Z tiskových konferencí

1 2 3 4 5 6 7 8 9  >  >>
Letní shakespearovské slavnosti se vrací do prostor Nejvyššího purkrabství
Letní shakespearovské slavnosti se vrací do prostor Nejvyššího purkrabství
V březnu ta zpráva letěla médii a potěšila nejednoho fanouška divadla pod širým nebem. Letní shakespearovské slavnosti se vracejí do historických kulis Pražského hradu a po šesti letech se tak na Nejvyšším purkrabství znovu začne hrát divadlo. Sezona bude zahájena 27. června premiérou komedie JAK SE VÁM LÍBÍ  v režii Jakuba Nvoty.
Divadlo J. K. Tyla představuje sezónu 2023/2024
Divadlo J. K. Tyla představuje sezónu 2023/2024
Plzeňský muzikál čeká rok velkých derniér a velkých premiér, z nichž nejočekávanější bezesporu je připravovaná inscenace muzikálu Jesus Christ Superstar. Činohra DJKT pokračuje v trendu vyváženého repertoárového mixu, který by měl přinášet publiku různé žánry či divadelní formy, obsahem znázorňující radosti i strasti našeho života.
35. Tanec Praha
21.4.2023
35. Tanec Praha
Jubilejní 35. ročník Mezinárodního festivalu současného tance a pohybového divadla TANEC PRAHA od 3. do 28. června zve diváky všech generací, profesionály i laické nadšence, na to nejlepší z aktuálního dění na domácí i zahraniční taneční scéně. Festivalový program nabídne mimořádně intenzivní zážitky v podání stávajících i vycházejících hvězd světového formátu. „To se nedá popsat, to musíte zažít!,“ vzkazují organizátoři festivalu TANEC PRAHA 2023.
Osudový milostný trojúhelník na scéně Divadla Ungelt
20.4.2023, Divadlo Ungelt
Osudový milostný trojúhelník na scéně Divadla Ungelt
11. a 12. května 2023 se uskuteční na kamenné scéně Divadla Ungelt česká premiéra hry Simona Graye Brácha. V poslední premiéře této sezony v Divadle Ungelt budou diváci sledovat osudový milostný trojúhelník v průběhu dvaceti čtyř let. Do Ungeltu se po několika letech vrací herec a zpěvák Igor Orozovič. Vedle něj se divákům představí Marek Němec, který zná Ungelt dobře z pohledu režiséra, ovšem jako herec bude objevovat jeviště tohoto divadla poprvé, stejně jako Veronika Khek Kubařová, jež v této inscenaci ztvární dokonce dvojroli. Trojice těchto oblíbených a talentovaných herců v režii Pavla Ondrucha slibuje na závěr sezóny na kamenné scéně Divadla Ungelt skutečnou dramatickou lahůdku.
Srdcový král se vrací!
13.4.2023, Divadlo Kalich
Srdcový král se vrací!
14. září 2023 dojde na jevišti Divadla Kalich k velkému návratu. Odehraje se na něm obnovená premiéra broadwayské muzikálové komedie s největšími hity Elvise Presleyho Srdcový král. Inscenaci divadlo uvádělo od září 2016 do dubna 2019 za velice příznivých ohlasů kritiky i diváků. Podle výsledků velké výroční ankety tohoto portálu se inscenace dokonce stala nejlepší inscenací roku 2016. Spojení legendárních písní, poutavého příběhu a skvělých interpretačních výkonů inscenaci vyneslo až na příčku nejvyšší snad i proto, že tento muzikál je obdařen velice kvalitním libretem, což se pokaždé o jukebox muzikálech konstatovat nedá.
Božský muzikál podle známé pohádky
Božský muzikál podle známé pohádky
Hudební divadlo Karlín představuje nový původní český muzikál, jehož premiéra čeká diváky na konci října 2023. Anděl Páně – to je božský muzikál podle stejnojmenné filmové pohádky z roku 2005. „Nápad na muzikálovou adaptaci dnes už kultovní pohádky Anděl Páně vznikl v jednu dobu v hlavě mé i Lucie Konášové, autorky scénáře, nezávisle na sobě. Aniž bychom se předtím znali,“ říká autor hudby a písňových textů Ondřej G. Brzobohatý.
Bavič nabídne pohled na odvrácenou stránku showbyznysu
Bavič nabídne pohled na odvrácenou stránku showbyznysu
Divadlo Bez zábradlí zve diváky na napínavé komediální drama Bavič s Danou Morávkovou, Karlem Zimou a Janem Řezníčkem. Příběh si bere na mušku vztah celebrity a bulváru, kde jsou postavy na obou stranách ochotny v zájmu udržení se na vrcholu zradit sebe sama. Inscenace nabídne vhled do prostředí, kde chybí soucit a empatie. Začíná vtipnými dialogy, ale překlápí se až do lehkého dramatu, v němž je silně přítomný prvek ironie a sarkasmu.
Divadlo Kalich připravuje pátý ročník Hvězdného léta pod žižkovskou věží
29.3.2023, Divadlo Kalich
Divadlo Kalich připravuje pátý ročník Hvězdného léta pod žižkovskou věží
Dlouhá řada inscenací z repertoáru Divadla Kalich, Komorního divadla Kalich, Divadla Palace, Divadla Verze a dalších spřízněných či hostujících skupin se i letos přesune z "kamenných" divadel na letní scénu pod žižkovskou věží, do unikátního prostoru, kterému stačily čtyři roky k vytvoření divadelního genia loci pro letní večery. Nespornou výhodou této pražské letní scény je její zastřešení lehkou stanovou plachtou s vlastnostmi eliminujícími tepelnou propustnost a samozřejmě chránící celý prostor před deštěm.
Lucie Bílá ve svém divadle uvede komorní muzikál Heartbeats
Lucie Bílá ve svém divadle uvede komorní muzikál Heartbeats
Pražské Divadlo Lucie Bílé se připravuje na další hudební premiéru. Po divácky úspěšných komediích Láska je láskaMaminy uvede v české premiéře muzikál Srdeční záležitost  americké písničkářky Amandy McBroom. Muzikálová novinka, jejíž stěžejním motivem je krize středního věku, bude mít premiéru hned zkraje příští divadelní sezony.
Ano je ano. Ne je ne. Nebo ne?
23.3.2023, Činoherní klub
Ano je ano. Ne je ne. Nebo ne?
Hranice v sexu a vztazích a pravdu v případech znásilnění bude hledat Činoherní klub v nové inscenaci KONSENT. Jelikož téma hry může vybudit konotace extrémní povahy a nejednoho diváka asi i vyděsí, je zapotřebí hned na úvod uvést na pravou míru, s jakým žánrem se setkáte. Křehkého a aktuálního tématu britská dramatička Nina Raine se dotýká skrze tragikomedii o tom, jak se běžně vzájemně nenápadně znásilňujeme, drobně se nutíme a z různých důvodů ohýbáme, děláme kompromisy, a možná si to vůbec neuvědomujeme. A o tom, že pravda může mít víc verzí, a přitom nebýt lží.
Jiskřivá romantická komedie v české premiéře v Ungeltu
15.3.2023, Divadlo Ungelt
Jiskřivá romantická komedie v české premiéře v Ungeltu
Po zrušených premiérách v lednu tohoto roku (z důvodu nemoci) se již od 24. 2. 2023 na Kamenné scéně Divadla Ungelt představuje britská hra Stůl pro dva, jejíž oficiální premiéra proběhne 9. 6. 2023 na letní scéně Divadla Ungelt, kam Divadlo diváky srdečně zve na další reprízy. V hlavních rolích něžné komedie o lásce ve zralém věku mohou diváci vidět Alenu Mihulovou, jejímž jevištním partnerem je Dalibor Gondík.
Každý má v sobě svého Raymonda i Charlieho
Každý má v sobě svého Raymonda i Charlieho
Divadlo Na Fidlovačce zařazuje na repertoár divadelní úpravu Rain Mana  z pera Dana Gordona. V hlavních rolích se představí Martin Písařík (Charlie) a Matouš Ruml (Raymond). Přestože ambicí tvůrců je posunout umělecké vnímání světa lidí s autismem na další úroveň, která reflektuje současné poznatky a potřeby těchto lidí, v centru pozornosti inscenace ale stále stojí až archetypální příběh vztahu dvou bratrů, z nichž jeden má „diagnózu“ (kombinace autisty a génia) a druhý dojde k proměně...
141. divadelní sezona Národního divadla
141. divadelní sezona Národního divadla
Národní divadlo představilo dramaturgické plány pro sezonu 2023/2024. Činoherní dramaturgický plán se po letošní sezoně vztahových her a vášnivých příběhů vydává docela jiným směrem. Posouvá se k aktuálnějším tématům, která odrážejí pohyby i určitý neklid v současné společnosti. Není proto náhoda, že autorsky je tentokrát zastoupen zejména středoevropský prostor, že dva tituly výrazně tematizují divadlo, dvě hry se svým způsobem dotýkají víry, že ve dvou textech se řeší touha po moci… Umělecké vedení však stále neopouští touha diváky vzrušovat a bavit :)
Festival nového divadla letos zkoumá intenzity a hranice doteku
16.2.2023, Malá inventura
Festival nového divadla letos zkoumá intenzity a hranice doteku
Showcase nejvýraznějších projektů nového divadla, které vznikly během uplynulého roku, bohatý networkingový program nových formátů, odborné diskuze, ale i akce pro děti, to vše přináší festival Malá inventura. Jednadvacátý ročník festivalu nového divadla nabídne mezi 22. únorem a 1. březnem 2023 pětatřicet divadelních, tanečních či multimediálních představení a performancí na jednadvaceti scénách pražských scénách.
Jižní spojka 2023
Jižní spojka 2023
Ačkoliv je léto ještě daleko, příznivci Otáčivého hlediště v Českém Krumlově budou mít možnost seznámit se se soubory Jihočeského divadla už nyní. Od 16. 2. do 17. 4. 2023 se představí v žánrově pestré paletě činohra, balet a Malé divadlo na pěti pražských scénách, v rámci divadelní přehlídky příznačně pojmenované Jižní spojka. Z přehlídky se stává tradice, letos proběhne již 4. ročník!
Mimořádné lidské drama o spalující vášni
Mimořádné lidské drama o spalující vášni
Vášnivé, hluboce lidské drama významného amerického autora Arthura Millera Pohled z mostu uvede na své Činoherní scéně Městské divadlo Brno. V ústřední roli Eddieho Carbona, jehož příběh není tragédií výjimečného jedince, ale naopak zprvu zcela obyčejným příběhem zcela obyčejného člověka, se představí Petr Štěpán.
Monodrama, které věří v lepší svět, se představí v Ungeltu
24.1.2023, Divadlo Ungelt
Monodrama, které věří v lepší svět, se představí v Ungeltu
26. a 27. ledna 2023 se na kamenné scéně Divadla Ungelt odehraje premiéra britské hry Všechny báječný věci. V hlavní roli monodramatu, které věří v lepší svět, se představí Richard Krajčo. Režisérkou nové „one man show“ je Karin Krajčo Babinská. Zkoušení nové inscenace probíhalo netypicky...
Muzikál Matilda v české premiéře
Muzikál Matilda v české premiéře
Do nového roku vstupuje Městské divadlo Brno s dlouho očekávanou premiérou – na své Hudební scéně totiž uvede kouzelný rodinný muzikál Matilda podle slavné knihy Roalda Dahla. Přípravy inscenace trvaly nezvykle dlouho, nejen proto, že tento muzikál je plný dětí. Stejně jako v případě řady předchozích brněnských inscenací světových muzikálů půjde o verzi non-replica, která připouští kreativní přístup k dílu.
Tragikomedie z porodnice
5.12.2022, Činoherní klub
Tragikomedie z porodnice
Tragikomedie slovenské autorky Zuzy Ferencové Babyboom nabízí sondu do prostředí, které by z principu mělo být především radostné a šťastné, ale ne vždycky tomu tak je. V pátek 9. prosince ji v české premiéře uvede Činoherní klub v režii Ondřeje Sokola. Představí se v ní převážně zkušení herci této scény Lucie Žáčková, Sandra Černodrinská, Markéta Stehlíková, Jan Hájek, Viktor Zavadil a nováčci Romana Widenková a Jakub Burýšek.
Oslava podstaty cirkusu v nové inscenaci Cirku La Putyka
30.11.2022, Cirk La Putyka
Oslava podstaty cirkusu v nové inscenaci Cirku La Putyka
Jatka78 po osmi letech vstoupí do další éry. „Vedou nás rozum, cit a srdce,“ říká Rostislav Novák ml. Je čas na další strategické kroky. Holešovické divadlo čeká řada novinek, některé se projeví už nyní. Například zavedení blokového hraní. V programu na dalších šest měsíců se objeví současný repertoár Cirku La Putyka s hity BOOM vol. 2, Runners i s aktuální novinkou Senses v režii finského režiséra Maksima Komara.
1 2 3 4 5 6 7 8 9  >  >>