Palác Akropolis

informace uvedené u tohoto divadla nemusí být plně aktuální z důvodu nenavázané či nefunkční spolupráce  divadlo s bezbariérovým přístupem - obvykle nutná asistence personálu nebo doprovodu poskytovány slevy pro studenty stránka na Facebooku
Nejbližší představení:
Program zde není k dispozici - divadlo si službu neobjednalo (příp. nebyla uhrazena).
objednávka služby generování programu na tomto portálu
Adresa: Kubelíkova 27, Praha 3 [zobrazit na mapě]
[metro A Jiřího z Poděbrad, tram 11-13]
Pokladna: po-pá 10-23, so-ne 16-23 (na baru kavárny Paláce Akropolis)
Předprodej: od zveřejnění hracího plánu (cca od začátku měsíce předchozího)
Začátky: 20.00 nebo 19.30
Ceny vstupenek:
250-200 Kč
Palác Akropolis - kliknutím otevřete fotku ve větší velikosti
ředitel:
Lubomír Schmidtmajer
umělecké vedení:
Petr Boháč (divadlo)

Diskuse (0)


Přání, pochvaly, stížnosti... (0)


Z tiskových zpráv (16)Hodnocení inscenací


Umělci

Poznámky a upozornění:
  • Divadelní produkce jsou označeny zkratkou "dVA" (divadlo v Akropoli). Projekty v rámci dVA: 1) Off Off - zahraniční soubory a performeři, 2) Akropolis Stagiona pravidelně představuje celou řadu souborů převážně z alternativní oblasti, 3) Akropolis First Run se zabývá produkováním či koprodukcí nových představení.
  • V Paláci Akropolis pravidelně hraje Spitfire Company ad.
  • Poplatek za šatnu: 10 Kč.

Repertoár - Palác Akropolis

RAT - Matija Solce
Premiéra: 16.4.2018. Podle románu George Orwella „1984“. Výprava: Matija Solce, Jiři N. Jelínek. Hudba a režie: Matija Solce.
Koprodukce Studia Damúza, Fekete Seretlek a Paláce Akropolis.
Hudebně-divadelní psycho groteska volně inspirovaná Orwellovou dystopií „1984“.
Creep (Deník radikálního introverta) - Viktor Černický & kol
Premiéra: 30.5.2017. Dramaturgie a hudba: Matouš Hekela. Výprava: Lucia Škandiková. Režie: Miřenka Čechová.
Pohybově hudební dílo pro jednoho performera a ozvučenou scénu, otevřenou krychli, která je sama velkým zvukovým instrumentem. „Jsem křehkou strukturou, která za jiných podmínek mění skupenství a stává se stravitelnější, ale právě teď, při vyzařování největšího chladu, jsme nejkřehčí. Dotkni se mě a já buď prasknu, anebo se rozpustím. Cítím všechno co ty, jen to ještě nedokážu pojmenovat. Ukládám to k hlubokému mrazu a čekám na teplejší dny, kdy to vše, co se právě děje, budu schopný strávit.“
inscenace není vhodná pro děti
Kar - Matija Solce & kol.
Premiéra: 16.5.2016. Výprava: Marianna Stránská. Hudba a režie: Matija Solce.
Koprodukce Studia Damúza, Fekete Seretlek a Paláce Akropolis.
„Divadlo objektů & koncert na motivy Anny Kareniny.“ Během smuteční večeře, za cinkání skleniček a klidného doprovodu smuteční kapely, se místo klidného rozloučení začnou odehrávat střípky ze života zemřelé osoby. Ta skrz náhodný pohyb číšníka, skrz nenápadné kombinace hudby, slov a předmětů ožívá, tak jako ožívá i představivost hostů. Ti se opojení vínem začnou vžívat do minulosti, až se nakonec sami stanou postavami příběhu o Anně Karenině...
Prague Is Burning - Jindřiška Křivánková  (Mime Prague)
Premiéra: 12.1.2016. Výprava: Petra Vlachynská. Light-design: Karel Šimek. Hudba: B4K. Pohybová spolupráce: Anke Gerber, Oliver Pollak. Režie: Jindřiška Křivánková.
Excentrický taneční battle.
TÝÝJÓÓ - Radim Vizváry
Premiéra: 5.11.2015. Režie: Radim Vizváry.
Provokativní klaunérie. TÝÝJÓÓ představuje kontroverzní postavičku, které se dějí nešvary tak typické pro jedince dnešní doby. Vyjadřuje to, co ho společnost nechce nechat dělat a tak bývá dost provokativní a paroduje i diváky. Neukazuje jaký je on, ale jací jsme my. Nechce, abychom se zasmáli jemu, ale sami sobě. Jeho absolutní svoboda může proto být pro diváka fatální...
Konec Klementajn - kol.  (0:55x|Kolonie, o.s.)
Premiéra: 24.11.2014. Výprava: Jana Hauskrechtová. Hudba: Head in Body, Jana Kozubková. Choreografie: Jindřiška Křivánková. Režie: Lucie Ferenzová.
Oratorium o strachu, manipulaci a obrazech dnešní doby.
Žena, kůže, píseň, kost (a dost?) - Necesér
Premiéra: 16.9.2013. Společný mezinárodní projekt Paláce Akropolis a o.s. ProFitArt. Dramaturgie: Kateřina Fojtíková, Alma Rajala. Hudba: Ewa Zurakowska. Režie: Alma Rajala.
Multižánrový projekt kombinující tanec, zpěv, autorské výtvarné divadlo, loutky a videoart. Hledá zlomky ženskosti, osobní příběhy, sny i vzpomínky ve starých písňových textech, které odnepaměti doprovázely ženskou práci na polích a v domácnostech.
Milostný trojúhelník - Pavel Liška, Josef Polášek, Martin Zbrožek
Premiéra: 16.6.2008. Režie: kol.
Improvizované představení hereckého tria Liška - Zbrožek - Polášek. Reaguje na naladění diváků a vše, co nás i zmíněně herce právě obklopuje...

ARCHIV INSCENACÍ


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 23.6.2018