Naivní divadlo Liberec

stránka na Facebooku
Nejbližší představení:
Program zde není k dispozici - divadlo si službu neobjednalo (příp. nebyla uhrazena).
objednávka služby generování programu na tomto portálu
Adresa: Moskevská 32/18, Liberec [zobrazit na mapě]
[tram 2-3-5-11 Fügnerova, centrální bus-terminál Fügnerova]
Pokladna: po-pá 10-17 (a hodinu před začátkem představení)
Začátky: 10:00, 15:00 (sobotní představení pro veřejnost)
Ceny vstupenek:
70 Kč (sobotní představení pro děti)
100 Kč (večerní představení)
Poznámky a upozornění:
  • NDL hraje představení pro veřejnost pravidelně v sobotu.
  • Na večerní představení (zejména hostování jiných divadel apod.) je cena vstupenek stanovena různě dle charakteru produkce.

Repertoár

Pohádka o Liazce - Tomáš Syrovátka  (vhodné od 5 let)
Premiéra: 26.5.2018. Výprava: Robert Smolík. Hudba: Ivan Acher. Režie: Martin Tichý.
Moderní autorská pohádka volně inspirovaná úspěchy kamionu LIAZ na tratích slavné pouštní Rallye Paříž - Dakar v osmdesátých letech minulého století.
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Řekl bych nějakej vtip a pak bych umřel smíchy (fear, uncertainity & doubt) - Šimon Olivětín  (vhodné od 12 let)
Premiéra: 16.2.2018. Dramaturgie: Vít Peřina. Výprava: Barbora Jakůbková. Hudba: Filip Homola. Režie: Michaela Homolová.
V komedii určené čerstvým „náctiletým“ i jejich rodičům pátrá skupina dospělých po svých ztracených dětech. Na kloub útěku svých ratolestí se snaží přijít v poradně u psychologa, který s jejich dětmi před časem absolvoval vědecký výzkum. Brzy se ukáže, že stopy vedou ze světa reálného do světa virtuálního...
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ
Žluté - modrá - zelený - Daniela Fischerová, Filip Homola  (studio)
Premiéra: 6.1.2018. Dramaturgie: Vít Peřina. Výprava: Kamil Bělohlávek. Hudba a režie: Filip Homola.
Scénická koláž pro nejmenší podle oceňované knížky „Duhové pohádky“.
inscenace je vhodná pro děti MŠ
Bajaja - Markéta Sýkorová
Premiéra: 14.10.2017. Podle pohádky Boženy Němcové. Dramaturgie: Vít Peřina. Výprava: Tereza Venclová Vašíčková. Hudba: Jan B. Novotný. Texty písní a režie: Markéta Sýkorová.
Divadelní zpracování klasické pohádky. Byl jednou jeden princ, který vyrazil do světa. V cizím království žijí tři sličné princezny a na každou z nich si brousí zuby strašlivý drak. A náš princ, na radu svého moudrého koně, vstupuje na onom hradě do služby coby zahradník. Navíc předstírá, že neumí vyslovit nic, než pár nesrozumitelných zvuků. Zvuků, které mu obstaraly jeho nové jméno: BA-JA-JA...
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
K šípku s Růženkou - Vít Peřina  (vhodné od 6 let)
Premiéra: 27.5.2017. Výprava: Robert Smolík. Hudba: Filip Homola. Režie: Michaela Homolová.
Bláznivá variace Šípkové Růženky zaměřená spíše na oněch sto let, které Růženka prospala, a kladou si přitom řadu otázek: Co se za tu dobu stalo? Snažil se někdo o Růženčinu záchranu? Jaké má člověk šance v souboji s osudem? A může být něco osudovějšího než láska?
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Jsou místa oblíbená tmou, kde nikdy a nic na ostrovech se skrývá odlehlých - Judith Schalansky, Filip Homola  (studio|0:45x)
Premiéra: 18.2.2017. Překlad knihy: Martina Loskotová. Dramaturgie: Vít Peřina. Výprava: Kamil Bělohlávek. Hudba: Kora et le Mechanix. Režie: Filip Homola.
Experimentální inscenace na motivy knihy německé autorky. Příběhy o vzácných zvířatech, podivných lidech, o ztroskotaných otrocích, zbloudilých objevitelích. Příběhy vzešlé z tradovaných mýtů i z konkrétních historických událostí. Z mozaiky nezřídka velmi absurdních osudů a situací, které se odehrály na těch nejodlehlejších a nejmenších ostrovech světa se však postupně vynořuje jeden příběh s velkým P: Příběh vývoje naší společnosti...
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ
Komáři se ženili aneb Ze života obtížného hmyzu - Vít Peřina  (1:00x|vhodné od 6 let)
Premiéra: 8.10.2016. Dramaturgie: Vít Peřina. Výprava: Marek Zákostelecký. Hudba: Miroslav Ošanec. Režie: Tomáš Dvořák.
Komediální inscenace využívající prostředky divadla masek v kombinaci s filmovými projekcemi. „Zavřete oči! Slyšíte, jak bzučí?“
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Zapomněli na mě! - Petr Vodička  (vhodné od 6 let)
Premiéra: 28.5.2016. Dramaturgie: Vít Peřina. Výprava: Renáta Vosecká. Hudba: Marek Doubrava, Miroslav Ošanec. Režie: Petr Vodička.
Moderní autorská pohádka. Malý Vendelín si takhle jednou otevřel pusu na své rodiče, aniž by vlastně pořádně tušil, co říká: „Dejte mi konečně pokoj! Zapomeňte na mě!“ Nejenže pořádně netušil, co to vlastně říká, ale především nevěděl, že na stěně visí kukačkové hodiny, které mají tak trochu kouzelnou moc. A tak se Vendovo přání zčistajasna vyplnilo. Jako mávnutím kouzelného proutku Venda zmizel. Ztratil se. A rodiče na něj v mžiku oka zapomněli...
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Čechy leží u moře - Radek Malý, Vít Peřina, Michaela Homolová  (0:45x|vhodné od 6 let)
Premiéra: 5.3.2016. Dramaturgie: Vít Peřina. Výprava: Barbora Jakůbková. Hudba: Filip Homola. Režie: Michaela Homolová.
Inscenace plná mořské vody a současné poezie pro děti. Tak tedy ještě jednou – zavřete oči a představte si tu možnost: tak jako před milióny let se Čechy opět ocitly pod mořskou hladinou. Letitý sen současných českých suchozemců – mít moře – se konečně naplnil. A voda, zvláště ta mořská, s sebou přináší spoustu příběhů...
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Kapela jede! aneb Není pecka jako pecka - Vít Peřina  (vhodné od 6 let)
Premiéra: 16.5.2015. Dramaturgie: Vít Peřina. Výprava: Robert Smolík. Hudba: Vratislav Šrámek. Režie: Michaela Homolová.
Scénická koláž, která si hraje s českým jazykem a zvláště s homonymy z hudební terminologie (např. basa, klíč, pražec, čelo). Příběh z prostředí hudební kapely, která má právě napilno, protože se chystá odjet na šňůru koncertů a přitom ještě nemá hotové nové písničky. A do toho všeho jim v garážové zkušebně neustále stávkuje jejich auto, takže kdoví, zda na nějakou šňůru vůbec budou mít čím odjet...
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Čarovná rybí kostička - Charles Dickens, Markéta Sýkorová  (vhodné od 5 let)
Premiéra: 7.2.2015. Hudba: Jan B. Novotný. Výprava a režie: Markéta Sýkorová.
Jediná pohádka z pera slavného anglického romanopisce Charlese Dickense. Humorný a vlastně i zcela uvěřitelný příběh Alenky a jejího chudého otce krále.
Třetí gong aneb Loutky hrají divadlo - Vít Peřina  (vhodné od 10 let)
Premiéra: 25.10.2014. Dramaturgie: Vít Peřina. Výprava: Ivan Nesveda, Vojtěch Dvořák. Hudba: Vratislav Šrámek. Režie: Tomáš Dvořák.
Komedie o loutkovém divadle ve městě sportu. Z blížící se premiéry jde hlava kolem nejen ředitelce divadla a všem hercům, ale především režisérovi. Při zkoušení nestíhá, v noci hrůzou nespí a vlastně pořád netuší, co si s tím novým loutkovým kouskem počít. Situace na zkušebně se stále více komplikuje. Herci si nepamatují texty, scéna není vyrobená a k tomu ta nová, mladá, krásná herečka, které loutkové divadlo sice vůbec nic neříká, ale zato nadevše miluje zimní sporty...
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ
Kouzelný dům - Petr Vodička  (vhodné od 7 let)
Premiéra: 17.5.2014. Dramaturgie: Vít Peřina. Režie: Petr Vodička.
Dobrodružná fantasy detektivka, v níž se pátrá po tajemství kouzelného domu.
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
O beránkovi, který spadl z nebe - Fred Rodrian, Vít Peřina & kol.  (0:45x|vhodné od 2 let)
Premiéra: 15.2.2014. Dramaturgie: Vít Peřina. Výprava: Robert Smolík. Hudba: Filip Nemohla Kvartet. Režie: Michaela Homolová.
Příběh inspirovaný motivy z obrázkové knížky německého autora. Oblačného beránka, který spadl z nebe, se na zemi ujme malá holčička a chce mu pomoci dostat se zpátky na oblohu. A jelikož je holčička dcerou principála malého cirkusu, stojícího na nedaleké louce, je nasnadě, že pokusy o beránkův „transport“ zpět na modré nebe budou mít takřka pouťový charakter...
inscenace je vhodná pro děti MŠ
Biblické příběhy - Tomáš Jarkovský, Jakub Vašíček  (0:55x|vhodné od 7 let)
Premiéra: 19.10.2013. Dramaturgie: Vít Peřina. Výprava a loutky: Kamil Bělohlávek, Tereza Venclová Vašíčková. Hudba: Ondřej Müller. Režie: Jakub Vašíček.
Originální adaptace nejznámějších příběhů ze Starého a Nového zákona. „Všechno na světě bylo jednou poprvé...“
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Proletět duhou - Andrej Sannikau, Šimon Olivětín  (0:45x|vhodné od 4 let)
Premiéra: 11.5.2013. Výprava: Barbora Jakůbková. Hudba: Martin Solan. Dramaturgie: Vít Peřina. Režie: Michaela Homolová.
Divadelní adaptace pohádek o přátelství dvou malých myšek Piki a Tipo. Piki sní, že až vyroste, vydá se se všemi těmi lidmi, kteří spěchají na tramvajovou zastávku, na cestu. A uvidí celé město. Město, ve kterém neustále prší a zároveň svítí sluníčko, takže je v něm pořád duha. Možná, že se déšť do města nevrací náhodou. Možná hledá kamaráda či kamarádku. Takovou, jakou má Piki v Tipo, která ji učí malovat, počítat, číst a díky které se nakonec přestane bát i strašlivého pylososu. Jenom jediné se zatím Tipo nedaří. Splnit malé kamarádce Piki její věčný sen o létání...
inscenace je vhodná pro děti MŠ
Až opadá listí z dubu - Jan Werich, Tomáš Syrovátka  (0:50x|vhodné od 8 let)
Premiéra: 9.2.2013. Výprava: Robert Smolík. Hudba: Ivan Acher. Režie: Martin Tichý.
Dramatizace známé pohádky, ve které sedlák Čupera převeze čerta. A to jak toho rohatého, tak i toho v sobě samém.
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Loutky hledají talent - Vít Peřina  (1:00x|vhodné od 10 let)
Premiéra: 6.10.2012. Dramaturgie: Vít Peřina. Výprava: Marek Zákostelecký. Hudba: Vratislav Šrámek, Miroslav Ošanec. Režie: Tomáš Dvořák.
Talentová soutěž v loutkovém provedení... Iluzivní marionetová komedie, která si parodickou formou všímá aktuálního boomu talentových soutěží a reality show.
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ
Budulínek - Vít Peřina  (studio|0:45x|vhodné od 4 let)
Premiéra: 12.5.2012. Výprava: Robert Smolík. Hudba: Filip Homola. Režie: Michaela Homolová.
Známá pohádka o neposlušném malém chlapci. A tak není divu, že se jednoho dne dostal do pěkné šlamastyky, protože i přes varování svých prarodičů, aby nikomu neotvíral, vpustil do domu proradnou lišku...
inscenace je vhodná pro děti MŠ
Babu a papoušek - Petr Vodička & kol.  (1:00x|vhodné od 8 let)
Premiéra: 18.2.2012. Výprava: Robert Smolík. Hudba: Petr Kaláb. Režie: Petr Vodička.
Moderní a veskrze zábavná detektivka. V pohádkovém duchu a navíc v rytmu hip hopu pojednává o holčičce, která pátrá po ukradeném papouškovi. Přemoci toho nejpadouchovatějšího padoucha, jakého si jenom dovedete představit, pomáhá maličké Babu neobvyklá trojice pohádkových hrdinů ve svérázné velkoměstské variaci: vnímavý veršující raper, šikovný tulák bez domova a potřeštěný jogger neboli vytrvalý běžec.
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Velbloud, ryba, slepice aneb Námořnická historie - Tomáš Jarkovský, Jakub Vašíček  (0:55x|vhodné od 4 let)
Premiéra: 22.10.2011. Výprava: Kamil Bělohlávek, Tereza Venclová. Hudba: Ondřej Müller. Režie: Jakub Vašíček.
Tři klasické pohádky (Ošklivé káčátko, O rybáři a rybce, O kohoutkovi a slepičce) v poněkud neobvyklém podání. Dvojice námořníků – skladníků dostane v podpalubí velké zaoceánské lodi hlad. Rozhodnou se ho utišit způsobem nepříliš chvályhodným. Loď totiž převáží zvířata nejmenovaného cirkusu. A právě masem z oněch nebohých (ale chutných) zvířátek se oba vyhládlí mořští vlci chystají zasytit. Jenže vybraná zvířata nejenže se nechtějí nechat sežrat, ale navíc umějí i mluvit. Což jim také zachrání „kůži“. Každé z ohrožených zvířat totiž odvypráví námořníkům svůj životní příběh a námořníci pak chtě nechtě musejí splnit slib a nasytit se nějak jinak.
inscenace je vhodná pro děti MŠ
Souhvězdí aneb Řecké báje mimo výseč - Vít Peřina  (0:50x|vhodné od 8 let)
Premiéra: 7.5.2011. Výprava: Barbora Jakůbková. Hudba: Homolopulos. Režie: Michaela Homolová.
Komediální koláž tematicky propojující hvězdy a řecké báje. Obrací pozornost na souhvězdí, kterým dali jména hrdinové starých řeckých bájí: Kasiopeja, Andromeda, Pegas a Perseus. Právě posledně jmenovaný je ústředním hrdinou loutkové komedie, která se odehrává na lékařské pohotovosti, kam jedné noci dorazí amatérský astronom Albert. Od pozorování hvězd se mu totiž zablokovala krční páteř. Zatímco Albert čeká - ve společnosti ošetřující sestry a rozespalého doktora řeckého původu – až začne působit uvolňující injekce, ordinace ožívá jeho bájně-hvězdným vyprávěním...
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Tři přadleny - Markéta Sýkorová  (0:25x|vhodné od 3 let)
Premiéra: 27.11.2010. Podle předlohy bratří Grimmů. Dramaturgie: Vít Peřina. Výprava: Jaroslav Doležal. Hudba: Miroslav Ošanec. Režie: Zdeněk Peřina.
Pohádková anekdota o lenosti a nesplnitelných slibech.
inscenace je vhodná pro děti MŠ
Jak chodil Kuba za Markytou - Iva Peřinová  (0:25x|vhodné od 3 let)
Premiéra: 24.4.2010. Podle předlohy bratří Grimmů. Výprava: Jaroslav Doležal. Hudba: Martin Veselý. Režie: Pavel Kalfus.
pohádka o hloupém Kubovi. Ten se sice snaží jednat tak, jak mu máma poradila, ale vždycky to nějak pomotá...
inscenace je vhodná pro děti MŠ
Labutí jezírko - Iva Peřinová  (0:50x|vhodné od 5 let)
Premiéra: 9.10.2009. Výprava: Ivan Nesveda. Hudba: Vratislav Šrámek. Režie: Tomáš Dvořák.
Loutková hudební pohádka na motivy baletu Petra Iljiče Čajkovského.
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Pohádka o Raškovi - Ota Pavel, Tomáš Syrovátka  (studio|0:55x|vhodné od 5 let)
Premiéra: 12.12.2008. Výprava: Renáta Pavlíčková-Vosecká. Hudba: Ivan Acher. Režie: Martin Tichý.
Inscenace o slavném českém sportovci.
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Hrnečku, vař! -  (studio|1:00|vhodné od 3 let)
Premiéra: 17.2.2007. Výprava: Barbora Hubená. Hudba: Miroslav Ošanec. Režie: Michaela Homolová.
Dvě pohádky s námětem kaše a kouzelného hrnečku.
inscenace je vhodná pro děti MŠ
Kolíbá se velryba - Iva Peřinová  (1:00|vhodné od 4 let)
Premiéra: 7.12.2001. Výprava: Ivan Antoš. Hudba: Vítězslav Hádl. Režie: Pavel Polák.
Pohádka o dvou líných pirátech, které spolkla velryba.
inscenace je vhodná pro děti MŠ
Vánoce s Kulišákem - Iva Peřinová  (0:45x|vhodné od 4 let)
Premiéra: 5.12.1996. No motivy pohádky bratří Grimmů „O ptáčkovi, klobáse a myšce“. Výprava: Ivan Antoš. Hudba: Miroslav Ošanec, Pavel Havlík. Režie: Zdeněk Peřina, Iva Peřinová.
Půvabná pohádka vycházející z fabulačního nonsensu (myška, ptáček a uzená klobása spolu žijí a hospodaří ve společné domácnosti), ale i ve vtipné a moudré alegorii: Každý ať dělá to, k čemu se nejlépe hodí.
inscenace je vhodná pro děti MŠ
Alibaba a čtyřicet loupežníků - Iva Peřinová  (1:00x|vhodné od 7 let)
Premiéra: 2.12.1994. Výprava: Ivan Nesveda. Hudba: Jiří Koptík. Režie: Tomáš Dvořák.
Málem orientální tragikomedie, volně podle známého příběhu z rozsáhlé arabské středověké sbírky lidových vyprávění nazvaných souhrnně Tisíc a jedna noc.
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ

ARCHIV INSCENACÍ


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 18.6.2018