Profil uživatele

Eliduc

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Jiří Landa: 13 % (3)
Iva Bryndová: 20 % (6)
Lukáš Holubec: 23 % (7)
Lukáš Dubský: 25 % (4)
Jan Pařízek: 28 % (5)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 21.3.2023)
Vyborná interpretace antického mýtu. Soustředěné výkony herců a hereček, originální kostýmy, scéna i hudební doprovod zapadající do prostředí DUP39.
Samotnému ději předchází variace na vědeckou konferenci, kde se případní neinformovaní diváci*čky seznámí s pozadím příbéhu.
(zadáno: 22.2.2023)
Vubec nechápu, proč jsem musel být svědkem něčeho takového. 10 % za vizuální stránku.
(zadáno: 30.1.2023)
Šel jsem na předposlední predstavení (Moc se mi nechtělo, protože ABC, protože délka, seriál neznám), neb mne zlomilo celkem vysoké hodnocení zde. A dá se říct, že nelituji. Výborné herecké výkony (tyhle Salzmannové kreace zbožňuji), je za nimi i vidět precizní Dočekalovo vedení. Funkční scénografie, dobrá hudba. První třetina je za 100 %, dál už tempo zpomaluje, třetí už jsem čekal na konec. Na vině je jak text, který zestárnul, příliš explicitní/polopatická kritika společnosti a ne úplně povedené snové scény, které slábnoucí děj dále retardují. Jako bonus komická intermezza o přestávkách v podání znechucené části publika (hodně odešlo).
(zadáno: 24.1.2023)
Kdyby tuto inscenaci vyprodukoval Ochotnický divadelní spolek ve Vlachově Březí, člověk by si snad mohl říci: Snažili se. Vzácně nevtipná úprava frašky na chudobné scéně s naprosto otřesnými songy a infantilní choreografií (pusťte si Ne, pětku ne a sledujte kumpačku v pozadí). Zejména dámská část souboru ani nehraje, jen kvičí a není ji rozumět. DnV našlo nové dno.
(zadáno: 13.1.2023)
Nechápu to nadšení. Kýčovitá (a tedy naprosto průměrná) hudba, slovům (naštěstí) v zásadě není rozumět. Merrickův příběh (narozdíl např.od filmu nebo Petitgirardovy opery) rozmělněn, epizodky s Gándhím už jsou za hranicí trapnosti. Myslel jsem, že T.Klus umí zpívat, když je tak populární (nikdy jsem ho neslyšel) - a teď jsem zjistil, že to je zpěvák jednoho tónu. Ostatní nebyli o mnoho lepší, snad jen Marečková + sestra. Něco málo za kostýmy a scénu.
(zadáno: 30.10.2022)
První polovina stačila. Jak jsou některé Čermákovy počiny skvělé (Bordel, Maryša, Sodoma, ), jsou jiné (Marie Stuartovna, Nebeský hlas, toto) zoufalé.
(zadáno: 30.9.2022)
Viděl jsem po letech a inscenace na mne zapůsobila jako zjevení. Každá replika se zadírá do mozku a nutí přemýšlet. Perfektní výkony (Hájek vede), skvělá scéna M.Cpina.
(zadáno: 30.9.2022)
Popisný životopis, něco mezi Špinarová revival a koláží vděčných scén pro mainstreamové publikum, které se na správných místech dojme, jinde poučí, jinde pobaví, jinde zavzpomíná - a zase dojme. Uroní slzu, i tu nad slzou. Zvlášť když Matulová je tak skvělá. Jinak je v tom divadla pomálu, ovšem o to je to celé delší. O přestávce radši domů, takže dojáku a stojáku, kterým jistě vše končilo (Jednou se vrátíš, že), jsem se vyhnul. Doufejme, že i Dianiška se vrátí. (Psáno z hostování na Palmovce.)
(zadáno: 6.9.2022)
K 5.9., protože "představení" se bude asi poměrně hodně měnit.
Bylo by fér, kdyby paní u vstupu divačkám a divákům sdělila, že je nic jako divadlo nečeká, ať se připraví na cca 45 minut (trvalo to déle, ale po asi této době část obecenstva zjistila, že už ji nic nečeká, a odešla) rozpačité produkce, ze které nebude zřejmé, co, kdo a proč dělá, a jestli tedy nechtějí poslat oněch 350 korun vstupného na účet velvyslanectví Ukrajiny, což bude smysluplnější. Hrátky K.Olivové v bazénku, kterými vše poněkud šokantně začíná, se z perspektivy konce jeví jako to nejlepší.
(zadáno: 18.5.2022)
První část je skoro výborná, bohužel po přesunu do sálu zábava i cokoliv jiného vymizí. Zůstává jen nuda a otázka- proč? Jako Malostraňáku od roku 1798 je mi to líto.
(zadáno: 11.5.2022)
Oněch 10 % je za krásnou scénografii Petra Vítka.
Hra je jakýmsi pásmem lechtajícím bránice diváků Novy. My o přestávce odešli.
(zadáno: 18.4.2022)
Tak otravné, že se mi ani nechce nic psát. Křečovité, vtip dolující za každou cenu (moc smíchu se ovšem nedostavilo), rádoby aktuální- jenže svět lidí, o kterých se hraje, je jinde.
(zadáno: 1.3.2022)
Sebeobviňování začíná dobře, člověk se snaží sledovat sdělení textu, v čemž mu pomáhá i jeho promítání. S postupem doby je to čím dále úmornější a u mne se zvrtlo v procvičování němčiny, což ovšem komplikovalo to, že herci repliky občas prohazovali či zapomínali a ke konci došlo ke zmatení fólií. Zdeněk Adamec podobně: Po slibném začátku si divák uvědomí, že se hraje o ničem a je to k Adamcovi vlastně neuctivé. Publikum to nechápe a hýká smíchy (v posledních pár letech obvyklý jev, ať se na jevišti děje sebetragičtější jev). Herecké výkony obou částí značně převyšují výsledný dojem.
(zadáno: 23.2.2022)
Repríza v únoru 2022 trvala jen 40 minut, což byla škoda, protože ještě pár minut skvělé trapně-vtipné show bych si rád užil. Skvělé výkony všech tří účinkujících.
(zadáno: 23.2.2022)
10 % za Gábinu Míčovou. Další z nyní tak častých představení, kde se vrší prvoplánovitá sdělení za druhým a nebere to konce. Dokonce jsem vydržel jen díky společnosti s sebou.
(zadáno: 15.2.2022)
Bohužel z derniéry, protože bych zašel klidně ještě jednou - už kvůli (opět) skvělé Anitě Krausové. Pomalu dávkované napětí, ponoření do sebe i vztahů a lehce naznačené téma ekologické krize (jaký rozdíl oproti některým současným prvoplánovým hrám).
(zadáno: 9.2.2022)
Děsivý zážitek. Nadšené komentáře i recenze mi jsou záhadou. Pro mne nejhorší představení za cca 3 roky. Po celkem slibném začátku začnou herci pronášet čím dál větší a prvoplánové banality, až si soudný člověk začne klást otázku, zda si z něj nedělají legraci, zda to skutečně myslí vážně, zda nejde o parodii... A nebere to konce. Když se do toho opřela hudba (píseň o rohlících bohužel asi nikdy nevytěsním), bylo dokonáno. Už to několikrát vypadalo, že se konec blíží, ale vždycky se ještě našel prostor, jak zatlačit na pilu. 10 % za scénografii a 10 % pro herce za to, že zachovali vážnou tvář.