Divadlo Na zábradlí [hlavní scéna]

<< Persony | Racek >>

Požitkáři

Premiéra: 24.10.2014 | 1:20x
Dramaturgie: Dora Viceníková. Výprava: Marek Cpin. Hudba: Miloslav König. Režie: Jan Mikulášek.
Autorská hra na jedno z největších témat filozofie, literatury i života vůbec – a to je smrt, skon, zánik, loučení, umírání. I tato na první pohled nejsmutnější témata však v sobě skrývají velké divadlo, rituály, klišé a fráze, které lze vnímat odlehčeným i leckdy humorným způsobem...
Divadlo Na zábradlí
Hodnocení inscenace
Redakce
75 %
Uživatelé
78 %
náš tip
Tip od redaktorů: Lukáš Holubec, Jan Pařízek, Jiří Koula, Jiří Landa, Helena Grégrová, Lukáš Dubský  Tip od redaktorů: Lukáš Holubec, Jan Pařízek, Jiří Koula, Jiří Landa, Helena Grégrová, Lukáš Dubský  Tip od redaktorů: Lukáš Holubec, Jan Pařízek, Jiří Koula, Jiří Landa, Helena Grégrová, Lukáš Dubský  Tip od redaktorů: Lukáš Holubec, Jan Pařízek, Jiří Koula, Jiří Landa, Helena Grégrová, Lukáš Dubský  Tip od redaktorů: Lukáš Holubec, Jan Pařízek, Jiří Koula, Jiří Landa, Helena Grégrová, Lukáš Dubský  Tip od redaktorů: Lukáš Holubec, Jan Pařízek, Jiří Koula, Jiří Landa, Helena Grégrová, Lukáš Dubský
781681000
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
16.10.St19:00
16.10.St19:00 

Volby

Hodnocení (178)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Holubec  80 %  Tip Lukáš Holubec
18.9.2015 | 742 hodnocení
Anežka Kotoučová  80 %
16.4.2015 | 230 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
"Mám smysl pro humry."
Nápadité, na téma, jež tak rádi vypouštíme z mysli, plné černého humoru, s perfektní scénou a vynikajícím souborem, krátké, ale zhuštěné, nefilozofující, přesto bytostně se nás dotýkající a konečně, se stylovým finálním danse macabre. Směřování divadla Na zábradlí stylem této hry je možná trochu monotónní, přesto - které jiné české divadlo by si trouflo vytvořit autorskou inscenaci na podobné, žádoucí téma? Jen tak dál, prosím.
84%
Veronika Boušová  70 %
26.1.2015 | 277 hodnocení
+ souhlasím
75% Není co dodat, vše už bylo řečeno...
Jan Pařízek  70 %  Tip Jan Pařízek
12.1.2015 | 914 hodnocení
+ souhlasím
Vše v životě je třeba si svým způsobem vychutnat, a to včetně smrti, neb i smrt patří k životu. Jedná se o dosti svérázný, často dosti černý, humor. Ale je možné se i u tohoto tématu dobře pobavit. Většinu obrazů není lehké pochopit a většinou se mi to též příliš nepodařilo, přesto každý je zajímavý a určitě nijak nenudí. Zvolená forma pro mě byla poutavá, oceňuji také dobře postavenu scénu a užíval jsem si i doprovodnou hudbu. Jako celek inscenace hodná pozornosti.
Pavel Širmer  60 %
12.1.2015 | 2036 hodnocení
+ souhlasím
(+6)
Je dobře, že právě toto téma se někdo odvážil zpracovat i s humorem. Inscenace však ve výsledku není ničím víc než sledem scének, jejichž provázanost a vnitřní smysl občas vázne. Nic proti práci režiséra a zdatných herců. Vadí mi však, že vedení Divadla Na zábradlí od svého nástupu připravuje projekty, které se vzájemně až příliš podobají. Důsledně budovaná poetika je patrně záměrná, ale je správně, že jednotlivé počiny budou nepochybně časem splývat? Osobně jsem nenašel důvod, proč někomu doporučovat právě tuto inscenaci (se zařazením mezi tipy redakce se neztotožňuji).
Jiří Koula  80 %  Tip Jiří Koula
27.12.2014 | 1600 hodnocení
+ souhlasím
75% Vedle důsledné Mikuláškovy stylizace, která u mě tentokrát slavila úspěch, musím vyzdvihnout i obsah, konkrétně určitou svéráznou mikroteologii.
Michal Novák  60 %
4.12.2014 | 1159 hodnocení
+ souhlasím
Hra je bezpochyby velmi zajímavý tematický kompilát, inscenovaná způsobem až strhujícím. Je to divadlo přísné stylizace, postavené na detailu a oscilování mezi vážným a komickým (až diváka fascinuje, kolik humoru tvůrci nacházejí v hodně morbidním tématu). Estetický požitek maximální úrovně. Ale také manýra, opakování stále téhož. Inscenace připomene i Havelkovo Šílenství. Pro mnohé z vás je to ještě nové, neokoukané, tak si to užívejte...
Jiří Landa  80 %  Tip Jiří Landa
16.11.2014 | 3032 hodnocení
+ souhlasím
(+3)
Emotivní podívaná evokující, byť možná někdy až příliš odlehčenou formou černého humoru, snad všechny lidské pocity spojené se smrtí a umíráním. Smutek, dojetí, únava, pocit "vysvobození", to vše a mnohem víc v sobě obsahuje výtvarně a hudebně precizně zpracovaná inscenace, kterou navíc zdobí perfektní souhra všech devíti herců. Jeden z největších divadelních požitků posledních měsíců.
Helena Grégrová  80 %  Tip Helena Grégrová
14.11.2014 | 1688 hodnocení
+ souhlasím
Makabrální show must go on!
Lukáš Dubský  90 %  Tip Lukáš Dubský
5.11.2014 | 1165 hodnocení
+ souhlasím
(+3)
Jan Mikulášek s Dorou Viceníkovou se opět pustili díla, které je řetězcem volně navazujících scén na dané téma. Scénky jsou většinou zdařile pointované, ale občas se tématu smrti dotýkají jen velmi volně. Hlavní motiv tak vlastně jen dříme pod povrchem, nahoru se vydere jen občas. Pokud se tak stane, bývá to ale mrazivě působivé. Požitkáři patří k vrcholům dosavadní tvorby nového Zábradlí. Trochu retardující jsou jen časté zatmívačky, které ale divák rád odpustí. Málokdy se mu totiž stane, aby se v divadle královsky bavil, a přesto při odchodu z divadla cítil, že mu není úplně lehko u srdce.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Fekete  80 %
10.2.2024 | 170 hodnocení
+ souhlasím
85 %. Videno 10.2.2024 Na zabradli, 80 min, 2 rada
Cerna groteska o smrti, s nadhledem. V popredi na dvoutretinach sceny rudy pokoj s dvema kresly, stolkem s alkoholem a Petrofem, v pozadi za plexisklem vyvysena chodba s WC. V uvodu navozujici monolog J. Zacka. Sestava s A. Kubatovou a J. Matouskovou. Nejvyraznejsimi v predstaveni byl jiz zminovany J. Zacek a usmevava J. Plodkova, ktera si take jako jedna z mala uzivala zaverecnou dekovacku. Vsechny myslenky jsem nepobral ale to nevadi. Usmival jsem se neustale, nejen pod vousy. Dekuji, tleskam a doporucuji.

Nesahejte mi na manzela, seberu si ho sama. Milacku promin, nebyla to moje chyba.
Milloš  70 %
18.12.2023 | 23 hodnocení
+ souhlasím
Moc se mi líbili výkony herců a scéna. Trochu mi vadilo ,že nebylo z čeho vypozorovat ,že to jsou ,,požitkáři,,.
Xenty  80 %
11.6.2023 | 8 hodnocení
+ souhlasím
Absurdní drama, jehož hlavním tématem je smrt. Nosné téma je tedy poměrně těžké, ale i přesto jsem se v průběhu představení několikrát zasmál. Kombinace vážného tématu s humorem, a často velmi absurdními situacemi zde funguje velmi dobře. Herecké výkony na velmi dobré úrovni, stejně tak kulisy.
Hoolek  60 %
28.5.2023 | 38 hodnocení
+ souhlasím
možná je to můj problém. ale přišlo mi to takové poslepované.
Natalieo  70 %
4.5.2023 | 14 hodnocení
+ souhlasím
75%
První třetina představení - monolog J. Žáčka mi přišla úmorná. Pak se ale pro mě představení zvrhlo do hlubokého zážitku a od monologu K. Císařové mi až do konce tekly slzy. Pro mě až s překvapením hodně silná druhá půlka představení, celé mi to ke konci sedlo dohromady.
Vyzdvihuji nenápadný výkon A. Kubátové, kterou jsem konečně viděla v jiné herecké poloze a M. Königa. A taky mi přišlo, že bylo na jevišti až moc herců.
Čiko  60 %
30.4.2023 | 1089 hodnocení
+ souhlasím
65%
Musím napsat to, co už jsem jednou napsal. Kdybych viděl tuto inscenaci DNz jako první a až poté ty mnohé další, asi bych sdílel zdejší nadšení. Ale všechny jsou si tak vizuálně a koncepčně podobné, že mi to začíná splývat.
Jinak se mi líbila scéna, samotné téma (o smrti s humorem) a herecky především J.Plodková.
PS: Mám rád černý humor, tady mi vlastně jenom vadilo, že mi je jedno, jestli uvidím o scénku míň nebo víc, protože jsem mezi nimi nenašel žádné promyšlenější pojítko...
Slamajak  80 %
1.11.2022 | 72 hodnocení
+ souhlasím
Super scénografie a herci, celý koncept těžce ňuňu, klasicky nazábradlíovsky perfektně zvládnutý balanc vážného tématu a až překvapivé vtipnosti, kterého se mi nikde jinde takhle systematicky nedostává. A těžce se zamilovávám do Magdalény Sidonové a Dity Kaplanové (a do monsieur Vašáka už jsem zamilovaný dlouho). Někdy mi sice trochu unikal záměr některých scén nebo jejich (ne)provázanost, ale tak nějak se mi to prostě fakt líbilo a až šokantně hodně jsem se nasmál, takže suma sumárum, ano prosím, a možná se budu muset vrátit.
Adam Zelinka  80 %
20.7.2022 | 240 hodnocení
+ souhlasím
Požitkáři mají všechno.
AlenaPo  80 %
3.5.2022 | 10 hodnocení
+ souhlasím
Intenzivní, dráždivé.
Majdin_kulturni_svet  90 %
24.4.2022 | 176 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Jeden z mých nejlepších divadelních zážitků v životě. Jan Mikulášek s Dorou Viceníkovou napsali hru přesně na míru pro své divadlo. Výborné a vyrovnané herecké výkony, poutavě krásná scéna, důrazy na ty nejmenší detaily, černý humor a spoustu hlubokých otázek a témat bez přímých odpovědí. I přesto, že jsem některé narážky nepochopila, neubírám na hodnocení kvality inscenace. Ono to totiž nevadí. Každý si tam najde to svoje.

Rozhodně se půjdu podívat znovu, očekávám, že toho v inscenaci objevím ještě víc než teď napoprvé.
Gimli35  60 %
6.12.2021 | 290 hodnocení
+ souhlasím
Těžko hodnotitelné, těžko uchopitelné. Výjev střídá výjev (ty silné jsou bohužel v menšině), postavy defilují jak zběsilé, pak to skončí, jdete domů a nevíte. Tedy ne nutně, například divačka přede mnou, jež se hystericky rozesmála pokaždé, když některý z účinkujících otevřel pusu či když J. Černý prostě jen přišel na jeviště, asi věděla. Docela jsem jí to záviděl.
Ivo Železný  80 %
7.10.2020 | 282 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Příjemné překvapení. Absurdní dívadlo okořeněné velkou dávkou humoru. Moc dobrý text. Funguje to. Kouř byl.
Janísek  90 %
3.2.2020 | 12 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Výborné. Je opravdu nadmíru uspokojující, vidět divadlo, které se nestará o logiku ani příběh a PŘESTO se neutopí v nějaké pseudo-avandgardistické sóse. Inscenace má zároveň (povětšinou černý) humor ale i obrovskou hloubku (to téma!!! Díky pane Mikulášek nebo čí nápad to byl!), což není na pražských prknech tak časté. Perfektní "skrumáž" herců, skvělá scéna. Od 100% mě dělí jen trochu dlouhý začáteční monolog (proč?) a poněkud delší závěrečný dance makabre. Jinak - prostě skvělé! A publikum to (alespoň když jsem tam byl) plně honorovalo 6x děkovačkou.
Suzi  20 %
13.1.2020 | 8 hodnocení
+ souhlasím
Jsem velmi zklamaná. Nemám pocit, že by mě inscenace něčím obohatila. Pokud měla jen šokovat, tak se povedlo.
JirkaS  80 %
12.9.2019 | 368 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Cosi, co nejde pevně uchopit, a kde nelze vše plně pochopit. Jakýmsi zvláštním kompilátem o smrti je tato inscenace, která má své silnější i slabší chvilky, která rezonuje v mysli, aby po chvíli zájem opadl a zase se navrátil, která rozesmívá i nutí k zamyšlení, která přináší poznání, že smrt je cosi blízkého a přitom vzdáleného, a že je tu pro nás všechny a s námi všemi. Herecky dokonalé, scénograficky zdařilé, režijně perfektně zvládnuté. Vynikající výkony především od Jany Plodkové, Miloslava Königa a Jakuba Žáčka. Za mě spokojenost a děkuji za vpravdě nevšední divadelní zážitek. /9.9.2019/
R.JELEN.21  40 %
14.4.2019 | 251 hodnocení
+ souhlasím
Je to tak rok a půl co jsem v tohle divadle viděla Dánskou občanskou válku (za mě jedno z nejhoršího co jsem viděla) a odhodlala jsem se k návštěvě další hry. Strašně tu hru chci mít ráda, ale něco prostě drhne. Hra má pár scén, které geniálně fungují a jsou TOP. Některé scény mi ale přijdou dost na sílu a výsledné haha mi prostě nejde před bránici :// Scéna je přitom krásná, první oneman pana Žáčka za mě boží, ale pak se nějak ztrácím v požitcích.
Diogenes  80 %
8.4.2019 | 72 hodnocení
+ souhlasím
Sled scének, opakování, čekání na... Hra nejen o smrti, ale i o životě (a není život jen příprava na smrt?). Výborné herecké výkony, skvělá scéna.
Ví někdo, kolik je hodin? A je to důležité?
Brbla z Olomóca  90 %
29.10.2018 | 75 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Viděno dne 27.10.2018 a 5.10.2019, DNz, Praha:
+ inscenace bez příběhu, mimo prostor i čas na téma SMRT
+ vše dokonalé - scéna, herci, režie, skvělý černý až skoro morbidní humor
+ smrt je součást života, denně na ni každý myslí,
no a teď z toho udělejte divadlo ke koukání! Bravo DNz!
+ byl jsem podruhé a - ještě lepší!
------------------------
- dosti těžké představení, ale pro intouše výběr z hroznů!
Sirmoon  90 %
10.10.2018 | 13 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Technicky se mi velmi líbíla scéna, prosklené průhledy na toalety působí fakt dobře. Celkově dost morbidní podívaná, dost černého humoru, smíchu a vtipně pojatých scének (finální zombie scéna:D). Přesto celou inscenací prostupuje vážnost celého tématu umírání a smrti, která nutí k zamyšlení. Herci se skvěle doplňovali. Jakub Žáček - naprostý top.
JitkaJak  100 %
9.10.2018 | 61 hodnocení
+ souhlasím
Parádní představení! Už dlouho jsem se tak nenasmála, zvlášť ne v divadle. Půjdu ještě jednou.
Screamingsun  40 %
17.5.2017 | 37 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
Sled nenavazujících scének, z nichž některé mají sdělení více, některé méně. Nemůžu se zbavit pocitu, že toto sdělení mají mít všechny, proto nezastírám, že jsem jich minimálně polovinu nepochopil. Výkony herců na vysoké úrovni, dramaturgie pokulhává. Podobně inscenovaná Anamnéza se mi však líbila moc...
Architekt  70 %
28.3.2017 | 35 hodnocení
+ souhlasím
75 %
Zizkov  100 %
27.3.2017 | 18 hodnocení
+ souhlasím
Chodime kazdy rok, neomrzi se. Cas od casu se mi vraci na mysl strasidelne znovuproziti osudu po zivotnich blocich :)
Jakubson  80 %
14.11.2016 | 102 hodnocení
+ souhlasím
Jestli je záměr, abychom se smáli při "tragických" scénách, klobou dolů. Požitkáři nezasáhnou tak jako Hamleti, ale rozhodně nejde o divadelní brak.
Luciferie  50 %
20.5.2016 | 129 hodnocení
+ souhlasím
Rozvleklý začátek mi přišel vyloženě navíc. Jedná se opět o netradiční počin, který souhlasí s náladou, kterou v divadle na zábradlí z inscenací mám - za mě to bylo potřetí a na dlouhou dobu dost.
P.s. Souhlas s P. Širmerem
Vaklav  70 %
24.4.2016 | 278 hodnocení
+ souhlasím
Víceméně stačí říci, že kdybych měl vyjádřit názor, vybral bych části komentářů od J. Pařízka a P. Širmera. Takže doporučuji oba komentáře, i když si vlastně celkem protiřečí - ale to může být i ta nejlepší pozvánka. Jen se jasně vyslovím pro shlédnutí hry, protože to byl fajn večer se zajímavou náladou a dojezdem.
Spotczek  70 %
14.4.2016 | 19 hodnocení
+ souhlasím
Smrt opomíjíme, ale ani inscenace, zaměřená na estetické a emocionální působení, nepojednává o tom nejpodstatnějším - proč ji opomíjíme. Defilují před námi mladí lidé, vznášející jakousi hamletovskou otázku, zda být či nebýt. Smrt je však nejodpudivější ve své fyzické, nikoliv filozofické podobě. Vše se odehrává na nejasném místě v neurčitém čase, v nepravidelných intervalech. Postavy Požitkářů jako by byly živé i mrtvé zároveň. Vysvětlující byl pro mě poslední monolog jedné z postav o místě, kde končí lidé, kteří ještě nejsou mrtví - žijí v pamětech žijících. Smrt tedy začíná již za života!?!
Vitounek  100 %
2.2.2016 | 109 hodnocení
+ souhlasím
Bravo!
Bernardblack  80 %
31.12.2015 | 328 hodnocení
+ souhlasím
85% 2x
Fedorocko  30 %
23.11.2015 | 755 hodnocení
+ souhlasím
Tohle já nemusím
Ba-jo  80 %
3.11.2015 | 242 hodnocení
+ souhlasím
Vtipné představení na neveselé téma aneb smrt v ústřední roli. Po herecké a vizuální stránce se opět nezapře Mikuláškův rukopis, který mi velmi vyhovuje. Po počáteční nejistotě, co si o tom všem humbuku na jevišti mám vlastně myslet, jsem se naladil na stejnou vlnu a vtažen do hry si užíval sebemenší narážky, vtípky i gesta...."prostě mám smysl pro humra"!
Misa  80 %
28.10.2015 | 81 hodnocení
+ souhlasím
Protože jsem hru nepochopila, dávám 80%, jinak by to určitě bylo na 90%. Přestože ten samotný děj opravdu není úplně jasný, tak se jedná o hru mimořádně vydařenou a rozhodně stojí za vidění. Není to žádný nudný divadelní kousek, přináší skvělé nápady, legraci i vážná zamyšlení. A co mě teda nejvíc bavilo byly velmi autentické herecké výkony a opět krásná scéna.
Burgermiky  80 %
5.6.2015 | 28 hodnocení
+ souhlasím
Skvělý Jakub Žáček! Jeho vtipný monolog o smrti hned na začátku neměl chybu. Dále se mi nejvíce po herecké stránce líbili Jana Plodková, Petr Jeništa a příjemná Dita Kaplanová. Krásná scéna a hudba. Hra se světly, kdy se herci za tmy neuvěřitelně rychle a sehraně přemisťovali do dalších scén. Neoslovil mě moc závěr, kdy herci působí jako loutky. Podle mě mohl být propracovanější, což je škoda, proto ubírám body, přesto jsem odcházela z divadla velmi spokojená.
Raviolka  90 %
5.6.2015 | 30 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Čekala jsem morbidní komedii. Odcházela jsem z divadla ohromená, pro mě bezesporu jeden z největších divadelních zážitků této sezóny. Ano, zasmála jsem se mockrát. Ale mnohé stmívačky jsem využívala ke vzpamatování se z viděného a slyšeného doslova s pusou dokořán. Některé scénky mě neoslovily (závěr už vůbec ne), ale aspoň jsem se mohla v mysli zabývat tím, co mě skutečně zasáhlo. Moc povedená hudba a především scéna, představení je i vizuálním zážitkem. Ani jsem nestíhala všechny vjemy "pobrat". Kolik že to času v životě věnujeme přemýšlení o tom, jestli bychom neměli dělat něco jiného...?
Janis  40 %
1.6.2015 | 292 hodnocení
+ souhlasím
Tahle inscenace měla pro mě nulovou výpovědní hodnotu. Tedy až na novinku v podobě ujištění, že umřu - tak dík za informaci.
Odosobněný, chladný kus, který nedojme (viz V. Rogalewicz) a nemá schopnost emocionálně zasáhnout (ne náhodou se ke zvolenému tématu staví tak nezúčastněně). I proto se zakrývá efektní, přepjatou vizualitou, poutá divákovu pozornost ironizováním, pózuje, eklekticky pracuje s hudbou. Pro mě dokonalý divadelní kýč.
Osobně oceňuji především vynikající výkon M. Koniga (jeho herectví začínám líp vnímat a obdivovat), výborná byla i D. Kaplanová a lehce ďábelský J. Žáček.
Vladimír10  80 %
11.4.2015 | 646 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Surový pohled na to, jak dnešní společnost uvažuje o smrti, je jedním z mála výjimečných počinů, který se na scéně DNz mezi všemi novými inscenacemi objevil. Rozdílné obrazy přecházejí od zdánlivě nesmyslného hereckého monologu přes všemožné absurdity až k morbidnímu závěru. V tomto okamžiku se stávají všichni "požitkáři" pouhými loutkami v rukou jediné přeživší ženy. Režisér tentokrát díkybohu omezil zbytečné využívání vulgarismů a soustředil se výhradně na vytvoření pocitu absolutního znechucení. Nejsolidnější výkony pak předvádějí nové posily souboru, tj. J. Žáček a J. Plodková.
J. Kubátová  50 %
27.3.2015 | 12 hodnocení
+ souhlasím
Jedno z nejkontroverznějších a nejbizarnějších představení, co jsem kdy viděla. Šokovalo mě, když sál burácel smíchy při popisování umírání a drsnějších scénách s urnou či podřezanými žilami...Celé podkresleno jímavou melodií z pianina. Teprve s odstupem jsem si uvědomila detaily, pointu a jiný pohled na inscenaci. Asi to tak mělo být...
Anex  60 %
23.3.2015 | 111 hodnocení
+ souhlasím
Úvod mne pobavil. Zvláštní mi připadaly výrazové prostředky dvou hereček, které jsem viděla ve hře Europeana. Byly totiž zcela shodné. Trochu deja-vu...
Marlenin-zápisníček  60 %
15.3.2015 | 178 hodnocení
+ souhlasím
65%
Lucilla  60 %
18.1.2015 | 214 hodnocení
+ souhlasím
Silne tema, dobre zpracovani, krasna scena ...
Vladimír Rogalewicz  60 %
12.1.2015 | 812 hodnocení
+ souhlasím
Zajímavé téma. Přesné provedení herců. Inscenace však dělá dojem školních etud bez vzájemného propojení a (hlavně) bez citového prožitku: nedojme, nerozesměje, je nezúčastněná, studená, vnitřně rozdrobená, bez spojovacího nápadu. Plný počet bodů pouze Marek Cpin za scénu.
Godot  100 %
21.12.2014 | 21 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Naprosto dokonalá inscenace. Téma, které je výborně divákovi podáno, s humorným odlehčením. Skvělé herecké výkony, úžasná scéna. Inscenaci se nedá skoro nic vytknout.
Adele  100 %
3.12.2014 | 46 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Velmi podařená černá komedie s výborným obsazením. Doporučuji a hlavně nezapomeňte na to nejdůležitejší: "Nepodceňujte smrt". Statistika, co člověk za život všechno stihne byla úžasná: "30 let prospíme, 7 let si čteme, 2 měsíce parkujeme u domu, 6 dní si stříháme nehty, 40 hodin koukáme do ledničky, 2 dny se podepisujeme.... " tak to nemělo chybu.
Denisa H.  90 %
16.11.2014 | 383 hodnocení
+ souhlasím
95 %. Hodně zajímavá hra, která sice má slabší rozjezd (úvodní monolog J. Žáčka je až příliš dlouhý), ale poté vás naprosto pohltí. Zcela nejlepší jsou "ťafky", které divákům hra uštědřuje. Ostatně - jako život sám... To se v jedné chvíli smějete (pozor, jedná se většinou o humor černý) a najednou prásk!, chce se vám brečet.
Nefungovalo by to však, pokud by herci neodvedli tak přesnou a výbornou práci! Jestli, tak vám v hlavě uvíznou vybrané výstupy, jednotlivé myšlenky.

Určitě doporučuji, ve všech ohledech hra stojí za zhlédnutí. A i za poslechnutí - živě na klavír doprovází M. König.
Monulinka  80 %
14.11.2014 | 391 hodnocení
+ souhlasím
Anotace hru velmi dobře vystihuje - těžké téma, ale výborně odlehčeno. V některých chvílích mi nebylo moc lehko na duši, i když se lidé kolem mě smáli, za chvíli tomu bylo opačně. Asi si tam každý najde to své... Zatmívačky mě rušily jen chvíli ze začátku, pak už jen krásně poskytovaly prostor pro přemýšlení. Nádherná scéna, hudba, kostýmy, herecky vyrovnané. A jako většinou v DNz, moc zajímavé texty v programu k inscenaci. 85 %
Marsed  80 %
5.11.2014 | 161 hodnocení
+ souhlasím
V této hře se mi zdálo trošku chaotické řazení jednotlivých příběhů. Černý humor, který provází celým představením je sice mrazivý, ale nezachází za hranici vkusu. Moc se mi líbila červená scéna, částečně prosklená, velice originální a působivá.
Furciferka  80 %
3.11.2014 | 262 hodnocení
+ souhlasím
Devět velmi svérázných bezejmenných postav v bezčasé čekárně po smrti rozehrává sérii etud o smrti (a o životě). Chvílemi vám z toho běhá mráz po zádech a padá na vás úzkost a za chvíli se smějete věcem, kterým by se slušný člověk za normálních okolností smát asi neměl.
Souhlasím s tím, že představení negraduje, tak jak by asi mohlo, ale vzhledem k délce to zas až tak velkou újmu na kvalitě nepůsobí.

Mimochodem, docela by mě zajímalo, jak to dopadlo s tím Hrušínským ;-)
Národosolsobě  90 %
3.11.2014 | 331 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Krása střídá nádheru,scéna a herectví z nebe.
Arcipes  80 %
23.10.2014 | 136 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
Pokleslý úšklebek a přitom zvláštně důstojný úsměv nad tragikomikou lidského života a jeho konce. Danse macabre v recepci jakéhosi hotelu-limba, jehož hosté jsou "po mikuláškovsku" bezejmenní, ale v detailech čitelní, falešní, politováníhodní i groteskní. Komika jemná i hrubá na rozhraní mezi vážností a nevážností - kolikrát jsem se přistihl, že se směji velmi, velmi smutným věcem. Obraz oběšence v místě, kde se oběsil Petr Lébl, je emocionálním i tematickým vrcholem hry. Jak vystihla jedna z divaček: "To snad není možné. To je už opravdu na zvracení." - však to ani jinak nešlo. 8/10
Pajapp  10 %
7.2.2019 | 3 hodnocení
+ souhlasím
Uff kde začít. Nejdřív přijde pán a 15 minut mele páté přes deváté. Pak přijdou další herci a melou.. občas něco řeknou vtipného občas rádoby hlubokomyslného občas mají mezi sebou dialog který se k ničemu neváže a občas na sebe křičí. Snaží se nám ukázat asi tak 30 pohledů na smrt a prostě nic ani záchvěv myšlenky která by šla malinko hlouběji.
Kit Marlow  80 %
22.9.2015 | 2 hodnocení
+ souhlasím
Dokud nás smrt neomrzí. Znovu a znovu pozvedáme číši potaženou černým suknem. Dámy a pánové, jak přeplout se ctí přes řeku Styx? Seance bezejmenných napuštěna omamnou vůní neživých, nemrtvých. Filozofická groteska, groteskní freska šíří "mrazivě třaskavou" zprávu o konci lidského bytí. Žár smrti, chlad života, mystika plynutí. Morbidní hostina monologů, dialogů a vnitřní konverzační imaginace s lehkostí černého humoru. Všudypřítomná krev stále kape a rozpíjí se v hříšně sametové samotě. Smrt známá-neznámá, jako spanilá kurtizána, na palubě Cháronovy bárky stále přítomná.
Kali4  100 %
7.6.2015 | 4 hodnocení
+ souhlasím
Sto plus jedna variace na smrt aneb vkusné a chytré pohrávání s vážným tématem. Scénografie je výjimečná a Jana Plodková je ozdobou tohoto komorního souboru. Ještě si to dám minimálně jednou.
Azeret2014  90 %
26.10.2014 | 2 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Pokud lze o představení o smrti říci, že je krásné, tak o Požitkářích to platí zcela. Energické, výrazně červené zbarvení scény, herecké výkony, které díky improvizacím při tvorbě představení hodně čerpají z vlastního vnímání samotných postav, to dodává představení lehkost a hereckou jistotu. Samotné téma smrti, je odlehčené v podobě černého, ironického humoru, který ale nutí i k zamyšlení. Neuvěřitelně jsem se bavila, zároveň mě mrazilo a to jsem ve hře s tématem smrti nečekala, nebo v případě Mikuláška asi spíš ano:) A za ten pocit děkuji.
natymau  80 %
25.4.2024 | 34 hodnocení
LuKrej  90 %
22.4.2024 | 97 hodnocení
Urba  80 %
13.4.2024 | 9 hodnocení
Misiiik  80 %
12.4.2024 | 19 hodnocení
Matouspanek  70 %
9.4.2024 | 15 hodnocení
Emanuel Vít Bon  60 %
15.11.2023 | 30 hodnocení
Koxi  70 %
18.5.2023 | 49 hodnocení
MarekM  80 %
13.5.2023 | 7 hodnocení
Klára Matiasovitsová  100 %
4.5.2023 | 69 hodnocení
Miroslavkoblizek  80 %
20.4.2023 | 15 hodnocení
Sonidlo  10 %
3.3.2023 | 9 hodnocení
Beebb  80 %
31.1.2023 | 49 hodnocení
Pess  70 %
16.1.2023 | 26 hodnocení
Mordydy  80 %
10.12.2022 | 19 hodnocení
MrMM  90 %
31.10.2022 | 19 hodnocení
Martuska17  70 %
31.10.2022 | 83 hodnocení
Wolverine  100 %
27.6.2022 | 41 hodnocení
RichardFenek  80 %
2.5.2022 | 55 hodnocení
Astuta  90 %
16.3.2022 | 34 hodnocení
Nikoss  80 %
27.2.2022 | 116 hodnocení
Amelieboricka  80 %
20.2.2022 | 52 hodnocení
CercaTrova  70 %
4.2.2022 | 70 hodnocení
Birter  90 %
3.11.2021 | 202 hodnocení
Lovin  80 %
5.10.2021 | 272 hodnocení
TKa11  60 %
27.9.2021 | 91 hodnocení
Kokosbaba  90 %
18.11.2020 | 125 hodnocení
Alzbeta.m  90 %
19.10.2020 | 48 hodnocení
Remcoe  90 %
19.5.2020 | 62 hodnocení
Petra.  90 %
10.1.2020 | 57 hodnocení
Petronius77  80 %
10.1.2020 | 5 hodnocení
Lenka K.  70 %
15.11.2019 | 101 hodnocení
Pin pin  90 %
11.11.2019 | 54 hodnocení
Otschi  100 %
11.11.2019 | 35 hodnocení
Eveline  60 %
11.6.2019 | 22 hodnocení
LavinieCamui  90 %
2.6.2019 | 842 hodnocení
EditaBN  60 %
16.5.2019 | 25 hodnocení
MikulaF  80 %
24.4.2019 | 55 hodnocení
Carevic  80 %
15.4.2019 | 21 hodnocení
Xcepek  70 %
16.3.2019 | 668 hodnocení
Jirin  100 %
29.1.2019 | 11 hodnocení
Jewel  100 %
28.11.2018 | 21 hodnocení
Suzana  40 %
14.11.2018 | 343 hodnocení
Onsteri  90 %
14.11.2018 | 92 hodnocení
Rivah  70 %
9.11.2018 | 267 hodnocení
Petr-sima  90 %
10.10.2018 | 121 hodnocení
MarekLinhart  50 %
10.10.2018 | 152 hodnocení
SaXion  80 %
23.9.2018 | 40 hodnocení
Julii  90 %
13.4.2018 | 36 hodnocení
JJRock  80 %
20.3.2018 | 47 hodnocení
Veru_stkv  80 %
17.2.2018 | 6 hodnocení
Zuzika  90 %
13.12.2017 | 9 hodnocení
Adamantino  90 %
12.12.2017 | 32 hodnocení
Nakafishie  80 %
3.12.2017 | 29 hodnocení
ToPe  60 %
21.11.2017 | 45 hodnocení
Graiv  80 %
13.11.2017 | 114 hodnocení
Vladislavka  80 %
31.10.2017 | 164 hodnocení
PLUCK  100 %
16.10.2017 | 12 hodnocení
Addk  90 %
11.10.2017 | 134 hodnocení
Oliverpiv  90 %
9.10.2017 | 74 hodnocení
Tarbík  70 %
12.7.2017 | 165 hodnocení
M.T.U.  80 %
4.6.2017 | 13 hodnocení
Marie friedlova  80 %
29.5.2017 | 73 hodnocení
Marek515  100 %
24.5.2017 | 60 hodnocení
Sherly  60 %
19.5.2017 | 63 hodnocení
Saviour1  70 %
17.5.2017 | 51 hodnocení
Vltava  80 %
19.3.2017 | 47 hodnocení
Radiator  100 %
12.3.2017 | 88 hodnocení
Lusilda  70 %
31.1.2017 | 78 hodnocení
Petr.trep  80 %
15.1.2017 | 172 hodnocení
MBednarski  80 %
9.11.2016 | 95 hodnocení
Meli  60 %
4.11.2016 | 24 hodnocení
Dolente  60 %
30.9.2016 | 70 hodnocení
DaZeL  90 %
25.9.2016 | 94 hodnocení
Boo  70 %
25.9.2016 | 130 hodnocení
Zzajic  80 %
12.9.2016 | 58 hodnocení
Zoe.x  70 %
11.9.2016 | 34 hodnocení
Paya888  100 %
25.6.2016 | 312 hodnocení
Plšík  60 %
21.6.2016 | 782 hodnocení
Martina123  70 %
23.4.2016 | 109 hodnocení
Randomvan  90 %
8.4.2016 | 7 hodnocení
Kytina  90 %
23.3.2016 | 181 hodnocení
kifup  90 %
23.3.2016 | 43 hodnocení
M_kavanova  80 %
22.3.2016 | 8 hodnocení
Euforka  70 %
12.3.2016 | 40 hodnocení
Maybe  80 %
2.2.2016 | 92 hodnocení
Kačísek  80 %
7.1.2016 | 11 hodnocení
Dvopet  90 %
2.1.2016 | 104 hodnocení
Frankovka  70 %
28.11.2015 | 282 hodnocení
LadyFrancess  100 %
2.11.2015 | 26 hodnocení
Teatrix  90 %
22.10.2015 | 30 hodnocení
Klob  80 %
12.9.2015 | 129 hodnocení
Janha  100 %
2.6.2015 | 139 hodnocení
Verapi  70 %
17.4.2015 | 96 hodnocení
Sluha  90 %
16.4.2015 | 232 hodnocení
Kaťka chichi  100 %
12.4.2015 | 85 hodnocení
Rapanzell  50 %
24.3.2015 | 23 hodnocení
Marcela  70 %
23.3.2015 | 418 hodnocení
Sendy  100 %
20.3.2015 | 153 hodnocení
Kaklapak  100 %
19.3.2015 | 84 hodnocení
Artaud  60 %
19.3.2015 | 216 hodnocení
Kraval  90 %
5.2.2015 | 40 hodnocení
Amaldea  100 %
21.1.2015 | 37 hodnocení
Polární Liška  90 %
13.1.2015 | 5 hodnocení
Lisarah  70 %
12.1.2015 | 78 hodnocení
Eva Longová  100 %
12.1.2015 | 8 hodnocení
K.havlas  100 %
3.12.2014 | 11 hodnocení
Eviik  70 %
17.11.2014 | 289 hodnocení
Watchandgo  60 %
17.11.2014 | 28 hodnocení
Kirill  90 %
14.11.2014 | 71 hodnocení
Klaram  100 %
8.11.2014 | 82 hodnocení
Petullkaaa  100 %
6.11.2014 | 43 hodnocení
Lumca  70 %
26.10.2014 | 366 hodnocení
Pavla Zulkovská  80 %
22.4.2024 | 3 hodnocení
Zrzlen  90 %
3.12.2017 | 4 hodnocení
Pajaxify  100 %
8.5.2017 | 2 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.