Divadelní spolek Frída

Jakub Nvota

Rapper

Premiéra: 2.6.2016. Scéna: Jakub Nvota, Martin Trnavský. Kostýmy: Lenka Polášková. Hudba: Kamil Mikulčík, DJ Scarface. Text rapu: Jan Grulich. Choreografie: Pavel Strouhal, Anet Antošová, Tomáš Pražák. Režie: Jakub Nvota.


„Miloval hudbu. Rozuměl jí a cítil se být mladý. Jednoho dne zjistil, že nic z toho už neplatí. Ale odmítal se vzdát. Příběh učitele, který po bypassu začal rapovat, a měl pro to dobrý důvod, tomu věř!!!“
Divadelní spolek Frída
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
85 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Lucilla 80 %
(zadáno: 19.5.2018, počet hodnocení: 210)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
85%
M.Trnavskeho jsem videla v podobne inscenaci, takze jsem vedela, ze je vic nez schopny utahnout predstaveni sam. Hra formou dlouheho monologu, Trnavskeho styl podani, cit pro nacasovani i improvizaci, lehkost projevu, tohle mi sedlo. Navic se mi libila kombinace humoru i horkosladkych momentu, ktere "vazne daval". Jak jsem pedagogovi rozumnela jeho nepochopeni moderniho hudebniho zanru. Body navic za periodickou tabulku rapperu a konec, lekla jsem se, ze to rozuzleni bude jine, ale takhle to bylo naprosto v poradku. :-)
Denisa H. 90 %
(zadáno: 24.4.2018, počet hodnocení: 258)
přínosný / zajímavý komentář
95 %. Nebýt uvolnění tempa někde zhruba po polovině, klidně dám i plných 100 %. Výborně jsem se bavila a to jsem dosud neměla M. Trnavského vůbec v oblibě, naopak. I jsem váhala, zda opravdu jít. Inu, risk je zisk a zde se to (skoro) 100% potvrdilo. Jeho suverénní projev byl to nejlepší, co mohl této inscenaci dát, obzvlášť v humoru se to vyjímalo a to i když přišlo na náhlé improvizace. Skvěle rapuje i zpívá, překvapil mě.
Chválím i pointu celého vyprávění - nečekala jsem takový konec :-)
Nesmím s pochvalou zapomenout na výborné dvě tanečnice! Že jsou to profesionálky, se hned poznalo.
Xcepek 60 %
(zadáno: 15.4.2018, počet hodnocení: 386)
Freebird 90 %
(zadáno: 27.3.2018, počet hodnocení: 50)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělý zážitek!
Ivelly 90 %
(zadáno: 25.3.2018, počet hodnocení: 30)
přínosný / zajímavý komentář
95% Uuuužasné představení!
Zuluk 80 %
(zadáno: 27.11.2017, počet hodnocení: 91)
Johanka 80 %
(zadáno: 17.2.2017, počet hodnocení: 36)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Tohle představení by mělo být povinné pro všechny učitele nejen s aprobací chemie, hudební výchova... Myslím, že Martin Trnavský by si jako raper uživil. Skvělé byly i obě krásné tanečnice. A ač jsme se skvěle hodinu a půl bavili, bylo i o čem přemýšlet. Doporučuji. Jedno z mála představení, které by "daly" i dospívající děti a určitě by se nenudily.
Ondrej.tyrychtr 100 %
(zadáno: 22.11.2016, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Sranda mohu jen doporučit .... :-)
Osgood 90 %
(zadáno: 19.10.2016, počet hodnocení: 71)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Tohle se fakt povedlo! Výkon Martina Trnavského a 2 ztepilých tanečnic - gymnastek je fascinující, navíc podpořen silným příběhem na dokonalé minimalistické scéně. Laskavý i místy krutopřísný humor se nádherně mile prolíná s dojemnými momenty. To je skutečný FLOW:-) a jednoho donutí zamyslet se nad životnimi hodnotami. Hustý, vo*e, ty vo*e, fakt si dával!:-)
Lskladana 100 %
(zadáno: 4.10.2016, počet hodnocení: 17)
přínosný / zajímavý komentář
Martin Trnavský po Kolegovi Mela Gibsona vsadil na jistotu. Tyto one man show mu totiž sedí, jako ten pověstný zadek na hrnec. Je dojemný, vtipný, strhující. Aktualizace děje s místními fórky jsou osvěžující a některé hlášky by měly zlidovět. Další vynikající kus, který není jen černobílý.
Neo 80 %
(zadáno: 1.10.2016, počet hodnocení: 18)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Trochu rozpačitý, patrně záměrně pomalý začátek. Představení má postupnou gradaci a nejsilnější momenty se dostaví až v závěru. Na Rapperovi je krásná kombinace humorných a hořce dojemných scén. V monologu učitele ztvárněného Martinem Trnavským se objevují skutečné myšlenkové perly. Jeho výkon je strhující. Od diváků se po našem představení dočkal zasloužené standing ovation.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.