Divadelní spolek Frída

Nejbližší představení:
04.10. (Ne) 19:00 Kolega Mela Gibsona
05.10. (Po) 19:00 Rapper
07.10. (St) 19:00 Rapper
08.10. (Čt) 19:00 Kolega Mela Gibsona
10.10. (So) 19:00 Rošáda
Nejbližší představení:
04.10. (Ne) 19:00
Kolega Mela Gibsona
05.10. (Po) 19:00
Rapper
07.10. (St) 19:00
Rapper
08.10. (Čt) 19:00
Kolega Mela Gibsona
10.10. (So) 19:00
Rošáda
 scéna, kde tento soubor vystupuje:
Divadlo Reduta
Adresa: Zelný trh 4, Brno [zobrazit na mapě]
[tram 4 Zelný trh, 1-2-8-10-12-13 Hlavní nádraží]
Klub Šelepka
Adresa: Šelepova 1, Brno [zobrazit na mapě]
[tram 11-12 Klusáčkova]
Theatre Royal
Adresa: Vinohradská 48, Praha 2 [zobrazit na mapě]
[tram 11-13 Vinohradská tržnice]
Ceny vstupenek:
380 Kč
ředitel / umělecké vedení:
Martin Trnavský

Přání, pochvaly, stížnosti... (2)Hodnocení inscenací


Umělci

Poznámky a upozornění:
  • S inscenacemi Divadelního spolku Frída se vedle brněnského Divadla Reduta můžete setkávat v řadě divadel po celé ČR v rámci jeho zájezdové činnosti.

Repertoár

Kouzelná vyhlídka - Jakub Nvota
Premiéra: 11.11.2018. Scéna: Jakub Nvota, Martin Trnavský. Kostýmy: Lenka Polášková. Hudba: Mario Buzzi. Choreografie: Pavel Strouhal. Režie: Jakub Nvota.
Hudební komedie plná divokých historek ve čtyřech hudebních žánrech.
Rapper - Jakub Nvota
Premiéra: 2.6.2016. Scéna: Jakub Nvota, Martin Trnavský. Kostýmy: Lenka Polášková. Hudba: Kamil Mikulčík, DJ Scarface. Text rapu: Jan Grulich. Choreografie: Pavel Strouhal, Anet Antošová, Tomáš Pražák. Režie: Jakub Nvota.
„Miloval hudbu. Rozuměl jí a cítil se být mladý. Jednoho dne zjistil, že nic z toho už neplatí. Ale odmítal se vzdát. Příběh učitele, který po bypassu začal rapovat, a měl pro to dobrý důvod, tomu věř!!!“
Rošáda - Jakub Nvota  (2:40)
Premiéra: 26.10.2015. Scéna: Diana Strauszová. Kostýmy: Lenka Polášková. Hudba: Kamil Mikulčík. Režie: Jakub Nvota.
Laura žije se svým manželem Viktorem ve šťastném vztahu. Viktor má dobrou práci, vždy se o všechno postará, ale poslední dny se začíná chovat divně. Navíc manželům někdo v bance zruší jejich účet a za podivných okolností vykrade byt. Vyvrcholením podivných událostí je den, kdy na jejich adresu doručí exotické zvíře, které Viktor koupil v městské ZOO. Laura pochopí, že jejich společný život potřebuje změnu. Vymyslí na první pohled šílený záchranný plán. Musí vzít situaci pevně do svých rukou, aby všechno bylo tak, jako dřív...
Kolega Mela Gibsona - Tomasz Jachymek
Premiéra: 18.3.2012. Překlad a úprava: Martin Trnavský. Výprava: Diana Strauszová. Hudba: Kamil Mikulčík. Režie: Jakub Nvota.
Komediální one man show o druhořadém herci provinčního divadla, který po zatčení za loupežné přepadení banky vypráví ve vězení příběh svého pohnutého hereckého i osobního života, který byl osudově poznamenán setkáním s Melem Gibsonem v letadle z Kanady do Frankfurtu...
Mezi nebem a ženou - Dodo Gombár
Premiéra: 9.9.2011. Scéna: Jaroslav Buben, Dodo Gombár. Kostýmy: Diana Strauszová. Hudba: Andrej Kalinka. Režie: Dodo Gombár.
Hra popisující z různých úhlů různé, reálné i bizarní, konflikty mezi mužem a ženou, a jednotlivé měsíce v roce tvoří paralelu k vývoji lásky mezi nimi, k jejímu vzniku, vývoji i zániku. Někdy jde o šťastnou lásku, jindy naopak o rozchod, jednou o mladý pár, jindy o starší. Nálada jednotlivých měsíců je přenášena i do samotných scén...
Interview s upírem - Jakub Nvota
Premiéra: 21.4.2011. Výprava: Michaela Hořejší. Hudba: Andrej Kalinka. Režie: Jakub Nvota.
Třeskutá komedie podobná Avataru. Odhalit uprostřed noci pravdu, může být někdy velmi, velmi... komické! Prestižní investigativní novinářka dostává nový úkol, poznat pravdu o životě upíra. Anebo je to jen trik osamělého muže?
Frankie and Johnny - Terrence McNally
Premiéra: 13.2.2010. Překlad: Kateřina Hilská. Výprava: Michaela Hořejší. Hudba: David Rotter. Úprava a režie: Jakub Nvota.
Tragikomický komorní příběh o komplikovaném intimním vztahu prostořeké číšnice a kuchaře nedávno propuštěného z vězení.
Jako Thelma & Louise - Callie Khouri, Jakub Nvota  (2:50)
Premiéra: 10.1.2009. Scéna: Jaroslav Milfajt, Jaroslav Buben. Kostýmy: Michaela Hořejší. Hudba: Andrej Kalinka. Režie: Jakub Nvota.
Divadelní variace na známý americký film. Dvě odlišné kamarádky Thelma a Luise chtějí alespoň na chvíli uniknout ze svých stereotypních životů a vydávají se na malý víkendový výlet. Tragické vyústění střetu s násilníkem však odstartuje sérii dalších nedorozumění a nešťastných náhod. Z malého výletu se stává putování, které obě ženy navždy změní a spojí...
Reality show - Jakub Nvota
Premiéra: 2.4.2005. Obnovená premiéra: 19.9.2014. Výprava: Jaroslav Milfajt. Hudba: David Rotter. Režie: Jakub Nvota.
Syn a jeho novomanželka přijíždějí do domu rodičů, který budou obývat po celý čas, co budou jeho rodiče v zahraničí. Večer téhož dne se v domě objeví také druhý syn. V první chvíli se zdá, že se jedná o nedorozumění ze strany rodičů, kteří si hlídání svého domu pojistili u obou svých synů. Ráno však zjistí, že jsou v domě zamčeni a že je někdo z rodiny přihlásil do soutěže „Rodinné štěstí“, která spočívá v tom, že se rodina nechá dobrovolně zamknout na deset dní do domu a celý národ sleduje jejich chování v televizi za pomoci potajmu nainstalovaných kamer...
Kosa - Jakub Nvota
Premiéra: 6.3.2004. Výprava: Jaroslav Milfajt. Hudba: Petr Hromádka, Petr Blaha. Režie: Jakub Nvota.
Humorná konfrontace starého mládence a postavy, která se vydává za Smrt.
Pánská jízda - Dodo Gombár  (2:00)
Premiéra: 29.3.2003. Výprava: Jaroslav Milfajt. Hudba: David Rotter. Režie: Dodo Gombár.
Hra pojednávající s patřičnou dávkou humoru a nadhledu o netradičním procesu zkoušení Čechovových Tří sester v jednom vesnickém ochotnickém divadle, jehož zvláštností je soubor tvořený výhradně muži...
Už troubějí - Dodo Gombár
Premiéra: 11.1.2003. Obnovená premiéra 11.3.2015. Výprava: Kamila Polívková, Jitka Kovářová. Hudba: David Rotter. Režie: Dodo Gombár.
Komorní poetická drobnokresba osudu dvou mužů, kteří se setkají v období mezi fyzickou smrtí a odchodem duše do časoprostoru.
Hospodská - Dodo Gombár
Premiéra: 3.1.2001. Výprava: Kamila Polívková. Hudba: David Rotter. Texty písní a režie: Dodo Gombár.
Komorní panoptikum lidských charakterů, typů a rozličných figurek, které navzájem spojuje místo, kam přicházejí uložit a osvěžit svoje unavená těla a bolavé duše. Navzdory tomu, že se některé postavy navzájem nikdy nepotkají, jsou v podstatě všichni členy jedné hospodské rodiny.
Sex, Drugs, Rock&Roll - Eric Bogosian, Dodo Gombár
Premiéra: 8.1.2000. Na motivy stejnojmenné hry Erica Bogosiana. Výprava: Dodo Gombár, Martin Trnavský. Hudba: David Rotter & DRRN. Texty písní: Dodo Gombár, Radim Novák. Režie: Dodo Gombár.
Humorná a zčásti improvizovaná variace na kultovní one man show, jejíž základní linií je příběh neúspěšného mladého herce, který se na základě vlastních názorů na život a svobodného myšlení ocitne v periferii společnosti a uměleckého světa.

„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 9.5.2020