Wariot Ideal

<< Hlubiny | Letci >>

Iluzionista

Premiéra: 28.11.2019. Hudba: Jan Kalivoda. Režie: Petr Forman.
1:10x


One-man kabaret. Nenapravitelný milovník divadla a notorický amatér předvádí během jednoho večera vše, co by chtěl každý znalec scénických umění vidět - operu, western, balet i horror. K vidění bude epochální dílo krále iluzí. Přímo před zraky diváků vyrobí velké divadlo. Žánry, role i kostýmy se tu střídají jako na běžící pásu a náš hrdina si ani nestačí všimnout, že zajatcem světa iluzí je především on sám...
Wariot Ideal
Hodnocení inscenace
Redakce
75 %
Uživatelé
63 %
6341000
Hodnocení redakce
Michal Novák 70 % Tip Michal Novák
Kateřina Jírová 80 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Michal Novák 70 % Tip Michal Novák
(zadáno: 6.4.2020, počet hodnocení: 1067)
přínosný / zajímavý komentář
Koncept vemlouvavých slov, vábivých čísel a bleskových proměn můžeme číst jako alegorický výsměch píárku vládnoucího establishmentu. Performer ale především dává prostor k rozpoznávání drobných výchylek mezi iluzorností a skutečností. Ty záhy přerůstají v markantní chyby, ale aplaus trvá... Prodavač iluzí nakonec chápe, že největší obětí iluzivní show je on sám. Švejdův „psychoanalytický“ vzkaz tak míří ke každému jednotlivci. Série miniatur vychází z tradic pouťového divadla: v žánrovém mixu, který rukopis Petra Formana opravdu nezapře, je semleto mnoho… Výtka budiž vyvážena tím, JAK je toto sólo Vojtou Švejdou odehráno!
Kateřina Jírová 80 %
(zadáno: 5.3.2020, počet hodnocení: 309)
přínosný / zajímavý komentář
Útlé divadelní kukátko, trochu jako cirkus, a na portále hrdý nápis „Sám sobě“. Přečtu-li si v programu, že na inscenaci spolupracoval Petr Forman, hned se mé asociace odvíjejí směrem „zmenšený Deadtown“ či „chtělo to více nápadů“. Avšak energie sálající z Vojty Švejdy dovolí hned na Petra Formana zapomenout (při vší úctě). Vojta Švejda ztělesňuje nadšeného divadelního fandu, který pro divadlo udělá vše, a je mu jedno, pro jaký žánr. Nápad střídá nápad, které většinou zbrzdí hlášení z odposlechu. Divák postupně zjišťuje, že se jedná o divadlo na divadle. Hlavní hrdina zachraňuje, co se dá, až do vítězného kolapsu.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Lelka111 30 %
(zadáno: 4.2.2020, počet hodnocení: 19)
přínosný / zajímavý komentář
Měla jsem velká očekávání, která se bohužel nevyplnila. V inscenaci bylo mnoho vtipných a zajímavých nápadů a řešení situace i scény. Nicméně od poloviny jsem se už výrazně nudila a někdy mi bylo za herce až trapně.
Leon71 80 %
(zadáno: 4.3.2020, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Žánrově to byla groteska, což je pekelně těžký žánr, neboť balancuje na hranici vtipu a trapnosti. Vojta Švejda byl až chaplinovsky vynikající, chtěl bych vidět jiného profesionálního herce, který by toto uhrál na straně vtipu. Za mě dobrý 80-90%! Kdo očekával poselství, minul se se žánrem.
Mannonn 80 %
(zadáno: 10.9.2020, počet hodnocení: 9)
Sluha 60 %
(zadáno: 26.8.2020, počet hodnocení: 175)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.