Poznámky a upozornění:
  • Dříve Divadlo Mimotaurus.
  • S inscenacemi Divadla 100 opic se můžete pravidelně setkávat na festivalech, jako např. Skupova Plzeň, Spectaculo interesse, Letní Letná, ...příští vlna/next wave..., Mezi ploty, Divadlo evropských regionů, Jičín - město pohádky, Loutkářská Chrudim, festival Za vodou, Litoměřický kořen a další.

Repertoár

Brusel.cz - Dominik Tesař  (1:15x)
Premiéra: 22.12.2014. Výprava, hudba a režie: Dominik Tesař.
Bizarní, pochmurná a hudební komedie. Ocitáme se v roce 2038. Pobřeží Evropy se kvůli globální změně klimatu noří pod mořskou hladinu. Do vnitrozemí se valí miliony environmentálních utečenců. Česká republika uzavřela hranice a obsazuje je armádou. Do toho otřese budovou Ministerstva práce a sociálních věcí exploze. K teroristickému útoku se přihlásí Fronta seniorátní spásy, usilující o propuštění bývalých poslanců KSMČ z vězení. Těm se však kupodivu z basy nechce. Patří Česká republika kulturně-historicky spíše na západ, nebo východ? Nebo patří jen sama sobě?
Zajíček a velká mrkvová záhada
Premiéra: 2014. Výprava, hudba a režie: Dominik Tesař.
Hudební a interaktivní pohádka i pro nejmenší děti. Zajíček Kuliferda pěstuje mrkev. Věřte, že se na záhonku dost nadře, ale dělá to rád. Jenomže jednoho dne se mrkev ztratí. Někdo ukradl zajíčkovi papání. A to se nedělá! Avšak zloděj se přepočítal. Protože Kuliferda je také velký detektiv. A kupodivu – začne to pouhou mrkví a skončí záchranou celého království.
D4+  
Sedmého dne - Dominik Tesař  (0:50x)
Premiéra: 30.9.2013. Výprava: Dominik Tesař. Hudba: Marek Vojtěch. Režie: Lenka Dombrovská, Dominik Tesař.
Horor z doby Husákovy normalizace. Establishmentem pronásledovanému básníkovi se dostane privilegia odkrýt děsivou skutečnost...
Daleká cesta Kanišky a Arašída - Dominik Tesař, Lenka Dombrovská
Premiéra: 13.5.2012. Výprava a režie: Dominik Tesař.
Loutkové divadlo, které se nespokojí s analogií reality, nýbrž si vytváří vlastní životní prostor, aby se mohlo samo vydat na dalekou cestu do lidské fantazie. Arašíd a Kaniška jsou skřítci. Žijí v podzemních domečcích a chytají mušky. Jednoho dne však Arašíd dostal Kopací nemoc a tak se museli skřítci vydat na cestu, aby našli Sprchorybu.
Zimní pohádka - Lenka Dombrovská
Premiéra: 2012. Režie: Růžena Pikotová.
Autorská pohádka o ztřeštěném sněhulákovi, který obrátí jednomu nevydařenému vánočnímu dárku – štěněti Alíkovi, život naruby. Tito dva hrdinové se dostanou do víru dobrodružství a nečekaných zvratů, v nichž musí prokázat odvahu a vtip. Také se nebojí riskovat kůži jeden pro druhého, protože věrnost může být silnější než zlý kluk i sněhová bouře. Je také silnější než příchod jara.
D4+  
Cháronovi blázni - Lenka Dombrovská, Dominik Tesař
Premiéra: 2011. Výprava: Dominik Tesař. Režie: kol.
exteriérová inscenace
Ulicemi města pluje bárka převozníka, který odváží zemřelé do podsvětí. Během cesty se loď zastaví a její pasažéři předvedou faustovskou variaci.
Medoušek je hrdina! - Lenka Dombrovská
Premiéra: 2010. Režie: Dominik Tesař.
Původní název inscenace: „O medvídkovi Medouškovi“.
Plyšově jemně strašidelná pohádka. Chrabrý hrdina medvídek Medoušek nade vše miluje knihy a med. Jednoho dne ho však mlsnost připraví o hlavu, protože ji nechá ve sklenici medu. To ho ponoukne k výpravě na půdu, kde zažije nevídané dobrodružství a najde svou vyvolenou. To vše by ale nebylo možné bez jeho sečtělosti.
D3+  
Zatracený děcko  (0:45x)
Premiéra: 15.12.2009. Výprava: Tereza Venclová. Režie: Jakub Vašíček.
Loutková, groteskní vánoční hra. Ve velkém adventním kalendáři se skrývá za každým okýnkem minipříběh o tom co, předcházelo narození Jezulátka. Od Satanášova blues v Ráji, přes žárlivou scénu Josefa – tedy žárlivého jen dokud nenalezne ve skříni samého Boha, až po závěrečné „Nesem vám noviny“ v rytmu latina america. Tento pop-artový Ježíšek není typickým vánočním představením. Je to hravé a silně dynamické poselství o kráse plastu a elektrických věnců na stromeček. Je to také apokryfní zvěst o zraceném ráji a vítěztví zla, ačkoli pro toto vítězství musel Satan obětovat svůj ocas...
D7+  
Hrozné příběhy - kol.  (0:50x)
Premiéra: 3.12.2006. Výprava: Antonín Šilar, Tereza Venclová. Režie: Jakub Vašíček.
Loutkový punk z doby národního obrození. Představení pro ty, kteří nemají televizi a přesto chtějí vědět, co je nového. Variace na kramářské písně v šansonovém provedení, sentiment a krev v krásných melodiích.
14!  
DlouŠiBy - kol.  (0:45x)
Premiéra: 21.4.2006. Výprava: Dominik Tesař, Štěpán Uherka. Režie: Jakub Vašíček & kol.
Upravená verze známé pohádky Dlouhý, Široký a Bytrozraký je o princi, který uhání (na čaroději proměněném v koně) vstříc jisté záhubě. Má ale štěstí, protože potká tři obry, kteří mají neobyčejné schopnosti, např. k večeři jedí hvězdy. Navíc mu pomůže čarodějův sebezničující smysl pro hru.
Stará pověst - Dominik Tesař  (0:50x)
Premiéra: 1997. Výprava, hudba a režie: Dominik Tesař.
Původně inscenace Divadla Kvelb.
Autorský text, vycházející ze znalosti ranně-středověkých legend, je alegorií o touze po ideálech a obětech, jež je třeba přinést k jejich dosažení. Hrdinou inscenace je kníže Gradoboř, který má všechno – je krásný, bohatý a silný. A chce ještě víc. Chce létat. Tato schopnost však odjakživa patřila pouze těm, které nic nesvazuje s čímkoli přízemním...
Saframorte! - Kateřina Chvátalová, Dominik Tesař  (0:40x)
Rakvičkárna s černým humorem v mezích mravnosti rodinného publika. Svůj osud nepřelstíte, ani když si nasadíte masku smrti. Krev teče proudem, loutkám padají hlavy, zatímco Smrt vysedává v hospodě U Housliček.

časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Našli jste na této stránce neaktuální nebo chybějící informaci, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace@i-divadlo.cz.
Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 12.4.2023