Naivní divadlo Liberec

Dodo

Premiéra: 21.5.2022
Inscenace zavádějící diváky do fantazijního světa tří dětských hrdinů. Ve starém přírodovědném muzeu je všechno vzhůru nohama. Blíží se slavnostní otevření zcela nové expozice, která návštěvníkům odhalí přírodní poklady z dalekého ostrova Mauricius. Zlatým hřebem výstavy je zkamenělé vejce dávno vyhynulého ptáka Doda – jediný exemplář na světě. Během slavnostního ceremoniálu se nepozorovaně k vejci přiblíží tři děti. Láká je představa, že by se z něho mohlo něco vylíhnout a vůbec si nelámou hlavu s tím, že je tvrdé jako kus skály a studené jako led. Otevřou vitrínu, sáhnou po vejci a začnou vymýšlet, jak by Dodo mohl vypadat, pokud by se z něj někdy vylíhl. Najednou se z nitra vejce ozve škrábání, skořápka praskne...
D5+  
Naivní divadlo Liberec
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
-
Hodnocení redakce
Kateřina Jírová 70 %
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (1)

HODNOCENÍ REDAKCE
Kateřina Jírová  70 %
25.5.2022 | 343 hodnocení
+ souhlasím
Tentokrát dalo Naivní divadlo šanci mladému tvůrčímu týmu odjinud. Vznikla inscenace, kterou u přední loutkové scény očekáváme. Kromě marionet se používají také ostatní druhy loutek, například spodový lemur je úžasný. Roztomilý je i Dodo v titulní roli. Kvalitní text, kvalitní loutkoherecké výkony, co si více přát.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.