Profil uživatele

Ivelly

Ivelly
Jmenuji se Ivanova Elly. Pocházím z Ruska. V Čechách žiji od roku 2008. Od roku 2016 jsem divadelní nadšenkyně - zhlédnu 5 až 7 představeni za měsíc. Oblíbené divadlo - Divadlo v Dlouhé. Proto, že nejsem Češka, mám v recenzích chyby a proto se předem omlouvám.
Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Helena Grégrová: 11 % (22)
Pavla Haflantová: 13 % (4)
Jan Pařízek: 14 % (25)
Anežka Kotoučová: 15 % (10)
Jiří Koula: 15 % (8)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

1 2  > 
(zadáno: 6.4.2024)
To bylo opravdu silné. Ale ten zážitek se jen tak neopakuje :) I přesto, že uděluji vysoké hodnocení. Scéna, zvuk, hudba a světla vytvořily dokonalou atmosféru. Vynikající herecké výkony. Skvělá práce režiséra a dramaturga. Někteří kritizují scénu terapeutické seance u psychoterapeuta. Nicméně má svůj význam - připomenout lidem, že problémy nelze ignorovat, někdy je třeba se obrátit o pomoc odborníka. Diváci, kteří mají vše v pořádku, možná budou představení považovat za nudné. Ale pro ty, kdo sdílejí emoce postav a prožívají s nimi jejich utrpení, zanořují se do atmosféry zoufalství a beznaděje, bude těžké to znovu zažít :).
(zadáno: 20.1.2024)
(zadáno: 11.1.2024)
(zadáno: 25.5.2023)
Představení se mi moc líbilo!
Nálada, atmosféra, scéna, kostýmy, herci, hudba - všechno.
Vtipné, smutné, dojemné - jak má být.
Herci. Skvělí. Všichni!
Hudba nahraná i živá - je k nezaplacení.
Škoda, že na děkovačce nebyli muzikanti (flétna, housle, violoncello, cembalo), zasloužili ovace. Chtěla bych jim především poděkovat.
A příliš hlasitá nápověda :). To ale časem nebude nutné :).
Půjdu znovu. Rada ten zážitek zopakuji.
-----
Včera jsem byla opět na představení. Opravila jsem hodnocení na 90 %. Kdyby na děkovačce byli hudebníci, dala bych 100 %.
(zadáno: 12.3.2019)
Zajímavý příběh, skvělé herci, krasná hudba, kostýmy a scéna. Rozkošní Tereza Terberová a Viktor Javořík!
(zadáno: 10.3.2019)
Hra mě docela nudila, kromě scén s Šárkou Vaculíkovou.
(zadáno: 10.3.2019)
Parádní herecký výkony, nejlepší - pan Zapletal. Scéna, kostýmy (až na šaty Grušeňky), hudba (kromě ruské písničky "Aj-la-laj-ja"), zvuková složka ( zvony a hudební nástroj Smerďakova) - velmi působivé! PŘEDkoncovka - odchod do světla nejen otce Zosimy, Iljušky a take Karamazova a Smerdakova - úžasná, dojemná a dech beroucí. Kapitán Sněgirjov s kůrčičkou chleba na hrobě Iljuši mně taky dostal, takže musela jsem do kabelky pro kapesník.. Ale sputnik? písničky v angličtině? Celkový dojem je velmi dobrý, opakovala bych ten zážitek + velká kytička pro pana Zapletala. SKUTŘi, moc děkuji! (DvD, 7.3)
(zadáno: 7.1.2019)
Tomáš Turek je nejlepší z Havlů. Úžasný hlas Evy Hacurové.
(zadáno: 30.12.2018)
Moc dobře zpracovaná komedie. Scéna, hudba, kostýmy jsou dostačující a nepřehnané - chochloma, koberečky, kokošnik, kožíšky, župany.. Dobrý! Herecké obsazeni je bez chyby jako herecký výkony. Bezvadný Chlestakov - Ondřej Brousek, excelentní Bobčinskij a výtečný Dobčinskij, skvělý poštmistr a nepřekonatelný Aleš Prochazka! Chyběla mi první znamenitá replika hejtmana " Pozval jsem vás, pánové, abych vám sdělil velenepříjemnou zprávu..." a taky podle mně je trochu přehnané s červenými trenýrkami. Ale celé představeni mně moc bavilo, rozhodně zážitek, určitě to zopakuji a přivedu přátele.
(zadáno: 11.6.2018)
A mně se to líbilo! Mám SKUTRy rada, na mně jejich metody, obrazy moc dobře funguji..
M. Poulová mně doslova rozbrečela, velmi dojemný obraz vytvořila Klára Sedláčková-Oltová, dobře zapadl do souboru DvD Ondřej Rychlý... Nechyběla, samozřejmě, i hudba. Představeni není krátké, není dlouhé, tak akorát. Příští sezonu ten zážitek určitě zopakuji.
(zadáno: 29.3.2018)
(zadáno: 25.3.2018)
Velmi náročné představeni pro herci a diváky. Viděla jsem par lidi odházet o přestávce, asi mají doma vždycky ticho :)... Škoda, protože pravě u konce všechno do sebe skvělé zapadá a vysvětluje. Herecké výkony jsou výtečné! Veronika Kubařová - nejlepší!
(zadáno: 25.3.2018)
95% Uuuužasné představení!
(zadáno: 22.3.2018)
Vynikající Eva Hacurová a Marie Poulová. Velmi silný monolog - vypravení příběhu o smrti Orestése od pana Vondráčka. Velmi povedena až mrazivá "hudba" a Chór. Moc dobrý.
(zadáno: 2.3.2018)
Děkuji vedeni DvD a hercům za ten neskutečný zážitek! Hra je dokonalá. Nechápu volna místa v sále.
Vychutnávala jsem každou chvilku, každý detail: zvuky ptáčka, letícího nad diváky a scénou, sny - vzpomínky Iljuši Oblomova, nakonec, zvonkohra - skutečný funkční hudební nastroj! - dílo Jana Vondráčka... Vkusně, originálně, dojemné, smutné..
Michal Isteník nejenže Oblomova na jevišti žije, on ho umírá.. Doslova mne včera vyděsil, když na první a druhé děkovačce na scéně byl pořad ještě Oblomov, ne Isteník!

celá recenze je v blogu (více v článku na blogu)
1 2  >