Divadlo Radar

informace uvedené u tohoto divadla nemusí být plně aktuální z důvodu nenavázané či nefunkční spolupráce  
Adresa: pplk. Sochora 9, Praha 7 [zobrazit na mapě]
[metro C Vltavská, tram 1-6-8-12-17-25-26 Strossmayerovo nám.]
Začátky: 20.00 (večerní představení), 16.00 (víkendová představení pro děti)
Ceny vstupenek:
100-90 Kč (večerní představení)
 
ředitel / umělecké vedení:
Jana Kottasová

Přání, pochvaly, stížnosti... (4)Hodnocení inscenací


Umělci

Poznámky a upozornění:
  • Předmětem činnosti Divadla Radar je také dramatická výchova pro děti a mládež všech věkových kategorií.
  • Divadlo nabízí kulturní program pro děti, mládež i dospělé, a to především v podobě pravidelných činoherních představení.

ARCHIV INSCENACÍ

Zpět na aktuální inscenace

Sen noci svatojánské - William Shakespeare
Premiéra: 2018. Dramaturgie: Jaroslav Someš. Režie: Filip Müller.
Poslední uvedení: duben 2019.
Příběh o lásce, nebo snad o tom, co všechno láska není? O lásce mečem vydobyté, kouzlem získané, groteskně předstírané… o lásce proměnlivé a přelétavé, lásce staleté, zjizvené hádkami a zlomyslnostmi. Ale snad přesto lásce...
Amazonie - Michał Walczak
Premiéra: 16.12.2016. Překlad: Jiří Vondráček. Scéna: Petr Pucherna. Režie: Radek Šedivý.
Poslední uvedení: květen 2019.
Ironická toulka partnerskou krizí dvou čerstvých absolventů divadelní akademie: Chtěli hrát divadlo. Být slavní herci. Zatímco Aneta vyhraje konkurz na roli v nekonečné soap opeře z prostředí amazonské džungle, Mundek nechce zradit ideál velkého umění a začne zkoušet experiment s alternativním režisérem.
39 stupňů - John Buchan, Alfred Hitchcock, Patrick Barlow
Premiéra: 27.5.2016. Překlad: Pavel Dominik. Dramaturgie: Barbora Vaněčková. Výprava: Lucie Wildtová, Lucie Valenová. Hudba a režie: Barbora Vaněčková, Tomáš Horáček.
Poslední uvedení: červen 2019.
Ironická detektivní komedie s prvky grotesky inspirovaná klasickým špionážním filmem Alfreda Hitchcocka. Richard Hannay se podivnou shodou okolností dostane do nezáviděníhodné situace. V jeho bytě je zavražděna neznámá agentka a on se stane hlavním podezřelým. Začíná hon na zločince, během něhož se Hannay snaží nejen uprchnout, ale především nalézt a usvědčit pravé viníky...
Prokletí rodu Baskervillů aneb pozor, zlý pes! - Jiří Janků, Petr Svojtka
Premiéra: 28.4.2016. Výprava: Jakub Baran. Režie: Ludmila Římanová, Ondřej Pečený.
Poslední uvedení: duben 2018.
Na blatech se stmívá a středověká legenda o krvelačném psisku znovu ožívá. Sherlock Holmes a dr. Watson znovu vyrážejí do akce, aby pomohli osvětlit záhadnou smrt sira Charlese Baskervilla. Co když se ale známý příběh odehrál jinak, než ho známe?
Starci na chmelu - libreto: Vratislav Blažek, Ladislav Rychman; hudba: Jiří Bažant, Jiří Malásek, Vlastimil Hála
Premiéra: 7.4.2016. Režie: Eliška Hrubá Toperczerová.
Poslední uvedení: prosinec 2018.
Jevištní podoba známého filmového muzikálu, který připomíná nejen léta dávno minulá, ale i pravdy stále aktuální. Nehynoucí příběh o mladých pro mladé a to i ty věčně mladé...
Ondina - Jean Giraudoux
Premiéra: 11.12.2015. Překlad: Karel Kraus. Režie: Radka Tesárková, Josef Hervert.
Život je jako bonboniéra. Láska je jako večernice. A Ondina? Ondina je jako pořádná párty, ze které si pamatují celý večer jen ti nejstřízlivější. Koho problémy stáhnou ke dnu, kdo bude jen proplouvat životem a kdo balancovat na hladině zdravého rozumu s nepřirozeným? A přátelé? Voda je odnesla.
Taková láska - Pavel Kohout
Premiéra: 30.5.2015. Dramaturgie: Barbora Vaněčková. Výprava: Jakub Baran. Režie: Tomáš Horáček.
Poslední uvedení: únor 2018.
Jak daleko jsme schopni zajít, když někoho milujeme? A co všechno jsme ochotni obětovat? Změnili bychom vlastní jednání, kdybychom znali důsledek našich činů? Kdybychom ještě jednou měli možnost krok za krokem zrekonstruovat vlastní počínání a veškeré okolnosti. Staňte se na moment svědky úplného přelíčení, kdy žádná fakta nezůstanou skryta.
Dokonalá svatba - Robin Hawdon
Premiéra: 17.4.2015. S použitím inscenační úpravy Stanislava Slováka. Překlad: Jan Šotkovský. Výprava: Jakub Baran. Režie: Milan Schejbal.
Poslední uvedení: prosinec 2018.
Zběsilá situační komedie o svatbě, jakou jste ještě nezažili. Je ráno. Billovi začíná svatební den. Předchozí večer zapíjel s kamarády svobodu. Za chvíli ho má přijít vzbudit jeho nevěsta. Jenže ouha! Zjišťuje, že pod peřinou je s ním neznámá dívka...
Poručík z Inishmoru - Martin McDonagh
Premiéra: 27.3.2015. Překlad: Milan Lukeš. Výprava: Lucie Wildtová. Režie: Luděk Horký.
Poslední uvedení: květen 2017.
Ďábelská groteska, černá jako kočka, co vám v noci přejde přes cestu. Kdo zabil Prcíka Tomeše? - to je, oč tu běží. Zbraně, láska , mrtvoly, gagy, zvířátka, výbuchy, mučení, polibky. Velká storka lásky pubertální anarchistky a mladistvého teroristy k domácím mazlíčkům.
Zkrocení zlé ženy - William Shakespeare
Premiéra: 9.8.2013. Dramaturgie: Jaroslav Someš. Kostýmy: Květa Hla Shwe. Režie: Otakar Kosek.
Věčný příběh o věčném zápolení mezi mužem a ženou. Kateřina a Petruchio v ringu – v zápase, ve kterém zvítězí...
Marie Stuartovna - Friedrich Schiller
Premiéra: 25.9.2012. Kostýmy: Květa Hla Shw. Překlad, dramaturgie, scéna a režie: David Kraus.
Poslední uvedení: prosinec 2013.
Souboj dvou královen, střet rozumu a vášně, spor moci a svědomí.
Srnky - Tomáš Svoboda
Premiéra: 30.3.2012. Výprava: Markéta Šedivá. Hudba: Ondřej Pečený. Režie: Radek Šedivý.
Pohádka pro ty, co vyrostli. Když se sejde dost zoufalství na jednom místě, i nejniternější přání se mohou plnit...
Doktor Jekyll a Mr. Hyde - Pavel Jecelín, Zdeněk Jecelín  (1:20x)
Premiéra: 21.6.2011. Podle R. L. Stevensona. Výprava: Jakub Baran a Lucie Wildtová. Režie: Martin Vokoun.
Poslední uvedení: prosinec 2013.
Divadelní přepis známé látky v novém příběhu ze současného velkoměsta. Klasický příběh boje dobra a zla podaný tak, jak ho neznáte. Kde se v člověku bere jeho temná stránka? A kdy definitivně ovládne naše duše? A můžeme se vůbec tomu všemu smát?
Tři mušketýři - Jiří Janků, Daniel Hrbek
Premiéra: 15.4.2011. Podle stejnojmenného románu Alexandra Dumase st. Výprava: Jakub Baran. Hudba: Tomáš Kořének. Choreografie: Martin Písařík. Režie: Luděk Horký.
Neuvěřitelná divadelní parafráze jednoho z nejslavnějších románů světové literatury. Klasika, která se splašila dříve než D´Artagnanův kůň a kterou už nikdo nezkrotí. Romantický příběh, který se dostal do nesprávných rukou. Do rukou svých vlastních hrdinů!
Experiment - Pierre de Marivaux
Premiéra: 20.3.2011. Režie: Radka Tesárková.
Co bylo dřív, vejce, nebo slepice? A co kohout? Kdo koho vlastně svedl, Eva Adama, či naopak? A had ďábel byl rodu mužského, či ženského? A co z těch vajec vzejde? Prvotní hřích? Natvrdo?! Mělo být snad jablko sváru pouhou boží provokací? Nebo mělo jen zabít tu nebetyčnou nudu v ráji? Nevíme. Experimentujme!
A nezbyl ani jeden - Agatha Christie
Premiéra: 17.3.2011. Překlad: Alena Bernášková. Scéna: Jakub Baran. Kostýmy: Jana Kobesová. Režie: Luděk Horký.
Poslední uvedení: prosinec 2013.
Klasická detektivní komedie na hranici hororu. Kdo je vrah? Kdo je falešný malý černoušek? Kdo s koho!?! Na začátku byla docela nevinná říkanka o deseti malých černoušcích. A pozvání do luxusního sídla na malebném ostrově. Jenže ostrov odřízla od světa bouře, a co čert nechtěl, v neúprosném rytmu dětského popěvku ubývají hosté stejně jako ti černoušci. Jde jen o to, kdo je vrah a falešný černoušek...
Bylo nás pět - Karel Poláček
Premiéra: 15.10.2010. Výprava: Miroslava Hrdinová. Hudba a texty písní: kol. Dramaturgie a režie: Radka Tesárková, Lucie Valenová.
Divadelní adaptace známé humoristické prózy, v níž vypravěčem je školák Petr Bajza, v jehož podání se mísí ustálená slovní spojení odposlouchaná ze školy i z domova s knižními výrazy a s klukovskou hantýrkou.
Don Juan aneb Kamenná hostina - Molière
Premiéra: 11.8.2010. Dramaturgie: Jaroslav Someš. Režie: Jan Novák.
Klasická tragikomedie o pěti dějstvích, útočící na církev a pokrytectví, ve které autor svérázným způsobem zpracoval starý oblíbený námět o španělském svůdci žen.
Stráže! Stráže! - Terry Pratchett, Stephen Briggs
Premiéra: 19.3.2010. Překlad: Jan Kantůrek. Dramaturgie: Luděk Horký. Hudba: Edvard Grieg. Výprava a režie: Jakub Baran.
Poslední uvedení: listopad 2013.
Humoristická fantasy podle známé knížky Terryho Pratchetta. Jakýsi tajemný noční tvor mění obyvatele Ankh-Morporku v něco, co silně připomíná tablety živočišného uhlí. Kapitán Elánius, velitel Noční hlídky městské stráže, se svými strážci pátrá ve městě plném zmatků, tajných spolků a bláznivých chovatelek draků po stopách vedoucích k rozřešení pikantní zeměplošské záhady...
Nápoj lásky aneb Mandragora - Max Christian Feiler
Premiéra: 10.8.2009. Podle hry Niccolòa Machiavelliho „Mandragora“. Překlad: Bedřich Becher. Dramaturgie: Jaroslav Someš. Výprava: Miroslava Hrdinová. Hudba: Pavel Horák. Režie: Josef Hervert.
Moderní verze Machiavelliho klasické komedie Mandragora.
Příběh koně - Lev Nikolajevič Tolstoj, František Skřípek  (0:50x)
Premiéra: 14.12.2007. Překlad: Alena Morávková. Výprava: Jakub Baran. Hudba: Luboš Vayhel. Dramaturgie a režie: Radka Tesárková.
Dramatizace povídky o životě jednoho obyčejného koně. Střihoun se během svého života se setkává všemi radostmi i strastmi, pozná, co je láska, ale i lidská krutost a nenávist. Ukazuje se, že svět lidí a svět koní má překvapivě mnoho společného...
Sen noci svatojánské - William Shakespeare
Premiéra: 10.8.2007. Překlad: Břetislav Hodek. Výprava: Miroslava Hrdinová. Hudba: Pavel Horák. Úprava a Režie: Josef Hervert.
Magická pohádková komedie, v níž se během jedné noci v kouzelném lese protnou osudy čtveřice šťastně i nešťastně zamilovaných mladých lidí, skupiny potulných herců i zázračných víl, skřítků i jiných nadpřirozených bytostí.
Sajns fikšn - Marian Palla  (1:50x)
Premiéra: 17.5.2007. Výprava: Kateřina Baranowska. Režie: kol.
„Neskutečný úlet!“ Posádka ve složení Kapitán, Bioložka, Modelka, Babička, Umělec, Policajt a Karel vyráží vstříc vesmírnému dobrodružství! Nebezpečná mise, setkání s mimozemskými civilizacemi, planeta Země v ohrožení!
Dámský krejčí - Georges Feydeau  (1:30x)
Premiéra: 23.2.2006. Překlad: Michal Lázňovský. Výprava: Miroslava Hrdinová. Dramaturgie a Režie: Radka Tesárková.
Situační komedie. Doktor Moulinot je neuvěřitelný lhář, který je ochotný pro zakrytí manželské nevěry udělat téměř cokoli, neváhá se i vydávat za dámského krejčího...
Mnoho povyku pro nic - William Shakespeare
Premiéra: 4.3.2005. Překlad: Martin Hilský. Výprava: Dominika Schönová. Režie: Luděk Horký.
Generační ironické pojetí alžbětinské komedie se slavnou dvojicí škorpících se milenců a dalších známých postav. Povyku je pak mnoho jako v sitcomu a nic jako v telenovele... Populární hudba, nezávazné flirty, závazné sázky. Zlatý život zlaté mládeže! Ale...

Zpět na aktuální inscenace


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 2.3.2020