Divadlo v Dlouhé

Romeo, Julie a tma

Premiéra: 2.2.2019. Dramaturgie: Štěpán Otčenášek. Scéna: David Marek. Kostýmy: Hana Fischerová. Hudba: Ivan Acher. Pohybová spolupráce: Martin Pacek. Režie: Hana Burešová.
1:30x


Divadelní zpracování slavné stejnojmenné novely. Tragický příběh lásky studenta a židovské dívky v temné atmosféře Prahy za heydrichiády.
14! v průběhu představení se na jevišti kouří
Divadlo v Dlouhé
Hodnocení inscenace
Redakce
74 %
Uživatelé
81 %
náš tip
Tip od redaktorů: Lukáš Holubec, Lukáš Dubský, Jan Pařízek  Tip od redaktorů: Lukáš Holubec, Lukáš Dubský, Jan Pařízek  Tip od redaktorů: Lukáš Holubec, Lukáš Dubský, Jan Pařízek
81701000
Termíny představení
12.11. (Čt) 19:00 Náhradní termín za 21. října; prodej; pozastaven Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
celý program divadlaaktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (78)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Lukáš Holubec 80 % Tip Lukáš Holubec
(zadáno: 26.12.2019, počet hodnocení: 656)
přínosný / zajímavý komentář
--- Dlouhá cesta ke svobodě --- (více v článku na blogu)
Iva Bryndová 70 %
(zadáno: 15.9.2019, počet hodnocení: 273)
přínosný / zajímavý komentář
75%
Michal Novák 60 %
(zadáno: 28.7.2019, počet hodnocení: 1067)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
65 % Stalo se nedaleko Karlova náměstí… Jevištní adaptace známé novely v Dlouhé zůstává zprávou o lidech v době německého teroru. Strohou a zdánlivě bez emocí. Sílu inscenace nacházím spíše v práci s kontrasty a tempu, v jakém vše spěje k neodvratnému vyústění. Syntéza hudby, zvuků a svícení umocní tísnivou atmosféru. Marie Poulová i Pavel Neškudla v příběhu o lásce a oběti dosáhli na vysokou míru autenticity, ačkoli je zřejmé, že se pracuje ve zkratkách. Více předloze věrné je pojetí Ester. Vedle mileneckého dramatu s nemenší intenzitou je odkrýván vnější svět podlosti, strachu nebo naopak osobní odvahy.
Lukáš Dubský 90 % Tip Lukáš Dubský
(zadáno: 29.4.2019, počet hodnocení: 852)
přínosný / zajímavý komentář
85%. Celý příběh je převyprávěn zcela bez patosu, přesto dojemně. Inscenace má slušné tempo a vhodně kombinuje konkrétní lidský příběh s výpovědí o atmosféře doby. Režisérka Burešové šikovně využívá všech inscenačních složek (zaujme hlavně hudba I.Achera) a jejich syntézou dosahuje silného jevištního kontrastu mezi klíčící láskou mladých milenců a krutostí doby. P.Neškudla a M.Poulová vytváří v rolích Pavla a Ester sympatické mladé lidi, skoro ještě děti. Jejich vztah je plný života, nadšení a objevování, což kontrastuje s tím, že se celý jejich život musí odehrávat na pár metrech čtverečních.
Pavel Širmer 60 %
(zadáno: 11.2.2019, počet hodnocení: 1606)
přínosný / zajímavý komentář
Dramatizace zachovala ducha známé novely. Formálně na pohled jednoduchá, ale promyšlená koncepce H. Burešové. Skvělá souhra scénických složek (výprava, světlo, hudba, zvuky) umocňujících stísněnou atmosféru, k níž přispěla i práce s chórem ztvárněným představiteli vedlejších rolí. Civilní uchopení hlavních postav bylo správným přístupem, nicméně M. Poulová s P. Neškudlou se ideálními představiteli nestali. Typově odlišnému Neškudlovi unikly některé Pavlovy rysy, Poulová (snad ve snaze posílit dramatičnost) občas sklouzávala k vyzkoušeným „fíglům“. Přesto tragický konec vyzněl silně a dojemně.
Jan Pařízek 80 % Tip Jan Pařízek
(zadáno: 10.2.2019, počet hodnocení: 784)
přínosný / zajímavý komentář
Výborně provedená dramatizace slavné novely. Podařilo se vybudovat silnou a působivou atmosféru, jež naprosto vtáhne diváka do hry. Bezesporu tomu hodně pomáhá vydařená scéna a též doprovodná hudba s působivým chórem. Když k tomu přičteme i velmi dobré herecké výkony obou hlavních představitelů tak z toho vychází inscenace, jež po skončení zanechá opravdu nemalý dojem.
Kateřina Jírová 70 %
(zadáno: 8.2.2019, počet hodnocení: 309)
přínosný / zajímavý komentář
Divadlo v Dlouhé vytvořilo novou dramatizaci školou povinného tématu. Ústřední dvojice Ester-Pavel (Marie Poulová-Pavel Neškudla) je něžně dojemně autentická, postupné sbližování dvou mladých lidí je úžasné. Také se na jeviště podařilo přenést Esteřin neklid, a vzrůstající neurózu z uzavřeného prostoru, kde tráví celé dny. Krásná je i neokázala statečnost Pavlova tatínka a jeho spolupracovníka Čepka. Avšak když jde do tuhého, najednou se emoce vytrácejí. Ester už to nemůže vydržet, a vydá se zabít do ulic. A najednou, jako kdyby se Divadlo v Dlouhé bálo velkých emoci.
Helena Grégrová 80 %
(zadáno: 7.2.2019, počet hodnocení: 1432)
přínosný / zajímavý komentář
(+2)
85 %. Bravo! Tohle je přesně ten režijní a dramaturgický přístup, který míří na komoru divákova srdce. Nepodbízivá, přímočará a současně také básnivě poetická jevištní forma vedoucí neomylně k podstatnému cíli: odprožít si příběh. Empatický herecký vklad všech doplňují promyšlené scénografické detaily, jejichž prostřednictvím bohatá škála emocí rezonuje. Něhu, rozpaky, dojetí, obavy, strach i odhodlanost mladých duší přirozeně rozechvívá a zintenzivňuje vykloubená a šílená doba, v níž se tragické milenecké drama odehrává. Silný zážitek!
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Lukáš Jeníček 80 %
(zadáno: 23.6.2020, počet hodnocení: 8)
přínosný / zajímavý komentář
Ano, to je ta Tma. Tma v podobě německého teroru zpodobněná v kontrastech a tempu, hudebním doprovodu a světelné hře, pomalu a přesto intenzivně spěje k nezvratnému konci. Scéna je velmi nápaditá a hlavně efektivní. A nakonec, v příběhu figuruje herecký výstup Marie Poulové jako Ester.
Monulinka 80 %
(zadáno: 13.2.2020, počet hodnocení: 386)
přínosný / zajímavý komentář
Ten příběh se fakticky dá shrnout 3 větami, ale H. Burešová ho krásně rozehrála. Scéna, hudba, sbory i světla výborně budují atmosféru a napětí, závěr je opravdu silný. M. Poulová je ve své obvyklé poloze ztřeštěné puberťačky, nicméně zde se to hodí a v důležitých chvílích se umí ztišit. P. Neškudla velmi přesvědčivý. Velká spokojenost! (26.3.2019)
FandimDivadlu 100 %
(zadáno: 24.1.2020, počet hodnocení: 6)
přínosný / zajímavý komentář
Už samotný Otčenáškův příběh je velmi silný, v Dlouhé se jim povedlo vše ještě báječně podtrhnout. Způsob vyprávění/ztvárnění je velmi silný, přesný. Při této inscenaci jsem nemohla místy ani dýchat, jak jsem prožívala každou sekundu naplno. Byla jsem na premiéře a chvíli trvalo než lidé v sále začali tleskat, tragický konec na všechny velmi silně dolehl. Chválím precizní práci paní režisérky, výborné herecké výkony.
Frankovka 90 %
(zadáno: 22.12.2019, počet hodnocení: 223)
přínosný / zajímavý komentář
I kdyz predlohu znate, stejne verite, ze to dobre skonci...
Nadherna hra, vtahlo me to.
Maruš Staňková 70 %
(zadáno: 4.12.2019, počet hodnocení: 36)
přínosný / zajímavý komentář
Nádherná inscenace s nesnesitelnou hyperaktivní a trestuhodně přehrávající Marií Poulovou. Díky ní - 30%. Bohužel. Všude je stále stejná: uječená, nesmyslně pobíhající a vytřeštěná /jako v rauši/.
Vladimír Rogalewicz 60 %
(zadáno: 12.11.2019, počet hodnocení: 587)
přínosný / zajímavý komentář
Promyšlená a do detailu dotažená režie Hany Burešové, které se podařilo vytvořit hororové prostředí starého činžáku u Karlova náměstí z doby heydrichiády. Herce vede ve vysoce stylizovaném projevu, jehož hlavním rysem je strojová choreografie, která neumožní vložit do postav ani zrnko citu. Toto těžké představení zvládají herci DvD skvěle. Ke kladům patří znamenitá práce s hudbou a využití autentického rozhlasového vysílání, které děj člení a posouvá. Po formální stránce je představení dokonalé, mě ale neuspokojilo. Nijak se mě nedotklo, zůstal jsem vnějším nezúčastněným pozorovatelem.
Michal1982 90 %
(zadáno: 12.11.2019, počet hodnocení: 79)
přínosný / zajímavý komentář
Teď po šňůře takových nijakých představení napříč pražskými divadly se mi dostalo hojivé náplasti a to v podobě divadelní adaptace Otčenáškova díla Romeo, Julie a tma. Na pozadí dnů, kdy byl spáchán atentát na Heydricha, se odehrává příběh zrodu lásky, které bohužel okolnosti druhé světové války nedopřejí dlouhého trvání. Tísnivá atmosféra je dokreslena perfektní scenografií, dynamikou představení. Moc se mi líbil chór-vnitřní monology hlavních postav. Ústřední dvojice potvrdila, že na divadelní prkna v Dlouhé patří!Suma sumárum-pro mě to rozhodně nebyl promarněný večer.
JirkaS 90 %
(zadáno: 14.10.2019, počet hodnocení: 231)
přínosný / zajímavý komentář
Paní režisérka Burešová se rozhodla klasickou knižní předlohu pojmout klasicky jako ilustraci ke knize. A díky za to, protože přesně tak vynikne nejlépe hrůznost doby a tísnivost příběhu. Tato inscenace založená na textu a hereckých výkonech bez nějakých výraznějších scénografických hrátek na mě zapůsobila přesně tak, jak měla. Tíseň, temná a dusná atmosféra, strach, obavy, napětí a vědomí, že tohle nedopadne dobře. Vynikající herecké výkony pak pomáhají celkovému vyznění, obzvlášť P. Neškudla a M. Hanuš excelují. Pozitivně hodnotím chór, díky kterému je pocit tísně autentičtější. /9.10.2019/
Margaret 80 %
(zadáno: 29.9.2019, počet hodnocení: 92)
přínosný / zajímavý komentář
Kompaktní inscenace s tísnivou atmosférou. Za mě oba hlavní představitelé zahráli skvěle!
Gimli35 80 %
(zadáno: 27.9.2019, počet hodnocení: 83)
přínosný / zajímavý komentář
Překvapilo mne, že ačkoli ústřední duo (P. Neškudla a M. Poulová) dělá, co může, je v mých dojmech stejně přehlušeno výkonem M. Hanuše (kolaborant a opilec Rejsek), T. + M. Turkovými (rodiče) a vlastně i celkovou - velmi promyšlenou a působivou - koncepcí inscenace.
(Tedy: jako celek velice povedené, doporučuji!)
Anah 70 %
(zadáno: 27.9.2019, počet hodnocení: 184)
přínosný / zajímavý komentář
Výborná režie a výborné výkony mladých herců
Koeman2 80 %
(zadáno: 29.6.2019, počet hodnocení: 133)
přínosný / zajímavý komentář
Sehraný soubor Divadla v Dlouhé zínscenoval stejnojmennou novelu Jana Otčenáška o vtahu mladých milenců za heydrichiády. Student Pavel ukrývá židovku Ester a jejich vztah se prohlubuje a ústí v neodvratný konec. Citlivě zpracované, bez patosu a jiných příkras. Promyšlená scéna, dobový rozhlas a noviny (zejména v němčině), válečné zvuky, uniformy a zbraně přináší divákovi autentický divadelní zážitek. V hlavních rolích suverénní Pavel Neškudla a Marie Poulová.
Milan kucera 80 %
(zadáno: 20.6.2019, počet hodnocení: 14)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi zdařilé představení, výborná scéna pracující se stíny pomáhá navodit tísnivou protektorátní dobu. Oba mladí představitelé Ester a Pavla hraji s chutí, za zmínku však stojí i Miroslav Hanuš v roli kolaborantského souseda a rodiče Pavla.. Velmi smutný a tísnivý příběh však lze jen doporučit.
Mora 90 %
(zadáno: 17.6.2019, počet hodnocení: 137)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělá ukázka toho, že když se umí, dá se i z povinné školní četby udělat divadelní "bomba".
R.JELEN.21 90 %
(zadáno: 17.6.2019, počet hodnocení: 134)
přínosný / zajímavý komentář
Tohle jednoznačně není hra pro každého, jak samotná kniha tak hra nechá v člověku mnoho smíšených pocitů. Jak se mohlo stát, že v jisté době jistý člověk řekl, že jiný člověk není člověk, ale jen tvorem, který je třeba vyhubit jako nákazu.
Ano hra má pár hluchých míst a postava Ester je pro mě jsou prostotou štvala podobně jako v knize (M. Poulová tomu bohužel úplně nepomáhá). Člověk se na konci ocitne ve velice silném rozpoložení, které ho jen tak neopustí. Potlesk je pak vlažnější, ale není to výkonem, je to spíše tou podstatou.
Všem hercům děkuji za skvělý divadelní zážitek.
BarboraSalome 80 %
(zadáno: 4.6.2019, počet hodnocení: 32)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi povedená inscenace. Divadlo v Dlouhé je pro mě jistota. Pěkné herecké výkony, scéna, hudba. Doporučuji.
Michvon 70 %
(zadáno: 3.5.2019, počet hodnocení: 175)
přínosný / zajímavý komentář
Nemít zásadní problém s Marií Polovou, určitě hodnotím mnohem výše. Ona se mi bohužel zdá strašně nepřirozená, navíc ve všech rolích stejná. Zato Pavel Neškudla, ten byl opravdu výtečný. Režijní pojetí, scéna, výprava, hudba... to vše funguje na výtečnou. Atmosféra by se dala krájet!
Marsed 80 %
(zadáno: 26.4.2019, počet hodnocení: 148)
přínosný / zajímavý komentář
Dlouhá opět nezklamala, skvělá režie, scéna, hudba, herecké výkony. Zpracování této hry určitě osloví i mladé diváky.
Eviik 80 %
(zadáno: 13.4.2019, počet hodnocení: 288)
přínosný / zajímavý komentář
Tvůrcům se velmi dobře podařilo navodit stísněnou atmosféru doby a udržet ji po celou dobu. Předlohu neznám a ač jsem tušila, že se asi nedočkáme happy endu, přesto mě celé představení drželo v napětí. Z ústřední dvojice bych vyzdvihla Pavla Neškudlu. Marie Poulová hraje svůj standard. Líbily se mi sborové scény.
Luckaprague 60 %
(zadáno: 11.4.2019, počet hodnocení: 55)
přínosný / zajímavý komentář
Hezky zpracovane, ale ta Julie mi projevem vubec nesedla. Drazdila me cele predstaveni.
Kevinator 80 %
(zadáno: 4.4.2019, počet hodnocení: 192)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi zdařilá inscenace. Dobře vymyšlená scénografie. Trochu mám problém s mluveným projevem M. Poulové - jako by se do hry vmísila Pandora z Molea, ale to je asi moje chyba. Chór na konci inscenace (komentuje útěk Ester) se mi moc nelíbil, to zcizení (Ester o sobě mluví ve 3. osobě) mi tam nesedlo. Jinak představení má energii a spád po celou dobu.
Psychoklara 80 %
(zadáno: 27.3.2019, počet hodnocení: 37)
přínosný / zajímavý komentář
Pohlcující tísnivá atmosféra a brilantní výkon Pavla Neškudly jsou podle mě to hlavní, co by diváky mělo přitáhnout. Vidět ho z první řady považuji za jeden z nejlepších divadelních zážitků vůbec. Téma známého Otčenáškova románu je sice velmi silné a srdcervoucí, ale zároveň v podstatě jednoduché a předvídatelné, neodhalí vám žádný nový pohled na holocaust. Nicméně zážitek to byl natolik intenzivní, že doháněl až k slzám.
Pokud vás při vstupu do divadla trápí všední problémy jako nerudný šéf, zlobivé děti nebo hašteřivá manželka, tak právě tady si uvědomíte, že problém vlastně nemáte.
Kliste 90 %
(zadáno: 26.3.2019, počet hodnocení: 17)
přínosný / zajímavý komentář
Na představení jsem se díky znalosti knižní předlohy velmi těšila a divadlo V Dlouhé nezklamalo. Až na pár drobností skvělé herecké výkony, výborně pojatá scéna, vhodný hudební podkres a zajímavé sborové vsuvky, které spolu s předchozím chytlavě utvořily tísnivou atmosféru války.
Děkuji za příjemný divadelní zážitek a vřele doporučuji!
Denisa H. 90 %
(zadáno: 26.3.2019, počet hodnocení: 306)
přínosný / zajímavý komentář
Takové silné příběhy mám ráda. A tak i když mělo představení své mušky, nemohu hodnotit jinak. Scéna, hudba a nápad s chórem byly dokonalé a jedinečně hutnily atmosféru. Výkon M. Poulové by mohl být jednou z mušek hry, ovšem v závěru mě beztak dostala, byť předtím celou dobu hrála úplně stejně jako v jiných inscenacích... Citlivě zpracované představení, skvělá práce H. Burešové!
KatZen 50 %
(zadáno: 21.3.2019, počet hodnocení: 31)
přínosný / zajímavý komentář
Už když jsem se dozvěděla,že v mém milovaném DvD hru zkouší a jaké bude obsazení,měla jsem obavy. Leč nerada, musím souhlasit s kritikou Vladimíra Hulce v DN. Chyběla mi hloubka, emoce, za mě až příliš strohé vypravování. Idea sboru i scénografie na mě zapůsobila více, než konkrétní herecké výkony. Bohužel představitelka Ester se mi jeví ve všech úlohách v DvD naprosto totožně - značně naivní, místy bláznivá, místy přehrávající. Věřím ovšem, že hra si svoje diváky najde, především mezi těmi, co nečetli knihu či neviděli film. Já mezi ně nicméně nepatřím. Měla jsem asi příliš velká očekávání.
Kateřina Vodáková 100 %
(zadáno: 12.3.2019, počet hodnocení: 105)
přínosný / zajímavý komentář
Tísnivá atmosféra, která vás vtáhne do sebe a až do konce nepustí zpět do reality. Oči dokořán, vnitřní třes a napětí, nepříjemný pocit strachu... tohle se mi v divadle nestává často. Chemie mezi ústřední dvojicí je neuvěřitelně silná! Z menších rolí výtečný T. Turek, kostýmy, hudební složka a scéna rovněž vysoce působivé. BRAVO!
Greetchen 80 %
(zadáno: 7.3.2019, počet hodnocení: 80)
přínosný / zajímavý komentář
(27.2.2019) Krásná pocta Otčenáškovi. odně se mi líbila scéna, která zajímavě podtrhovala děj a dodávala mu správně na dramatičnosti. Na představitele ústřední dvojice jsem si musela chvíli zvykat, ale zejména Marie Poulová mě pak vážně uchvátila.
Heda 100 %
(zadáno: 22.2.2019, počet hodnocení: 15)
přínosný / zajímavý komentář
Naprosto výjimečná inscenace, kde naprosto funguje energie mezi jevištěm a hledištěm. Celá inscenace je úplně hmatatelně prosycena strachem a nadějí. A i když většina diváků závěr zná, stejně doufá... Silná a fungující inscenace.
KateDanny 100 %
(zadáno: 20.2.2019, počet hodnocení: 56)
přínosný / zajímavý komentář
Jedná se opravdu o silný zážitek, který ve mně i po 14 dnech stále rezonuje. Stále cítím to napětí, ten strach a tu tíživou atmosféru. Scéna, hudba a herecké výkony byly naprosto excelentní. Vše se skvěle doplňovalo. Hru doporučuji a rozhodně na ni zajdu ještě jednou.
Jerman 90 %
(zadáno: 14.2.2019, počet hodnocení: 62)
přínosný / zajímavý komentář
Výborná hudba, scéna a světla, uvěřitelní dojemní protagonisté (Poulová, Neškudla), solidní výkony ve vedlejších rolích (i v těch malých Matějka!). Po Lucerně a Elektře další vynikající režie Hany Burešové, která úžasně vystihla mrazící atmosféru haidrichiády. Anoncovanou snahu dát dramatizaci románu aktualizující dimenzi jsem ovšem necítil, je to ale vůbec u tak silného a nosného tématu možné a důležité?
Hacko 90 %
(zadáno: 10.2.2019, počet hodnocení: 56)
přínosný / zajímavý komentář
95%
Ba-jo 100 %
(zadáno: 6.2.2019, počet hodnocení: 212)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Není moc co dodávat. Po všech stránkách poctivě a citlivě provedené: režie, dramaturgie, scéna, hudba, světlo, délka, choreografie, tempo, herci - chór. Přeci je ale nutno jednu věc dodat a podtrhnout: skvěle do svých rolí pasující ústřední dvojice Poulová - Neškudla, jsou mimořádní!! Žádné citové vydírání, žádný zbytečný patos. Hluboce mě celé předvedení (i přes notoricky známou předlohu) dojalo. Kamarádku dokonce až tak, že jsme jí museli ještě půl hodiny po představení sušit od potoků slz...
J.anek 100 %
(zadáno: 2.2.2019, počet hodnocení: 322)
přínosný / zajímavý komentář
(+2)
Otčenáškova novela jako silné antické drama s chórem. Ester uvězněná v centru jeviště v pokojíku beze stěn. Lidská ubohost i neokázalé hrdinstvi. Sugestivní obraz heydrichiády i dneška. Co všechno s námi dělá strach. Skoro jsem se bál dýchat, 90 minut uteklo jako čtvrthodina. Hana Burešová ve skvělé formě, geniální hudba Ivana Achera, parádní scéna - valí se to na člověka děsivou silou. A Marie Paulová a Pavel Neškudla? Zranitelní, dojemní, vtipní, autentičtí, krásní.
Te_rez 80 %
(zadáno: 10.10.2020, počet hodnocení: 24)
OndraHri 100 %
(zadáno: 1.10.2020, počet hodnocení: 15)
Semtamťuk 80 %
(zadáno: 3.3.2020, počet hodnocení: 67)
Báďa 70 %
(zadáno: 21.2.2020, počet hodnocení: 22)
Furciferka 70 %
(zadáno: 17.2.2020, počet hodnocení: 247)
Lucas 80 %
(zadáno: 25.1.2020, počet hodnocení: 27)
Pepca 80 %
(zadáno: 25.1.2020, počet hodnocení: 60)
House Pachodi 80 %
(zadáno: 23.1.2020, počet hodnocení: 57)
Duch 80 %
(zadáno: 22.1.2020, počet hodnocení: 7)
Lenka458 100 %
(zadáno: 19.12.2019, počet hodnocení: 120)
Axioma 70 %
(zadáno: 16.12.2019, počet hodnocení: 49)
Leiurus 70 %
(zadáno: 26.11.2019, počet hodnocení: 36)
Betka_S 70 %
(zadáno: 9.10.2019, počet hodnocení: 57)
Peetra 80 %
(zadáno: 19.9.2019, počet hodnocení: 153)
Marcela 80 %
(zadáno: 18.6.2019, počet hodnocení: 407)
LavinieCamui 90 %
(zadáno: 2.6.2019, počet hodnocení: 310)
Petr.trep 70 %
(zadáno: 30.4.2019, počet hodnocení: 157)
Kucavik 80 %
(zadáno: 28.4.2019, počet hodnocení: 10)
Jana.janka 80 %
(zadáno: 27.4.2019, počet hodnocení: 45)
Xcepek 60 %
(zadáno: 14.4.2019, počet hodnocení: 551)
Paya888 70 %
(zadáno: 6.4.2019, počet hodnocení: 273)
Martina123 80 %
(zadáno: 26.3.2019, počet hodnocení: 68)
Barbora23 90 %
(zadáno: 14.3.2019, počet hodnocení: 42)
Petr-sima 90 %
(zadáno: 12.3.2019, počet hodnocení: 76)
Ivelly 70 %
(zadáno: 10.3.2019, počet hodnocení: 30)
Lovin 70 %
(zadáno: 28.2.2019, počet hodnocení: 209)
Suzana 70 %
(zadáno: 17.2.2019, počet hodnocení: 269)
Treperenda Rakytníková 100 %
(zadáno: 13.2.2019, počet hodnocení: 13)
Kosan 90 %
(zadáno: 10.2.2019, počet hodnocení: 187)
Dajcik 80 %
(zadáno: 10.2.2019, počet hodnocení: 197)
Unionboy 80 %
(zadáno: 10.2.2019, počet hodnocení: 222)
Lukrativni 80 %
(zadáno: 10.2.2019, počet hodnocení: 75)
Sherly 80 %
(zadáno: 10.2.2019, počet hodnocení: 54)
Femme_theatrale 90 %
(zadáno: 6.2.2019, počet hodnocení: 7)
LilianaVess 90 %
(zadáno: 6.2.2019, počet hodnocení: 85)
Ala 90 %
(zadáno: 5.2.2019, počet hodnocení: 128)
Aydencze 50 %
(zadáno: 28.6.2019, počet hodnocení: 4)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.