Činoherní klub

<< Equus | Kati >>

K.Š.E.F.T.

Premiéra: 7.9.2019. Překlad: Zuzana Ščerbová. Dramaturgie: Markéta Machačíková. Scéna: Adam Pitra. Kostýmy: Katarína Hollá. Hudba: Ivan Acher. Režie: Ondřej Sokol.
2:20


Hra daleko vtipnější a vážnější, než by se dalo čekat. Co koupí milující rodiče postiženému synovi ke dvacátým pátým narozeninám? Prostitutku...
14! v průběhu představení se na jevišti kouří
Činoherní klub
Hodnocení inscenace
Redakce
78 %
Uživatelé
80 %
náš tip
Tip od redaktorů: Jiří Landa, Pavel Širmer, Lukáš Holubec, Helena Grégrová, Jan Pařízek  Tip od redaktorů: Jiří Landa, Pavel Širmer, Lukáš Holubec, Helena Grégrová, Jan Pařízek  Tip od redaktorů: Jiří Landa, Pavel Širmer, Lukáš Holubec, Helena Grégrová, Jan Pařízek  Tip od redaktorů: Jiří Landa, Pavel Širmer, Lukáš Holubec, Helena Grégrová, Jan Pařízek  Tip od redaktorů: Jiří Landa, Pavel Širmer, Lukáš Holubec, Helena Grégrová, Jan Pařízek
80531000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 80 % Tip Jiří Landa
Pavel Širmer 80 % Tip Pavel Širmer
Lukáš Holubec 70 % Tip Lukáš Holubec
Helena Grégrová 80 % Tip Helena Grégrová
Jan Pařízek 80 % Tip Jan Pařízek
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (58)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Landa 80 % Tip Jiří Landa
(zadáno: 29.1.2020, počet hodnocení: 2895)
přínosný / zajímavý komentář
Herecké divadlo, které mám rád. Režie O. Sokola podtrhuje etické otázky, které hra klade, a zároveň pracuje s její doslova až intimní atmosférou, jež z inscenace vyzařuje. Vycizelovaný dialog S. Černodrinské a L. Žáčkové v druhé části byl pro mě pomyslným vrcholem představení. Přestože Sokolovo nastudování nabízí naprosto vyrovnané herecké výkony, možná i díky lépe napsaným figurám, mě více oslovila dámská část obsazení. V. Šanda v nelehké úloze autistického chlapce vytvořil věrohodnou postavu bez laciných vnějškových efektů, k nimž často podobné typy rolí svádějí. Rozhodně doporučuji k návštěvě.
Pavel Širmer 80 % Tip Pavel Širmer
(zadáno: 14.1.2020, počet hodnocení: 1606)
přínosný / zajímavý komentář
V komorní hře se autorka zabývá lidskými předsudky, netolerancí, sobectvím, povýšeností, vypočítavostí a podobnými problémy a přitom dokáže tepat vtipně a s humorem. Možná právě proto má její výpověď takový účinek, který O. Sokol svou režií ještě prohloubil. Soustředil se na práci se čtveřicí herců, kteří své role propracovali do nejmenších detailů a skvěle vybalancovali světlé i stinné stránky jednotlivých postav. Inscenace v dobrém slova smyslu navázala na tradici Činoherního klubu, který býval označován za „divadlo režírovaného herce“.
Lukáš Holubec 70 % Tip Lukáš Holubec
(zadáno: 1.1.2020, počet hodnocení: 655)
přínosný / zajímavý komentář
--- Právo na sex. Právo na lásku. --- (více v článku na blogu)
Helena Grégrová 80 % Tip Helena Grégrová
(zadáno: 10.9.2019, počet hodnocení: 1431)
přínosný / zajímavý komentář
85 %. Ach ano, tohle je absolutní příběh. Příběh o tenké hranici mezi křehkostí a intimitou a drsnými a nelítostnými stránkami života. Příběh, který rozvíjením své ústřední zápletky otevírá spoustu znepokojivých otázek, odkrývá netušené souvislosti a obnažuje charaktery jednotlivých postav, až se vše povýší na silný divácký zážitek. Nic z toho by pochopitelně nefungovalo bez precizní souhry inscenačních složek, přičemž nadšeně tleskám především maximálně soustředěným výkonům všech čtyř hereckých protagonistů a jejich citelnému napojení na důvtipný režijní výklad, který tragikomickou podstatu hry vystihl s gradačním šarmem.
Jan Pařízek 80 % Tip Jan Pařízek
(zadáno: 9.9.2019, počet hodnocení: 784)
přínosný / zajímavý komentář
Za mě vydařená inscenace. V první části spíše příjemná komediální konverzačka s veskrze zajímavým tématem, v té druhé potom zase slušná psychologická sonda do lidských předsudků, černobílého vidění, života ve zlaté kleci a vymanění se ze zajetých stereotypů. Vše působí hezky přirozeně, na potřebných místech je to odlehčeno tím správným nenásilným humorem a obsahuje to výstižné dialogy co udrží pozornost. I po herecké stránce nemám výhrad, všichni čtyři aktéři podali velmi dobré výkony, přičemž nejvíce mě velmi mile překvapila S. Černodrinská, která se se svou nelehkou rolí vyrovnala opravdu výtečně. 75%
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Petra B. 80 %
(zadáno: 14.9.2020, počet hodnocení: 16)
přínosný / zajímavý komentář
Inscenace s lehkostí a vtipem otevírá závažná témata, která se na jevišti moc často neobjevují. To, jak hra vystihuje život rodiny s postiženým synem je na 100%. Vynikající Lucie Žáčková v roli matky a skvělý Václav Šanda jako syn. Citlivá a výborná režie Ondřeje Sokola.
Ivo Železný 90 %
(zadáno: 5.9.2020, počet hodnocení: 222)
přínosný / zajímavý komentář
Co nejlepšího dát synovi k pětadvacátým narozeninám? Prostitutku.
Záruka trapnosti nebo nuceného humoru. Houbeles. Něco, co nejde. Vynikající, perfektně vybalancovaný hutný text více než adekvátně profesionálně odvedený. Velké dívadlo.
5 (34.)
Mikika 90 %
(zadáno: 28.8.2020, počet hodnocení: 27)
přínosný / zajímavý komentář
Téhle hry jsem se dost bála, ale v rouškovém červnu moc na výběr nebylo, takže jsme to riskli. A byli jsme naprosto uhranutí. Skvělé herecké výkony, mrazivá témata dobře odlehčená. Výtečná hra, pokud hledáte něco, co vás donutí i trošičku přemýšlet, aniž by to bolelo a nemuseli se cítit psychicky vyždímaně.
Falos 80 %
(zadáno: 10.7.2020, počet hodnocení: 224)
přínosný / zajímavý komentář
skvelej vaclav sanda
Lovin 70 %
(zadáno: 10.6.2020, počet hodnocení: 207)
přínosný / zajímavý komentář
Líbilo se mi téma i způsob pojetí. I to, že zpracování nešlo více do hloubky tématu autismu. Takhle to bylo tak akorát. Zdálo se mi, jako by trvalo, než se do toho herci položí. Až chvíli po pauze jsem cítila plné soustředění všech na jevišti. Herecky velmi dobré, skvělý Martin Finger. Děkuji za příjemný zážitek po karanténní pauze.
MMK 90 %
(zadáno: 4.3.2020, počet hodnocení: 96)
přínosný / zajímavý komentář
Představení je dost jednoznačně rozdělené na dvě části - první spíš humorná, ze druhé běhá mráz po zádech. Poutavě rozebírá předsudky, motivace a obavy jak těch "nahoře", tak těch "dole". Všechno perfektně zahrané. Martine Finger už poněkolikáté výborný v roli člověka, který perfektně ovládá své emoce a pod touto lhostejnou maskou brilantně přemýšlí.
Majakmp3 60 %
(zadáno: 3.3.2020, počet hodnocení: 27)
přínosný / zajímavý komentář
Co nejlepšího dát synovi k pětadvacátým narozeninám? Prostitutku.
Úvodní šílený nápad i jeho realizace ve formě postelové scény byly prima, jenomže poté se komedie rychle zvrátila v drama. Občas sice v hledišti vybuchne salva smíchu, např. když se 25. letý, lehce postižený mladík s naivitou táže matky, zda ví, že může být vdaná a zároveň chodit do práce, ale častěji se na jevišti řeší vážná témata - snobismus, morálka prostitutky, nenaplněné touhy matky, nebo třeba obavy rodičů, co se stane s jejich postiženým synem, až tu oni nebudou.
Herci odvádějí skvělou práci, jenže... 60%.
Plšík 70 %
(zadáno: 3.3.2020, počet hodnocení: 509)
přínosný / zajímavý komentář
75%
Michalmusek 90 %
(zadáno: 3.3.2020, počet hodnocení: 224)
přínosný / zajímavý komentář
Úžasné komorní představení o právu na lásku, netoleranci a sexuální asistenci. Výborné výkony všech herců.
Drulik 90 %
(zadáno: 28.2.2020, počet hodnocení: 22)
přínosný / zajímavý komentář
Výborné predstavenie. Najmä ženské predstaviteľky boli fantastické, spolu ťahali celé predstavenie. Jedna lepšia ako druhá. Super.
Fr2709 80 %
(zadáno: 10.2.2020, počet hodnocení: 159)
přínosný / zajímavý komentář
Za mě povedená inscenace s hlubším podtextem.Určitě stojí za vidění.
J.S. 60 %
(zadáno: 8.2.2020, počet hodnocení: 124)
přínosný / zajímavý komentář
Hra s tématem prolamování tabu mezi rodiči a dětmi. Vstupní zápletka je o dost zajímavější než její další rozvinutí, kdy text sklouzává k tezovitosti situací a předvídatelnému moralizování (prostitutka jako bytost, která mravně převyšuje dvojici spořádaných snobů). Sokolova realistická režie se snaží zvýšit účinnost textu, nezabrání však pocitu monotónnosti či zdlouhavosti dialogů v jednotlivých výstupech. Nejefektivněji nakonec působí znepokojující světelný zkrat na konci každého výstupu. Ačkoliv je představení ve všech složkách poctivě odvedené, schází mu dynamika předchozích inscenací ČK.
Psychoklara 60 %
(zadáno: 6.2.2020, počet hodnocení: 37)
přínosný / zajímavý komentář
Zřejmě jsem měla kvůli předchozím hodnocením přehnané očekávání. Těšili jsme se na dobrou komedii, pokud se ale nedokážete smát jen proto, že herec řekl sprosté slovo, pak při tomto představení příliš důvodů ke smíchu nemáte. Spíš jen k úsměvu. Příběh se mi zdál hodně rozvláčný, závěr naopak ostře uťatý a nedotažený. Možná je to tím, že jsem nedávno shlédla hru na stejné téma, která tuto mnohonásobně převyšuje ve všech ohledech. Jednalo se o Teď mě zabij v divadle Mladá Boleslav a pokud se chcete zasmát i dojmout k slzám, tak ji rozhodně doporučuji. Výlet za Prahu se v tomto případě vyplatí.
Vladimír Rogalewicz 90 %
(zadáno: 30.1.2020, počet hodnocení: 586)
přínosný / zajímavý komentář
95%. Hra přináší řadu aktuálních a důležitých témat, která však často bývají tabu. Předloha (vlastní text hry) není úplně vyrovnaná. je to však přesně ten typ hry, kterou Ondřej Sokol znamenitě umí. Hlavním plusem je však celá čtveřice herců, kteří jsou prostě dokonalí. Vřele doporučuju!
Majdin_kulturni_svet 70 %
(zadáno: 30.1.2020, počet hodnocení: 134)
přínosný / zajímavý komentář
K.Š.E.F.T. je opravdu velmi zdařilá komedie, která dle mého zasáhne úplně každého. Je skvěle vykrystalizovaná, navíc myslím, že v Činoherním studiu se podařilo obsadit přesně takové herce, jaké tahle hra potřebuje. Je tam plno scén, kdy se smějete, ale zároveň vás při nich i trochu mrazí. Text je opravdu skvěle napsaný, každá ze čtyř postav má svoji zajímavou dějovou linku, nikdo vás nebude nudit. Výkon Václava Šandy byl opravdu výborný a velmi věrohodný. A moc se mi líbila i Sandra Černodrinská (nemám ji moc ráda v romantických polohách).
TomAka 80 %
(zadáno: 24.1.2020, počet hodnocení: 9)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi dobré komorní představení. Zajímavé téma, všichni herci hrají s nasazením a je v tom vtip i dojemné momenty. K tomu, aby to byla "bomba", ale přece jen něco chybí. Vlastně nevím přesně co.
Honza1 90 %
(zadáno: 21.12.2019, počet hodnocení: 84)
přínosný / zajímavý komentář
95% - nejlepší činoherní představení, které jsem v Praze za poslední rok viděl. Zajímavé téma, citlivé režijní zpracování a výborné výkony všech čtyř protagonistů. Opravdu zážitek. Vřele doporučuji!
Varan 70 %
(zadáno: 6.12.2019, počet hodnocení: 101)
přínosný / zajímavý komentář
Hra, při které se hodně smějete (převážně v první polovině) a kdy vám není dvakrát do smíchu a lehce běhá mráz po zádech (hlavně druhá polovina). Střet dvou světů, který byl asi nejvíce vidět v konfrontaci Antonie s Julií, kdy se krásně ukázalo, že prostitutka může být morálně mnohem výš než zajištěná žena z bohaté rodiny. Předvedené výkony byly vesměs vyrovnané a kvalitní, jen Václavu Šandovi jsem měl trochu problém jeho postižení uvěřit. Chválím chytře řešenou scénu na jevišti.
Verun3 100 %
(zadáno: 27.11.2019, počet hodnocení: 5)
přínosný / zajímavý komentář
Výkony všech herců i děj naprostá bomba!
Lenkad 90 %
(zadáno: 4.11.2019, počet hodnocení: 61)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé dialogy, skvělé herecké výkony.
Barka 100 %
(zadáno: 1.11.2019, počet hodnocení: 252)
přínosný / zajímavý komentář
Tohle představení tak strašně příjemně plyne, že jsem něco takového už dlouho nezažila. Je vtipné, ale zároveň mluví o velmi vážných věcech. A herecké výkony jsou neskutečné, od všech zúčastněných. Navíc je osvěžující vidět Martina Fingera v kladné roli :)
Podusak 90 %
(zadáno: 29.10.2019, počet hodnocení: 34)
přínosný / zajímavý komentář
Perfektní konverzační představení ukazující zajímavé různé lidské povahy.
Atram 100 %
(zadáno: 23.10.2019, počet hodnocení: 10)
přínosný / zajímavý komentář
Vynikající představení ve všech směrech. Nápaditá scéna, skvělý scénář, režie a výkony všech účinkujících. Už dlouho se mi v divadle nestalo, abych hercům tak věřila to, co hrají.
Michal1982 70 %
(zadáno: 19.10.2019, počet hodnocení: 79)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělý výběr herců, zajímavé téma, inteligentni humor, herecky o prsa vyhrál nad ostatními asi za mě Vašek Šanda! Příjemný večer v činoheráku.
Monik 80 %
(zadáno: 18.10.2019, počet hodnocení: 11)
přínosný / zajímavý komentář
85%
Michkyse 70 %
(zadáno: 18.10.2019, počet hodnocení: 100)
přínosný / zajímavý komentář
Chytrá hra s velmi dobrými hereckými výkony všech protagonistů...
Čiko 70 %
(zadáno: 6.10.2019, počet hodnocení: 724)
přínosný / zajímavý komentář
75% Velmi dobře typově vybrané postavy a následně zahrány jejich charaktery. Výborní Lucie Žáčková a Václav Šanda.
Sendy 80 %
(zadáno: 26.9.2019, počet hodnocení: 153)
přínosný / zajímavý komentář
75%
Domi.Mac 70 %
(zadáno: 10.9.2019, počet hodnocení: 52)
přínosný / zajímavý komentář
Povedené. Sokol konečně po Katech zase předvádí divadlo, jaké máme v Činoheráku rádi. Šla jsem s mírnou obavou a dostala jsem moc povedený zážitek. Výborný text, skvělá režie. Černodrinská je obrovský talent, podala velmi zajímavý výkon a hltala jsem každé její gesto, Žáčková od Tramvaje patří k mým oblíbeným herečkám, Finger hraje trochu po svém, ale dobře. Jediný Šanda mi přišel slabší než ostatní, své postavě zůstal nejvíc dlužen a nevyhnul se někdy klišé. Jinak spokojenost. 70%
Karel1964 90 %
(zadáno: 9.9.2019, počet hodnocení: 11)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Skvělé představení. Rozhodně za mě v Činoherním klubu nadprůměr. První polovina spíš komedie, v druhé už to taková legrace není. Všichni hráli skvěle. Martin Finger jako tak trochu autistický otec byl fakt k smíchu. A Sandra Černodrinská zahrála úžasně. Hlavně v druhé , vážnější půli. Ještě jsem zapomněl. Scéna je dokonalá a perfektně vymyšlený je i způsob měnění scény.
Halekal 80 %
(zadáno: 10.9.2019, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
Výborný text, kterému nebylo nikterak ublíženo. Skvělé herecké výkony, střídmá přiměřená scéna. Nikdo nepřehrává (snad vyjma místy převulgární prostitutky), nikdo nezaostává. Ztvárnění postiženého syna působí věrohodně. Lucie Ž. je herečkou, kvůli které má cenu táhnout se večer do divadla. Zprvu svěží vlídná komedie s miminem prvoplánového humoru časem hutní. Humor zcela nemizí, postupně ustupuje dramatickým sekvencím. Úsměvné, konverzační a dramatické vrstvy se plynule prostupují. Divák se nenudí. Ani při představení, ani při následném rozjímání o něm. Absolutně doporučitelné.
EVITKA 100 %
(zadáno: 9.9.2019, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Zajímavé téma, skvělé výkony herců a inteligentní humor...určitě chci vidět ještě jednou.
Jahtip 100 %
(zadáno: 9.9.2019, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
Vynikající představení, které zanechává svým neobvyklým tématem a jedinečným a citlivým zpracováním (inteligentní humor a myšlenková hloubka)obrovský dojem. Vše je umocněné špičkovám výkonem všech čtyřech herců. Doporučuji, předpokádám, že bude trvale vyprodáno !
Chupetica 70 %
(zadáno: 21.9.2020, počet hodnocení: 98)
Srna 80 %
(zadáno: 3.9.2020, počet hodnocení: 54)
Margaret 80 %
(zadáno: 4.8.2020, počet hodnocení: 92)
Snekac 90 %
(zadáno: 17.6.2020, počet hodnocení: 107)
Unionboy 90 %
(zadáno: 17.6.2020, počet hodnocení: 215)
Houfm@atlas.cz 90 %
(zadáno: 11.6.2020, počet hodnocení: 23)
Suchdolak 70 %
(zadáno: 28.3.2020, počet hodnocení: 12)
Tarbík 80 %
(zadáno: 4.3.2020, počet hodnocení: 120)
Betka_S 70 %
(zadáno: 10.2.2020, počet hodnocení: 57)
MartinaEli 80 %
(zadáno: 13.1.2020, počet hodnocení: 58)
Vercas 80 %
(zadáno: 29.12.2019, počet hodnocení: 32)
Marie friedlova 70 %
(zadáno: 29.11.2019, počet hodnocení: 73)
Golftom 70 %
(zadáno: 29.11.2019, počet hodnocení: 44)
Addk 90 %
(zadáno: 28.11.2019, počet hodnocení: 102)
Marcela 80 %
(zadáno: 4.11.2019, počet hodnocení: 406)
Kaklapak 80 %
(zadáno: 2.11.2019, počet hodnocení: 73)
Xcepek 70 %
(zadáno: 23.10.2019, počet hodnocení: 543)
Suzana 60 %
(zadáno: 18.10.2019, počet hodnocení: 267)
Nikki123 70 %
(zadáno: 8.10.2019, počet hodnocení: 148)
Dovemummy-Alena S. 90 %
(zadáno: 10.9.2019, počet hodnocení: 146)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.