Profil uživatele

Michvon

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Kateřina Jírová: 7 % (20)
Pavla Haflantová: 8 % (28)
Veronika Boušová: 8 % (37)
Helena Grégrová: 9 % (92)
Jan Pařízek: 9 % (91)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

Další stránky hodnocení: 1 2 3 4 5 6 > >>

(zadáno: 3.5.2019)
Hodní chlapci - 11:55: 80 %
I z mála lze udělat mnoho. Nic pro citlivé povahy.
(zadáno: 3.5.2019)
Faust - Divadlo pod Palmovkou: 50 %
Předchozí Klatova režie pro Palmovku mě nadchla, tato méně. Body jdou hlavně Tereze Dočkalové. Její Mefisto má charisma. Teplého Faust je ňouma o ničem. což je asi režijní záměr, nikoli chyba herce. Scéna zabydlená popkulturní veteší, z reproduktorů burácí "pseudomoderní" hudba. Klata zamrzl v 90. letech. V první části několik pěkných scén, třetí část taky ušla, druhá zralá na vyškrtnutí. Kostýmy chóru úděsné, proč tam měli ti ubožáci navešená ta cingrlátka?! Choreografie tragická, záměr možná dobrý, ale provedení děsné. Celé je to šité horkou jehlou.
Fričův Faust mě baví o poznání víc.
(zadáno: 3.5.2019)
Úplné zatmění - SpoluHra: 60 %
Hra dobrá, aktéři výborní, vizuální ztvárnění strašné. Spousta saoúčelného balastu.
(zadáno: 3.5.2019)
Lordi /The Lords/ - Next Picture: 60 %
Viděno dlouho po premiéře, a je to znát, místy se to rozplizlo. Slovenština nevadí. Konec předvídatelný, laciný, ale nebudu předstírat, že jsem se nesmála jak blázen.
(zadáno: 3.5.2019)
Plukovník Švec - Národní divadlo: 80 %
další z povedených počinů Nové scény a Jiřího Havelky. Asi to nebude divácký hit, ale já byla okouzlena. Havelka ze absolutně vyhýbá patosu. Skvěle funguje výprava, a především choreografie, hromadné scény patří k nejsilnějším momentům představení. Herci jako vždy v ND skvělí.
(zadáno: 3.5.2019)
Tichý Tarzan (zcizené deníky fantoma erotické fotografie) - Divadlo Husa na provázku: 90 %
Tak toto mě bavilo opravdu velmi. Podivná hra o podivném muži, kterého famózním způsobem ztvárnila Ivana Hloužková. Má to celé strašně zvláštní atmosféru, ale pohltilo mě to od první chvilky a nepustilo.
(zadáno: 3.5.2019)
Amerika - Divadlo Husa na provázku: 60 %
Tohle tedy není úplně Kafka, co si budeme povídat. Je to dlouhé, konec divný, proč Hloužková hraje muže, Zmrzlá místy výborná, ale jako Klára tragická, Donutil je výborný po celou dobu. velmi podařená scéna.
(zadáno: 3.5.2019)
1000 věcí, co mě serou aneb Tvoje bába je komedie - Divadlo pod Palmovkou: 60 %
Zas jen taková blbůstka, ale místy se smějete tak, až padáte pod židli. Do studia Palm-off se chodím uvolnit, zasmát, protože i když je to někdy jednodušší a tzv. o ničem, nikdy to není blbé a nevkusné.
(zadáno: 3.5.2019)
Romeo, Julie a tma - Divadlo v Dlouhé: 70 %
Nemít zásadní problém s Marií Polovou, určitě hodnotím mnohem výše. Ona se mi bohužel zdá strašně nepřirozená, navíc ve všech rolích stejná. Zato Pavel Neškudla, ten byl opravdu výtečný. Režijní pojetí, scéna, výprava, hudba... to vše funguje na výtečnou. Atmosféra by se dala krájet!
(zadáno: 3.5.2019)
Ptáci - Komorní činohra: 70 %
I z mála lze udělat hodně. Nulová výprava, ale dost značný efekt. Funguje to.
(zadáno: 3.5.2019)
Hubte trampy, serou v lese - A studio Rubín: 70 %
Zábavná hříčka nejen o trampingu a dospívání, která se nenásilnou formou dotýká i vážnějších věcí. skvělí všichni protagonisté, evidentně hrají s chutí.
(zadáno: 3.5.2019)
Bratři Karamazovi - Klicperovo divadlo Hradec Králové: 50 %
Z mého hlediska dost přeceněná inscenace, mužští představitelé až na Sebastiana Jacquese mi lezli na nervy, hodně se tam křičí a hlučí, tlačí na pilu. Ženské postavy o trochu lepší - Anna Fialová výborná, líbila se mi i Sara Venclovská. Ze Zory valchařové - Zosimy jsem měla osypky, toto pojetí mi přišlo úplně zcestné. Je to celé udělané dost povrchně, rádoby efektně, na sílu.
(zadáno: 3.5.2019)
Otec - Městská divadla pražská: 90 %
Tak tohle je brutální. Neskutečně depresivní, emocionální smršť. Skvěle podáno z pohledu nemocného muže. Jan Vlasák fantastický, ostatní též velmi dobří.
(zadáno: 3.5.2019)
Art - Divadlo Bez zábradlí: 60 %
Místy vtipné, místy trapné, bohužel diváci se nejvíc smáli Cardovi a jeho trochu klacinému předvádění telefonického hovoru. Ale na druhou stranu mají všichni pánové přehršel energie a dobře na sebe slyší. Kdyby takováto představení byla v komerčních divadlech staandard, bylo by to krásné!
(zadáno: 3.5.2019)
Už je tady zas! - Divadlo Na Jezerce: 70 %
Poměrně zábavná satira, ztvárnění dost old school. Ale celkme to šlape. Kavan super, Hrušínská naopak hrozná.
(zadáno: 3.5.2019)
Poslední důvod, proč se nezabít - Divadlo pod Palmovkou: 60 %
64,99 %. Je to legrace, aktéři si to evidentně užívají, ale chybí mi nějaká přidaná hodnota. Ale na odreagování a zasmání super.
(zadáno: 31.1.2019)
Irská kletba - Komorní činohra: 80 %
Rozhodně ne představení pro každého. Vulgarismy se jen hemží. Ale pod povrchem velmi dojemný příběh o osamělosti, ale i naději a lásce.
(zadáno: 31.1.2019)
Sirotci - Divadelní spolek Kašpar: 60 %
Mírné zklamání. Němec a Plouhar skvělí, zejména tedy Němec, ale Monika Zoubková mi přišla jako snaživá školačka. Její postavě jsem nerozuměla. Navíc její projev mi přišel příliš plochý a jednotvárný. Sprostá slova z jejích úst zněla nevěrohodně.
(zadáno: 31.1.2019)
Soukromé rozhovory - Divadelní spolek Jedl: 100 %
Uf. Vtipné, smutné, pravdivé. Geniální. Musíte vidět. Lucie Trmíková podává nadpozemský výkon, ale Martin Pechlát a Alois Švehlík jsou jí rovnocennými partnery. Skvělá hudba. Minimalistická výprava, maximální divadelní zážitek.
(zadáno: 31.1.2019)
Ve dne v noci - Divadlo NoD: 80 %
Silné, aktuální téma. Když je dobrý text, tak se dá udělat skvělé představení téměř bez výpravy.
(zadáno: 31.1.2019)
Netrpělivost srdce - Národní divadlo: 80 %
Tak tohle se velice povedlo po všech stránkách - výtečná scéna, rytmizace, herecký výkon Radúze Máchy je fantastický, ale skvělá je také Pavlína Štorková. Souhlasím, že malinko chyběla drobnokresba, ale ono je to na tak velké scéně dost těžké. Intenzivní zážitek, vřele doporučuji.
(zadáno: 31.1.2019)
Pension pro svobodné pány - Divadlo Palace: 70 %
Herci podávali výborné výkony, oba pánové mají bezpochyby velký komediální talent, jsou fyzicky velmi dobře nadaní, působí věrohodně a bezprostředně. My jsme viděli Annu Fialovou, o jejímž talentu rovněž nemůže být pochyb. Až potud tedy vřele doporučuji. Ale to publikum... ach bože, divadlo není obývák!
(zadáno: 31.1.2019)
Vitka - Divadlo Husa na provázku: 80 %
Vitka byla možná trochu sprateček, ale Tereza Marečková jí vtiskla takovou životnost, živost, živelnost i živočišnost, až z toho zůstávám dodnes paf. Ta holka je talent jako hrom, už jen kvůli ní stojí za vidění. No a Ivana Hloužková jako bonus.
(zadáno: 31.1.2019)
To všechno ona - OLDstars: 80 %
Výsostně herecká inscenace. Ljuba Krbová září jako briliant, ale ani Jan Battěk nezaostává. A hlavně je to výborný text. Velmi silný zážitek.
(zadáno: 31.1.2019)
Drama v kostce, pokus 2 - Mystérium skutečnosti - Studio Ypsilon: 90 %
Tak tohle je fakt jízda, slzy smíchu zaručené. Chytré a zábavné, bravo!

Další stránky hodnocení: 1 2 3 4 5 6 > >>