18.9.2019, počet hodnocení: 5)
Rind 20 %
(zadáno: 26.6.2019, počet hodnocení: 15)
Zachardi 60 %
(zadáno: 28.5.2019, počet hodnocení: 41)
Kozmix 90 %
(zadáno: 13.3.2019, počet hodnocení: 15)
Michaela70 60 %
(zadáno: 29.12.2018, počet hodnocení: 34)
Janca525 10 %
(zadáno: 24.6.2018, počet hodnocení: 93)
Miskova Pet 70 %
(zadáno: 30.4.2018, počet hodnocení: 53)
Vela 70 %
(zadáno: 17.4.2018, počet hodnocení: 59)
Marie Vodková 50 %
(zadáno: 23.3.2018, počet hodnocení: 16)
Mia.wise 90 %
(zadáno: 4.3.2018, počet hodnocení: 11)
Scoobi 70 %
(zadáno: 12.6.2017, počet hodnocení: 86)
Blahis 80 %
(zadáno: 23.2.2017, počet hodnocení: 38)
MarekLinhart 30 %
(zadáno: 16.2.2017, počet hodnocení: 152)
Capinka 10 %
(zadáno: 25.11.2016, počet hodnocení: 71)
Monty70 80 %
(zadáno: 26.10.2016, počet hodnocení: 110)
Alena.f 90 %
(zadáno: 14.6.2016, počet hodnocení: 6)
Teddy 90 %
(zadáno: 14.6.2016, počet hodnocení: 144)
Marcy 70 %
(zadáno: 24.4.2016, počet hodnocení: 14)
Kritik Václav 60 %
(zadáno: 12.2.2016, počet hodnocení: 23)
Luqisek 60 %
(zadáno: 7.9.2015, počet hodnocení: 69)
Petr-sima 40 %
(zadáno: 25.5.2015, počet hodnocení: 76)
Papirek32 80 %
(zadáno: 9.5.2014, počet hodnocení: 149)
Cheymira 80 %
(zadáno: 11.3.2014, počet hodnocení: 9)
Dianavanova 70 %
(zadáno: 6.2.2014, počet hodnocení: 44)
Kata_rina 70 %
(zadáno: 30.12.2013, počet hodnocení: 45)
Lenka10 60 %
(zadáno: 2.12.2013, počet hodnocení: 94)
Donpedro39 40 %
(zadáno: 19.5.2013, počet hodnocení: 138)
Ivushka 70 %
(zadáno: 4.4.2013, počet hodnocení: 93)
SlanecL 60 %
(zadáno: 29.3.2013, počet hodnocení: 51)
Čiko 50 %
(zadáno: 29.1.2013, počet hodnocení: 740)
Martin21 60 %
(zadáno: 27.1.2013, počet hodnocení: 355)
Hannah21 70 %
(zadáno: 6.12.2012, počet hodnocení: 142)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.