Naivní divadlo Liberec

Dodo

Premiéra: 21.5.2022
Dramaturgie: Vít Peřina, Boris Jedinák. Výprava a loutky: Tereza Havlová, Veronika Traburová. Hudba: Prokop Korb. Režie: Viktorie Vášová, Štěpán Gajdoš.
Inscenace zavádějící diváky do fantazijního světa tří dětských hrdinů. Ve starém přírodovědném muzeu je všechno vzhůru nohama. Blíží se slavnostní otevření zcela nové expozice, která návštěvníkům odhalí přírodní poklady z dalekého ostrova Mauricius. Zlatým hřebem výstavy je zkamenělé vejce dávno vyhynulého ptáka Doda – jediný exemplář na světě. Během slavnostního ceremoniálu se nepozorovaně k vejci přiblíží tři děti. Láká je představa, že by se z něho mohlo něco vylíhnout a vůbec si nelámou hlavu s tím, že je tvrdé jako kus skály a studené jako led. Otevřou vitrínu, sáhnou po vejci a začnou vymýšlet, jak by Dodo mohl vypadat, pokud by se z něj někdy vylíhl. Najednou se z nitra vejce ozve škrábání, skořápka praskne...
D5+  
Naivní divadlo Liberec
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
-
Hodnocení redakce
Kateřina Jírová 70 %
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (1)

HODNOCENÍ REDAKCE
Kateřina Jírová  70 %
(zadáno: 25.5.2022, počet hodnocení: 329)
+ přínosný / zajímavý komentář
Tentokrát dalo Naivní divadlo šanci mladému tvůrčímu týmu odjinud. Vznikla inscenace, kterou u přední loutkové scény očekáváme. Kromě marionet se používají také ostatní druhy loutek, například spodový lemur je úžasný. Roztomilý je i Dodo v titulní roli. Kvalitní text, kvalitní loutkoherecké výkony, co si více přát.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.