Národní divadlo [Stavovské divadlo]

Modrý pták

Premiéra: 19.11.2015 | 2:15
Nejznámější text vlámského symbolisty, nositele Nobelovy ceny, jedna z nejpůsobivějších alegorií světové literatury. Modrý pták jako touha po prchavém, neuchopitelném štěstí. Dobrodružná cesta za duší věcí a tvorů kolem nás, která sama o sobě je cílem. Jen na cestě může ústřední dvojice pochopit, že mezilidské vztahy a vzájemný soucit jsou tím, co nám přinese onoho „modrého ptáka“...
D10+  
Národní divadlo
Hodnocení inscenace
Redakce
72 %
Uživatelé
71 %
náš tip
Tip od redaktorů: Anežka Kotoučová, Jiří Landa, Lukáš Dubský, Pavel Širmer, Helena Grégrová  Tip od redaktorů: Anežka Kotoučová, Jiří Landa, Lukáš Dubský, Pavel Širmer, Helena Grégrová  Tip od redaktorů: Anežka Kotoučová, Jiří Landa, Lukáš Dubský, Pavel Širmer, Helena Grégrová  Tip od redaktorů: Anežka Kotoučová, Jiří Landa, Lukáš Dubský, Pavel Širmer, Helena Grégrová  Tip od redaktorů: Anežka Kotoučová, Jiří Landa, Lukáš Dubský, Pavel Širmer, Helena Grégrová
71641000
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
9.10.Ne17:00 vstupenky
6.11.Ne13:00 vstupenky
10.12.So15:00 vstupenky
17.12.So15:00 vstupenky
7.1.So15:00 vstupenky

Volby

Hodnocení (73)

HODNOCENÍ REDAKCE
Anežka Kotoučová  90 %  Tip Anežka Kotoučová
(zadáno: 17.4.2016, počet hodnocení: 216)
+ přínosný / zajímavý komentář
Update. Kritika je na místě, ale je třeba si uvědomit,že se jedná o složitě uchopitelnou, i když navýsost symbolistickou pohádku,která by měla zaujmout rovným dílem děti i dospělé.V takovém případě je těžké zavděčit se všem. Samozřejmě, jednotlivé scény by možná mohly být zdařileji propojeny a méně statické. Jako feministku mě hrozně mrzí,že z typicky ženské kočky se stal nemastný neslaný kočkokocour, čímž se inscenátoři připravili o působivý žensko-mužský antagonismus se psem. Jinak jsem ale byla jednoduše nadšená. Výborné výkony všech herců, hlavně P. Štorková je v této roli nedostižná.
94%
Veronika Boušová  80 %
(zadáno: 28.3.2016, počet hodnocení: 277)
+ přínosný / zajímavý komentář
75%
Jiří Landa  80 %  Tip Jiří Landa
(zadáno: 19.2.2016, počet hodnocení: 2928)
+ přínosný / zajímavý komentář
Š. Pácl našel cestu, kterou poměrně náročný text plný symbolů a hlubokých filozofických otázek dokázal zpřístupnit většinovému publiku včetně dětí, ale přitom mu zanechal jeho výsostnou poetičnost. Vícevrstevnatý příběh tak z jeviště SD díky režii promlouvá k jakémukoli divákovi přesně tím způsobem, jakým je schopen a ochoten ho vnímat. Oceňuji propracované kostýmy a scénu - byla to pastva pro oči. Šťastné bylo i spojení F. Kaňkovského a P. Štorkové v dětských rolích, které nijak neparodovali ani nepitvořili, naopak působili příjemně přirozeně. Z dalších herců zaujali J. Pidrmanová a P. Batěk.
Lukáš Dubský  80 %  Tip Lukáš Dubský
(zadáno: 23.1.2016, počet hodnocení: 957)
+ přínosný / zajímavý komentář
Hluboký a poetický Maeterlinckův text je nesnadno interpretovatelný. Lehce lze totiž zabřednout do sentimentu a sklouznout k popisnosti.Režisér Pácl netlačí na pilu a nesnaží se z diváků ždímat emoce za každou cenu.Rozehrál situace věcně, o zásadních věcech se mluví hravě. Děje se tak navíc s jemným a nepodbízivým situačním humorem. Maeterlinckova hra není o silném příběhu, mnohem důležitější jsou životní postoje a pravdy, které text zprostředkovává. Ty působí nenásilně, nejsou didaktické. Šťastnou ruku měl režisér při obsazování dětských rolí. F.Kaňkovský i P.Štorková jsou velmi dobří.
Pavel Širmer  70 %  Tip Pavel Širmer
(zadáno: 11.1.2016, počet hodnocení: 1808)
+ přínosný / zajímavý komentář
V Maeterlinckově textu je sice několik zbytných zápletek a odboček, ale oproti J. Koulovi se domnívám, že pohádkový příběh má svou nadčasovou hodnotu. V tom, že i na to zdánlivě nejobyčejnější je třeba se umět podívat, nespokojit se s tím, co je patrné na první pohled. A také v tom, že i neštěstí má svůj smysl a že štěstí máme často v bezprostřední blízkosti, jen si to neuvědomujeme. Režisér Š. Pácl hru zdařile uchopil a zprostředkoval. Několik nenásilných aktualizací, nápadité propracované kostýmy, adekvátní herecká interpretace. A vnímaví mohou najít i několik opravdu dojemných momentů.
Jiří Koula  50 %
(zadáno: 5.1.2016, počet hodnocení: 1598)
+ přínosný / zajímavý komentář
Páclova inscenace bohužel ukazuje, že Maeterlinckův Modrý pták je v základu hloupá a nudná pohádka, děti jdou, kam je pošlou, poslušně dodržují pokyny a když je nejhůře, stačí otočit šutrem. Žádný náznak skutečného konfliktu, žádné vážné nebezpečí, žádná potřeba mobilizovat vnitřní sílu, prostě nic, stačí se držet notiček a všechno dobře dopadne. Tedy ono se tam všechno tohle tak či onak objeví, ale jaksi nad rámec nutného, jde o stejné kudrlinky jako celá Páclova režie. Ale věřím, že leckomu postačí čechrat beránkovi srst, aniž by si všiml, že se pod ní neskrývá maso, ale jen kost a kůže.
Michal Novák  50 %
(zadáno: 6.12.2015, počet hodnocení: 1090)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Tak nevím, já jsem byl svědkem umně aranžovaného divadla a dramaturgie, která jedno z nejznámějších děl symbolismu polidšťuje a zpřítomňuje. Zároveň inscenace, které (možná záměrně) chybí lyrický rozměr předlohy, alegorický šarm a něco jako vysvětlení, proč je nám tento příběh vyprávěn a proč tak nedramaticky až mechanicky. Ztvárnění ústřední dvojice dětských postav Pavlínou Štorkovou a Filipem Kaňkovským je samozřejmě trefou do černého, jinak jsem viděl rutinní herecké kreace sloužící inscenaci. Mně ta inscenace prostě přišla navzdory své vizuální atraktivitě taková...„prázdná“.
Helena Grégrová  80 %  Tip Helena Grégrová
(zadáno: 3.12.2015, počet hodnocení: 1502)
+ přínosný / zajímavý komentář
75 %. Dojemně křehká inscenace okouzlující divácké smysly (dětské i dospělácké) jemně a zlehka jako pírko modrého ptáka, jako milá vzpomínka, jako přelud, jako touha, jako sen. Ááááách!
Jan Pařízek  70 %
(zadáno: 25.11.2015, počet hodnocení: 821)
+ přínosný / zajímavý komentář
Příjemné, pohádkově poetické. Čímž se, myslím, podařilo vystihnout tu správnou atmosféru, která k této hře patří. Zvláště druhou část a samotný závěr hodnotím kladně. V té první bylo několik scén, které mi přišly pěkné vizuálně, ale obsahově se trochu ztrácely (les, noc). Líbily se mi prakticky všechny kostýmy a i jednoduchá scéna, hezky se na to koukalo. Z hereckého hlediska zde není žádný propadák. Naopak potěšili zejména F. Kaňkovský, P. Štorková, J. Pidrmanová a V. Postránecký. Celkově představení, který si, svým způsobem užijí jak rodiče tak děti. Alespoň já odcházel spokojený. 75%
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Divačka02  70 %
(zadáno: 7.5.2022, počet hodnocení: 13)
přínosný / zajímavý komentář
Dobře zahrané, snové a křehké představení.
RaB  80 %
(zadáno: 3.1.2022, počet hodnocení: 230)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Pohádkové, plné fantazie, bez zbytečného pitvoření a přehrávání - a to jak pro děti, tak dospělé.
Ve svých rolích jsou výborní úplně všichni - od P. Štorkové a F. Kaňkovského v rolích dětí (bylo jim to opravdu uvěřitelné!) až po ostatní postavy, které je provází - Fialová, Rašilov, Vilišková, Mácha a další.
Krásná scénografie - jednoduchá, dává možnost si hodně věcí domyslet, zapojit fantazii - doplněné hrou světel. Velice příjemná je i interakce s publikem (dětmi).
Samotná hra je svým způsobem jednoduchá a ví se již od počátku, jak to dopadne, nicméně v ND se podařilo krásné zpracování.
R.JELEN.21  70 %
(zadáno: 25.2.2020, počet hodnocení: 185)
přínosný / zajímavý komentář
Určitě, jedna z těch koukatelnějších her pod křídly národního divadla. Výprava je skromná a přesto účelná, projev protagonistů uvěřitelný a koukatelný i pro ty nejmenší. V mém případě nejvýrazněji se mi zapsal pes Pavla Baťka (vůbec bych ho nepoznala), kocour Saši Rašilova. Samozřejmě dobré výkony podává celý soubor, velice dobře se mi kouká na dvoumetrový cukr, uplakaný chleba i světlo (či tmu). Rozhodně jde o skvělou hru pro rodinu s dětmi, i když dítěti je 25. Děkuji
FandimDivadlu  100 %
(zadáno: 24.1.2020, počet hodnocení: 6)
přínosný / zajímavý komentář
Jedno z nejlepších představení, které jsem na scéně Národního divadla za poslední dobu viděla. Režisér ctí poetiku příběhu, díky tomu herci mají prostor si své role užít, rozehrát. Krásná scéna, kostýmy. Není co vytknout. Určitě doporučuji.
Studený Čumáček  70 %
(zadáno: 8.4.2019, počet hodnocení: 338)
přínosný / zajímavý komentář
iniciační cesta za peříčkem
Křehké, pečlivě odvážené a velmi přirozeně působící děti ( Pavlína Štorková, Filip Kaňkovský). Zajímavý, proměnlivý Pes (Pavel Batěk), bohužel herecky ne zcela čistě působící Kocour (Saša Rašilov), sladce koketní Cukr ( Radúz Mácha) a až mrazivě přirozený hloupoučký Chléb (Jan Bidlas). Důstojné stromy útočící deštníky a praštěný Králík, brilantně propojující telefonní hovory (Patrik Děrgel).
nechápající Tatínek (O. Pavelka) a milující Maminka (M. Preissová).
Jen po mně nechtějte vysvětlovat dítěti Bratříčka, který přijde, ale skoro hned zas odejde.
JirkaS  90 %
(zadáno: 23.9.2018, počet hodnocení: 240)
přínosný / zajímavý komentář
Za mě super! Je to jedna z těch mála inscenací z činohry ND, které nejsou exhibicí režiséra, ale dávají prostor příběhu, autorově poetice, a hercům. Příběh o modrém ptáku jsem dosud neznal, a o to více jsem byl zvědavý a ve výsledku mile překvapený výsledkem. Bál jsem se, že jako dospělý divák si to neužiju, ale ono to celé bylo tak působivé, že jsem jen fascinovaně sledoval dění a nechal se unášet na křídlech fantazie a zároveň jsem zpracovával myšlenky, které ke mně z jeviště pronikaly. Vždyť to celé bylo tak krásné a snové! A všichni herci byli skvělí! /21.9.2018 - večerní představení/
HonzaB  90 %
(zadáno: 29.3.2018, počet hodnocení: 14)
přínosný / zajímavý komentář
"Všechny matky jsou bohaté, když milují svoje děti. Neexistují chudé, ošklivé ani staré...A kdykoliv se zdají být smutné, stačí že dají nebo dostanou polibek a všechny jejich slzy se v hlubině jejich očí v změní v slzy.." Moc krásné rodinné představení, z něhož si menší děti (cca 7 let) mohou vzít onen samotný příběh o snovém putování za modrým ptákem a docela se pobavit řadou vtipných hereckých kreací (třeba škádlení psa s kočkou). Ti všichni ostatní pak jistě ocení spoustu zajímavých myšlenek. Včetně té výše citované o síle mateřské lásky.Závěrečná pointa příběhu mě pak vysloveně uchválila.
Blumarik  80 %
(zadáno: 25.11.2017, počet hodnocení: 239)
přínosný / zajímavý komentář
Takovéhle inscenace do Staváku neodmyslitelně patří. Opravdu povedené.
Mandevillek  60 %
(zadáno: 26.5.2017, počet hodnocení: 42)
přínosný / zajímavý komentář
Až tak mě to neuchvátilo. Celá pohádka působila velmi chladně a poloprázdně, poučení se trochu utopilo, ale líbila se mi např. duše cukru a stromy. Nelíbila se mi kočka a digitální ptáci. Scéna rozhodně zajímavá. Zapůsobilo na mne několik mrazivých okamžiků (bratříček přijde a odejde a je vidět, že jeho sourozenci to nepobírají). Děcka v sále se bavila, tak je asi vše v pořádku :)
Valmez  100 %
(zadáno: 8.5.2017, počet hodnocení: 333)
přínosný / zajímavý komentář
Kouzelný příběh. Viděl jsem ještě v alternaci s Václavem Postráneckým.

Viděl jsem 2x.
Vladimír Rogalewicz  40 %
(zadáno: 8.4.2017, počet hodnocení: 706)
přínosný / zajímavý komentář
Především se nejedná o představení pro celou rodinu, ale o prostičkou pohádku pro děti od 4 do (maximálně) 8 let. Symbolika, poetika a hloubka Maeterlinckova textu totálně vymizely. Není mi jasné, proč si někteří tvůrci myslí, že se v představení pro děti musí všichni pitvořit a kopat se do zadků. Celé představení vypadá jako produkt té spotřební společnosti, kterou v jednu chvíli kritizuje. Velice dobré obsazení, bohužel nevyužité (nebo spíš zneužité), a kvalitní živá hudba, nevyváží dramaturgické a režijní selhání.
Marsed  70 %
(zadáno: 20.2.2017, počet hodnocení: 155)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi milé, poetické představení. Scéna a kostýmy mě úplně neoslovily.
Lentilie  90 %
(zadáno: 30.1.2017, počet hodnocení: 63)
přínosný / zajímavý komentář
Herecké výkony Pavlíny Štorkové a Filipa Kaňkovského pozvedly celé tohle dojemné představení do nečekaných výšin. Jako hrdá teta neteře a synovce zhruba ve věku Mytyl a Tyltyla mohu potvrdit, že oba herci vystihli dětské chování na 100%. Shlédla jsem dopolední představení s hromadou dětí různého věku a bylo cítit, jak moc je to baví a že jsou celou dobu napjatí z toho, co se bude dít. Zbytek ansámblu zdatně sekundoval, scéna i kostýmy hýřily barvami a nápady. Kdo má doma kočku nebo psa jistě ocení duo Saša Rašilov - Pavel Batěk. Živá hudba vše ještě podpořila. Celkově vynikající představení.
Petra.  90 %
(zadáno: 29.1.2017, počet hodnocení: 47)
přínosný / zajímavý komentář
Představení originálně a hezky zpracované, ale téma a složitost pochopení spíše pro děti.
Čiko  60 %
(zadáno: 6.12.2016, počet hodnocení: 862)
přínosný / zajímavý komentář
Výborně vybraná ústřední dvojice Pavlína Štorková (její dětská naivita je kouzelná) a Filip Kaňkovský (se svým neustálým údivem). I ostatní se mi celkem líbili. První půlka má rozhodně větší spád, druhá je už místy trochu nudná...
Bišu  70 %
(zadáno: 19.11.2016, počet hodnocení: 202)
přínosný / zajímavý komentář
Klasický pohádkový příběh hlavně pro starší děti.
Johnny  10 %
(zadáno: 15.9.2016, počet hodnocení: 54)
přínosný / zajímavý komentář
Pro mne jedno velké NE. Herecké výkony strašné: přehrávání, pitvoření, afekt, hluk. Pan Mácha = zde parodie na travesti. Naprosto iritující zážitek a neodbytná touha prchnout pryč. 10% pouze za kostým K. Winterové a živý hudební doprovod.
Frankovka  90 %
(zadáno: 30.4.2016, počet hodnocení: 244)
přínosný / zajímavý komentář
Povedene, videl jsem odpoledne, a i vecer se k te hre stale vracim. Mile, zive, hrave, poeticke, hluboke. A jeste neco navic, co nedokazu pojmenovat. Diky
Bethrezen  80 %
(zadáno: 30.3.2016, počet hodnocení: 51)
přínosný / zajímavý komentář
Scénicky a herecky naprosto podmanivé provedení této filozofické pohádky. Kaňkovský i Štorková jsou v rolích malých dětí skvělí stejně jako všichni ostatní. Každý si zde najde něco co ho zaujme, a to malé děti i dospělí. I když byl původní text krácen a některé postavy vynechány, není to vůbec poznat a na smysluplnosti inscenace to vůbec neubírá. Scéna i kostýmy jsou velmi povedené a perfektní bylo i použití živé hudby v představení. Toto představení dokáže člověka nadchnout, vtáhnout do děje a dovést k zamyšlení. Nezbývá než doufat, že pan Pácl bude v tomto režijním stylu v ND pokračovat.
Eninae  70 %
(zadáno: 2.3.2016, počet hodnocení: 29)
přínosný / zajímavý komentář
Působivá scéna. Filip Kaňkovský se mi velmi líbil.
Teejay  50 %
(zadáno: 9.2.2016, počet hodnocení: 66)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Z popisu není jasné, že jde skutečně o pohádku, sice stravitelnou i dospělými, ale přece jen určenou spíše dětem.
Vratislav Honzálek  60 %
(zadáno: 8.2.2016, počet hodnocení: 109)
přínosný / zajímavý komentář
Pěkná 'Alenka v říši divů' s filozofickým přesahem. Ztvárnění psa, úlisné kočky a pochlebujícího chleba bylo pěkné + živá hudba a scéna. A Pavlína Štorková rulez :)
Adaben  80 %
(zadáno: 22.1.2016, počet hodnocení: 46)
přínosný / zajímavý komentář
Pěkné.
Slavek53  70 %
(zadáno: 27.12.2015, počet hodnocení: 85)
přínosný / zajímavý komentář
Do přestávky 60%, druhá půle 80%.
Irena7  90 %
(zadáno: 20.12.2015, počet hodnocení: 27)
přínosný / zajímavý komentář
Krásné představení s velkým a přitom dobře pochopitelným etickým poselstvím. Skvělé herecké výkony Pavlíny Štorkové a Filipa Kaňkovského v rolích Mytyl a Tyltyla.
Edna E  70 %
(zadáno: 8.12.2015, počet hodnocení: 28)
přínosný / zajímavý komentář
65% Velice slušné činoherní představení. Nečetla jsem celé dílo, znám jen obsahově a právě proto mi nevadilo, že nebylo vše zapracováno. Líbila se mi pohádkově laděná scéna, živý hudební doprovod a hravé kostýmy. Představení mělo po celou dobu krásně čitelný děj doprovázený nápaditou vizualizací. Herecky výborně zvládnuté, hlavně postavy dětí (Štorková, Kaňkovský), zklamal Postránecký. Představení je ideální jak pro dětské diváky, tak pro dospělé s duší dítěte. Krásně optimistické.
Antioch  70 %
(zadáno: 25.11.2015, počet hodnocení: 149)
přínosný / zajímavý komentář
repríza 25. 11. 2015
Jirkan  80 %
(zadáno: 25.11.2015, počet hodnocení: 564)
přínosný / zajímavý komentář
25.11. 2015: Divadelně jednoduché a přiznané, žádné velké efekty. Dobré je využití živé hudby. Celkově hravé a nápadité (štěstí jako konzum a nenarozené děti mne nejvíce baví). Řada kostýmů a situací má vtip. Podařilo se i obsazení. P. Štorková a F. Kaňkovský celou inscenaci utáhnou s přehledem. Pro někoho možná moc velká filozofie. Zaslechl jsem několik rozhovorů, že je to náročné nebo to nedává smysl, já takové pocity nesdílím. Naopak, v Národním divadle se po dlouhé době povedla rodinná inscenace plná humoru a i dobrodružství. Je to nová krev. Snad se nějakou dobu na repertoáru udrží.
Mrav  70 %
(zadáno: 20.11.2015, počet hodnocení: 45)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Především neskutečně milé a hezké. Vizuálně krásné, hudebně podmanivé, herecky dotažené. Pro děti úplná pecka, pro dospělé mi ty alegorie a metafory připadaly příliš doslovné a tím trochu plytké.
Lenka Junková  100 %
(zadáno: 3.1.2022, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Pohádkové, nadčasové, krásné poselství. Velmi velmi se mi představení líbilo. Filip Kaňkovský naprosto úžasný...celkově příběh pohladil a upozornil na to co je v životě opravdu důležité. Byla jsem na představení s dětmi (10let) příběh je určitě vhodný pro rodiny s dětmi.
Fragile  70 %
(zadáno: 14.1.2020, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
75%
Děti to bavilo. Já taky, ale chvílemi se to táhlo a asi třikrát jsem se těšila na konec představení. Ale to bude spíš tím samotným příběhem než zpracováním, scénou, kostýmy, režií a hereckými výkony. To vše bylo vlastně úplně v pořádku a je fajn to vidět. Vyzdvihla bych hlavně Psa (100%) a Cukr.
Helena Sklubalova  90 %
(zadáno: 23.1.2016, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Pridam jen celkovy dojem : hned z pocatku jsme byli vtazeni do deje a s napetim cekali, co prijde, obdivovali napady scenaristu i vykony hercu. z divadla jsme odchazeli prijemne naladeni, az osvezeni, plni pozitivni energie. Mam rada, kdyz ve mne necha predstaveni urcity dojem, vede k zamysleni, ktere pak jeste cestou domu rozvijime a sdilime, co nam to dalo. Zaroven jsme se i uprimne zasmali, chvilkami i zasnili nebo dojali ....to vse do dobreho divadla patri ! A do soucasneho, uspechaneho zivota, orientovaneho predevsim na vysledek dvojnasob !!!
MilanJ123  30 %
(zadáno: 24.11.2015, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Zklamání. Zmizela poetika, pohádkovost ?reálného? života, které nahrazuje průběžné vtipkování. Herci Rašilov, Pidrmanová a Preissová přehrávají Drábkovo 11 přikázání, p.Postránecký pána z Prasečkova. Bílá víla p.Juríčkové, z plakátu, je černou nasupenou bábou. Herci, po vzoru posledních pohádek Z.Trošky, zpravidla hodně řvou, nebo se pitvoří. Chtěl to snad režisér? Obsazení kočky mužem je omyl. Chybí ženský princip. Kočka není Iris. Odnese si dětský divák domů, že pro to, aby byl šťastný, modrého ptáka nepotřebuje, štěstí má; štěstím je rodina, domov, přátelé, zdraví, spánek i probuzení...
Moonek  70 %
(zadáno: 23.5.2022, počet hodnocení: 94)
LavinieCamui  70 %
(zadáno: 16.3.2022, počet hodnocení: 584)
Mr.Schaffer  50 %
(zadáno: 20.2.2022, počet hodnocení: 59)
Snekac  80 %
(zadáno: 5.2.2022, počet hodnocení: 181)
CercaTrova  70 %
(zadáno: 4.1.2022, počet hodnocení: 41)
Matěj Konečný  80 %
(zadáno: 3.1.2022, počet hodnocení: 138)
Nikoss  70 %
(zadáno: 2.10.2021, počet hodnocení: 93)
Addk  70 %
(zadáno: 10.11.2019, počet hodnocení: 119)
Alcha  80 %
(zadáno: 3.6.2019, počet hodnocení: 127)
Jula  70 %
(zadáno: 27.5.2019, počet hodnocení: 36)
Xcepek  60 %
(zadáno: 19.5.2019, počet hodnocení: 610)
MicRuz  60 %
(zadáno: 28.2.2019, počet hodnocení: 19)
Leiurus  70 %
(zadáno: 14.1.2019, počet hodnocení: 36)
Eurotours  50 %
(zadáno: 5.1.2019, počet hodnocení: 45)
Kosan  70 %
(zadáno: 9.12.2018, počet hodnocení: 217)
Dajcik  70 %
(zadáno: 25.11.2018, počet hodnocení: 230)
Lapte  50 %
(zadáno: 20.5.2018, počet hodnocení: 33)
Unionboy  80 %
(zadáno: 8.4.2018, počet hodnocení: 315)
Lavialee  60 %
(zadáno: 11.2.2018, počet hodnocení: 19)
E-lisbeth  70 %
(zadáno: 22.1.2018, počet hodnocení: 13)
Blahme  80 %
(zadáno: 7.12.2017, počet hodnocení: 62)
Mcenole@senam.cz  100 %
(zadáno: 21.10.2017, počet hodnocení: 52)
Suzana  40 %
(zadáno: 19.10.2017, počet hodnocení: 303)
Pavel.Tomas  70 %
(zadáno: 6.10.2017, počet hodnocení: 137)
Gaspoda  80 %
(zadáno: 26.5.2017, počet hodnocení: 53)
Ironfood  60 %
(zadáno: 1.4.2017, počet hodnocení: 24)
Martin21  60 %
(zadáno: 4.12.2016, počet hodnocení: 417)
Dramaholik  70 %
(zadáno: 13.10.2016, počet hodnocení: 120)
Kytina  80 %
(zadáno: 14.9.2016, počet hodnocení: 164)
Justina  70 %
(zadáno: 27.5.2016, počet hodnocení: 77)
Klob  90 %
(zadáno: 23.2.2016, počet hodnocení: 128)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.