Divadlo Radar

informace uvedené u tohoto divadla nemusí být plně aktuální z důvodu nenavázané či nefunkční spolupráce  DS Ty-já-tr
stránka se připravuje
Adresa: pplk. Sochora 9, Praha 7 [zobrazit na mapě]
[metro C Vltavská, tram 1-6-8-12-17-25-26 Strossmayerovo nám.]
Začátky: 19.30 (večerní představení), 16.00 (víkendová představení pro děti)
Nakročeno k derniéře:
Poručík z Inishmoru (květen)
Ceny vstupenek:
110-90 Kč (večerní představení)
Poznámky a upozornění:
  • Předmětem činnosti DS Ty-já-tru je také dramatická výchova pro děti a mládež všech věkových kategorií.
  • Divadlo nabízí kulturní program pro děti, mládež i dospělé, a to především v podobě pravidelných činoherních představení.
  • DS Ty-já-tr každoročně účinkuje na srprnových Křivoklátských divadelních slavnostech.

Repertoár

Uprostřed polí - Vojtěch Klinger
Premiéra: 12.5.2017. Dramaturgie: Lukáš Křížek. Výprava: Lucie Wildtová. Režie: Vojtěch Klinger.
Ty-já-tr Načerno
Autorská inscenace. Jedno kupé, sedm lidí a za oknem nic než pole. „Máte tu volno? Co si to sakra dovoluješ? Proč bys dělala někde po barech, když máš studovat? Na to jsme ještě mladý, aby nás tohle trápilo ne? Někdo na jointa? K čemu to všechno je, že tolik přemýšlím? Kde už jsme? Sobecký? Proč mě prostě nikdo nedokáže ocenit? Jsi v pohodě? Nakonec je jen jedna nejdůležitější otázka.“
Charleyova teta - Jevan Brandon-Thomas
Premiéra: 31.3.2017. Výprava: Eliška Salzerová. Režie: Eliška Hrubá Toperczerová.
Slávná převleková komedie. Mít bohatou tetu nebývá závadou, zvlášť když představuje důležitou finanční podporu při studiích. Někdy ale její zdržení může způsobit výrazné komplikace v plánech dvou sňatků chtivých studentů. Vážná situace si žádá odvážné řešení. Teta se zkrátka musí dostavit, a to za každou cenu a v jakékoliv podobě. Avšak, jak už to bývá, nic nedopadá tak, jak by si jeden přál, a poklidné odpoledne se změní v pořádnou melu...
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ
Amazonie - Michał Walczak
Premiéra: 16.12.2016. Překlad: Jiří Vondráček. Scéna: Petr Pucherna. Režie: Radek Šedivý.
Ironická toulka partnerskou krizí dvou čerstvých absolventů divadelní akademie: Chtěli hrát divadlo. Být slavní herci. Zatímco Aneta vyhraje konkurz na roli v nekonečné soap opeře z prostředí amazonské džungle, Mundek nechce zradit ideál velkého umění a začne zkoušet experiment s alternativním režisérem.
39 stupňů - John Buchan, Alfred Hitchcock, Patrick Barlow
Premiéra: 27.5.2016. Dramaturgie: Barbora Vaněčková. Režie: Barbora Vaněčková, Tomáš Horáček.
Hlavní hrdina Richard Hannay se podivnou shodou okolností dostane do nezáviděníhodné situace. V jeho bytě je zavražděna neznámá agentka a on se stane hlavním podezřelým. Začíná hon na zločince, během něhož se Hannay snaží nejen uprchnout, ale především nalézt a usvědčit pravé viníky...
Prokletí rodu Baskervillů aneb pozor, zlý pes! - Jiří Janků, Petr Svojtka
Premiéra: 28.4.2016. Výprava: Jakub Baran. Režie: Ludmila Římanová, Ondřej Pečený.
Na blatech se stmívá a středověká legenda o krvelačném psisku znovu ožívá. Sherlock Holmes a dr. Watson znovu vyrážejí do akce, aby pomohli osvětlit záhadnou smrt sira Charlese Baskervilla. Co když se ale známý příběh odehrál jinak, než ho známe?
Ondina - Jean Giraudoux
Premiéra: 11.12.2015. Překlad: Karel Kraus. Režie: Radka Tesárková, Josef Hervert.
Život je jako bonboniéra. Láska je jako večernice. A Ondina? Ondina je jako pořádná párty, ze které si pamatují celý večer jen ti nejstřízlivější. Koho problémy stáhnou ke dnu, kdo bude jen proplouvat životem a kdo balancovat na hladině zdravého rozumu s nepřirozeným? A přátelé? Voda je odnesla.
Taková láska - Pavel Kohout
Premiéra: 30.5.2015. Dramaturgie: Barbora Vaněčková. Scéna: Jakub Baran. Režie: Tomáš Horáček.
Jak daleko jsme schopni zajít, když někoho milujeme? A co všechno jsme ochotni obětovat? Změnili bychom vlastní jednání, kdybychom znali důsledek našich činů? Kdybychom ještě jednou měli možnost krok za krokem zrekonstruovat vlastní počínání a veškeré okolnosti. Staňte se na moment svědky úplného přelíčení, kdy žádná fakta nezůstanou skryta.
Dokonalá svatba - Robin Hawdon
Premiéra: 17.4.2015. S použitím inscenační úpravy Stanislava Slováka. Překlad: Jan Šotkovský. Výprava: Jakub Baran. Režie: Milan Schejbal.
Zběsilá situační komedie o svatbě, jakou jste ještě nezažili. Je ráno. Billovi začíná svatební den. Předchozí večer zapíjel s kamarády svobodu. Za chvíli ho má přijít vzbudit jeho nevěsta. Jenže ouha! Zjišťuje, že pod peřinou je s ním neznámá dívka...
Poručík z Inishmoru - Martin McDonagh
Premiéra: 27.3.2015. Překlad: Milan Lukeš. Výprava: Lucie Wildtová. Režie: Luděk Horký. Poslední uvedení: květen 2017.
Ďábelská groteska, černá jako kočka, co vám v noci přejde přes cestu. Kdo zabil Prcíka Tomeše? - to je, oč tu běží. Zbraně, láska , mrtvoly, gagy, zvířátka, výbuchy, mučení, polibky. Velká storka lásky pubertální anarchistky a mladistvého teroristy k domácím mazlíčkům.
inscenace není vhodná pro děti
Tři mušketýři - Jiří Janků, Daniel Hrbek
Premiéra: 15.4.2011. Podle stejnojmenného románu Alexandra Dumase st. Výprava: Jakub Baran. Hudba: Tomáš Kořének. Choreografie: Martin Písařík. Režie: Luděk Horký.
Neuvěřitelná divadelní parafráze jednoho z nejslavnějších románů světové literatury. Klasika, která se splašila dříve než D´Artagnanův kůň a kterou už nikdo nezkrotí. Romantický příběh, který se dostal do nesprávných rukou. Do rukou svých vlastních hrdinů!
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ

ARCHIV INSCENACÍ


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 7.2.2018