Naivní divadlo Liberec

Nejbližší představení:
Program zde není k dispozici
(uveřejnění termínového kalendáře nebylo ze strany tohoto subjektu objednáno či uhrazeno)

kontaktujte nás
Adresa: Moskevská 32/18, Liberec [zobrazit na mapě]
[tram 2-3-5-11 Fügnerova, centrální bus-terminál Fügnerova]
Pokladna: po-pá 10-17 (a hodinu před začátkem představení)
Začátky: 10:00, 15:00 (sobotní představení pro veřejnost)
Ceny vstupenek:
80 Kč (sobotní představení pro děti)
120 Kč (večerní představení)
Poznámky a upozornění:
  • NDL hraje představení pro veřejnost pravidelně v sobotu.
  • Na večerní představení (zejména hostování jiných divadel apod.) je cena vstupenek stanovena různě dle charakteru produkce.

Repertoár

Pavlik, Bobby a duchové města - Petr Vodička
Premiéra: 15.10.2022. Dramaturgie: Vít Peřina. Výprava a loutky: Jan Brejcha, Mikoláš Zika. Hudba: David Hlaváč, Miroslav Ošanec. Režie: Petr Vodička.
Magická detektivka říznutá operou i rapem. Dívka, která v podobě Nočního motýla po setmění plachtí nad ulicemi města. Střešní rybář nahazující noc co noc udici z okraje střechy starého činžáku. Duch opery, jehož zpěv dokáže rozpohybovat věci i dění. A také hranatý Golem, ďábelský Developer a především dva pěvecky nadaní kamarádi, shodou okolností noční zametači městských bulvárů. To jsou jen některé z netradičních postav tajuplné noční detektivky Pavlik, Bobby a duchové města...
D7+  
Dodo - Boris Jedinák
Premiéra: 21.5.2022. Dramaturgie: Vít Peřina, Boris Jedinák. Výprava a loutky: Tereza Havlová, Veronika Traburová. Hudba: Prokop Korb. Režie: Viktorie Vášová, Štěpán Gajdoš.
Inscenace zavádějící diváky do fantazijního světa tří dětských hrdinů. Ve starém přírodovědném muzeu je všechno vzhůru nohama. Blíží se slavnostní otevření zcela nové expozice, která návštěvníkům odhalí přírodní poklady z dalekého ostrova Mauricius. Zlatým hřebem výstavy je zkamenělé vejce dávno vyhynulého ptáka Doda – jediný exemplář na světě. Během slavnostního ceremoniálu se nepozorovaně k vejci přiblíží tři děti. Láká je představa, že by se z něho mohlo něco vylíhnout a vůbec si nelámou hlavu s tím, že je tvrdé jako kus skály a studené jako led. Otevřou vitrínu, sáhnou po vejci a začnou vymýšlet, jak by Dodo mohl vypadat, pokud by se z něj někdy vylíhl. Najednou se z nitra vejce ozve škrábání, skořápka praskne...
D5+  
Žabí zámek - Jostein Gaarder, Markéta Sýkorová
Premiéra: 26.2.2022. Překlad knihy: Jaroslava Vrbová. Výprava: Jan Brejcha, Zuzana Ševčíková. Loutky: Jan Brejcha. Hudba: Jan B. Novotný. Režie: Markéta Sýkorová.
Divadelní podoba knihy norského spisovatele. Snově pohádkové dobrodružství je na první pohled fantaskní a napínavou výpravou do žabího království, ohrožovaného spiknutím zlotřilých mloků. Ale ve druhé rovině se nenásilnou formou vyrovnává také s tématy prvního setkání dítěte se smrtí v rodině, hledání vlastní identity či pochopení důležitých životních hodnot. Štěpán Marcipán se jednoho dne procházel okolo jezírka, když v tom zničehonic potkal skřítka Umpina. Posléze si uvědomil, že to vlastně nebylo ve dne, nýbrž v noci. Skřítek ho pozval k sobě na čerstvé palačinky s jahodovou zavařeninou. Bylo totiž zapotřebí vyprázdnit sklenici od zavařeniny, aby do ní mohli nachytat pulce. Jen pulci se mohou proměnit v žáby a jen žábu proměníte v prince. Stačí ji políbit...
Babička Červené Karkulky dnes slaví narozeniny! - Vít Peřina  (studio)
Premiéra: 9.10.2021. Dramaturgie: Vít Peřina. Výprava: Robert Smolík. Hudba: Filip Homola. Režie: Michaela Homolová.
Autorská komediální variace klasické pohádky o Červené Karkulce. Do českých lesů se po sto letech opět vrátili vlci. Nejmladšího samce smečky navíc čeká jeho první mise, během níž si má získat respekt ve svém novém rajónu. V lese se ten den připravuje na myslivecké zkoušky mladý lesní adjunkt. A stejným lesem toho osudného dne poprvé sama, bez rodičů, vyrazila i malá holčička, která získala své jméno podle červené čepičky – Karkulka. Tři iniciační cesty trojice odlišných hrdinů (mladý vlk, začínající hajný a malá holčička) se protnou v bláznivém finále uprostřed lesa – v chaloupce, v níž babička Červené Karkulky právě oslavuje významné životní jubileum.
D4+  
Lišák Renard - Boris Jedinák  (0:50x)
Premiéra: 11.9.2021. Dramaturgie: Vít Peřina. Výprava: Robert Smolík. Hudba: Ivan Acher. Režie: Martin Tichý.
předpremiéry od srpna 2021
Loutková dobrodružná komedie inspirovaná legendami a příběhy o důvtipném lišákovi od počátku věků až po současnost. Přichází podzim. Je potřeba se pečlivě připravit na zimu, ale lišák Renard přichází o domov i o všechny své zásoby. Musí uživit sebe i rodinu, ale u ostatních zvířat se pomoci nedovolá. Usmyslí si, že to, co nedostane po dobrém, vezme si po zlém. Vydává se na loupežné výpravy a brzy se celým předměstím mezi zvířaty i mezi lidmi začnou šířit zvěsti o největším lupiči všech dob. Co byla zpočátku pro Renarda nutnost, stává se vášnivým sportem. Jeho loupeživé kousky ho baví čím dál tím víc. Klade si stále větší cíle a docela zapomíná na nebezpečí, která mu hrozí. Kam až lišáka Renarda zavede loupežná vášeň? Existují situace, v nichž je povoleno podvádět? Napraví se?
D6+  
Boj o oheň - Vít Peřina
Premiéra: 10.9.2021. Dramaturgie: Vít Peřina. Výprava: Kamil Bělohlávek. Loutky: Petr Kavan, Galina Kavanová. Hudba: Vratislav Šrámek. Režie: Tomáš Dvořák.
Původní loutková hra, která se sice odehrává v pravěku, ale inspirací pro její vznik byla klasická Shakespearova tragédie „Romeo a Julie“. Dva znepřátelené kmeny mezi sebou již od nepaměti bojují a se svým soupeřením nedovedou ustat. Jejich bojovníci se perou o jámu na mamuta, o maso z mamuta a především o oheň, na němž by si mamutí maso mohli upéct. Jenom dva mladí členové kmenů, dívka Kočka z kmene Amuletů a mladík Huban z kmene Talismanů, na setrvačnou vzájemnou nevraživost svých předků nehodlají navazovat. Díky jejich lásce získává slovo oheň zcela novou symboliku a právě jejich pouto nakonec usmíří i oba znepřátelené kmeny...
D6+  
Kabinet zázraků neboli Orbis pictus - kol.
Premiéra: 13.6.2020. Dramaturgie: Vít Peřina. Výprava: Jan Bažant. Hudba: Filip Homola. Režie: Michaela Homolová.
Inscenace, která se inspiruje ve světově proslulé učebnici Jana Ámose Komenského Orbis pictus, je vlastně jakýmsi „divadelním úvodem“ do fungování planety Země.
D5+  
Hvězdný posel - Petr Sís, Klára Fleková, Anna Klimešová, Robert Smolík
Premiéra: 18.1.2020. Dramaturgie: Klára Fleková, Vít Peřina. Výprava: Robert Smolík. Hudba: Klára Fleková. Režie: Anna Klimešová.
Loutková inscenace o hledání pravdy, lásce ke hvězdám, zvědavosti a vynalézavosti. Inscenace o životě slavného vědce, matematika, astronoma, filosofa a fyzika Galilea Galileiho je inspirována stejnojmennou knihou uznávaného autora a ilustrátora originálních dětských knih, Petra Síse.
D8+  
Pouť krkonošská - podle Karla Hynka Máchy
Premiéra: 19.10.2019. Výprava: Kamil Bělohlávek. Hudba: Kora et le Mechanix. Režie: Filip Homola.
Hudebně-výtvarná kompozice inspirovaná povídkou K. H. Máchy. Inscenace o hledání lásky, víry a neděje, stejně jako o boji se šílenstvím...
13!  
Šššš. Šššš. Hůůů. Haf! - Vít Peřina & kol.  (studio)
Premiéra: 16.3.2019. Dramaturgie: Vít Peřina. Výprava: Robert Smolík. Hudba: Filip Homola. Režie: Michaela Homolová.
Inscenace pro nejmenší o pejscích a vlacích.
D2+  
O hodině navíc aneb Potlach v hustníku - Vít Peřina
Premiéra: 13.10.2018. Dramaturgie: Vít Peřina. Výprava: Ivan Nesveda. Hudba: Miroslav Ošanec. Režie: Tomáš Dvořák.
Loutková komedie ke 100. výročí trampingu v Čechách. Cesta z města do hlubin nočního lesa. Sourozenci Maruška a Honzík žijí pouze s tatínkem kdesi v panelákovém bytě na okraji velikého města. Jednou se však otec rozhodne vzít své děti na noc do lesa, kde trávil dětství se svým tátou trampem on. Zavede je do staré trampské osady, ukryté v opuštěném lomu hluboko v lesích. Netuší, že se tam právě koná sraz trampů, řečený potlach. A tak zde dětem představí řadu starých známých podivného vzezření a ještě podivnějších jmen: Bobra, Rádio, Šedého vlka či třeba Kachnu...
D6+  
Pohádka o Liazce - Tomáš Syrovátka
Premiéra: 26.5.2018. Výprava: Robert Smolík. Hudba: Ivan Acher. Režie: Martin Tichý.
Moderní autorská pohádka volně inspirovaná úspěchy kamionu LIAZ na tratích slavné pouštní Rallye Paříž - Dakar v osmdesátých letech minulého století.
D5+  
Řekl bych nějakej vtip a pak bych umřel smíchy - Šimon Olivětín
Premiéra: 16.2.2018. Dramaturgie: Vít Peřina. Výprava: Barbora Jakůbková. Hudba: Filip Homola. Režie: Michaela Homolová.
V komedii určené čerstvým „náctiletým“ i jejich rodičům pátrá skupina dospělých po svých ztracených dětech. Na kloub útěku svých ratolestí se snaží přijít v poradně u psychologa, který s jejich dětmi před časem absolvoval vědecký výzkum. Brzy se ukáže, že stopy vedou ze světa reálného do světa virtuálního...
D12+  
Bajaja - Markéta Sýkorová
Premiéra: 14.10.2017. Podle pohádky Boženy Němcové. Dramaturgie: Vít Peřina. Výprava: Tereza Venclová Vašíčková. Hudba: Jan B. Novotný. Texty písní a režie: Markéta Sýkorová.
Divadelní zpracování klasické pohádky. Byl jednou jeden princ, který vyrazil do světa. V cizím království žijí tři sličné princezny a na každou z nich si brousí zuby strašlivý drak. A náš princ, na radu svého moudrého koně, vstupuje na onom hradě do služby coby zahradník. Navíc předstírá, že neumí vyslovit nic, než pár nesrozumitelných zvuků. Zvuků, které mu obstaraly jeho nové jméno: BA-JA-JA...
D6+  
Jsou místa oblíbená tmou, kde nikdy a nic na ostrovech se skrývá odlehlých - Judith Schalansky, Filip Homola  (studio|0:45x)
Premiéra: 18.2.2017. Překlad knihy: Martina Loskotová. Dramaturgie: Vít Peřina. Výprava: Kamil Bělohlávek. Hudba: Kora et le Mechanix. Režie: Filip Homola.
Experimentální inscenace na motivy knihy německé autorky. Příběhy o vzácných zvířatech, podivných lidech, o ztroskotaných otrocích, zbloudilých objevitelích. Příběhy vzešlé z tradovaných mýtů i z konkrétních historických událostí. Z mozaiky nezřídka velmi absurdních osudů a situací, které se odehrály na těch nejodlehlejších a nejmenších ostrovech světa se však postupně vynořuje jeden příběh s velkým P: Příběh vývoje naší společnosti...
Komáři se ženili aneb Ze života obtížného hmyzu - Vít Peřina  (1:00x)
Premiéra: 8.10.2016. Dramaturgie: Vít Peřina. Výprava: Marek Zákostelecký. Hudba: Miroslav Ošanec. Režie: Tomáš Dvořák.
Komediální inscenace využívající prostředky divadla masek v kombinaci s filmovými projekcemi. „Zavřete oči! Slyšíte, jak bzučí?“
D6+  
Čechy leží u moře - Radek Malý, Vít Peřina, Michaela Homolová  (0:45x)
Premiéra: 5.3.2016. Dramaturgie: Vít Peřina. Výprava: Barbora Jakůbková. Hudba: Filip Homola. Režie: Michaela Homolová.
Inscenace plná mořské vody a současné poezie pro děti. Tak tedy ještě jednou – zavřete oči a představte si tu možnost: tak jako před milióny let se Čechy opět ocitly pod mořskou hladinou. Letitý sen současných českých suchozemců – mít moře – se konečně naplnil. A voda, zvláště ta mořská, s sebou přináší spoustu příběhů...
D6+  
Kapela jede! aneb Není pecka jako pecka - Vít Peřina
Premiéra: 16.5.2015. Dramaturgie: Vít Peřina. Výprava: Robert Smolík. Hudba: Vratislav Šrámek. Režie: Michaela Homolová.
Scénická koláž, která si hraje s českým jazykem a zvláště s homonymy z hudební terminologie (např. basa, klíč, pražec, čelo). Příběh z prostředí hudební kapely, která má právě napilno, protože se chystá odjet na šňůru koncertů a přitom ještě nemá hotové nové písničky. A do toho všeho jim v garážové zkušebně neustále stávkuje jejich auto, takže kdoví, zda na nějakou šňůru vůbec budou mít čím odjet...
D6+  
Čarovná rybí kostička - Charles Dickens, Markéta Sýkorová
Premiéra: 7.2.2015. Hudba: Jan B. Novotný. Výprava a režie: Markéta Sýkorová.
Jediná pohádka z pera slavného anglického romanopisce Charlese Dickense. Humorný a vlastně i zcela uvěřitelný příběh Alenky a jejího chudého otce krále.
D5+  
O beránkovi, který spadl z nebe - Fred Rodrian, Vít Peřina & kol.  (0:45x)
Premiéra: 15.2.2014. Dramaturgie: Vít Peřina. Výprava: Robert Smolík. Hudba: Filip Nemohla Kvartet. Režie: Michaela Homolová.
Příběh inspirovaný motivy z obrázkové knížky německého autora. Oblačného beránka, který spadl z nebe, se na zemi ujme malá holčička a chce mu pomoci dostat se zpátky na oblohu. A jelikož je holčička dcerou principála malého cirkusu, stojícího na nedaleké louce, je nasnadě, že pokusy o beránkův „transport“ zpět na modré nebe budou mít takřka pouťový charakter...
D2+  tip redaktora! Tip od redaktora: Kateřina Jírová
Proletět duhou - Andrej Sannikau, Šimon Olivětín  (0:45x)
Premiéra: 11.5.2013. Překlad předlohy: Šimon Olivětín. Dramaturgie: Vít Peřina. Výprava: Barbora Jakůbková. Hudba: Martin Solan. Režie: Michaela Homolová.
Divadelní adaptace pohádek o přátelství dvou malých myšek Piki a Tipo. Piki sní, že až vyroste, vydá se se všemi těmi lidmi, kteří spěchají na tramvajovou zastávku, na cestu. A uvidí celé město. Město, ve kterém neustále prší a zároveň svítí sluníčko, takže je v něm pořád duha. Možná, že se déšť do města nevrací náhodou. Možná hledá kamaráda či kamarádku. Takovou, jakou má Piki v Tipo, která ji učí malovat, počítat, číst a díky které se nakonec přestane bát i strašlivého pylososu. Jenom jediné se zatím Tipo nedaří. Splnit malé kamarádce Piki její věčný sen o létání...
D4+  
Budulínek - Vít Peřina  (studio|0:45x)
Premiéra: 12.5.2012. Podle Boženy Němcové. Výprava: Robert Smolík. Hudba: Filip Homola. Režie: Michaela Homolová.
Známá pohádka o neposlušném malém chlapci. A tak není divu, že se jednoho dne dostal do pěkné šlamastyky, protože i přes varování svých prarodičů, aby nikomu neotvíral, vpustil do domu proradnou lišku...
D4+  tip redaktora! Tip od redaktora: Kateřina Jírová
Tři přadleny - Markéta Sýkorová  (0:25x)
Premiéra: 27.11.2010. Podle předlohy bratří Grimmů. Dramaturgie: Vít Peřina. Výprava: Jaroslav Doležal. Hudba: Miroslav Ošanec. Režie: Zdeněk Peřina.
Pohádková anekdota o lenosti a nesplnitelných slibech.
D3+  
Jak chodil Kuba za Markytou - Iva Peřinová  (0:25x)
Premiéra: 24.4.2010. Podle předlohy bratří Grimmů. Výprava: Jaroslav Doležal. Hudba: Martin Veselý. Režie: Pavel Kalfus.
pohádka o hloupém Kubovi. Ten se sice snaží jednat tak, jak mu máma poradila, ale vždycky to nějak pomotá...
D3+  
Babu a papoušek - Petr Vodička & kol.  (1:00x)
(inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 18.2.2012. Výprava: Robert Smolík. Hudba: Petr Kaláb. Režie: Petr Vodička.
Poslední uvedení: září 2022.
Moderní a veskrze zábavná detektivka. V pohádkovém duchu a navíc v rytmu hip hopu pojednává o holčičce, která pátrá po ukradeném papouškovi. Přemoci toho nejpadouchovatějšího padoucha, jakého si jenom dovedete představit, pomáhá maličké Babu neobvyklá trojice pohádkových hrdinů ve svérázné velkoměstské variaci: vnímavý veršující raper, šikovný tulák bez domova a potřeštěný jogger neboli vytrvalý běžec.
D8+  

ARCHIV INSCENACÍ


časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Našli jste na této stránce neaktuální nebo chybějící informaci, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace@i-divadlo.cz.
Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 9.10.2022