Profil uživatele

Adele

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Pavla Haflantová: 13 % (6)
Jan Pařízek: 14 % (28)
Michal Novák: 14 % (23)
Jiří Koula: 15 % (35)
Lukáš Holubec: 15 % (8)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

1 2  > 
(zadáno: 7.12.2016)
Tak každý, kdo viděl úžasný kreslený madarský seriál Smolíkovi, se tak trochu vrátil časem o pár desítek let zpět. Ládínek, Týna, Pepa a Gábi, dr. Halíř jako by těm kresleným z oka vypadli. A pak je tady pořádně velký Gulliver a už se letí za dobrodružstvím. Vysoko hodnotím zpěv v maďarštině. Proč jsem si já nešťastná nevzala Pištu Hufnágla!
(zadáno: 7.12.2016)
Antonín Procházka napsal vtipnou komedii o světě nekonečných seriálů a telenovel. Sledovanost je zákon a tím se televize řídí. Pokud křivka sledovanosti padá ostře dolů jako černá sjezdovka, tak je třeba nasadit i nějaký ten bizár. A ten se jeden našel. Z programu na ochranu svědků:-)) Diváci jsou nadšeni, děvčata si vylepují plakáty ošklivého zahradníka do svých pokojíčků a generální ředitel je spokojený. A hned je důvod pro natáčení dalších 100 dílů.
(zadáno: 7.12.2016)
Asi jsem čekala něco jiného. Takové ty vtípky, kdo, co, jak a s kým... Ještě, že to nemělo přestávku.
(zadáno: 7.12.2016)
Miloš Kopečný v roli pacienta psychiatrického oddělení na vozíku mě velmi bavil. Ten věděl, kdy má přijet. Oddechová komedie o tom, jak se zachovat, když zjistíme, že máme dospělé dítě aniž by to vlastní manželka věděla:-))
(zadáno: 7.12.2016)
Tahounem této situační komedie je Ondřej Vetchý. Jeho Henry je roztomilý, legrační a člověk by mu i ten kufřík, který omylem sebral v metru!! mafiánskému zabijákovi, přál. Nechat si ale špinavé peníze není vůbec snadné.
(zadáno: 7.12.2016)
Hry Friedricha Dürrenmatta mám ráda. Na jednu stranu se člověk zasměje vtipným glosám (a je jich tam požehnaně) ale na druhou stranu nám ukazují tu tmavou, drsnou a nelidskou stránku žití. Krást či nekrást - to je oč tu běží. Frank V je rodinná finanční instituce s dlouholetou tradicí, jejich mottem je neuzavřít ani jeden poctivý obchod. Kdo je slušný a čestný musí z kola ven. A sklepení banky by mohlo vyprávět, jak zde mizi zaměstnanci banky. Takže až uslyšíte větu - Jak Vám mohu pomoci? buďte ve střehu. Ve sklepě banky není totiž jen trezor:-)) Viděno 6. 12. v divadle v Dlouhé.
(zadáno: 9.2.2015)
?? Mám rád dobrou hádku?? Sourozenci Coleman a Valene Connorovi nikoho nešetří, vlastního otce, faráře, a ani sebe. Tato hra je plná černého humoru, cynismu, hádek, vše pořádně okořeněné peprnými výrazy. K nejlepším momentům patří bratrský slovní souboj o naschválech z dětství, kterými se trumfují, a s gustem si to užívají. Není nad bratrskou lásku se vším všudy. Představení doporučuji i jedináčkům :-))
(zadáno: 3.12.2014)
Velmi podařená černá komedie s výborným obsazením. Doporučuji a hlavně nezapomeňte na to nejdůležitejší: "Nepodceňujte smrt". Statistika, co člověk za život všechno stihne byla úžasná: "30 let prospíme, 7 let si čteme, 2 měsíce parkujeme u domu, 6 dní si stříháme nehty, 40 hodin koukáme do ledničky, 2 dny se podepisujeme.... " tak to nemělo chybu.
(zadáno: 19.11.2014)
Velmi nadprůměrné výkony obou hlavních představitelů S. Krupanské a L. Melnika. Viděno 16. 10. 2014 v divadle V Dlouhé.
(zadáno: 19.11.2014)
Velmi silný příběh s úžasným výkonem Štěpána Benoniho v roli Christophera, který ač působí neskutečně křehce a člověk by ho chtěl až chránit, svým chováním nejednou rozesmál celé divadlo, ale vzápětí na to měl člověk skoro slzy v očích. Představení mne tak uchvátilo, že jsem si šla hned koupit knihu. Viděno v divadle Dlouhá 15. 10. 2014.
(zadáno: 19.11.2014)
49%. Na tuto kultovní komediální dvojici Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse jsem se velmi těšila.
Jejich improvizovaný nekonečný seriál o rodině Tlučhořovic mne pokaždé velmi pobavil, byl vtipný a měl neskutečně plno hlášek. Tak nějak jsem si myslela, že i představení ? o ?Ženě za pultem 2?, bude na stejné vlně. Hrát to někdo jiný, tak by to byl děsný propadák. Některé vtipy bez znalosti dob minulých nemusí být vůbec pochopeny. A další rádoby legrační skeče v sobě měly takový ten laciný humor. Škoda.
(zadáno: 8.6.2014)
85%. Hlavní postavou je nejmocnější muž světa, americký prezident, který má nulovou šanci na znovuzvolení a jehož preference jsou nižší než Gándhího cholesterol. Je tedy čas prodat pár milostí a zmizet z politické scény. Někam na farmu a už jen pozorovat zacházející slunce nad státní správou. Slovy prezidenta: ?Dyť je ta práce strašnej vopruz. Děsnej stres. A málo příležitostí něco někde ukrást.? Michal Dlouhý je v této roli dokonalý a velmi přesvědčivý. Pro starší ročníky - ve hře dominují sprostá slova, jde ale o typický politický slovník:-))
(zadáno: 30.5.2014)
Představení, o kterém ještě pár dní přemýšlíte. Milovaná dcera po vážné nemoci umírá. Zoufalí rodiče udělají cokoliv, aby zase žila. Po vzkříšení se Blandina pohybuje mezi životem a smrtí. A to rodiče děsí. Nebylo by lepší kdyby zemřela? Blandina Jairová působí jako křehká panenka s nažehlenými šatičkami, na druhé straně se chová jako zombík z hororu. O pobavení se postarali Jan Vondráček v roli nenasytného a živočišného faráře a Tomáš Turek jako ironický lékař, kterého zajímá jenom má-li zaplaceno za své služby. Skvělý M. Táborský jako otec Blandiny a jeho upřimně míněné hlášky.
(zadáno: 30.5.2014)
Hlavní hrdina Karel, úředník památkového ústavu je postaven před morální dilema. Má vzít úplatek 100 tis. za razítko na papír, který umožní stavbu dálnice v těsné blízkosti památky z desátého, možná jedenáctého století? Ne, po vzoru jeho oblíbeného Karla Maye, vyhrává u něho čestnost a slušnost před lobistou, co má chlupatá záda:-))Geniální propojení myšlenky při stavbě železnice na územích Indiánů se stavbou dálnice v ČR.
Nádherné a vtipné představení, plné hlášek: "Vždyť to byl Němec! A Ježíšek neexistuje!!" Proto je představení od 15 let, bylo mi těch 6letých dětí v sále líto:-((
(zadáno: 4.4.2014)
Ve hře je tolik hrůzy, děsu a zoufalství, které bychom nikdo nechtěl osobně zažít. A pokud by k tomu mělo dojít, kéž sedí vedle nás růžově načehraný pan Polštář a drží nás pevně za ruku. Na druhou stranu je to nádherná a silná hra. Drsný černý humor se střídá s mrazivými scénami. Hluboká úklona před O.Vetchým, kterému jsem věřila každé slovo. Jeho zlomení a poddanost u policejního výslechu. A i tu malou jistříčku odvahy, když hájil a bránil svého retardovaného bratra. Ostatně scéna, kdy právě jemu pomůže odejít do jiného světa a to pomocí polštáře, patřila k těm nejsilnějším. BRAVO PÁNOVÉ!

(zadáno: 4.4.2014)
Taková malá tradice, vždy před vánocemi jdu na toto úžasné představení do divadla v Dlouhé. Nic nepohladí tak krásně po duši jako skvěle roztomilý Pavel Tesař, jeho vyprávění a písničky ze 60tých let. Jeho "Václav Neckář" je neskutečně dokonalý a perfektní. Tak doufám, že toto představení ještě nějakou dobu nechají v repertoáru divadla. Protože představení si užívají všichni - jak diváci, tak i herci.
(zadáno: 30.3.2014)
(zadáno: 30.3.2014)
(zadáno: 30.3.2014)
Michal David nikdy nebude sir A. L. Weber a jeho nejkrásnější muzikály jako je Cats, Jesus Christ Superstar, The Phantom of the Opera..). Michal David je takový muzikálový Troška. I když Mata Hari bude asi jeho nejpovedenější kus. Co činí muzikál koukatelný jsou taneční čísla. Hodnocení tedy patří company a jejich tanečnímu umění, ať už v tanci švadlenek, vojáků světové války nebo jako exotické tanečnice. Texty jsou o dost slabší viz. Kde mám svoje obutí.. No to mi není po chuti... Z herců jsou pak nejpřesvědčivější Langmajer a Vašut.
(zadáno: 27.3.2014)
Jedno z nejlepších představeních divadla v Dlouhé. Skvělé hudební výstupy, hity z 80 let - Pražský výběr, J.Kratochvílová, I. Mládek aj. Velmi oceňuji, že hudba byla živá, žádný trapný plejbek. Některé školní hodiny (ruština, zeměpis) byly přesné - i na našem gymnáziu se takto zkoušelo:-)) Velmi příjemné tři hodiny.
(zadáno: 27.3.2014)
(zadáno: 27.3.2014)
(zadáno: 27.3.2014)
Viděno v Řevnicích v Lesním divadle, což ještě více umocnilo už tak úžasný zažitek.
(zadáno: 27.3.2014)
1 2  >