Profil uživatele

Vratislav Honzálek

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Pavla Haflantová: 7 % (14)
Lukáš Dubský: 11 % (77)
Michal Novák: 11 % (25)
Helena Grégrová: 12 % (41)
Jiří Landa: 12 % (67)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 20.3.2023)
Dobrý napád na propojení 2 světů, který funguje. Hra splnila účel - zábavná, relativně krátká a nenáročná.
(zadáno: 30.5.2019)
Mám z toho rozpačitý pocit. Smál jsem se, hercům nelze nic vytknout (obdivuji obzvlášť objem dialogů v cizích jazykách), ale přesto se mě toto představení moc nedotknulo.
Největší problém pro diváka vidím v tom, aby znal dané postavy a něco o jejich životě. Pokud by tam šel bez jakékoli vědomosti, tak bude asi dost otráven.
(zadáno: 25.5.2019)
"Crazy" je moje druhé jméno.
Výborně jsem se bavil. Narážkami na jiné umělecký díla se to jen hemží (Ptáci, Mission Impossible, hudební motivy).
Nejvíc pro mě byla scéna v bytě, kalhoty a samotná loupež :D
Z herců se mi nejvíce líbili Zbigniew Kalina a Kristýna Hulcová.
(zadáno: 21.7.2018)
Vytvořit takou inscenaci chtělo rozhodně odvahu. Zvlášť, když se týká takového kontroverzního tématu. Výsledek je ale přesto podařený, vyzdvihuje kličkování hlavních hrdinů osudem. Herci si rozhodně zaslouží potlesk ve stoje za profesionalitu! Ps: moje matka pouze pronesla, že očekávala i nějaké úkazky z děl, třeba na pozadí (zazněla tuším jen v závěru)
(zadáno: 6.1.2018)
Asi šílenost. Tedy myslím tím už v základu, takže vytuněním od Drábka se nic menšího čekat nedalo. Něco bylo divné, ale u něčeho jsme se chlámali jak diví. Zpětně po měsící to vlastně bylo příjemné uvolněnění, které splnilo účel.
Herecky super jako vždy, ale kdybych měl někoho z herců vydvihnout, tak "Natalii Holik", která nám zraje jak víno a na pokojskou se skvěle hodila.
65%
(zadáno: 27.10.2017)
Opravdu jsem nevěděl co čekat od typicky zájezdového představení, "z Prahy", dvojnásobně dražší než normálně a to ještě spíše délkou kratší.
A byl jsem příjemně překvapen! Hra má drive a tah na bránu. Navíc časem neskomírá, což bývá častý nešvar komedií.
Z herců mě nejvíc dostal J.Dolanský, ale ostatní drží dobře krok - vybalancované.
85%
ps: představení nakonec trvalo téměř 2h, je vidět, že jsou sladění a dovedou se i inprovizací doplňovat
(zadáno: 27.9.2017)
Ano, je to kontroverní, infaltilní, sexistický a kdo ví co ještě.
Ale něco je rozhodně totální masakr. Takový divadelní brainstorming. Prostě nesmíte být konzervativní puritán.
A legendární scénky vytříbí čas do výběru z besídek a pak už není co řešit.
(zadáno: 27.9.2017)
Hořký a někdy úsměvný příběh o dvou sestrách a jejich životech. Herecky v čele s Pavlou Tomicovou není co vytknout. Tleskám i "Myšce" (Petra Výtvarová Krausová). První polovina je taková zahřívačka a z mého pohledu to má spád až v druhé půlce. Určitě stojí za to vidět, ale přesto mi přijde, že tomu trochu chybí "drive".
Ale malý živý orchestr to zvedá!
(zadáno: 29.6.2017)
Umět proměnit smutnou událost v třeskutý(impro) humor - to se musí vidět a smeknout.
Viděno na Divadle Evropských regionů v HK, kde jeden z herců byl náhle indisponován "nohou v gipsu". Přesto nastopil, odehrál a vznikalo tam na jeho stav kupa narážek (poběž, sedni si - nemohu - tak si lehni....).
Maximální spokojenost.
(zadáno: 29.6.2017)
Pro někoho asi docela přepálené představení obsahují snad vše - skauting, zombie horror, komunistický proces, vydírání, narážky na různé filmy (Pulp Fiction) - leckdo tedy může být spíše nepříjemně překvapen.
Já jsem byl naopak s tou šílenou hrou plnou absurdit spokojen. Velké zvýraznění všeho je potřeba. Párkrát jsem se musel u něčeho smát nahlas, až na mě kamarádi nechápavě koukali. Hodně to připomínalo Noc oživlých mrvol od D.Drábka-http://www.ceskatelevize.cz/porady/10558215126-sm-kabaret/214542157500002-kabaret-ozivlych-mrtvol/
Skvělé herečky(a herci)!
65% (averze na znásilnění-> -15%)
(zadáno: 29.6.2017)
Takové netradiční útržkovité vyprávění o "šedé eminenci" prvního českého prezidenta, bez které by asi dost věcí nebylo. Olga v podání výborné Pavlíny Š.- nenápadná, skromná, metající občas hromy, zaujímající vždy nezraňující stanovisko, ale bez které by domov - Hrádeček vlastně neexistoval.
Zmínění rozhodně zasluhují i ostatní herci, které ztvárnili vše od Havla po jejich milované psy. A to včetně použití kytary a piána.
Hodně se mi líbíla široká scéna včetně světnice, lesa, ale i klubovničky.
Nej scéna pro mě asi temný závěr.
75%
(zadáno: 8.6.2017)
Hrozně příjemné představení. Uváděné rozmezí věků opravdu nelže - bavili se všechny generace.
Samostané vyzdvižení si zasluhuje nápad s videoblogem a promítáním rovnou na pozadí a k tomu všechny ty komiksové prvky. Nádhera!
ps: pro Čtyřlískáče povinné
(zadáno: 17.5.2017)
Pěkně zpracovaná hra, která pocitově nemá 155 min jak je uváděno. Všechna čest Lucii Matouškové za její proměnu - skvělý slang, kterému není rozumět :) (což je na jednu stranu škoda). Proměna je relativně rychlá, ale pointa je zřejmá. Jedině bych zkrátil trochu závěr, 15 min se vše točilo jen okolo hlavního rozbroje, ale to pořád dokola.
(zadáno: 11.4.2017)
Inscenace, která pro někoho může být docela těžko stravitelná i hodnotitelná. Je to prostě takový mix artového divadla (i na HK) / alternativy / surrealismu / romanťárny okořeněný sem tam nějakým vtipem.
Také jsem na to zprvu koukal, ale pak jsem se nějakým způsobem naladil a ve výsledku jsem měl celkem dobrý pocit, ač mi vše jasné nebylo.
Plusy jsou jednoznačně hudba (živá kapela), scéna (chápu proč hra dostala cenu) a herci. A muselo to dát obrovskou práci.
Ale někoho to může i dost nudit.
(zadáno: 21.3.2017)
Vše je relativní a záleží na přístupu k věci - toť můj výtažek ze hry. Chybí mi nějaká výraznější pointa. Ale večer to zaplnilo.
(zadáno: 15.3.2017)
Název hry pro mě vyjadřuje i podstatu - je opravdu fuk, zda to uvidíte. Pánové přijdou maximálně o jedny dvojky striptérky a ženy možná o další díl "telenovely", tentokrát však na divadelních prknech. Ano, pár vtipů by šlo, ale celek na mě působí strašně mdle a prvoplánovaně.
(zadáno: 22.2.2017)
Velmi nápaditá hra se skvělým scénářem. To je super základ, který je vybroušen hradeckými herci. První půlka je taková uváděcí do situace, druhá to za hutnější atmosféry dokončuje. Je to takový mix cynicko hořké komedie/detektivka, kde výsledný dojem je pro mě velmi vyvážený.
A hlavně zde podle mě exceluje Jiří Panzner a Natálie Řehořová, ty jsem si vyloženě užival.
PS: pokud nakouknete do divadelní brožury, tak se dozvíte zajímavé souvislosti, včetně "životopisů" obou katů a jejich skoro bych nazval úchylek
85%
(zadáno: 19.2.2017)
Příjemná zábava na oddechový večer. Napočítal jsem asi 3 scény, kdy mě až bolely tváře od úsměvu. Ale přesto si nemůžu pomoct, že z toho šlo vymáčknout více komediálních scén a využit více "ovládání".
65%
(zadáno: 15.1.2017)
Super představení, tak velké očekávání jsem neměl. S minimem přostředků maximum zábavy a hořkosti. Chtěl bych vyzdvihnout především dámské obsazení, takhle dokonale předvedenou levičáckou ženu jsem ještě neviděl. A Kamila Sedlárová je prostě super chameleon - sedí jí všechny polohy.
PS: i když je měsíc po premiéře, tak zde byla minimálně 3x improvizace, z toho jednou se docela odbourali (překvapivě Jirka Zapletal). Bylo to při hodnocení talentu: "Tetička mi obraz strašně chválila. Chtěla namalovat svého psa. Myslíš toho vodícího?"
(zadáno: 19.10.2016)
Michal Dlouhý ve své standardní poloze, který ovšem oproti ostatním hrám (Kdo je tady ředitel, Kuzr negativního myšlení) dostává méně prostoru.
A na můj vkus příliž hlasité doprovodné zvuky (posunovní a třískání židlemi, různé rachocení, hádání..) až jsem skoro nerozuměl (Vysoké Mýto).
Klasika, která neurazí.
(zadáno: 3.10.2016)
Volím plán B (=chlast).
První půlka neuvěřitelný drive, druhá kvůli tomu působí docela mdle (být to opačně, tak každý říká, jak to skvěle graduje).
Ve výsledku mě to příšlo jako super podívaná na 159. díl komediální telenovely bez začátku a konce.
(zadáno: 21.9.2016)
Z celého představení mi jako symbolika vytane věčné hašteření slavných hereček kdo se kde víc k*rvil a s kým to dělal. Ostatní jsou jaksi na druhé koleji. Bohužel mě tohle představení vůbec nezaujalo.
(zadáno: 22.6.2016)
21.6.2016 - Divadlo Evropských regionů Hradec Králové
Kde divadlo sehnalo Matouše Rumla tedy nechápu, jen mochu říct, že tak autentického Chaplina jsem vůbec nečekal a až do konce jsem byl vždy příjemně překvapen! Celkově velmi nápadité veselo/hořké představení, kde se pořád něco děje, takže ty 2h+1h mi uběhli celkem rychle. Rozhodně nejlepší životopisné divadlo, co jsem viděl a standing ovation toho byly důkazem.