Profil uživatele

Vendula Hegerová

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Pavla Haflantová: 3 % (3)
Helena Grégrová: 6 % (11)
Iva Bryndová: 10 % (9)
Jan Pařízek: 10 % (10)
Lukáš Dubský: 10 % (9)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 1.4.2023)
Opravdu hutné představení se skvělou scénou i hereckými výkony. Ubrala bych určitě délku, hlavně v první polovině se někdy čas vleče... Pan Vondráček je pro roli stvořený a jde z něho chvílemi hrůza. Ale více mne ohromil výkon babičky Johany Tesarove.
(zadáno: 19.1.2023)
Na prvním místě musím vyzdvihnout atmosféru, hudbu a kostými celého představení. Také herecké výkony jsou skvělé. První část byla pro mne taková ,,plochá", dlouhá, nedokázala jsem se do děje nijak citově ponořit. Po přestávce ale vše nabralo nový dech a mě se to španělské slunce ,,vpálilo" pod kůži.
(zadáno: 19.12.2022)
(zadáno: 19.12.2022)
(zadáno: 19.12.2022)
(zadáno: 19.12.2022)
(zadáno: 4.11.2022)
(zadáno: 4.11.2022)
(zadáno: 30.9.2022)
Nemám zrovna muzikály v lásce, ale toto představení mě nadchlo. Skvělá hudba a libreto - netušila jsem, že celé představení hraje skrytý orchestr vše naživo. Každá postava naprosto uvěřitelně zahraná, bezchybně zazpívaná. Ústřední dvojici věříte lásku i zklamání, Alena Antalová má v roli Adléty šmrnc, humor i dojetí. Rychtář Milan Němec a Kudla - Jiří Mach mají prostě ,,říz". Libor Matouš mě překvapil, jeho ,,Uherské koně" mi znějí v hlavě stále. Opravdu se vyplatí zajet si do Brna a nechat se unést příběhem Devíti křížů.
(zadáno: 17.9.2022)
Opravdu nádherné představení, které chvílemi bere dech. Vzala jsem 11.letou dceru a musela jsem ji všechny balady převyprávět. Pro děti může být náročné rozumět obsahu a pointě balad vyprávěné ve ,,starém jazyce". Výtvarné zpracování scény a herecké výkony jsou dokonalé. Z 1.loze - přízemí vpravo bylo bohužel špatně vidět na scény odehrávající se vzadu. Hlavně u Vodníka.
(zadáno: 3.6.2022)
Kati - zaniklé povolání ve většině světa. A zde se scházejí v hospůdce jednoho z nich a pořád je ,,svrbí ruce". Za mne úžasný černý humor, herecké výkony do jednoho herce skvělé. Necelé tři hodiny utekly svižně, bez hluchých míst a při závěrečném vyvrcholení se smyčka kolem krku utahovala i mne. Moc se mi líbila Dana Černá. Skvělá je i scéna propojená s promítáním.
(zadáno: 26.5.2022)
Depresivní prostředí a depresivní hra. Za výkony herců bych dala 100%, ale téma se mne vůbec nedotklo. Možná, kdyby místo monologu byl veden dialog. Takto mi to přišlo jen jako ,,fňukání" syna, který se v bolesti vyžívá. Polévání všemi možnými tekutinami, jezení ,,střepů" a pití ,,krve" na mě bylo už moc. Spíše mne to znechucovalo, než umocňovalo zážitek. Ale Dan Krejčík a Adam Mašura ze sebe vydali maximum a za to jim skládám velikou poklonu.
(zadáno: 10.4.2022)
Představení, kdy jsem se těšila na konec. Mrzelo mne to, protože všechny herce v inscenaci mám moc ráda.
(zadáno: 10.4.2022)
Úžasný herecký zážitek. Nejen díky Beate Kanokove, ale i jejího mladšího bratra a vůbec všech na pódiu. Představení emočně stoupá až k úplnému vrcholu na konci.
(zadáno: 10.4.2022)
Piratska píseň...rozpářu ti hubu hákem... u nás zněla hodně dlouho. A třpytky Petra Pana má dcera schované dodnes, jsou prostě kouzelné.
(zadáno: 10.4.2022)
(zadáno: 10.4.2022)
Na představení jsem vzala dceru den před Vánoci. Vyprávěly jsme si o židovském pojetí svátků a o nástupu nacismu. Ztvárnění a herecké výkony jsou dojemné. Krásná vánoční atmosféra nás ještě dlouho provázela.
(zadáno: 10.4.2022)
Já se prostě skvěle bavila. Vanda Hybnerová i David Novotný jsou úžasní. Z první řady jsem si užila dokonalou mimiku a nasazení.
(zadáno: 10.4.2022)
Pro mne osobně to byl divadelní zážitek. Kontrast barevné a bláznivé cirkusové scény ke světu zvířete, který je pouze v černobílých barvách, ,,narušený" jen rudou barvou růží a krve, vám vezme na počátku dech. David Prachař i Anna Fialová jsou skvělí. To samé i tanečníci. Sestry Krásky oživují děj, při jejich scénách odpadá napětí a prostě se bavíte. Jen role kouzelníka a vědmy mi přišla naprosto zbytečná a nevyužitá. Velmi oceňuji kostýmy a scénu.